NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. tleze Courant verschijnt dadelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ASOftIRSEmEFJT: Prijs per Summer 10 Cent. ADVERTENTIEN: Bureel: Scheepmakerssteeg 6. Vrijdag 7 September 1888. K°t 212. 202c Jaargang. Uitgevers: Gebroeders Muré. Stads-Bericht en, PATEXTBLADEV. Onschuldig Veroordeeld. Voor Leiden, per 8 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden l.OO. Van j6 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingenit contantzonder rabat, per regel 0.10. De BURGEMEESTER, hoofd van het Bestuur der gemeente Leiden, brengt ter kennis van belanghebbendendat de patent bladen voor de gepatenteerden wonende in de wijken 1, II, III en IV, over het dienst jaar 1888/9 bij het college van zetters, in eeD der vertrekken van het raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren en wel op Don derdag 6, Vrijdag 7, Zaterdag 8, Maandag 10, Dinsdag 11, Woensdag 12 en Donderdag 13 September e. k. terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaar ders der directe belasting alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. Leiden, den 5 September 1888. LEHIGH, 6 September. GEMEENTEBEGROOT1NG. {Vervolg) Bijdrage van het rijk in de kosten van het kantonnaal huis van bewaring, op nihil uitgetrokken. Bijdrage van het rijk in de kosten van het middelbaar onderwijs f 7000 als voor- loopige subsidie voor de noogere burgerschool voor jongens. Vergoeding van het rijk overeenkomstig art. 45 der wet van den 17 Aug. 1878, in de kosten van het lager onderwijs f 39908. Andere ontvangsten, niet tot de voren- staande behoorende flOOO. Teruggave van zegelgelden voor quitantiën der plaatselijke belastingen f 550. Opbrengst van faecale stoffen, stelsel Lier- uur f250. Pensioensbijdragen van gemeenteambtena ren f2300.— Bijdrage van het rijk in de kosten van het hooger onderwijs (gymnasium) f8575. Bijdrage van het rijk overeenkomstig art. 12 der wet van 17 Augustus 1878 in de kosten van de kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen f 6800. Bijdrage van het rijk in de kosten van het park f 500. Aandeel van de gemeente in de winst van de Leidsche DuinwaterMaatschappij f 9000. Totaal van Hoofdstuk IV f 80061. Hoofdstuk V. Buitengewone ontvangsten. Opbrengst van den verkoop van gemeente eigendommen, van hoornen, enz. f 500. Geldleening ter voorziening in de behoefte aan kasgeld f 75000. Geldleening ter voorziening in de kosten van buitengewone werken f 11000. Aflossing op hypotheken en obligatiën f 15385. Afkoop van grondrenten, tiendeu, enz. f 10. Subsidie in de verpleging van arme krank zinnigen f 4000. Renten wegens op prolongatie uitgegeven gelden f 100. Teruggave van voorschotten uit de ge meentekas f 7000. Ontvangsten voortvloeiende uit het beheer van de voormalige administratie der vereenigde gast- en leprooshuizen f 3295. Totaal van Hoofdstuk V f 116290. De geheele begrootiug iu ontvangst f 770086. UITGAVEN. Hoofdstuk I. Huishoudelijk bestuur. Jaarwedde van den burgemeester f 4500. Jaarwedden van de wethouders f 3000. Jaarwedde van den secretaris f 8600. Jaarwedde van den ontvanger f 8600. Jaarwedden van de bouwkundigen en van de opzichters der gebouwen, der wegen en dergelijke f 7305, n.l. van den architect f 2650, van den hoofdopzichter f 1280, van 3 opzieners f 1100, f 900 en f 800, van den opziener der vuiluisputten aan de Slaagsloot f 25 en van den bewaarder of portier aan de stadstimmerwerf f 550. Jaarwedden van de ambtenaren en be dienden der gemeentesecretarie f11200 n.l. twee ambtenaren van f 2000 ieder, twee van f 1400, eeu van f 1300, een van f 900, een van f 800, een vau f 600, een van f 500 en een van f 800. Jaarwedden van den concierge en van de boden f 3450, n.l. 1 bode, tevens stadhuis- bewaarder f 900, 2 boden