XIKUWS- I X ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Deze Courant verschijnt dadelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABONWEfflEMT: Zaterdag 10 Maart 1S88, - N°. 60. ADVERTENTIE!!: Bureel: Kclieeptiiakerssteeg 6. Uitgevers: Gebroeders Muré. Het Geheim van het Onde Kasteel. V?JÖB Voor Leidenper 3 maanden1.25. Franco door liet geheele rijk, per 3 maanden 1.80. Prijs per Xunnncr 10 Our. 201» Jnnrgaiig, Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contant, zonder rabat, per regel 0.10. Stads-Be rich ten Eerste Zillioa van den militieraad. BURGEMEESTER IK WETHOUDERS Tilt LEIDEN tloen le welendol de eerste zitting van tien Militieraadvoor deze jjemeenle, overecnkoinstijj art. 8li der Wet van den 19deB Augustus 1861 Staats blad n°. 72), wordt gebonden On Maandag den 12den Maart 1888, des middags Ie 12uren, voor de lotelingen die dc notntners ge. trokken hebben van 1 tot r>0, cn des namiddags lehmlftwce. voor hen die getrokken hebben van n°. f.1 tot n°. 100 Op Dinsdag den 13,lcn Maart 1888, des namid dags te dén uurvoor hen die getrokken hebben van n". 101 lol n«. 180; Op Woensdag den 14den Maart 1888, des namid dags le hal/eenvoor hen die getrokken hebben van n». 181 tot n°. 280; Op Donderdag den 15Jcn Maart 188S, des namid dags te halfeevoor ben die geliokken hebben van n®. 281 tot n°. 360; en zulks in een der verlrckken van liet Raad- huls dezer gemeente. Zij herinneren voorts, dat in gemelde zitting voor den Militieraad moeten verschijnen: 1°. de vrijwilligers voor de Militie z 2°. de lolelingcn, die vrijstelling verlangen we gens ziekelijke gesteldheid of gebreken, of ge mis van de gevorderde lengte; dat de lotelingen, die voor dien Raad niet zijn ver tellenen. gehouden worden gecne redenen tol vrijstel ling te hebben en voorden dienst worCen aangewezen, terwijl het niet ontvangen van een oproepingsbiljet niet ontheft van de verplichting tot het verschijnen voor den Militieraad of tot het indienen van de tot slaving der redenen van vrijstelling gevorderde be wijsstukken. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaalsiug in de Leidschc Courant. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, LilDtK, 2 Maart 1888. DE RANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien ailikel fi, 2de alinea der Verordening tan II November 1880, regelende de inwen dige inrichting der scholen, de toelating en hel onlslag der leerlingen Gemeenteblad no. van 1881); Brengen (er algemeene kennis, dal de in schrijving van nieuwe leerlingen aan de open bare scholen der 3e en 4e klasse zal plaats hebben van den 5 lot en met den 17n Maart e. k, in de schoollokalen in de Rijnstraatin de Brandewijnsleegop de Rinnenveslgraclil aan liet Plantsoen, in de Van-der-VVerfstraat en aan de Korte Mare, des voormiddags van Imll tl ff/en lot negen nren en des namiddags van half here lol Iwec uren, belialv des Zaterdags en des Zondags. De Gemeente Leiden wordt voor dc leer lingen der openbare scholen van tie derde klasse in drie wijken verdeeld. Tol de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. I behoort dal deel tbr ge meelde, dal ingesloten wordt door en len oosten en len zuiden ligt van de lijn: Kaiser- straal. Rapenburg, Nicuwsleeg, Zonneveld.,leig. Kelelhoelersleeg, Korte Korcnhrugsleeg Nieuwe Rijn lol de Ulrechlsclie brug. Tol de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. 2 behoort dat deel der ge meente, dat ingesloten wordt door en len oos ten ligt van de lijn: Nieuwe Rijn, Virchbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vesl en Oostdwarsgrachl. Tot de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. 