NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. e/.e (onrant verschijnt dadelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Vrijdag 31 Augustus 1888. N#. 206. 202» -ws»..*. ADVERTENTIES: Uitgevers: Gebroeders Muré. Onschuldig Veroordeeld. w. w. s. 71). ABONNEMENT: Voor Leiden, per 3 maanden f 1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per .^uuiuier 10 ('ent. Van 1(j regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contantzonder rabatper regel 0.10. Bureel: Sciieepmakerssteeg; 6. 81 a tl s- B e r i c h t e n. IXKOMSTEXBELASTIXG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen in herinnering dit op Tj.1 Augustus a. s. de vierde termijn ia terrallen van den aanslag op het Kohier, dienst 1888, zoodat véér of op dien dag minstens de helft van den geheelen aanslag moei tijn voldaan. Zij noodigen daarom belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolging/koelen tol de betaling van liet verschuldigde ten kan tore van den Gemeente-Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOOL, Wethr. 1°. Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 30 Augustus 1888. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN, brengen ter alge- meene kennis, dat ingevolge art. 203, laatste alinea der Wet van 29 Juni 1851 (StaaMad n°. 85), de begrooting der plaat selijke inkomsten en uitgaven voor den dienst ril 1889 aan den raad is aangeboden, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder Ier lezing zal worden nedcrgeiegd en in drnk tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd; BOOL. Wethr. 1°. Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 30 Augustus 1888. GEMEENTERAAD. Zitting van den raad der gemeente Leiden op Donderdag 30 Augustus 1888des na middags te 3 uren, ten raadhuize der ge meente. De heer Bool, waarnemend voorzitter, opent de vergadering. Aanwezig zijn de heeren Le Poole, Van Masijk Huijser Van Reenen, Fockema Aadreae, Van Hamel, Alma, Zaaijer, Ziilesen, Bool, Driessen, Was, Kaiser, De Goeje, Hasselbach, Koetser, Tieleman, De Sturler, Verster van Wulverhorst en Juta. Afwezig met kennisgeving de heeren Zaalberg, De Laat de Kauter, Van Buttingba Wichers, Knappert, Cock, Schneither en Van der Hoeven. De secretaris leest de notulen voor, die tot geen opmerkingen aanleiding geven. De voorzitter geeft nu kennis o. a. van de volgende Ingekomen stukken. Adres van E. J. Schlette, houdende ver zoek om vergunning tot het leggen van een stoep voor het perceel aan den Haagweg no. 15a. Adressen van Mej. C. C. Niemeyer, hou dende verzoek om eervol ontslag uit de be trekkingen van onderwijzeres in de handwerken aan de scholen no. 2 van de 3e en 4e klasse en aan de openbare herhalingsschool (afd. meisjes). Verzoek van de wed. C. De Goede om vergunning tot het leggen van een duiker door den Zijlsingel. Verzoek van J. Vogelesang e. a. tot het doen dempen van een gedeelte sloot langs den Haarlemmertrekweg. Adres van mej. G. H J. J. Vlaanderen om ontslag uit hare betrekking van 3e on derwijzeres aan de school 2e klasse voor jongens en meisjes (Leerschool). Nog is ingekomen de gemcentebegroo- ting voor den dienst 1889, sluitende in ontvangst en uitgaaf op 770.086. Deplaat- selijke directe belasting voor dat jaar is geraamd op f 135.000. De begrooting zal in de sectiën behandeld worden en gesteld worden in handen van de commissie van financiën. Ten slotte is ingekomen een verzoek van P. De Carpentier Wildervanck om ontslag als 3e onderwijzer aan de openbare school 2e klasse, voor jongens. Aan de orde is nu le. Staat van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting, dienst 1888, tot een bedrag van f350. Zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd, evenals 2e Suppletoire staat van begrooting dienst 1888, van het H. G. of Arme- Wees- en Kiuderhuis, en 3e. Voorstel betrekkelijk het plan tot waterverversching van een gedeelte