NJKUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. ABONNEMENT: Zaterdag 11 Augustus 1888. N". 189. 202e Jaargang. ADVERTENTIE N: Uitgevers: Gebroeders Muré. Onschuldig Veroordeeld. Deze (011 ra ut verschijnt dadelijks, behalve op 'L o n- en Feestdagen. Voor Leidenper 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden l.ttO. Prijs per timmer 10 ('ent. Van 1regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Sehaepniakersstee* 6. Aan de geabonneerde!! op de Han delingen en Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad is verzonden het ïittingsvcrslag van Donderdag 26 Juli tSSS. Stads-Berichten De BURGEMKKSTKIt der gemeente LEIDEN, brengt ter algemeene kennis dal op heden aan jen Ontvanger der Directe belastingen allner is Ier hand gesleld hel primitief kohier van het Mtmlreclit wijken 7, 8 en dienst 1888/9, en executoir verklaard den 8 Augustus II. en herin nert voorls de belanghebbenden aan hunne ver plichting om hunnen aanslag op den hij de Wel bepaalden voet te voldoen. De llurgemeesler voornoemd, N. L. J. VAN DDTT1NGI1A W1CI1ERS, VVellir. 1°. burgemeesler. Lewks 10 Augustus 1888. LEIBEN ÏO Augustus. De heer Felix Driessen, secretaris der J Octobervereeniging alhier ontving heden zorgen van den heer Siclen een telegram lit Amsterdam, meldende dat de Ameri- kunsche gasten Maandag a. s. Leiden zullen bezoeken. In den ochtend, vermoedelijk ongeveer our, zullen de Amerikanen alhier aankomen en in een 15'al rijtuigen, met muziek, vin het station worden afgehaald en naar het etadbuis geleid waar het gezelschap zal •orden toegesproken en de eerewijn zal wor den aangeboden. Daarna zal de Lakeuhal worden bezocht id eene wandeling worden gemaakt door de stad om eenige merkwaardigheden te bezich tigen. Daarna zal bij den lieer Wijtenburg den hutspot worden gebruikt o.n van daar our Musis Sacrum te gaan alwaar een con cert van de d. d. schntterij zal worden aan geboden, en de tuin eenigiins zal zijn ver- berd. Na afloop déarvan weêr vertrekt het ge selschap per spoor of per tram, de laatste doot de Nooid- Zuid Hollandscbe inaat- ithsppij aangeboden, naar Haarlem. Het zal zeker wel de bedoeling zijn dat de ingezetenen van hunne sympathie, met liet bezoek blijk geven door het uitsteken van de vaderlandsche vlag. Eu wie zal dat bij die gelegenheid niet van ganscher harte wil len doen. Mej. F. A. v. Es te Rotterdam is be noemd tot onderwijzeres aan eeue bijz. school voor u. 1. o. alhier. Zondag 1 September zal het 25 jaren geleden zijn dat mej. H. Oberman als on derwijzeres in dienst trad aan de openbare meisjesschool 2e klasse, boofd mej. Winkler, alhier. Hedenmiddag bad de beëediging plaats op het schuttersveld alhier van de nieuw benoemde 2e luitenants P. E. Pfeiffer, C. Stolk en A. S. Doorman, ingedeeld bij het 4e regiment. Na afloop werd door den troep cene militaire wandeling door de stad gemaakt. De Amerikanen. Het stoomschip met de leden van de Holland Society, en hunne dames aan boord, de Amsterdam was dus gisternacht te 4 uur Dover gepasseerd en kon tegen 3 uur voor Maassluis zijn. Yan uit Rotterdam stoomde het boolje Spido de Maas af, aan boord hebbeude den beer Reuchliu directeur en eenig personeel vau de N. A. S. M., eenige verslaggevers en een klein muziekcorps. Te 2.10 was de Amsterdam uit zee bin nengekomen en spoedig had de Spido gele genheid gezocht de lieeren af te zetten aan boord van de Amerikaanscue boot. Intus- schen werden Amerikaansche en Hollandscbe liederen door de muzikanten ten gehoore gebracht, Hail Columbia," „Yaukee Doodle," „the starspangled banner," „Wilhelmus" en VVien Neerlandsch bloed." Na kennismaking verklaarden de reizigers geheel voor bun genoegen te zijn gekomen en uit sympathie voor het land waar hunne voorvaderen gastvrijheid genoten. Het ge zelschap werd vergezeld van den heer Lehman Israels verslaggever van de New-York Herald, broeder van onzen bekenden Jozef Israels. De reizigers verklaarden ten hoogste in genomen te zijn met de wijze waarop men hun de reis had veiaangenaamd en een ge volg van die ingenomenheid was dat op de hoogte van Brighton aan boord eene