MANUELA, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Donderdag 15 December 1887. 3N°. 294. Uitgevers: Gebroeders Muré. fes cke Courant Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABOfSMEIÏIEMT: Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden l.tóO. Prijs per NuiuKier 10 ('ent. ADVERTENTIES?: Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, a contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Sclieepmakerssteeg 6, 201° Jaargang. Stads-Berichten. I'll O CES-V KUB AAL van de opening der stembriefjes, die ter benoeming van één lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal den 13 December 1887 zijn ingeleverd in het Hoofdkiesdistrict Leiden, Op lieden den veertienden December 1887, in de Gemeente Leiden, (hoofdplaats van het hoofdkiesdis trict), is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den beer Louri Marie De Laat de Kanter voorzitter, cn de heeren Joost Adriaan Van Hamel en Adnaan Louis De Sturlcr leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel een en twintig stembussen, bij hem den 13 en 14 December 1887 overgebracht uit de gemeenten: Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Valkenburg, Sassenheim, War mond, Noordwijk, N'oordwijkerhout, Leiderdorp, Kou dekerk, Benthuizen, Hazerswoude, Zoeterwoude, Voor scholen, "Wassenaar, Woubrugge, Oudshoorn, Ter Aar, Zevenhoven en Nieuwkoop. De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twee duizend twee honderd en dertig stem briefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondercengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en over luid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zestien briefjes, waarvan twaalf oningevuld, twee niet van het vereischte zegel voorzien zijn en twee geen per soon duidelijk aanwijze. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest: twee duizend twee honderd veertien. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Mr. J. P. Smeele 817, Mr. P. L. F. Blussé 695, Mr. Th. Heemskerk 668, en Mr. O. J. E. Baron Van Wassenaer 29 stemmen. Mr. A. Heemskerk, Jhr. Mr. J. Roell, Prof. P. Van Geer, G. Marks en H. J. Bool ieder één stem. Hebben alzoo de meeste stemmen verkregen Mr. J. P. SMEELE en Mr. P. L. F. BLUSSÉ. En zal mitsdien eene herstemming moeten plaats vinden over: Mr. J. P. SMEELE en Mr. P. L. F. BLUSSÉ, beide wonende te 's Gravenhage. Waarvan eene lijst, bedoeld bij art. 104 der Kies wet, is opgemaakt. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers, gecne bezwaren in gebracht. En is na afloop van dit een en ander proces verbaal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden, den 14 Dec. 1887. DE KANTER, Voorzitter. J. A. VAN HAMEL. Cl A. L. DE STURLEll. j Stemopnemers. PROCES VERBAAL van de opening der stembriefjes, die ter benoeming van een lid van den Gemeenteraad van Leiden den 13 December 1887 zijn ingeleverd. Op heden den veertienden December achttienhonderd zeven en tachtig in de gemeente Leidenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanter, BurgemeesterVoorzitter, en de heeren Joost Adriaan Van Hamel en Adriaan Louis De Sturler, leden van den Gemeenteraadstem opnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembus sen, bij hem den IS December 1887 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden, waarvan een met de daarbjj behoorende sleutels en lijsten van kiezers krachtens machtiging ingevolge art. 57 der Kieswet by Koninklijk besluit van 23 Augustus 1851 n°. 64 verleend, is ter hand gesteld aan het onder bureau, bestaande uit de heeren leden van den Ge meenteraad mr. N. L. J. Van Buttingha Wichers als voorzitter, J. J. Hasselbach en L. G. Le Poole als stemopnemers, die van den uitslag van het door hen bevondene behoorlijk aanteekening hebben gehouden en van hunne bevinding behoorlijk verslag gedaan. De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend cn bevonden duizend en zeventien stembriefjes te be vatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter één voor één geopend en over luid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard negen en vijftig stembriefjes, waarvan zes en vijftig onin gevuld en drie niet van het vereischte zegel voorzien zijn. