Leidsciie 8tadenteiicorps DE KLEINE KAPITALIST R.JJ. E. GRASGEWAS DE ALMANAK ADVERTEÜÏI Antirevolutionaire Kiezers elfbe waring. 10 en 12 December. Verpachting Openbare Verkooping van Cokes voor 1888. 4.— De Uitgever S. C. VM DOESBUHGH. Het Restantenboek Holloway's Zalf en Pillen. JTuj M JH 3SOB «B «E3 3K3K 3«S «OB "HIT TKR. IW rMT1» ontvangen. Zijne onverwachte komst geeft aanleiding tot allerlei gissingen. De gezant zal zoo spoedig mogelijk naar zijn post terugkeeren. De koning heeft 20000 lire doen toe komen aan de besturen ten behoeve der slachtoffers van de jongste aardbeving in de provincie Cosenza. De gemeenteraad van Rome heeft voor hetzelfde doel 1000 lire geschonken. DCITSeiILitllD. In het thans bij den rijksdag aanhan gig wetsontwerp betreffende ondersteuning aan de buisgezinnen van in dienst getreden manschappen komen de volgende bepalingen voor: Aan de gezinnen van de manschappen der reserve, landweer, aanvullingsreserve, zeeweer en landstorm wordt, ingeval van behoefte, ondersteuning verleendzoodra die manschappen, bij mobilisatie, of bij noodige versterking van het leger of de vloot, in dienst treden. Dezelfde ondersteuning zal ook worden verleend aan de gezinnen van hen, die, hoewel boven de jaren van dienst plichtigheidvrijwillig in dienst gaan. De ondersteuning wordt verleend: 1. aan de vrouw van den persoon en aan zijne kinde ren van beneden de 15 jaar. Zij zal ten 2e ook worden verleend aan zijne kindereu van boven de 15 jaarbroederszusters of bloed verwanten in opklimmende linie, wanneer zij door hem werden onderhouden. De ondersteuningen bedragen minstens: o. voor de vrouwgedurende de maanden April tot en met October, eene toelage van 6 en de overige maanden eene van 9 mark per maand b. voor ieder kind beneden de 15 jaar, of voor kinderen en bloedverwanten hierboven bedoeld onder n°. 2, per maand 4 mark. De toelage in geld kan gedeeltelijk worden vervangen door levering van brood, aardappelen, brandstof enz. Wanneer ook particuliere vereenigingen of personen aan die gezinnen of personen ondersteuning ver- leenen, dan mag dit niet in mindering van de genoemde toelage worden gebracht. De toegekende toelagen worden uitbetaald per halve maand. Zij duren tot bij afloop van den terugmarsch van dat gedeelte der troe pen, waartoe de in dienst zijnde persoon behoort. De toelage wordt niet geschorst of gestaaktwanneer de dienstdoende persoon wegens ziekte of verwonding inmiddels met verlof tijdelijk huiswaarts keert. Wanneer hij voor zijn tehuiskomst sterft of vermist blijft, dan wordt de toelage zoolang uitge keerd totdat de formatie, waarbij hij be hoorde op voet van vrede teruggebracht of ontbonden wordt. De overeenkomst tusschen Dnitscbland en Oostenrijk-Hongarije tot voorloopige ver lenging van het tusschen beide staten be staande handelsverdrag tot 30 Juni 1888, is gisteren te Weenen onderteekend. Indien tot 15 Februari 1888 door geen der betrok ken partijen opzegging is geschiedzal het verdrag van laatstgenoemden datum af van kracht blijven, met een opzeggingstermijn van één jaar. Ook heden wordt te Berlijn de alge- meene staatkundige toestand tamelijk kalm beoordeeld, ofschoon te Weenen, onder voor zitterschap van keizer Franz Joseph, eene vergadering van krijgskundigen werd gehou den, waaraan deel namen aartshertog Albrecht, het hoofd van den generalen staf Beek en verscheidene andere generaals, de minister van oorlog graaf Bylandt-Rheydtde corps commandanten Reinlander, Phillippovitsch en Pejaesevitch alsmede de ministers Kalnocky en l'isza. Deze vergadering moest, volgens particuliere telegrammen, de volgende vragen overwegenTen eerste of met het oog op de versterking der Russische troepen op Oostenrijks grenzen dergelijke voorzorgsmaat regelen van Oostenrijks zijde noodzakelijk is. Vervolgens, daar aan toestemmend antwoord op deze vraag nauwelijks te twijfelen valt, welken omvang Oostenrijks voorzorgsmaat regelen hebben moeten. Eindelijk, of Oos tenrijk zijne voorzorgsmaatregelen terstond of eerst wat later moet uitvoeren. Ophelderingen zijn van Rusland niet ver langd en tot dusver niet vrijwillig gegeven, maar men gelooft, Rusland door de pers te moeten waarschuwen, dat verdere toerustin gen gelijke maatregelen