STOOMBIIMOUWEHIJ lager- en griffioenbier. stout- ADVERTENTIES. Ie Huur gevraagd Kroontjes Pennen R. 787" van J. M. v. d. SCHALK G°., Schiedam. I eis Gerstebieren. MUM HENER- BUITENLANDSCÏÏÊ-BERICHTEN. Openbare Verkooping van Cokes Een ware schat el fbe waring. Beddewinkels, Rijtuigmakers enz. Z E 15 fir R, A S i" soort Zalf van Holloway. „DE GRIFFIOEN", g BEIERSCH- en PILSENER-, 5 B Bovenstaande BIEREN voor Leiden en Om- 5? streken verkrijgbaar bij C. P. OMTZIGT, Aalmarkt IM°. 19. «J "■es "Volgens een telegram van den gou verneur van Zuid-Australië, werd aan de kost te Freemantle een doode albatros ge vonden, met een stuk blik om den nek ge bonden, waarop in het Fransch geschreven stond„Dertien schipbreukelingen bevinden zich op Crozet-eiland4 Aug. 1887". "Vol gens het Journal du Havre was het schip „Tamagis", van Bordeaux naar Noumea, dat reeds 31 Aug. als vermist was opgege ven, bemand met 13 koppen. Te Ratzeburg schoot zich dezer dagen een soldaat dood. Het heeft daarbij de aan dacht getrokkendat de mandie oppasser van een kapitein was, op dezelfde wijze omkwam als zijne beide voorgangers bij den kapitein, die verleden jaar en voor twee jaren ook zelfmoord begingen. Er wordt nu een onderzoek ingesteld. Te Pittsburg, in Amerika, hebben tegelijkertijd drie ontploffingen van natuur- gas plaats gehad, waardoor het Albemarle- hotelhet Bigon-theater en een daarnaast liggende winkei werden beschadigd. De schok werd in verscheidene blokken huizen gevoeld. Acht personen werden ernstig gewond, waar van twee doodelijk, en verscheidene andere personen bekwamen brandwonden. In eene herberg te Teuven (Slenaken), waar eenige Belgische rijks-ambtenaren aan wezig waren, liet een hunner, om te toonen dat de tegenwoordig in gebruik zijnde nieuwe revolvers hoegenaamd geen gevaar meer op leverden, zijne revolver op den grond val len, met het noodlottig gevolg, dat het schot afging en den herbergier in het onder lijf verwondde. Tot heden is men er nog niet in geslaagd den kogel uit de wonde te verwijderen. De toestand van den gekwetste is uiterst gevaarlijk. Hij is gehuwd en vader van vier jeugdige kinderen. BE li Cr I B. Het -Journal de Gand is verkocht aan eene groep aandeelhouderswelke de radicale partij te Gent vertegenwoordigen. Het Jour nal zal dus voortaan met de Brusselsche Ré- forme ééne lijn trekken. ENGGLNN D. Gisterenmiddag kwamen te Londen ongeveer 3000 personen in het Hydepark bijeen. De menigte vermeerderde tusschen twaalf en een uur zeer sterk. De stemming was ongunstig. De meeting, welke gisteren te Londen in Hydepark gehouden werd, besloot eene deputatie naar den minister van binnenland- 8che zaken te zenden. De hoofden der mee ting drongen er bij de menigte op aande deputatie niet te vergezellen, doch men stoorde zich niet aan deze raadgeving en verliet in massa het park. In Piccadilly aangekomenmaakte de politie een scharge en joeg de menigte uiteen. Drie leden der deputatie zijn bij den minister van binnen- landsche zaken toegelaten, doch het onderhoud was geheim. De geneesheer Roose en de oogarts Critchett hebben gisteren den gezondheids toestand van sir Michael Hicks Beach onder zocht, en als hun gevoelen te kennen gege ven, dat hij zijne staatkundige bezigheden kan hervatten. Volgens de Horning Newt is prins Albert Victor van Wales door het volk uit gefloten toen hij te Northampton den eer sten steen legde van een nieuw hospitaal, terwijl men „Leve Bradlaughriep. Bij verdrijvingen van pachters te Kil- rush (Ierland) hadden ongeregeldheden plaats. Het volk wierp met emmers water en met steenenin het daarop volgend gevecht wer den verscheidene personen gewond. Enkelen werden gearresteerd. Ook te Augbamore hadden vechtpartijen plaats bij het in beslag nemen van eenige schapen. FRiHHBLIK. De minister van justitie had, volgens le National, al eenige maanden geleden zijne aanvraag om ontslag aan den president van den ministerraad overhandigd. Doch ziende dat door de onverzoenlijke bladen eene ver keerde uitlegging aan zijn aftreden was ge geven, als zou hij voor plotseling gerezen moeielijkheden op de vlucht gaanheeft de heer Mazeau, ondanks zijne slechte gezond heid, besloten aan te blijven, zoodat het