3 behoort dat deel der ge meenle, dal ingesloten wordt door en len oos ten en westen ligt van de lijn: Kaiserslraal, llapenburg, Nieuwsleeg, ZonnevddsteegKelel hoelersleeg, Korte Korenbrtigsleeg. Nieuwe IIijnVjschbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgrachl. burgemeester en Weihouders voornoemd, DE KANTER, burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 2 Maart 1888. LEIDEN, O Maart Onder overlegging van een verzoek van Johannes Tibboel, om verkrijging van het recht van opstal, zoo voor zich als voor opvolgende eigenaren van het perceel aan den Vestwal bij de Marcbrug, geteekend sectie A no. 4-76 waarop is gebouwd een woonhuis, koetsbuis en stalling, deelen burg. en wetii. den gemeeuteraad mede dat er bij ben geen bedenkingen beslaan legen de inwilliging van het verzoek, zoodat zij in overweging geven bedoeld lecht van opstal aan den adressant le verleenen, onder de door de commissie van fabricage voorgestelde voorwaarden. Oader overlegging van de desbetreffende stukken geven burg. en Welh. den gemeen teraad in overweging: le aan Aug. Emmerich te Stadskanaal, aannemer van de vernieuwing van bruggen aan de Ilakkersleeg over den Ouden Rijn cn over de Oude Ileerengracht bij de Ver- werslraat, vrijstelling le verleenen van de helft der hem opgelegde boeten wegens te late oplevering lot een bedrag van f 185, zijnde de boete, f 270. 2e te besluiten tot continuatie van de buur van de Armenkerk wederom voor den tij 1 van 5 jaren, ingaande 1 Juni 1887, voor den tegenwoordigen huurprijs vauf25 pi r jaar. Dc voorwaarde vastgesteld bij raadsbesluit vai: 25 Januari 1883 zijn de volgende: dat liet gebouw behoorlijk en ten ge- noege va t de verhuurders door den kerke- raad der Nederduitsch Hervormde gemeente en voor zijne rekening worde onderhouden. dat bet gebouw wordt verzekerd tegen brandschade tegen een herbouwwaarde van f 8000, waarvan de kosten door den huurder worden gedragen en betaald. c. dat onverminderd die beide voorwaarden, de bepalingen van bet burgerlijk wetboek ten aanzien van huur en verbuur stiplelijk worden in acht genomen. Thans is het gebouw van gemeentewege bij beurspolis te Amsterdam vour eene waarde van f 8000 verzekerd. Burg. en weth. achten bet weuschelijk dat deze verzekering worde bestendigd, zoodat zij in overweging geven de voorwaarde sub b te lezen als volgt: dat de jaarlijksche kosten van assu rantie vau het gebouw door den huurder aan de gemeente worden vergoed, en behou dens deze wijziging tot de verlenging van dc huur onder de gestelde voorwaarden te besluiten. De commissie van financiën heeft onder zocht de in bare banden gestelde rekening van de kamer van koophandel en fabrieken alhier, over den dienst van 1887, en daarop gtene aanmerkingen hebbende stelt ze den gemeenteraad voor die goed te keuren in ontvangst tot eene som van f475, in uilgaaf tot eene sout van f416.68, zoodat van de toegestane gelden uit de gemeentekas niet is gebruikt f 58.32, hetgeen den rendauten in minderiug zal strekken van de toelage over 1888. In de raadszitting van 3 Maart 1887 werd in behandeling gebracht het voorstel van burg. en weth. betrekkelijk de inrichting van een Pare Vacciuogène in het Elisabetb- hof, waarbij de beschikking over een bedrag van f2000 voor bet jaar i887 werd aan gevraagd. Tengevolge van de geveerde discussiën werden de volgende wijzigingen in het voorstel gebracht ingetrokken werd de uitkeering van de gewone vergoeding van f 0.40 per kind voor gratis vacciuatiën aan on en minvermogen den aan de atad-genees- en heelkundigen; aau de commissie, die zou beslaan uit drie stads genees- eu heelkundigen werd toege voegd een geneeskundige builen het college; de voorgestelde jaarlijksche vergoeding vau f 200 voor elk lid der commissie werd teruggebracht tot f 150, en bet aangevraagd bedrag van f 2000 werd verminderd tot f 1500. De heeren J. A. Lougepee, C. Winkler Prins en G M. Kruimel, stads-genecs- en heelkundigen, en dr. C. M. Van Voorthui zen, aangewezen als leden van voormelde commissie, hebben zich daarop met de in richting en het beheer van het park belast voor eene geregelde inenting zorg gedragen, aan welk werk uit den aard der zaak velerlei belemmeringen en moeilijkheden zijn verbon den terwijl die laak door hen met de meeste zorg en toewijding is volbracht. Van 1 Juni tot uit. December 1887 heb ben 980 gratis vaccinatiën en 104 vaccina- liëti tegen betaling ad f 1 per persoon plaats gehad. De uitgaven hebben bedragen f 600 voor huur van 30 kalveren, met inbegrip vau vervoer, voeding en reiniging; f480.89 tot bestrijding van allerhande benoodigdheden, blijkens overgelegde specifieke opgaven, cn f150 voor toelage aau den geneeskundige buiten bet college van stads-genees- en heel kundigen. Uit den post „kosten voor het vaccineeren van behoefligen" ad f 1500 is verder nog voldaan een bedrag van f124, wegens beloo ning ad f 0.40 per kind, aan de stads-genees- en heelkundigen, voor inentingen in de Waag vóór 1 Juni 1887, ten getale van 810 inentingen. De geheele uitgaven bedragen alzoo f 1353.88, terwijl die uitgaven zouden heb ben bedragen f 1834.89 wanneer de drie stadsgenees- en heelkundigen geen afstand gedaan hadden van de hun toegekende be- looniiig ad f 150 per persoon. In den loop van de maand Maart zal FEUILLETON. FAMILIE-ROMAN. 