MANUELA, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Maandag 5 December 1887. N°. 285. Uitgevers: Gebroeders Muré. eze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABGfJ BEZEMT: Voor Leiden, per 3 maandenf 1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per ftuinuier 10 Cent. ADVERTENTIES: Van 1—6 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, a contant, zonder rabatper regel 0.10. Bureel: Scheepitiakerssteeg 6. 201e Jaargang. Bij dit Nummer behoort een BIJVOEGSEL. S t a <i s - B e r i c li t e ie BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN, brengen bij deze ter ken nis van de kiesgerechtigden dat ingevolge art. 8 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad n°. 85) de verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad, ter vervulling der vacatures, tengevolge van hel vertrek uil de gemeente van den Heer Mr. N. K. F. LAND. die in 1893 moest aftreden en van het door den Heer A. J. KRANTZ genomen ontslag, die in 1889 moest aftreden, zal plaats hebben op Dinsdag den 13en December 1887 van des mor gens negen tol des namiddags vier uren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 24 November 1887. PROCES-VERBAAL van de inlevering en opening van stembriefjes die ten behoeve der keuze van een lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden, om af te treden in 1888, heeft plaats gevonden den 3 December 1887. Het bureau van stemopneming neemt in de ter inlevering der stembriefjes bestemde zaal op liet Raadhuis plaats des middags te twaalf uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie de Laat de Kanter Burgemeester, voorzitter, cn de heeren Abraham Koetser en mr. Jean Jaques Schneither leden van den Gemeenteraad, steinop- nemers. De lijst der kiezers, die bij de verkiezing in aan merking komt; mitsgaders een exemplaar van het Koninklijk Besluit van den 9 November 1851, hou dende vaststelling van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen betreffende de Kamers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel vóór het bureau staande nedergelegd. De stembus, na onderzocht en volkomen ledig bevon den le zijn, wordt met twee sleutels gesloten, waarvan de cene door den Voorzitter van het bureau en de andere door den heer Koetser, als ondste stemopnemer in bewaring wordt genomen. In de stembas zijn briefes geworpen door de op nevensgevoegde lijsten vermelde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgcloopen. Te twee ure wordt door den Voorzitter verklaard, dat de Ier inlevering der stembriefjes bestemde tijd verstreken is en daarop de stembus gesloten op de voorgeschreve wijze. Onmiddellijk wordt de bus geopend en bevonden een en dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als bet getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en over luid voorgelezen. Het bnreau heeft van onwaarde verklaard geen stembriefje. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien een en dertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: A. De Koster 24 en A. L. De Sturler 4 stemmen, S. B. Vos, C. C. Tieleman en W. C. Zuurdeeg ieder één stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heer A. DE KOSTER; Is derhalve verkozen tot lid der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Leiden, de beer A. DE KOSTER, meelfabrikant alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers, geene bezwaren in gebracht. En is na afloop van dit een en ander proces verbaal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden, den 3 Dcc. 1887. DE KANTER, Voorzitter. A. KOETSER Cl J. J. SCHNEITHER. Slemopnemers. FKOCES-TEBIitL van de inlevering en opening van stembriefjes dieten behoeve der keuze van een lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Lei denom af te treden in 1890hee/t plaats gevonden den 3en December 1887. Het bureau van stemopneming neemt in de ter inlevering der stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats, des middags te twaalf uren. liet is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanter, Burgemeester, Voorzitter en de heeren Abraham Koetser en Mr. Jean Jaques Schneither, leden van den GemeenteraadStemopnemers. De lijst der kiezers, die bij de verkiezing in aan