der ge meente Leiderdorp. Bij punt 4, voorstel betrekkelijk het verzoek van P. Van Driel Bz. om een FEUILLETON. locomobiel te plaatsen in het houten ge bouw aan den Vestwal, doet de heer Was opmerken dat niet de raad maar burg. en weth. die toestemming geven. Spreker ziet in dat deze wijze van de zaak te behandelen door burg. en weth. is gekozen om van den raad de toestemming te verkrijgen tot het behouden van liet houten gebouw ook al is in dat gebouw eene locomobiel geplaatst. Spreker stelt, om een beleren vorm aan de zaak te geven een amendement voor, bij de aanneming waarvan burg. en weth. hunnen wensch vervuld zien en niemand zijne be voegdheid overschrijdt. De voorzitter neemt het amendement gaarne over; voor adressant blijft de zaak dezelfde. Zóó voorgedragen wordt nu het verzoek toegestaaD. Ten slotte wordt in stemming gebracht de rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1887. Met algemeene stemming wordt: le De rekening goedgekeurd en voorloo- pig vastgesteld het bedrag der ontvangsten op f 747,759,67, en dat der uitgaven op 679,057,58, sluitende mitsdien met een batig saldo van f 68,702,90. 2e te bepalen het bedrag van hetgeen als oninbaar is afgeschreven op f 5808,46, en 3e het bedrag van hetgeen nog blijft te verhalen op f 1987,69. De agenda afgehandeld zijnde vraagt de heer Van Hamel het woord om in bedenking te geven, het verzoek van den pachter van den Burg tot oprichting van een gebouw voor kegelbaan en biljardzaal, zoo daarvoor geen bezwaren bestaan, reeds nu in behan deling te nemen, aangezien voor adressant aan de spoedige behandeling veel gelegen is. De voorzitter antwoordt dat de zaak zeker wel een uitstel zal kunnen lijden van eeuige dagen. Dinsdag a. s. toch vergadert de raad wederom. De heer Van Hamel legt zich bij dit antwoord gaarne neder. Daar niemaud meer het woord verlangt slnit de voorzitter de vergadering. LEIDEN, 30 Augustus. Hedenmiddag is op den Vliet, hoek Rapenburg, een man van middelbaren leeftijd in onmacht gevallen. Aangezien er in den man geen beweging te krijgen was en geen handwagen in de buurt scheen voorhanden te zijn werd de man door twee politieagen ten naar het bureel vervoerd. MUZIEK, LETTEREN EN KUNST. Programma van de muziekuitvoering op Zomerzorg, op Vrijdag 31 Aug. 1888, na afloop der parade, matinée musicale, te geven door het stafmuziekcorps van het 4de reg. inf., directeur de heer J. G. H. Mann. 1ste afd.N°. 1. FeestMarsch Dunkier; 2. Ouverture: „le Barbier de Séville", Rossini; 3. Souvenir de l'Opérette „La Fille de Mme Angot", Lecocq4. Schatz-Walzer, Strauss; 5. Jubel-Ouverture, C. M. v. Weber; 6. a. „Allelua d'Amour", Mélodie, Faure; b. Yedda-Polka, Mann; 7. Fantaisie sur Lalla Roukh, Opéra de David, Dunkier; 8. Marsch op de Liederen: ,1e Bi du Bout du Banc", „Fischerin du Kleine" en De Meisjes van Breda", Programma van de muziekuitvoering op Musis Sacrum, op Vrijdag 31 Ang., te halfacht uren, door het muziekcorps der dd. schutterijdirecteur de heer A. Van Leeu wen. lste afd.: N°. 1. „Parade-Marscb, Kuhner; 2. Fest-Ouverture, Keler-Béla; 3. „Auf Glückes Wogen", Walzer, Waldteufel; 4. Grande Fantaisie de l'Opéra „La Grande Duchesse de Geroldstein". Offenbach. 2de afd: N°. 5. Ouverture: „Masaniello", Auber 6. Souvenir de l'Opéra „La vie pari- sienne", Chic; 7. a. Rosa", Polka. b. Die Wachtpsrade kommt, Eilenberg; 8. Finale aus Ariella die Tochter der Luft, Bach. OFFICIEELS BERICHTEN. Door Z. M. is, met ingang van 16 Sept. 1888, voor den tijd van één jaar benoemd tot huismeester in 's rijks krankzinnigenge sticht te Medemblik A. Feenstra, te Zaan dam, en tot huismeesteres zijne echtgenoote W. Van Rijsens. Door Z. M. is de heer A. M. De Block erkend en toegelaten als consnl-gene- raal van Turkije te Amsterdam. Door Z. M. is aan H. J. Tasset, met ingang van 1 Sept. 1888, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Vessem