elk van f 750, 1 bode van f 600, de bediende ten raad- huize f 300. Jaarwedde van den klokkenist f 300. Jaarwedden van de keurders, wegers, meteis, rooimeesters en dergelijke f 1150. Jaarwedde van sluiswachters, brugwach ters en dergelijke f 8840. Jaarwedde vau den archivaris f 800. Schrijfloonen f 500. Reis- en verblijfkosten f 250. Kosten van licht en brandstoffen f 1000. Schrijf- en bureaubehoeften f 400. Druk- en bindwerk f 2200. Briefport, vrachtloonen en andere kleine uitgaven f 300. Kosten voor het onderhouden en schoon houden van het gebouw of vertrek, bestemd voor de vergadering van den raad en van burgemeester en wethouders, mitsgaders voor de secretarie der gemeente f 2140. Onderhoud en aankoop van meubelen voor die gebouwen of vertrekken f 600. Kosten voor verteringen ten behoeve van het huishoudelijk bestuur, bureaux van stem opneming en van de commissiëu f 500. Kosten van het aanleggen en bijhouden der registers van den burgerlijken stand f 1000. Kosten van het bevolkingsregister f200. Koeten van de kiezerslijsten en van het uitoefenen der kiesverrichtingen f 600. Kosten van abonnement op het Staatsblad, Provinciaalblad en dagbladen f 200. Kosten van uitgifte van het gemeente Nieuws- of dagblad f 1700. Kosten van zegels van registers, rekenin gen, erz. f 600. Vergoeding van schrijfloonen, knechtsloo- nen en andere kleine uitgaven aan de heeren der gebuurte f 1250. Onderhond en aankoop van voorwerpen van waarde of belangrijk voor de oudheid kunde en de geschiedenis der kunst f 1000. Bezoldiging van den concierge in het Museum van schilderijen en oudheden in de Lakenhal f 400. Bezoldiging van den gemeente-veearts f 400. Totaal van Hoofdstuk I f 62985. Hoofdstuk 11. Kosten voor werken en inrichtingen tot openbaren dienst bestemd. Onderhoud van straten en pleinen f 16580. Hieronder komen voorlevering van keien, klinkers en zand, aanschaffing van 40 straat naambordjes en het maken van een nieuw trottoir met hardsteenen banden langs de Oostzijde van den Stationsweg. Onderhoud van wegen en voetpaden f3530. Onderhoud van wandelplaatsen en plant soenen f 2700. Hieronder komen voor: voor de vernieuwing van de fontein in het plantsoen f 600 voor onderhoud van en toezicht in het Park f 1200 voor heesters, graszoden, bloemen, grint, aanschaffing en onderhoud van zitbanken f 900. Onderhoud van bruggen en overzetveeren f 16400. Hieronder komen voor le het onderhoud der beweegbare en gemetselde bruggen f 1000 2e dat van alle houten bruggen onder eigeD beheer door de aan schaffing van hout, kalk, tras, cement, teer, verfwaren enz. op f 4900 8e het vernieu wen van de Groenebrug aan het Steenschuur, waarbij deze kan worden verlaagd tot op dezelfde hoogte als de Nieuwsteegs- en Hoogewoerdsbruggen f 2500. Nog komen daaronder 4e hel maken van eene nieuwe brug ter vervanging van de KarnemelkBbrug, met verlaging van ongeveer 60 centimeter, op f 3500, 5e het vernieu wen van de onderdekken der Haag- en Rijns- burgerbruggen f 1150 en 6e het vernieuwen van de opzettoestellen van de Groote Mare- brug over den Ouden Singel f 1200. Onderhoud van pompen en riolen f 9200, waaronder noodzakelijke herstelling aan de Langebrug f 500, Onderhoud van havens, vaarten, kaaimu ren, sluizen en andere waterwerken f 8600. Als buitengewone werken komen hieronder voor herstellingen aan de zwemplaats voor f 750; voor diepwerken door vier werklie den gedurende 35 weken f 1400 en^bet voortzetten van het uitdiepen van ongeveer 2000 kubieke meters grond in enkele grach ten f 1600. Onderhoud van klokken, horloges, speel werken en dergelijke f 700. Kosten van aanleg en onderhoud der al- gemeene begraafplaats f 60. Ouderhoud vau vaartuigen f 1550, waar onder als buitengewoon het aanschaffen van een ballastpraam en een metselschouwtjef 850. Kosten voor het verstrekken van en aan leg voor duinwater f 2220. FEUILLETON. 