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest negenhonderd acht en vijftig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: P. Zillesen 535, P. J. Van Hoeken 362, J. II. Donner 13, C. C. Tieleman 11, mr. J. P- Smeele 4, W. Elshof, dr. P. Van Geer ieder twee 6temmen, T. P. Alofs, T. J. Los, C. P. H. Van Zijl, J. Feekman, J. P. Driessen, J. P. üriessen, B. Lindeman, M. Griin- demann, G. Marks, C. Christiaanse Jr., mr. P. D. T. Blussé, H. B. P. Kortman, W. F. Wischman, T. Van Dorp, H. Sassen. B. De Konirg, H. T. C. Gerlings, B. Looyaard, H. M. Fontein, W. Van der Vlugt, P. Van Cranenburg, N. Wouterlood, A. Sala, P. Bos. J. Fontein, Domela Nieuwenhuis, H. Van Wensen en D. H. M. Krutzman ieder één stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stem men verkiegen de heer P. ZILLESEN. En is derhalve verkozen tot lid van den Gemeen teraad van Leiden om af te treden in 1889 de heer P. ZILLESEN, Kalkbrander alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren in gebracht. En is na afloop van dit een en ander proces verbaal opgemaakt in tegenwoordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 14 December 1887. DE KANTER, Voorzitter. J. A. VAN HAMEL, 1 A. L. DE STURLER: Stemopnemers. PROCES-VERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoe ming van een lid van den Gemeenteraad van Leidenden 13" December 1887 aijn ingeleverd. Op heden den veertienden December aehttien hon derd zeven en tachtig in de gemeente Leidenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanier, Burgemeester, Voorzitter, en de hceran Joost Adriaan Van Hamel cn Adriaan Louis De Sturler, leden van den Gemeenteraad, stem opnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 13 December 1887 overgebracht uit de beide afdeel ingeD der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden duizend en zeventien stembriefjes te be vallen. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard negen en zeventig stembriefjes, waarvan acht en zeventig ongevuld zijn en één niet van het vereischte zegel voorzien is. Het getal der geldige ui [gebrachte stemmen is mitsdien geweest negen honderd negen en dertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: C. C. Tieleman 580, J. H. Donner 286, P. J. Van Hoeken 17, P. Zillesen 10. Mr. J. P. Smeele vier, Dr. P. Van Geer drie stemmen. C. W. Wiis- tenhof, B. Looyaard en J. Feekman ieder twee stemmen. H. Pufkus, G. O. Donner, W. ElshofF, D. Donner, J. Stadhouder. 11. Beenakker, H. Meijers, T. P. Alofs, C. Christiaanse, Mr. L. M. J. H. Ber stens, J. Kroon, De Bije, P. Langeveld, A. G. C. Van Bruggen, H. F. A. Dahinen, G. W. Gründe- mann, J. P. Riedel, M. Cahen, Coenraad Lezwijn, P. Schreuder, P. Van Dijk, M. H. Keller, Mr. S. Le Poole, Mr. W. Van der Vlugt, L. P. Van der Zon, L. Vollebregt, II. De Koning, W. Schiidell, Koos Grondemann, B. De Koning en J. Cornelisscn, ieder één stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heer C. C. Tieleman. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeente raad van Leiden, om af te treden in 1893, de heer C. C. TIELEMAN, Fabriekant alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren in gebracht. En is na afloop van dit een cn ander Proces- Verbaal opgemaakt in tegenwoordigheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 14" December 1887. DE KANTER, Voorzitter. J. A. VAN HAMEL, J Cl A. L. DE STURLER, f Memopncmert. JACHT. De COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie ZUID-HOLLAND, Gezien hel besluit van de Gedeputeerde Stalen van den 29slen November 1887, n-, 74; Gelet op art. II der wel van den 13den Juni 1857 Staatsblad no. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, datbij bovengenoemd besluit van de Gedeputeerde Stalen de Jacht op klein wild in deze Provincie wordt geslolen op Zaterdag den Sisten December aanstaande met zonsondergang, met uitzondering van de jacht op patrijzen, waarvan de sluiting is vastge steld op Zaterdag den !7den December aan slaande, alsmede van bel in art. 15, sub lelt. g dier wet bedoeld jachtbedrijf, van het vangen van boutsnippen met laat-, war- of valflouwen, hetwelk blijft toegelaten lot en met den 22ston Maart 1888. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks le doen gebruikelijk is, alsmede in het Pro vinciaal Blad en in de Nederlandsche Staats courant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd, FOCK. 