TE HUUR DE KEINE KAPITALIST ADVERTENTIE N. A. DE KOSTER, A. L. DE STURLER, Kost en Inwoning, Openbare Verkooping van Cokes Het Restaiitenboek Beddewinkels, Rijtuigmakers enz. Z li E (n R. A S 2e soort Aan de Stads-Bank van Leening Openbare Vrijwillige Verkooping Hollo way's Zalf en Pillen. BR B5 W W* W.«i Bl'J Mn O UC«BR TT'» Vele afgevaardigden vertoonen zich op het voorplein vaD hel Palaia Bourbon. De menigte trekt hen te geinoet, onder het aanheffen der kreten: weg met Ferry! Af treding! Zij richt zich daarop naar het Elysée. Te 3 uren worden de hekken van het Palaia Bourbon gesloten. Het volk groeit 9teeda aan, zoodat het aantal mensehen, die bijeen zijn, op 5000 wordt geschat. De heer Déronlède noodigt den afgevaar digde Clovis Hugues uit zich aan het hoofd te stellen der manifestatie, welke men onder de kreten leve Grévy! Leve Boulanger! wil houden. De heer Hugues antwoordt echter, dat hij geen man zou zijn, indien hij nu de kamer verliet. Indien de afgevaardigden zeide hij hun plicht begrepen, dan zou den zij na de beleediging; welke hun is aangedaan, naar het Eylsée marehceren, met de vier candidaten voor het presidentschap aan het hoofd. De quaestors der kamer plaatsen 20 man nen in de vestibule, ten einde de menigte te beletten zich met geweld den toegang te verschaffen. Een escadron der republikein- sclie garde posteert zich met getrokken sabel voor het gebouw en wordt versterkt met de wacht uit het palais Bourbon. De toegang tot het gebouw wordt het publiek verboden en het rijtuigverkeer gestremd. De gewapende macht ontving toen last de menigte op de gewone wijze op te eischen uiteen te gaan, indien zij bleef aandringen. Een afdeeling der republikeinsche garde werd met gefluit en getier ontvangen. Dé roulède beproefde tevergeefs een toespraak te houden, ofschoon hij begon met den kreet: Weg met Ferry! Inmiddels viel de avond en werd het volk steeds rumoeriger. De politie verwijderde Déroulède van den brugvan waar hij zijn toespraken hield. De pogingen om het cor don der politie-agenten te verbrekenbleven vruchteloos, daar de menigte herhaaldelijk werd teruggedreven. Steeds kwamen nieuwe afdeelingen der garde de politie versterken, maar het volk week niet en ging voort met het zingen van de Marseillaise en de Car magnole. In de kamer heerscht groote verbittering tegen Grévy. Eenige afgevaardigden stellen voor den president in staat van beschuldi ging te stellen, terwijl do heer Andrieux ontkent, dat hij op zich zou genomen heb ben een ministerie te vormen. De zitting der kamer werd te 6 uur 20 min. hervat. De heer Rouvier zeide dat hij van de twee stemmingen der kamer mede- deeling had gedaan aan president Grévy, die na rijp beraad verklaarde dat hij geens zins voornemens was op zijn besluit terug te komen en mórgen aan het parlement van de door hem genomen beslissing zal ken nis geven, wanneer de ministers hun ont slag teruggenomen hebben. (Kretenneen neen 'Het voorstel van den heer Floquet, om de zitting tot morgennamiddag 2 uur te verdagen, werd daarop aangenomen. Na afloop der zitting werd de menigte zonder eenig verder incident uiteenge dreven. Paul Déroulède maakte eene wandeling door de stad en werd daarbij gevolgd door eenige manifestanten, die hem uitjouwden en riepen: Weg met Ferry! Aftreden! Dé roulède werd in hechtenis genomen, doch protesteerde en werd een uur later weder in vrijheid gesteld. Nadat de zitting der kamer was afge- loopenwas er ministerraad op het Elysée. De heer Rouvier gaf eene toelichting van de beteekenis der stemmingen in de kamer en betoogde de verantwoordelijkheid, welke op het kabinet rustteom de orde te hand haven. De heer Grévy vroeg ieder minister af zonderlijk naar zijne meening. Allen waren eenstemmig in de verklaring, dat de aftre ding van den president geenerlei uitstel kon lijden. De heer Grévy zeide daarop, dat de kamer de verantwoordelijkheid tegen over de geschiedenis moest dragen van een toestand, welker zij zelve in het leven had geroepen. Toen werden de bewoordiugen vastgesteld van de verklaring, door den heer Rouvier in de kamer voorgelezen. Het slot der beraadslaging in den minis terraad wasdat de heer Grévy de ministers machtigde in hunne gesprekken aan de af gevaardigden te verklaren, dat tegenover de stemmingen in kamer en senaat zijne aftre ding onvermijdelijk was, en dat hij baar morgen aan het land en aan de voorzitters der kamers zou mededeelen, In