merking komt, mitsgaders een exemplaar van bel Koninklijk Besluit van den 9den November 1851, houdende vaststelling van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen betreffende de Kamers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel vóór het bureau staande, nedergelegd. De stembus, na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn, wordt met twee sleutels gesloten, waarvan de eene door den Voorzitter van bet bureau en de andere door den heer Koetser als oudste stemopnemer in bewaring wordt genomen. In de stembus zijn briefjes geworpen door de op nevensgevoegde lijsten vermelde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee ure wordt door den Voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der stembriefjes bestemde tijd verstreken is en daarop de stembus gesloten op de voorgeschrevene wijze. Onmiddellijk wordt de bus geopend en bevondpn dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal der kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard geen stembriefje. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mits dien dertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: A. L. De Sturler 24, A. De Koster 3 stemmen L. C. Qaant, S. B. V03 en L. C. Qnant, ieder één stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stem men verkregen de beer A. L. De Starier. Is derhalve verkozen tot lid der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Leiden de heer: A. L. DE STURLER, Directeur van de Leidsche Zoutkeet alhier. En zijn tegen deze opening der slembrieljes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren in gebracht. En is na afloop van dit een en ander Proces- Verbaal opgemaakt in tegenwoordigheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 3en December 1887. DE KANTER, Voorzitter. A. KOETSER, e J. J. SCHNEITHER,Stemopnemers. «TtRNVIE l M Bij de heden gehouden verkiezing van twee leden van de kamer van koophandel en fabrieken alhier ziju gekozen de heeren A. De Koster, meelfabrikant, lid der firma De Koster en C°. en A. L. De Sturler, di recteur der Leidsche Zoutkeet. In de heden gehouden vergadering van de antirevolutionaire kiesvereeDiging .Neder land en Oranje" alhier is tot caudidaat voor het lidmaatschap van de tweede kamer vacature O. Baron Van Wassenaer van Cat- wijck gesteld de heer S. Baron Van Heemstra, te Sassenheim. Iteeds vroeger vermeldden we het plan van de St. Jozefsgezellenvereentging alhier om bij gelegenheid van het gouden Priester- jnbilé van Z. H. Paus Leo XIII, feest te vieren. Dat feest is nu bepaald op Maandag 12 December a. s. in de stads gehoorzaal alhier, FEUILLETON. OF DE WRAAK EENER EDELE VROUW. 101). De vreemdeling was niemand anders dan die onbekende, die bij het in het water gevallen buitenpartijtje lady Geneviève red dend bijgesprongen was. Majoor Falkland, hem toevallig tegenkomende bad hem in triumf naar het slot gevoerd, om Geneviève welgevallig te zijn. Cecilia stond juist, door een groep vrienden omgeven, druk te praten over allerlei zaken, toen zij eensklaps in hare onmiddellijke nabijheid de stem baars vaders vernam. .Cecilia, zon je een ouden vriend niet eens begroeten?" .Zes jaren zijn een lange spanne tijds," hoorde zij nn een andere, ach, maar al te welbekende stem zeggen, .maar ik hoop, dat la reine blanche toch niet den getronw- sten van al hare vazallen vergeten zal hebben P" en wel met welwillende medewerking van mej. K. Gripekoven en van de hh. B. J. De Goey en J. Hemmes, leeraar aan de Koninklijke muziekschool te 's Gravenhage. De jonge vereeniging, waarvan de Weleerw. heer L. J. J. Hageraats, kapelaan bij de St. Petrus-parochie alhier, president is, heeft tot deze viering het initiatief genomen. Was het gebouw der vereeuiging op de Laugebrug ruim genoeg geweest, dan zou déér de feest viering plaats hebben; nu echter is de ge hoorzaal daarvoor gekozen waar tevens ruimte genoeg gevonden wordt voor hen die, ge nietende van een concert van gunstig bekende musici, eene nuttige jongelieden-vereeniging wenschen te steunen. Behalve bovengenoemde solisten zal de liedertafel der vereeniging, onder directie van den heer De Goey, verschillende zang stukken ten gehoore brengenwaaronder het lied van de Leidsche