's GnAVENHACE den lsten December 1887. STADSNIEUWS. De koning-groothertog heeft bennemd tot ridder in de orde van de Eikekroon den beer A. W. Sijthoff, uitgever alhier. Deze onderscheiding is, volgens het Bil., den uitgever toegekend als blijk o. a. van Zr. Ms. bijzondere ingenomenheid met de uitgave van de geïllustreerde werken van FEUILLETON. OF DE WRAAK EENER EDELE VROUW. 110). Landry was nog bezig om baar alles te vertellen wat hij wist, toen er een elegante equipage voor het logement „De Zilveren Roos" stilhield. Lady Rosegg en Cecilia stapten er uit en werden onder tallooze buigingen van den hótelhonder tot miss Lucy geleid, die haar met de baar eigen kalmte, voorname waar digheid begroette. Toen zij Cecilia de hand reikte en deze ontdekte hoezeer Lucy's oogen op die van den broeder gelekentoen ont stond er reeds dadelijk tusscben die beiden een soort van vriendschapsband. „Ik ben overtuigd, dat ik u overal her kend zou hebben, miss Lucy," zeide Gene- viève. „Gij lijkt sprekend op uw broeder. Hij heeft u natuurlijk vertelddat hij mij voor eenige dagen het leven gered heeft, toen onze boot omsloeg." „U het leven gered? Neen, daar wist ik niets van." „Dan is h:t toch wel de waarheid, dat de meest verdienstelijke mannen ook de be- scheidenste zijn." „Dat is juist iets naar kapitein O'Donell's hand," hernam lady Cecilia en verraderlijk schitterden hare oogen. „Ook mij heeft hij, jaren geleden, bet leven gered." „Ik weet het, doch niet van hem zeiven, maar van den ouden, trouwen Landry." „Uw zeer terughoudende broeder," wendde lady Geneviève zich met een minzamen glim lach tot Lucy, beeft u, naar ik hoop, tocli zeker wel medegedeeld, dat het onze leven digste wensch isom u op Rosegg als onzen gast te begroeten. Het moet enorm ver velend voor u zijn hier in dit afgelegen Wilchester, want de kapitein is even als alle broeders een slechte gezelschaphouder. Wij nemen daarom geen afwijzend antwoord aan en blijven er op staan, dat ge bij ons komt. Uw broeder was gisteren onuitstaan baar eigenzinnig; dwing ons niet om te gaan veronderstellendat eigenzinnigheid een karaktergebrek in uwe familie is." De uitnoodiging was blijkbaar zoo hartelijk gemeend, dat er aan een afslaan bijna niet te denken viel. Zoo werd dan ten slotte bepaald, dat het rijtuig om vier uur van het kasteel komen en Lucy O'Donell naar Rosegg brengen zon. Ook kapitein O'Donell kreeg een uitnoodiging voor het diner, dat ten zeven uur plaats zou hebben. Toen Geneviève met hare nicht weder Daar huis reed, zeide zij tegen deze: „Dat arme schaap ziet er zoo verschrik kelijk lijdend uit, alsof er 't een of ander verdriet op baar drukte. Zeker een teleur gestelde liefde." „Zij is ziekelijk, zooals kapitein O'Do nell zegt." „Iloe sprekend gelijkt zij op haren broeder. En hij redde dus je leven, toen je zestien jaar oud waart. Was het destijds een eten lief mensch als thans, Queenie?" „Volgens mijn opinie nog veel liever," antwoordde Cecilia zonder de minste aarze ling. „Hij had destijds nog niet dien cyni- schen trekwelke thans voortdurend zijn lippen omspeelt en die mij niet aanstaat." „Mijn kind, het schijnt mij toe, alsof je er zelf de schuld van zijt, wanneer hij anders geworden is dan hij vroeger was. Je schijnt hem voor jaren goed gekend te hebben, en thans ben je de bruid van graaf Arthur Frenk „Ik ben niet lord Arthur's bruid en alle waarschijnlijkheid bestaat, dat ik het nimmer worden zal," antwoordde Cecilia ongeduldig. Het rijtuig had prompt om vier uur Lucy van Wilchester afgehaald. Het was ongeveer een uur vóór het diner. De barones, Lucy O'Donell, lady Cecilia en mejuffrouw Latonr met de kinderen zaten in het salon bijeen, toen lady Geneviève haar nicht verzocht, om uit een bundel gedichten een ballade voor te lezen van een pas opge dokentalentvollen, jongen dichter. «Uit principe doe ik bet nooit," ant woordde Cecilia, „wijl ik er geen aanleg toe gevoel. Doch mejuffrouw Latour zal zulks ongetwijfeld wel uitstekend kennen." En met deze woorden overreikte zij der jonge gouvernante het boek en deze las nu met zulk een talent, dat de indruk van haar voordracht zich zelfs op het trotsche gelaat der barones weerspiegelde. Toen zij geëindigd had, riep Cecilia vol geest drift uit: „Mejuffrouw Latonr, gij leest meesterlijk. Gij zijt in waarheid tot actrice geboren." Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1887 | | pagina 1