MAN U EL A NIEUWS- EN ADVERTKNTIEBLAÜ VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. e e Courant verschijnt dagelijks* behalve op Kon- eu I1 eest dug- en. A B 0 M M E U I ADVERTENTIE M: Woensdag 18 Januari 1888. N°. 15. Uitge?ers: Gebroeders Muré. CüBB Voor Leiden, per 3 maandenI 1.25. Franco door liet geheele rijk, per 3 maanden 1.(10. Prijs per Soumier 10 Cent. Van 16 regels0.90. Elke regel meer 0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contantzonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Mcheepinakersstceg 6 201e Jaargang. Stads-Bericiitea. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen Ier kennis van belangheb benden, dal ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belas ting op de honden, ieder houder van een of meer honden, die aan die belasting onderhevig zijn, verplicht is, daarvan jaarlijks vóór of op den Sisten Januari hij den gemeente-ontvanger aangifte te doen, door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever on- derteekend biljet en dat bedoelde inschrijvings- hiljetlen voor het diensljaar 1888 kosteloos ten kantore van den Gemeente-ontvanger ver krijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 10 Januari 188S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN roepen bij deze op alle leveranciers, werkbazen enz., welke over het afgeloopen jaar 18S7 ten laste der gemeente eenige vor dering hebben, om hunne rekeningen ten spoe digste, uiterlijk vóór uil0. Januari e. k. ter Gemeente-Secretarie (afdeeliug financiën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 10 Januari 1888. 11 A ai W E T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Brengen ter algemeene kennis dat door C0RNEL1S NICOLAAS DE GRAAFF Jr., wonende te Haarlem, een verzoekschrift is ingediend om vergunning voor den verkoop van sterken drank in hel klein in hel perceel Burgsleeg n°. 3 alhier. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsclic Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 17 Januari 1888. Aflossing' Geldleening. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeene kennis dat van de 4t\- percents geldleening ad f 125000 op Maandag 23 Januari 1888 ten F Raadhuize in het openbaar zullen worden uitgeloot vier aandeelen elk van één duizend gulden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 17 Januari 1888. Vergadering van den gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 10 Januari 4888, des namiddags te twee uren. Onderwerp: 1. Beëdiging en installatie van de toegelaten leden van den Gemeenteraad, de HH. C. C. Tieleman en P. Zillesen. 2. Benoeming van ccnc derde onderwijzeres aan de school 3de klasse n°. I. (275) 3. Idem van eene leerares in de Fransche taal- en letterkunde aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes. (4) 4. Voorstel betrekkelijk de levering van de kleeding der agenten van politie en brug wachters. (273) 5. Verzoek van Üs. E. César Sogers, om vrij stelling van de betaling van schoolgeld, Middelbaar onderwijs. (274) 6. Voorstel betrekkelijk de verdeeling van de gemeente in afdeelingen voor de ver kiezingen. (277) 7. Verzoek van P. M. Van Lieshout, om eene uitloozing te maken in de Spil- steeg, (I) 8. Idem van Gebr. Van Hoeken, ter beko ming in gebruik van een gedeelte grond aan de Ilaarleinmerlrekvaart. (I) 9. Tweede Suppletoir Kohier der Plaatselijke Directe Belasting, dienst 4887. 10. Verzoek van J. Koeleman, om tegemoet koming, wegens mindere opbrengst, der tolgelden aan den Rijnsburgervliet. (276) 11. Idem van J. De Haan, om een stoep te leggen. (5) I.EI»E!V, 17 Januari. Na overleg met de commissie van fabri cage geven burg. en weth. den gemeente raad in overweging tot wederopzeggens ver gunning te verleenen. Ie aan P. M. Van Lieshout, tot het uitloozen van vuil water van zijn slachtstal in de Spilsteeg No. 5 in het stadsriool al daar mits de uitloozing worde gemaakt onder toezicht van den gemeente-architect, tegen betaling van het recht bepaald hii art. 3, no. 11 van het tarief vastgesteld den 5en Maart 1857 en van de. kosten van bet opbreken en herstellen van de openbare straat en van het stadsriool. 