ver gadering werd belegd en eene motie door den heer Suydam werd voorgesteld en door de vergadering werd aangenomen, waarvan de vertaling aldus lnidt: In eene vergadering van de Holland So ciety óf New York, gehouden aan boord van het stoomschip Amsterdam, stoomende dwars van Brighton, Engeland, 8 Aug. 1888, werd het volgende besluit, voorgesteld door den Eerwaarden J. Howard Suydam, doctor in de godgeleerdheid, eenparig aangenomen Besloten dat de Holland Society aantee- kening houdt van hare dankbaie waardeering der behandeling, genoten gedurende de te genwoordige reis van de vertegeuwoorders der Noord-Amerikaansche Stoomvaartmaatschap pij, en van kapitein Bonjer en de officieren van de Amsterdam, bijzonder voor het vrijhouden der kajuit tot onzen dieust voor de verschei denheid en den overvloed van voortreffelijk toe bereide spijzen voor de onverbeterlijke be diening voorde onveranderlijke beleefdheid getoond door de officieren en mindere schepe lingen voor het bestendige tegemoet komen aan al onze behoeften en geriefelijk heden. Voorspoed aau de stoomvaartmaatschappij Vrede en veiligheid aan de officiereu en de bemanning, iu het vervullen hunner ge vaarvolle plichten I Ru alle zegeningen over huuue vrouwen en kinderen te huis I Het stuk werd door alleu onderteekend en wel, nu volgens de laatste en geheel juiste opguaf, dour: John II. Yoorhees, rechtsgeleerde; Geo H. Howard, rechtsgeleerde, beiden van Was hington; L. L. Van Alleu en zuster, mej. Agnes Van Allen; Isaac E. Ditinars, ar chitect; dr. J. Eimeudorf en echtgenoote, geestelijke; Geo. W. Van Siclen, rechtsge leerde; Robert A. Van Wijck, rechtsge leerde, allen van New-York, 11. B. Hub bard, rechtsgeleerde en zijn zoon; J. B. Voorhees, mevr. J. B. Voorhees, allen van Brooklyn; Peter V. Fort met dochter en kleindochter en mevr. eu mej. Delehanty, van Albany; Sheldon T. Viele, van Buffelo, Jas. H. Blauvelt, Ileury R. Blauvelt, Edw. Elsworth, burgemeester van Poughkeepsie en mej. May Elsworth, Frank Hasbrouck, van Nyack; M. Van Voorbis, van Roches ter; G. Y. Van de Bogert; John. L. Swits, Alex J. Thomson, dr. H. VV. Veeder en J. A. Van Voost, van Schenectady; dr. J. Van Duyn en echtgenoote, van Syracuse; W. H. Vredcnbergh en zoon, van Freehold Eugene Elsworth, van Irvington; Fr. I. Van der Beek jr. en eerw. J. Howard Suy dam, vau Jersey; dr. Cb. H. Voorhees en echtgenoote, vau New Brunswick; II. B. Gates en miss Gates, van South-Orange. Onder de dames en heeren hadden enkelen reeds eene reis naar Nederland gemaakt en de heeren Voorhees en Van de Bogert kunnen zich een weinig in het Hollandsch uitdrukken. Aller borst was getooid met het oranjelint, waaraan een getrouwe kopie van den geuzenpenning. Nadat de eerewijn was geplengd gaven de heeren elkander over en weêr inlichtingen over een en ander eu juist te half vijf waa Je boot vastgemeerd aan de kade te Feije- noord. Slechts enkelen waren bij de aankomst tegenwoordig, aangezien het bezoek aan Rot terdam eerst voor de officieele begroeting zal worden aangegrepen. Twaalf open rij tuigen stonden gereed om de 45 gasten naar het station van den Rhijnspoorweg te bren gen, vaD waar te half zes een extra trein voor rekening der N. A. S. M., met het gezelschap naar Amsterdam vertrok. De heer Dutilh, hoofdagent der maat schappij vergezelde de gasten naar Amster dam waar de heeren J. Voüte Cz., A. J. Van Eeghen en Cazaux van Staphorst aan het station waren om namens de Amster- datnsche commissie de reizigers te outvangen en in open rijtuigen naar het Doelenbfltel te vergezellen. De rijtuigen waren aangeboden door de Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij voerden 33 leden van het gezelschap naar het Doe lenhotel en 16 naar het ilótel Rondeel. Gisteravond werd het gezelschap door de commissie feestelijk ontvangen in het Amslel- hótel. Hedenmorgen deden de dames en heeren allen, doch niet gezamenlijk eene wandeling door Amsterdam, welke door velen werd afgewisseld door een rijtoertje. Te drie uur, hedenmiddag, brachten zij, onder geieide van het comité, een bezoek aan het stadhuis, ter bezichtiging van de zich daar bevindende oudheden. Hedenavond is er seceptie in het Amstel- Hotel. FEUILLETON. VRIJ VERTAALD UIT HET ENGEL8CH, VAN W. W. 5. H). Is de breede Washingtonstraal wemelde ksl nog van wandelaars of van kooplustige nieuwsgierige dames, aan wie de Wacbe wind een verhoogden blos had •oieend. 