21). Vergeef mij, mylady, maar ik ineen u niet goed verstaan te hebbeD. Vindt u iets terugstooteuds in mijn voorkomen, dat u het, na éene ontmoeting, niet licht sergeet?" „Terugstootend?" vroeg Giselaeen weinig verrast. Als een bliksemstraal schoot haar de ge dachte door het hoofd, of zij het meisje wellicht zou beleedigd hebben. Wat meende zij met die vraag P Zij antwoordde op vrien delijken, geruststellenden toon: „Bettina, ik heb niet gezegd dat ik iets terugstooteuds aan u vond. Gij hebt een buitengewoon voorkomen, die donkere oogen en dat zwarte haar geven aan uw gelaat een uitdrukking, die men niet ge makkelijk vergeet, maar zoo ik u onwille keurig door mijn woorden heb gekreukt, ueem dau de oprechte verzekeiing van mij aan, dat ik volstrekt niets beleedigends bedoelde." „Ik dank u, mylady, vergeef mij dat ik u verkeerd bad begrepen." Met een vluchtige neiging bad de zon !er- linge kamenier de kamer barer meesteres verlaten. Buiten in den donkeren gang gekomen, hield zij de hand voor de oogen, mom pelde eenige onverstaanbare woorden en verdween zuchtend in de vroeg ingevallen duisternis. Gisela zat onbewegelijk in haar stoel en tuurde in het knappende haardvuur, waar- vau de hoog opflikkerende vlammen allerlei vreemde figuren maakten. De gebeurtenissen van dien dag stemden haar tot diep na denken. Toen zij iets later den blik naar buiten sloeg, zag zij boe de lucht geheel achter sombere wolken was verdwenen; er heerschte reeds volslagen duisternis over bet land. Langzaam wendde zij den blik van hel venster af en zag in de kamer rond. Op een klein tafeltje in een hoek lag baar boekzij stond opgreep het boek en ging weer bij het vuur zitten, waarna zij het, door het schemereude vuur slechts karig verlicht, begon door te bla deren. E.nsklaps ontdekte zij een smal strookje papier, dat als een bladwijzer tusschen de bladen lag, en reeds w„s zij voornemens het in het vuur te wer pen, toen zij ontdekte dat er op geschre ven was. Toen zij die woorden las, het waren er slechts zeven, slaakte zij een onderdrukte kreet; haar hand, waarin zij hel papier hield, beefde, eu met wijd geopende ougen staarde zij op de raadselachtige woorden die het bevatte. „Bettina!' riep zij luide, maar niemand scheen haar te ltooren. Zij ging in de naastbijgelegen kamer, maar vond deze ledig. Thans snelde zij deu gang in en ontdekte een gestalte, die zich snel verwijderde aan het einde daarvan. „Bettina Valley," klonk haar stem luid en de gestalte keerde zich om en naderde Gisela. Het was de kamenier, die in een oogenblik vuor haar stond. „Wat is er van uw dienst, mylady?" vroeg zij onderdanig. Gisela weuschte, dat zij haar zou volgen en ging weer naar bet boudoir terug. Daar aangekomen, sloot zij de deur, terwijl de kamenier met verwonderde blikken de hande lingen harer meesteres volgde. Deze gaf geen opheldering, maar vroeg eensklaps op overtuigenden toon: „Bettina, wat moet bet beduiden, dat gij dit stukje papier in mijn boek hebt ge'egd „Mylady...." meer zeide de kamenier niet, en het gelaat waarmede zij Gisela aanzagteekende de grootste verbazing. „Geef antwoord, Bettina," riep Gisela driftig, „wat beteekent die raadselachtige handelwijze?" De kamenier scheen nu van haar ver bazing een weinig bekomen te zijn, want zij antwoordde kalm „Wat is dat voor een stuk papier, mylady, dat ik in uw boek zou hebben gelegd?" en zij strekte haar hand uit naar bet briefje, dat Gisela in baar sidderende hand hield. „Wat is dat voor een briefje, wal staat er op? Het is hier zoo donker, dat ik de woorden niet kan lezen." Er lag in den toon, waarop zij dit zeide, zooveel ongekunstelde verbazingdat Gisela, beschaamd over haar voorbarigheid, terug week en het papier nog vaster in haar hand knelde. (Wordt terto/gd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1