2e aan de lib. Gebroeders v. Hoeken, om een gedeelte grond ter grootte van 300 centia ren aan de Haavlemmertrekvaart nabij de spoorwegbrug onder de gemeente Leiderdorp te gebruiken tot het tijdelijk nederleggen van houtwaren, mits den grond onder toe zicht van den gemeente architect behoorlijk af te rasteren, zonder hinder voor de pas sage van het Jaagpad en met de verplich ting lot vergoeding der schade die aan den walkant mocht worden veroorzaakt, alsmede tegen betaling van eene jaarlijksche recog nitie van f 10.50 ten kantore van den ge meenteontvanger. Tengevolge van het verleend eervol ont slag aan mej. Spengler, leggen burg. en weth. den gemeenteraad eene voordracht over, na ingewonnen advies van de com missie van toezicht en van den inspecteur van het middelbaar onderwijs. Door de commissie wordt in de eerste plaats aanbevolen mej. D. A. E. Van Kaat- hoven, lerwijl vervolgens de aandacht wordt gevestigd op mej. E. C. Knappert en mej. M. J. H. Canu. De inspecteur beveelt in de eerste plaais aan mej. E. C. Knappert en meent dat mej. Van Kaathoven als no. 2 op de aan beveling moet worden geplaatst onder mede- deeling dat hij er zich tneê kan vereenigen mej. M. J. H. Canu als no. 3 op de aan beveling te plaatseningeval men eene geboren Franpaise mocht wenschen te be noemen; zoo dit echter niet het geval is, dan wordt door den inspecteur voor no. 3 de voorkeur gegeven aan jonkvrouwe A. E. De Brauw. Onder mededeeling dat de meerderheid van het college van dagelijksch bestuur zich vereenigt met de aanbeveling van de com missie van toezicht, geven burg. en weth. den gemeenteraad in overweging tot eene benoeming over te gaan. Na overleg met den voorzitter der com missie van fabricage geven burg. en weth. den raad in overweging aan J. De Haan vergunning te verleenen tot het leggen van een stoep vóór zijn huis aan de Haarlem merstraat no. 205, mits volgens de rooiing. De le luit. jhr. A. E. J. Grotenhuis van Onstein, onlaugs van het leger in Ned. Indië bij het 4e reg. inf. overgeplaatst, wordt, na aankomst bij het korps, ingedeeld bij de le comp. 4e bat. alhier. Door den heer ïtobert Pauli, onder directeur der gaswerken te Rijssel, tijdelijk te Rotterdam zijn aan 's rijks etknographisch museum ten geschenke gegeven eenige voor werpen van Nieuw-Ierland. Voorts ontving dat museum van den heer H. Klindtworthscheepsgezagvoerder te Hamburg, model van eene roeiboot, af komstig van Cameruu. Aan de schenkers is de dank der regee ring betuigd. Gisteravond vierde de Kleedermakers- vereeniging Eendracht door Vriendschap" haar 19de jaarfeest. In het lokaal Ephraïm waren daartoe de leden met hunne dames bijeengekomen, in grooten getale, om met elkaar een geuoegelijken avond door te bren gen met gezelligen kout, het zingen van gezelschapsliederen en eindelijk met een ge animeerd bal, terwijl gedurende den avond de heer Bosco Jr. het gezelschap zou vermaken met zijne goocheltoeren en audere vertooningen. Toen allen gezeten waren en het kleine maar flinke orkest onder leiding van den heer Prinssnberg eenige nummers had uit gevoerd, nam de voorzitter der vereeuigiug, W. Metselaar, het woord om donateurs en leden een hartelijk welkom toe te roepen, 't Was hem aangenaam te kunnen meêdeelen dat de vereeniging steeds in bloeienden staat verkeert met een ledental van bijna 90 en en eene kas die in den besten welstand verkeert. Maar bizonder aangenaam was 't hem ook er op te kunnen wijzen hoe uit muntend de harmonie onder de leden is en hoe gunstig die eensgezindheid werkt op den onderlingen steun bij ziekten en ongevallen. Voor den genoten steun dankte hij vooral ook de donateurs en een bravo moest hem van de lippen voor de toetreding van mevr. Jongmans als donatrice, sedert de heer Jongnrans als donateur der vereeniging door den dood ontviel. Langdurige en ernstige ziekten hadden van de kas heel wat gevor derd. Madr riep de voorzitter vol hoop uit 't zal ods niets hinderen. Niettegen. FEUILLETON. OF DE WRAAK EENER EDELE VROUW. 