'n het etablissement van de elegante, Parijsche modiste, de beroemdste dames- ««maakster van geheel Boston, was dien den namiddag verbazend veel werk. ^hdsme, een klein, kittig dametje, met «tndige gebaren, schitterende oogjes en "p tongetje, had het uitermate druk het uitgeven en nazien van het werk modisten. Het meeste werk moest Jdunlfden avond nog gereed zijn en het Jglichl duurde reeds zoo lang niet meer. "unit trippelde van haar magazijn naar •erkkamer, waar een twaalital meisjes nn ijver aan satiju, zijde, tule eu kant zaten te arbeidenalsof er haar leven mede gemoeid was. ris het kleed van mevrouw Rijder al verzonden?" vroeg zij. „Al een halfuur geleden," antwoordde een der modisten. „En zal het kleed voor miss Fortes tegen zeven uur gereed zijn? Zij moet het van avoud op bet bal aau hebben, denk daarom," „Er is geen kant genoeg om de sleep te garneereo, zooals miss Fortes dat wenscht. We zullen nog twee meters er bij moeten hebben. Kan niemand daarom uitgestuurd worden, inadatne?" Madame zag bet vertrek rond eu riep: „Miss Grey!" Een slank, mooi meisje, met donker haar, lag het goed, waarmede zij bezig wasvoor zich op de werktafel en stond op. „U wil zeker wel even die boodschap doen," zei madame tot miss Grey, „ge zijt toch de lieveliug van miss Fortes. Zeg haar uit mijn naamda! we nog twee meter van diezelfde kant noodig hebben om de baljapon te garueeren. Zij heeft gezegd dat we meer er van konden krijgen, als het noodig bleek. Maar wees erg voorzichtig met bet pakje, verlies het niet, want bet is vreeselijk dure Brusselsche kant, die hier nergens te krijgen is." „Ja, madame, ik zal er voor zorgengaf het aangesproken meisje op rustigen toon ten antwoord. Zij nam uij. een hangkast een reeds min of meer afgedragen sliawt eu donkeren hoed en vroeg ouder het aaukleeden: „Waar woout miss Fortes?" Madame gaf het adres op en vermaande nog een9 om vooral spoedig terug te kouieu, omdat er zoo buitengewoon veel te doen was. Miss Grey ging op weg. Onder den naam van miss Qrey vinden wij hetzelfde meisje terug, dat indertijd in gelukkiger, voorspoediger dagen den naam had gedragen van Ellen Dufart. Na haar vlucht uit de woning van miss Edith Leith had zij den nieuwen naam aangenomen, want, nadat zij tot de overtuiging was ge komen geeD recht te hebben zich Dufarl te laten noemen, moest tij wel een andereu naam dragen. De geschiedenis der drie vervlogcuc jaren is, wat onze heldin betreft, spoedig ver teld. Zij gingen om in schier onafgebroken arbeid in het etablissement der Parijsche modemaakster. In de dagen van voor spoed was Ellen Dufart een der beste klanten van madame geweeat, en toen zij verlaten en hulpeloos was, of het althans meende te moeten zijn, begaf zij zich naar hare vroegere modiste, vertelde deze zooveel van hare geschiedenis als zij noodig oor deelde, verzocht haar om een bescheiden plaatsje in haar atelier en om haar voortaan miss Grey te noemen. De slimme Parijsche begreep dadelijk, dat er met eene werkster, als de elegante dame, die voor haar stond, goede zaken waren te doen en hierin had zij zich niet vergist. Zij voldeed aan het verzoek en reeds drie jaren lang werkte miss Grey nu ouvermoeid voor het dagelijksch brood. Zij woonde en at in een zeer bescheiden commensalenhuis, waar zij doorging voor een schooue, maar trotsche eu ongezellige gast, die geen enkelen vriend had en blijk baar ook niet verlangde. Slechts op een enkele eigenaardigheid had men haar be trap! deze waa dat zij nooit verzuimde om met de grootste nauwgezetheid de lijst der vertrokken en aangekomene personen te be- studeeren iu de nieuwspapieren. Voor Ellen zelf «aren die drie jareu een tijdvak van drukkende eenzaamheid, waarin haar hoop op de toekomst telkens flauwer en flauwer werd. Hordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1