van Oostenrijk zouden ten gevolge hebben. Naar alle waarschijnlijkheid zal men in Oos tenrijk met die maatregelen geen spoed ma ken, om Rusland niet te brengen in den onaangenamen toestand, dat het den schijn zou krijgen, alsof het onder den druk van Oostenrijk de troepen terugriep. Men wil het tijd laten, deze geheel vrijwillig terug te trekken. Eerst wanneer het blijken mocht dat deze hoop ongegrond is, zullen groote menigten troepen in Galicië worden bijeen gebracht. Verscheidene Petersburger dagbladen ont kennen voorloopig, dat Rusland werkelijk eenigerlei maatregelen voor eenen oorlog ge nomen heeft, en willen dan ook niet geloo- vendat de berichten aangaande de maatre gelen, welke Oostenrijk op zijne beurt voor heeft op waarheid berusten. Uit Parijs wordt ondertusschen bekend, dat de minister van oorlog Ferrongedurende zijn ministerschap, de Fransche troepen op de oostelijke grenzen met 20,000 man ver sterkt heeft. Desniettemin moet ik nog eens met nadruk zeggendat hier de toestand wel ernstig wordt geacht, maar niet onmiddellijk oorlogs gevaarlijk. Ook wordt hier aan eene sa menkomst van keizer Franz Joseph en den koning van Denemarkenwelke onlangs plaats had, eene bedarende uitwerking toe gekend, omdat laatstgenoemde, als het noo- dig mocht wezente Petersburg als bemid delaar zou kunnen optreden. [Part. tel. N. B. Ct.) In den Beierschen Palts worden door de militaire overheid maatregelen voorbereid om de fortificatiën uit te breiden en te ver sterken aan de westelijke grens, met name bij de vesting Gernersheim. Men zegt dat prins Peter van Saksen Coburg Gotha in het voorjaar zal verloofd worden met de prinses Hélène van Orleans, tweede dochter van den graaf van Parijs. RIISLAN». De Czaar schonk zijn gemalin op baar laatsten verjaardag een collier van 40 sma ragden, van dezelfde grootte en kleur. Er waren drie jaren noodig om de steenen bijeen te krijgen. De Pester Lloyd vertelt uil St. Pe tersburg, dat onder de keizerlijke loge in den Maria-schouwburg dynamiet gevonden is en eene inrichting om dit door eene elec- trische vonk te doen ontploffen. Onlusten onder de studenten te Moskou moesten, naar het heet, door de militaire macht onderdrukt worden. AMERIKA. Maandagavond hebben een groot aan tal schapenfokkers en wolfabrikanten te Washington eene bijeenkomst gehouden en eene vereeniging gesticht, ten einde hunne belangen voor te staan bij de beraadslagin gen over de herziening van het tarief. AUSTRALIË. Volgens een telegram uit Melbourne, hebben ook de gouvernementen van Tasma- nië en West-Australië, evenals Victoria en de overige koloniën, met nadruk geprotes teerd tegen het voorstel om den naam van Nieuw Zuid-Wallis in Australië te ver anderen. REEL, AMES. Hij, die tracht beproefde, echte volksgeneesmiddelen te bestrijden en verdacht te maken, bewijst den mingegoeden daarmede waarlijk geen dienst. Zoolang menschen heugenis reikt zijn er altijd ge neesmiddelen geweest die in ieder gezin als huismiddel golden. Met het voortschrijden der wetenschap zijn er ook allengs betere huismiddelen gekomen, en in de plaats van bet ^drankje van moeder" en van de »drui- denzalf", zijn middelen getreden die door mannen van het vak onderzocht en goed gevonden zijn. Dit geldt vooral van de nu reeds jarenlang door het publiek zoo zeer gewilde Zwitsersche Pillen van den apothe ker R. BRANDT. Zij zijn aanbevolen ge worden door de hoogste gezagmannen van de medische faculteit en honderden van practiseerende geneesheeren prijzen ze aan als het aangenaamste, zekerst werkende en onschadelijkste laxeermiddel. Men late zich dus niet bepraten door afgunstige redenee ringen, maar neme eene proef met de Zwit sersche Pillen, die in de apotheken voor 70 cents de doos verkocht worden, en de on dervinding zal met het oordeel der genees heeren instemmen. Verkrijgbaar te Leiden bij N. K. SWE- MER, Mare, 70 Cts de doos. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van den Heer AR1E DE REGT, gewoond hebbende te Oegti- geest en aldaar op den 289ten November 1887 overleden, worden verzocht daarvan vóór den 15den December 1887 opgaaf of betaling te doen ten kantore van A. VAN LEEUWEN, Notaris te Leiden De Kiesvereeniging „Nederland en Oranje bezit sints eenigen tijd niet meer het ver trouwen van velen, die vroeger hare Can- didaten steunden. Haar bestuur is toch samengesteld uit mannen, die door hunne kerkelijke partijdrift geen waarborg opleve ren voor eene goede en degelijke leiding op politiek terrein. De candiilatuur voor de aanstaande verkiezing bewijst dit. Mr. TH. HEEMSKERK is voor velen een onmogelijk man. Hoe pijnlijk ook, zij worden gedwongen een anderen weg dan zij te gaan. Wie daarom met ons iemand begeert die op dezelfde nobele wijze als wijlen O. Baron VAN WASSENAER VAN OATWYCK de belangen van het Christelijk Nederland zal behartigen, hij stemme Dinsdag 13 December a. 8. EENIGE KIEZERS. Een ware schat voor allen, die aan jeugdige dwalingen lijden, is het beroemde werk ZDr. Retau's Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de gevolgen van zulk kwaad lijdt, moet het lezen. Duizenden hebben hun her stel er aan te danken. Te verkrijgen bij het Verlags-Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco tegen inzending van het bedrag, (ook in postzegels), en in eiken Boekhandel in Holland. De Handschriften, Incunabe len enz.waarvan de Verkooping op 13 December zal plaats hebben, zijn heden en Maandag in de Gehoor zaal van 103 ure te bezichtigen. J. W. V.VY LEEUWEN, Uitgever en Antiq. Boekhandelaar. VAN op het Terrein der Bouw-Maatschappij „Vreewijk", tusschen den Witten Singel, de Vliet en Witte Rozenlaan. Schriftelijke aanbiedingen worden franco vóór of op den ljden December a. e. ingewacht bij den ondergeteekende, die tevens verlangde inlichtingen geeft. W. KOK, Pieterskerkgracht 16. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 12 December 1887, des voormiddags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 4000 hectoliters COKES, verdeeld in partijen van 1000, 100, 50, 10 en 5 hectoliters en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling eu binnen veertien dagen aaD de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes cts per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. Zaterdagmorgen te tien uren verschijnt VAN HET Prijs bij inteekening buiten f3- NEGENDE JAARGANG 1888. verschijnt eiken Dinsdag-, Donderdag en Zaterdag-namiddag is het goedkoopste en meest gelezen finan- ciëele blad van Nederlanden de volledigste gids voor houders van uitlootbare fondsen daar, behalve alle uitlotingen, de uitgelote en nog niet ter betaling aangeboden nom- tners in eene Weleelijksche Bestantenlijst vermeld worden. Abonnementsprijs (met inbegrip der W e- kelijksche Restahtenlijst 8.per jaar, franco per post. Als Gratis-Premie ontvangt elk abonnent een exempt van het BESTANTENBOEK. SW Proefnummers en Prospectussen gratis. (VIERDE JAARGANG 1888), bevat de tot 31 December 1887 uitgelote seriën van 50 Premieleeningende Koers- lijst met berekening der werkelijke rente van alle ter benrze van Amsterdam verhan deld wordende fondsen, benevens eene in 12 maanden verdeelde Uitlotings Kalender voor 1S88 van alle bestaande premieleeningen. Alom verkrijgbaar in den Boekhandel voor den prijs van 1.50 ingen. en f 2.ge bonden in linnen stempelband met vergul den titel. Uitgaven van BAR C°.Gedempte Voorbnrgwal 101, Amsterdam. Groote verlichting. Alle jicht- en rhumatische aandoeningen, zwakte en ver slapping der ledematen, stijve gewrichtenen saamgetrokken spieren kunnen met zekerheid op eenen goeden uitslag behandeld worden, door deze Zalf bestendig op de aangedane deelen in te wrijven, nadat die eerst met warme pekel zijn gebet, llolloway's Pillen moeten ingenomen worden door den lijder, die deze behandeling onpartijdig beproeft, omdat zij het bloed zuiveren, de maag ver sterken, de lever regelen, de nieren prik kelen, op de ingewanden als zachte purga- tiën en op de zenuwen versterkend werken. In huid- en klierziekten worden Holloway's middelen ernstig aanbevolen om derzelver zachte en toch krachtige werking, wanneer het slachtoffer als omsingeld is door een lange keten van klierziekten. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Rillen, Potjes Zalf 0,80, 1,8 6, f 3, 6.74-, ƒ13.60 ƒ20.50 zijn op Jranco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement ie Londen, 63, Oxfordstreet.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4