vereeniging, en toe passelijke liederen. Nog zollen twee voordrachten worden gehouden, eene feestrede worden uitgespro ken en waarschijnlijk nog eene verrassing worden bereid. Een aangenaam feest dns en een goed doel tevens. De paardenarts 8de klasse P. Brouwer, van het Iste reg. veld-artillerie, gedetacheerd bij het 2de reg. veld-art. alhier, is naar het remonte-dep&t te Millingen vertrokken, ten einde den vétérinairen dienst aldaar waar te nemen in vervanging van den paarden arts 2de kl. P. C. Muijzert, van het 2de reg. veld-art.die in zijne plaats naar hier terugkeert. In de afgeloopen week zijn alhier 2 diphtheritisgevallen aangegeven, waarvan 1 met doodelijken afloop. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen Z. 27 Nov. 36 volw. en 8 k., totaal 44. M. 28 73 13 86. D. 29 73 16 89. W. 30 77 14 91. D. I Dec. 73 12 85. V. 2 81 15 96. Z. 3 73 11 84. Gisteravond ontstond op den Stillen Rijn alhier een begin van brand. Wél waren nog enkele bluschmiddelen uitgerukt en had spuit 7 de slangen te water, doch gelukkig De glimlach bestierf op Cecilia's lippen en een rilling ging haar door de leden. Zich omkeerende, stond zij van aangezicht tot aangezicht tegenover Rod. O'Donell. HOOFDSTUK XXVI. zes jaar vroeger. Graaf Ainsleigh was met zijn dochter op een schoonen dag naar buiten gereden en was verdwaald geraakt in een wildromantische en schilderachtige streek. Zij ontmoetten niemand, aan wien zij den weg zouden kunnen vragen. Eindelijkals 't ware om hun toestand nog hachelijker te maken, kwamen er onweerswolken aan den hemel opzetten, en niet lang duurde het of de regen viel met stroomen neder, en bliksem en donder volgden elkaar zonder tusschen- poozen op. Te vergeefs keek de graaf uit naar een plekje, waar zij beschutting konden vinden. Inmiddels werd het onweer hoe langer hoe hevigeren eer zij wist wat er gebeurde, schrikte Cecilia's paard en wierp zijn be rijdster af, met dat ongelukkig gevolg, dat deze langs een rotskant afgleed. Het had allen schijn, alsof geen menschelijke hulp haar meer vermocht te redden; te vergeefs deed de graaf alle mogelijke moeite om haar te bereiken; versteend van schrik zag hij eindelijk de onmogelijkheid zijner pogiDgen iö. Doch juist op het oogenblik van het hoogste gevaar, liet zich eensklaps een stem hooren, die het meisje toeriep, zich aan de rotsen vast te klemmenen eer zij wist wat er met haar gebeurde, trok een sterke arm haar omboog. De vreemdeling was niet alleen, een be diende vergezelde hem. Met groote krachts inspanning gelukte het beidenom Cecilia te redden. Zij was niet in onmacht gevallen, maar de doorgestane angst had haar als het ware bedwelmd en het duurde eenigen tijd, eer zij weder in zoover op haar verhaal was gekomendat zij den vader kon geruststellen en zich met eenige woorden van dank tot haren levensredder kon wenden. Deze echter had zich reeds uit de voeten gemaakt en alleen zijn bediende stond den graaf te woord. Roderich O'Donell bewoonde het half vervallen slot zijner voorvaderen, gedurende het militaire verlof, dat hij voor eenige maanden genomen had. Cecilia's bekoorlijke verschijning had in druk op zijn gemoed gemaakt, doch hij besefte onmiddellijk, dat hij, de verarmde edelman, niet aan de rijke gravendochter mocht denken. Lady Cecilia van baar kant dacht op den dag harer gelukkige redding aan niets anders dan aan dezen jongen man; wat zijn bediende haren vader over hem verteld had, was dan ook trouwens wel geschikt, om hem in hare oogen als met een stralenkrans te omgeven. f Die beklagenswaardige jonge manzeide zij bij zich zelve. »Zoo jong en zoo zonder vriendente trotsch om te werken en te arm om als edelman te leven. Papa moet zich zijne belangen aantrekken. Hij redde mijn leven met gevaar van zijn eigen; zulk eeu schuld der dankbaarheid eischt vergelding f' Onbeduidende omstandigheden leiden soms tot belangrijke gebeurtenissen. Zoo had dan ook deze toevallige ontmoeting een geheelen ommekeer in de levensplannen van Roderich O'Donell ten gevolge. De graaf achtte het zijn plicht, otn den jongen man een bezoek te brengen en uit dit bezoek ontstond een dagelijkBche en drukke omgang. Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1887 | | pagina 1