c. a. Door Z, M. is aan jhr. mr. P. J. Van VRIJ VERTAALD UIT HET ENGELSCH, Hare oogen fonkelden trots en hare vangen gloeiden als zij daaraan dacht. Zij wilde de werkkamer, waarin ze zoolang '«bannen was geweesten de booze luimen 'in madame voor goed vaarwel zeggen, om in de rijke woning van den rechter fortes een te huis te vinden, welke ge- 'olgen ook dit besluit mocht na zich deepen. Toen Lilia Fortes na een poos terug keerde, vond zij miss Grey nog altijd op °e plek, waar zij haar achtergelaten had. Zij legde weder haar handje op den arm 'an het meisje, dat strak voor zich uit staarde en vroeg: „Nu, lieve miss Grey, "j' ge tot een besluit gekomen?" ,Ja." .Wilt ge bij ons komen?" .Zeer gaarne." .Uitmuntend. Ik heb door ruime be stellingen madame eenigszins schadeloos gesteld voor het ongerief dat ik haar ver oorzaak door u zoo op stel en sprong van haar weg te halen. Ge ziet hieruit, hoe ongeduldig ik benom u bij mij te hebben. Zijt ge bereid om reeds morgen met het nieuwe leven te beginnen?" „Hoe eer, hoe beter," antwoordde Ellen, diep ademhalend. „Ja, morgengoed, het zij zoo." Alles werd nu met juistheid geregeld en zoo geschiedde hetdat door de gril van een ziekelijk kind Ellen onder dak kwam bij Gerald Fortes. TIENDE HOOFDSTUK. In den middag van den volgenden dag verscheen voor het nederige huis, waar miss Grey haar verblijf hield, het rijtuig van den rechter Fortes, om haar naar zijne prachtige woning over te brengen. In haar rood goud boudoir liep intusschen Lilia Fortes rustig heen en weer, in af wachting van de komst van het meisje, dat zij zulk eene kinderlijke genegenheid toedroeg. Hoewel het buiten guur en on stuimig weder washeerschte er in dit gezellig vertrek, met zijn vroolijk vlammend haardvuur en zijne welriekende bloemen en planten, uit de broeikas afkomstig, eeu zomerachtige warmte. „Lilia," zei tante Maitland, die ge makkelijk in een zachten ieunstoel lag ge doken, „Lilia, weet ge waar gij mij aan doet denken? Aan een kind, dat een nieuwe pop zal krijgen. En dat een meisje, dat reeds verliefd is I Men zou toch denkendat één galant genoeg was om u aangenaam te onderhoudenen dat ge die miss Qrey nu eigenlijk wei kondet missen." „Een galant is zeker heel aangenaam voor me, tante Maitland," meende Lilia, terwijl zij haar klein hondje zachtjes aan de zijden oortjes trok, „maar als verloofde heb ik miss Grey misschien nog meer noodig, dan véor ik geëngageerd was. Als ik een klein geschil krijg met Danton dan moet ik toch iemand hebben, wie ik mijn nood kan klagen en die zich met mij verheugt, als wij ons weder verzoend heb ben. Later moet er aan een uitzet gedacht worden en miss Grey is juist de aange wezene persoon om mij door haar goeden smaak met raad en daad ten dienste te staan. Hoor, daar is het rijtuig. Denk er om, tante Maitland, dat u vriendelijk tegen haar moet wezenal doet ge 't maar alleen om mijnentwille." De deur werd geopend eu een bediende kondigde de komst van miss Grey aan. Lilia trad haar vriendelijk lachend tege moet. Mevr. Maitland achtte een trotsch goedig knikje al heel voldoende om de juffrouw te verwelkomen. „Ha zoo," dacht Ellen, „dat is al vast ééne persoon in huis, die met mijn komst is ingenomen 1" „Over een half uur gebruiken wij het tweede ontbijt," zei miss Fortes. „Celeste zal u nu even naar uwe kamer brengen uw goed is er al. Och, tante Maitland, schel even om Celeste." De dame deed wat haar gevraagd werd en de kamenier geleidde Ellen naar hare kamer. Het was in Ellen's oog een juweel vau eeu kamer; de wanden bestonden nit rooskleurige stof in witte lijstende toilet tafel was met rooskleurige zijde bekleed en met kant afgezet. Lieve teekeningen in waterverf versierden de wanden. Ledikant en meubilair waren insgelijks wil met rose. Ook het mollig tapijt had een witten grond met rosekleurige bloemen. (Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1