7RIJ VERTAALD UIT HETENGELSCH, VAN W. XV. s. 76). „Dat vermoed ik alleen, omdat het hoogst waarschijnlijk is," gaf hij ten ant s' voord. „Ik moet door een toeval zijn ge- troffen, juist toen gij mij voorbij gingt. Dat trof al ze r ongelukkig en gij znlt wel M degelijk erg geschrikt zijn?" «Dat ben ik ook," bekende Ellen oprecht. „Maar gij hebt toch geen oogenblik ge- i! tot, dat e eenig verband bestond li tusschen uwe tegenwoordigheid en mijn toeval?" Na een oogenblik van aarzeling ant- «oordde Ellen: „Zeker niet." Op eens stortte een kostbare vaas van 0. hen schoorsteenrand en viel in scherven op hen grond, 't Had nagenoeg den schijn, alsof dit sieraad door den heer Fortes met opzet nedergeworpen was. „O, hoe jammer I" riep Ellen echt vrouwelijk uit bij het zien van 't geen er gebroken was. De heer Fortes was ook geschrikt, doch slechts voor een oogenblikje. Kalm lachend zei hij: „Geef u geen moeite, miss, ik zal een bediende bellen om de scherven weg te ruimen." En daarna: „Miss Grey, mijn dochter heeft eene groote genegenheid voor u opgevat en daardoor, ik moet het erkennen, meer scherpzinnigheid aan den dag gelegd, dan ik vermoedde dat zij bezat. Daar zij mijn eenige schat is, moeten hare vrienden ook de mijnen wezen." Met deze woorden reikte hij Ellen wel willend de hand. De heer Fortes bezat de gave, om, als hij dit wilde, zeer in nemend te zijn. Ellen legde haar blanke hand in de zijne en bij die aanraking overviel haar een gevoel van angst en tevens van vreugd. De heer des huizes ging daarbij lo9jes voort „Wilt ge wel gelooven, miss Grey, dat ik mij zelden tot iemand voel aange trokken? Maar nu denk ik toch wel, dat ik iets van de betoovering, die mijn kleine Lilia ondervindt, zal gaan over nemen. Vergun mij een vraag: Zijt gij in deze stad geboren?" Dadelijk was Ellen op hare hoede en volkomen kalm luidde haar antwoord „Ge zult het vreemd vinden, maar ik weet niet waar ik geboren ben. Nooit is mij daaromtrent iets gemeld." Fortes trok even de wenkbrauwen op. Hij was een te wel opgevoed man, om zijne verwondering over dit autwoord op duidelijker wijze aan den dag te leggen. Hare hand langzaam vrij latende, merkte hij alleen op: „Uw naam is een naam, die zoo dikwijls voorkomt, dat daaruit niets valt af te leiden. Hebt gij familie in Boston „Neen." „Er zijn," ging Fortes voort, „veierlei onbegrijpelijke dingen op deze aarde en daaronder rangschikken zich ook alle merk waardige overeenkomsten, die men somtijds ontdekt bij personendie niets met elkander hebben uit te staau." Het hoofd even van het scboone meisje afwendend, belde hij een bediende om de scherven van het tapijt te nemen. Bijna gelijktijdig trad miss Fortes, gevolgd door tante Maitland, beiden ruischend met hare zijden japounen, de kamer binnen. De onde dame wierp een onderzoekenden blik van den rechter naar miss Grey. Kon datzelfde meisje, dat de dochter op zulk eene merkwaardige wijze betooverd had, ook niet haar invloed hebben uitgestrekt tot den vader? Lilia's voorkomen gaf tevreden heid te kennen. „Ha zoo," zei ze lachend „reeds kennis gemaakt? Komaan, dat is lief van u, papa!" „Ik vond miss Grey hier geheel ver laten. Een vreemde in een vreemd huis," antwoordde de rechter bedaard, „en wij hebben de gebruikelijke plichtplegingen ge wisseld. Waar is Moultrie? Ik dacht dat hij bij ons zou eten?" Met een hangend lipje zeide Lilia: „Op de tentoonstelling kreeg hij zulk een hevige hoofdpijn, dat hij mij verzocht, hem voor heden wel te willen verontschul digen." „Hij, hoofdpijn?" klonk des rechters ongeloovige vraag, terwijl hij daarbij de schouders ophaalde, „wel, ik geloof, dat hij nog nooit in zijn leven hoofdpijn heeft gehad." {Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1