135). Toen de portière weder dichtgevallen was, begaf mrs. Wilson geheel en ai de bedaard heid, die zij tot dusver aan den dag had gelegd. „Hij weet alles," fluisterde zij op ge broken toon. „Ook dat eene, wat voor het meisje zelf nog een geheim is." HOOFDSTUK XXXVIII. weg! Twee dagen waren verstreken na den morgendat hij in een opgewonden stem ming Rosegg verlaten had, toen Roderich O'Donell tegen de schemering weder het kasteel Rosegg binnentrad. Het park lag eenzaam en verlaten, en juist wilde hij, het terras overgaande, de kleine huiskamer binnentreden, van welke de glazen deuren open stonden, toen Ce cilia, een brief in de hand houdende, naar hem toekwam. „Goddank, dat ge komt," riep zij hem tegemoet. „We zouden al lang om u ge zonden hebben, maar wisten niet, waar ge te vinden zoudt zijn. Uw zusier is ziek geworden en mejuffrouw Latour staat met deze ziekte in het een of ander verband. Maar a propos, weet ge al dat de juffrouw weg is, dat haar de betrekking opgezegd is, wijl men haar op schandelijke intriges betrapt beeft, wier doel en beteekenis niemand begrijpt?" „Ik weet van niets," antwoordde Ro derich, wien deze berichten in werkelijkheid zeer verrasten. „Wat is er dan gebeurd, dat aanleiding gaf tot zulk een strengen maatregel „Zij heeft, naar ik vrees, lord Emil en zijne vrouw voor altijd van elkander ge scheiden. Het betrof namelijk een bal masqué, dat lord Emil aan zijn vrouw ver boden bad te bezoeken. Lady Geneviève bezocht dit echter toch heimelijkniettegen staande de baron haar vooraf gewaarschuwd had, dat zij in dit geval voor immer ge scheiden zouden zijn. Geneviève nu beweert, dat juffrouw Latour haar tot alles bepraat heeft, evenzeer als zij er op aandrong om ook majoor Falklands uit te noodigen om heimelijk het bal te bezoeken. Mijn nicht deelde mij dit alles mede, en daar ik haar geen raad kon geven nam ik papa in het vertrouwen, die daarop den majoor zijn woord van eer afnam, om niet op het bal masqué te komen. Daarop schreef de majoor een briefje aan de baroneswaarin deze haai de redenen mededeelde waarom hij weg zou blijven. Dit briefje nu heeft juffrouw Latour, aan wier adres het gericht was, zooals zij zelf bekend, niet aan de barones overhandigd. Zij wist zich daarentegen het costuum van den majoor te verschaffen, dat hier in het slot verborgen was, en be zocht in zijn plaats het gemaskerd bal. Het doel, dat zij voor oogen had, gelukte haar. Geneviève hield haar voor den majoor. Doch dit is nog niet alles. Argwaan koes terende besloot ook lord Emil, geheel tegen zijn gewoonte in, om naar het bal te gaan. Hij gaf uitvoering aan zijn plan en zag zijn vrouw met den vermeenden majoor Falklands. Geneviève bespeurde haren echtgenoot voor eenige oogenblikken. Hoe zij ook later naar hem zocht, hij was en bleef voor baar ver dwenen en even spoorloos was eensklaps de majoor uit de zaal weg. Door angst ge folterd, snelde Geneviève naar huis terug met het voornemenom zich voor haren echtgenoot op de knieën te werpen, en zijne vergiffenis af te smeeken. Maar hij was daar niet en heeft ook na dien tijd het slot niet meer betreden. Hij bleef in de stad en heeft alleen zijn notaris, zoomede papa bij zich laten roepen. Al stierf zij aan zijne voeten, dan zou hij haar nog niet vergeven. Dat is het eenige antwoord't welk hij voor Geneviève heeft." „Zooals nu alles geloopen is, heeft zij den majoor dus in het geheel niet ontmoet?" „Dat weet hij, en toch blijft hij on wrikbaar. Geneviève is half krankzinnig van wanhoop." „En hoe heeft men dat alles ontdekt? Heeft juffrouw Latour alles vrijwillig bekend?" „O, neen," antwoordde Cecilia, „juffrouw Latour heeft een raiddel weten te vinden om véor lady Geneviève op Rosegg terug te zijn. Zij moet zeker het kasteel betreden hebben door een zijdeur, want niemand zag haar binnenkomen, totdat mijn vader haar juist betrapte terwijl zij in haar maskeradepak de corridor over wilde sluipen." [Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1