een nota der Agence-Jlavas wordt het gerucht der optreding van een kabinet-Bou- langer tegengesproken. Louise Michel is gisterenavond in hech tenis genomen. Te 9 uur des avonds gelukte het aan 400 manifestanten door de politieagenten heen te breken en tot het Elysée te naderen. Een escadron der republikeinsche garde dreef het volk terug, doch de manifestanten groeiden steeds aan, zoodat de troep in galop kwam aanrennenhetgeen groote ontsteltenis ver oorzaakte. Verscheidene personen geraakten ouder den voet. Een twintigtal arrestatiën zijn geschied. De Parijsche correspondent van het 1 lan de hh! ad seint: Ondanks de talrijke menigte, welke voor het Palais Bourbon samenschoolde en daar groot rumoer maakte, werd de orde gehand haafd, daar de politie sterk genoeg was om aan de pogingen der Ligue des Patriotes en der sociaal-democraten weerstand te bieden. De rumoermakeis bestonden hoofdzakelijk uit leden der Ligue en socialistendoch de zen hadden weinig reden tot tevredenheid over het behaalde succes. Déroulède weerde zich geducht, maar hij werd ten slotte zelf door de manifestanten bespot. Het gehalte der rumoermakers en het betrekkelijk geringe succes hunner pogin gen geeft gegronde reden om te verwachten, dat de orde ook zal worden gehandhaafd. Uit Parijs wordt aan de N. E. Ct. gemeldHet was gisteren prachtig weder. Overal waren duizenden wandelaars, vooral in den avond. Voor het paleis Bourbon stonden in den namiddag een paar duizend nieuwsgierigen, waarvan het overgroote meerendeel zeer kalm was. Eenige aanhan gers van Blanqui maakten gedruisch met Louise Michel en Paul Déroulède, die beiden gelukkig aangehouden zijn. Voor het Elysée is hoegenaamd niemand. De troepen zijn geconsigneerd in de kazernes. De beurs was aanvankelijk vast, maar daalde op het bericht dat Grévy blijft. Daarover heerscht overal groote verbazing. In de kamer en den senaat is iedereen verontwaardigd op Grévy, die de ministers bedrogen heeft op aanstoken van Andrieux, Laguerre en Roche- fort, en zich liet gebruiken als een werktuig tegen Ferry om zelf aan te blijven. De hou ding der ministers was den geheelen dag zeer krachtig en waardig. Uit Parijs wordt aan de N. E. C. ge meld van 11.45 's av. Er is eenig gedrang op het plein der opéradoch eene sterke politiemacht heeft de menigte uiteengedreven. Op bevel van den minister van oor log is aan alle corpscommandanten getele grafeerd, dat er, zoo laDg de presidentieele crisis duurt, geen verlof verleend wordt aan de soldaten of aan de officieren. Dinsdag is op verschillende punten van Parijs het volgend biljet aangeplakt: „Fransch volk! „De republiek is in gevaar! „Het congres van Versailles moet bijeen komen en het is Ferry-Hongersnood, Ferry- Tonkin, Ferry, den knecht van Von Bis marck die door eene monsterachtige over eenkomst tot opvolger van den heer Grévy zal benoemd worden. „Republikeinen van allen aardsocialisten, revolutionairen, zullen wij dit schandaal gedoogen „Neen, duizendmaal neen. Het bloed moet niet nutteloos vloeien, maar alles zullen wij in het werk stellen om te voor komen dat Frankrijk vertegenwoordigd worde door den laagste der lafaards. „Burgers, een oog in het zeil; de repu bliek is in gevaar." „(Get.) Les égaux de Montmartre." Tegen den heer Maxime Lisbonne en de andere onderteekenaars van dit oproerig biljet is procesverbaal opgemaakt. gassgaammnn«BBHB i I «BaawaroBBHaBBtai MBHB—sanaa—w Heden overleed te Edam, na eene korte ongesteldheid, onze hartelijk ge liefde Vader en Behuwdvader de Heer C. DE JONG, in den ouderdom van 73 jaren. G. VAN LITH, De Jong. W. A. VAN LITH. Leiden, 1 December 1887. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van den Heer ARIE DE REGT, gewoond hebbende te Oegsl- geest en aldaar op den 28»ten November 1887 overledeD, worden verzocht daarvan véór den 15den December 1887 opgaaf of betaling te doen ten kantore van A. VAN LEEUWEN, Notaris te Leiden. Voor de Verkiezing van '2 Leden der Kamer van Koophandel en Fabrie ken op Zaterdag 3 December, van 12-2 uren, worden aanbevolen de Heeren: Meelfabrikant, Chef der Firma BE KOSTER 8f Co., (Wit Stembiljet) en Birecleur der Zeidscke Zoutkeet. (Blauw Stembiljet). een gemeubileerde BOVEN-VOORKA- MER en SLAAPKAMER, desverkie- zende met Kost en Bediening. Brieven: Letter II., Bureau Leidsche Courant. Men zoekt voor eene jonge Dame bij eene beschaafde familie met gebruik van eene groote Zit- en kleinere Slaapkamer. Reflecteerenden worden verzocht hunne conditiën in te zen den onder de Letters B. K,aan KOOY- KER's Centraal-AdvertentiebureauNieuwe Rijn 16. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 5 December 1887, de9 voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 1800 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes ets per I1L. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. NEGENDE JAARGANG 1888. verschijnt eiken Dinsdag-, Donderdag en Zaterdag-namiddag is het goedkoopste en meest gelezen finan- ciëele blad van Nederlanden de volledigste gids voor houders van uitlootbare fondsen daar, behalve alle uitlotingen, de uitgelote en nog niet ter betaling aangeboden num mers in eene Wekelijksche Eestantenljst vermeld worden. Abonnementsprijs (met inbegrip der W e- kelijksche Res t an tenlij st ƒ8.per jaar, franco per post. Als Gratis-Premie ontvangt elk abonnent een exempl. van het EESTANTEN BOEK. tpdk Proefnummers en Prospectussen gratis. (VIERDE JAARGANG 1888), bevat de tot 31 December 1887 uitgelote seriën van 50 Premieleeningcnde Koers- lijst met berekening der werkelijke rente van alle ter benrze van Amsterdam verhan deld wordende fondsen, benevens eene in 12 maanden verdeelde IJitlotillgs Kalender voor 1888 van alle beslaande premieleeningen. Alom verkrijgbaar in den Boekhandel voor den prijs van ƒ1.50 ingen. en ƒ2.— ge bonden in linnen slempelband met vergul den litel. Uitgaven van BAR C0., Gedempte Voorburgwal 101, Amsterdam. versch-donker-drooge qualiteit, ÏOO kilo f 3.50 franco Leiden, na inzending post wissel. Adres: KONING C% Texel. te LEIDEN, zullen op Dinsdag 13 December 1887, voorm. te 9 urenworden verkocht de PANDENwelke beleend zijn in Juni, Juli en Augustus 1886, welker verkoop inmiddels kan worden voorkomen tot 8 December a. s. door voldoening der ver- loopen interessen. aan den Burg te Leiden, op Zaterdag den 17 De cember 1887 bij opbod en op Zaterdag den 24 De cember 1887 bij afslag, des avonds te 7 ure, ten overstaan van A. J. RIJSHOUWER, Notaris te Soeler- woude, van: N». 1. Het IIEERENI1UIS met TUIN, staande en liggende le Leiden, aan het Ra penburg, tegenover het Academiegebouw, gemerkt N°. 52, strekkende tot en uitko mende aan het Pieterskerkplein, waar het een uitgang heeft; bevattende 17 Kamers, de meesten behangen, geplafonneerd en met marmeren Schoorsteenmantels, ruim Voor huis, breede Gaug met marmer bevloerd, gestukeerd en voor en achter met Tocht deuren, Keuken, Binnenplaats en Tuin, drogen Kelder en Regenbnk van buitenge wone afmeting, Weiwaterput met uitmun tend water, 3 ruime Zolders en 3 Vlierin gen, zeer geschikt voor School, Hotel of Fabriek. Groot 3 aren, 93 centiaren. Te aanvaarden den I Februari 1888. N°. 2. Het LUIS en ERF alsvoren aan het Pieterskerkplein, gemerkt N°. 4, bevattende 9 zoo groote als kleine Kamers, de meesten behangen, met Stookplaatsen en Kasten, en Bedsteden, marmeren Gang, uitmuntenden Kelder, overdekte Plaats, Keuken, Zolder en Vliering, alsmede aanleg voor Gas en Duinwater. Groot 1 are, 2 centiaren. Verhuurd voor 250 in het jaar tot 1 Mei 1888. Beide perceelen te bezichtigen des Maandags en Woensdags, des middags van 2 tot 4 uren, in de weken van veiling en afslag. Nadere informatiën te bekomen ten kan tore van Notaris RIJSHOUWER, nabij de Plantage, voornoemd. Onfeilbare nauwkeurigheid. Wan neer de gezondheid vermindert door de voortduring eener verzwakkende ontlasting, als zweeren niet willen genezen en derzelver kwaad dreigt uit te breiden, dan is het de tijd om Holloway's heelende Zalf en zuive rende Pillen te beproeven. Geene behande ling om verlichting te geven en tot eene volkomene genezing te leiden, kan met deze vergeleken worden. De Zalf reinigt en ver koelt de vuilste en kwaadaardigste zweeren, vermindert de ontsteking en de zwelling, voorkomt het aangroeien van wild vleesch en bespaart beide pijn en gevaar. Duizenden getuigen door hunne eigene persoonlijke ondervinding de onveranderlijke gunstige uitkomst, die door het gebruik van Hollo way's medicijnen verkregen wordt in geval len van zwerende beenen, opzwellende ade ren, huiduitslag en gezwollen enkels. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen, Potjes Zalf ƒ0,80,/l,85, /"3, ƒ6.74, ƒ13.50 ƒ20.60 zijn op Jraneo aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 53, Oxfordstreet.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4