geheele ministerie den 25en October voor de kamer zal optreden. De onderhandelingen tusschen Frank rijk en Engeland over het Suez-kanaal zijn, naar gemeld wordtten einde gebracht. Tot grondslag is aangenomen de volkomen on zijdigheid van het kanaal, onder den waar borg der Europeesche mogendheden. De keizer van Brazilië zal zich met zijne gemalin en gevolg binnen eenige dagen van Parijs naar Cannes begeven, van waar HH. MM. na een verblijf van een maand naar Palestina vertrekken. Een oud-bode van de kamer van afge vaardigden, de beer Joachim Morin, is te Rijsel overleden. Het was de heer Morin die den graaf van Parijs den 24n Februari 1848 uit de kamer naar buiten droeg, toen de zegepralende op roerlingen zich van het palais Bourbon meester maakten. De kleine prins, die hem om den hals vasthield, zou toen te midden van het tumult tot den lieer Morin gezegd hebben„lk zal toch koning worden, niet waar mijnheer?" Het repeteer- of magazijngeweer, deze Amerikaansche vinding voor eenige jaren ge daan was reeds in 1640 bekend. De Revue du Cercle militaire van 18 September jl. be vat de volgende merkwaardige mededeeling te dezen aanzien. Ten jare 1640 is bij „open brieven", uitgevaardigd door koning Lodewijk XIII van Frankrijk, het recht verleend tot vervaardiging van landvuurwa- penen, waarmee 8 A 10 schoten achtereen konden worden gedaan, indien het wapen was geladen aan den wapensmid Kallhofl', genaturaliseerd in Frankrijk en herkomstig uit Solinde (vermoedelijk Solingen). De duur van dit octrooi was vastgesteld op 30 jaren. Niet slechts geweren, maar ook pis tolen kon de uitvinder van dergelijk maga zijn voorzien. Volgens een telegram uit Tanger van den 19n is de chronische kwaal van den Sul tan verergerd. IFAXJ Het openbaar ministerie van Madrid eischt 14 jaren dwangarbeid voor Louis Hil- lairaud, die een aanslag op Bazaine pleegde; de zes doctorendie den moordenaar onder zochten, verklaren dat hij aan monomanie lijdt. ITA LIE. De vrijwilligers voor Afrika bestemd zijn van Livorno naar Napels vertrokken. Een talrijke menigte begroette hen met de kreten: „leve de koningl leve het leger! leve Italië!" Dinsdagavond is Baveno ter eere van den verjaardag van den kroonprins van Duitschland luisterrijk verlicht geweest. Op het meer, dat van rijk versierde vaartuigen wemeldewerd vuurwerk afgestoken en de bevolking heeft den prins een prachtig album aangeboden. DVIT8CHLAXD. De rijksdag zal tegen de tweede helft van November worden bijeengeroepen. Het ontwerp eener pensioenwet voor werklieden zal niet dadelijk worden ingediend. Wel is het gereedmaar men wil eerst de meening van desbevoegden, mannen, die op nijver- heidsgebied als specialiteiten geldener over inwinnen. De groote moeielijkheid, over welke zij zullen worden geraadpleegd, be treft de vraag of de wet, evenals de onge- valswet, aanvankelijk slechts voor bepaalde groepen onder de werklieden zal worden in gevoerd dan wel of zij terstond voor alle arbeiders zal werken. DEtVEIARK EN. Bij een gisteren openbaar gemaakt koninklijk schrijven is de rijksdag verdaagd tot 5 December. Opnieuw is een conflict ontstaan tus schen de regeering en de tweede kamer. Deze heeft de voorloopige begrooting voor het loopend jaar met 68 tegen 2& stemmen verworpen. Men zegt dat keizer Alexander sinds drie weken besloten heeft om over Zweden naar Rusland terug te keeren. Het hof van Stockholm maakt reeds groote toebereidse len om Z. M. te ontvangen. NOORWEGEN. De ministrieele crisis wordt als geëin digd beschouwd. Alle ministers hebben be sloten op hun post te blijven. IERTIE. Sedert Dinsdag zijn ongeveer 500 Ar- nanten bij de plaats Mavritz aan de Servi sche grens samengeschoold. Bij Materowa had gisteren een onverwachte overval van de zijde der Arnauten tegen drie Servische grens posten plaats. Na langdurigen strijd wer den de Arnauten teruggeslagen. Aan de zijde der Serviërs werden twee personen ern stig gekwetst. Het verlies van de Arnauten is niet bekend. TVRKUÜ. Uit Konstantinopel verneemt de Times dat de Porte beducht is dat de crisis in Marokko de uitheemsche kuiperijen in Tri poli zal aanmoedigen. Daarom gelaste zij haren landvoogd in Tripoli, militaire voor zorgsmaatregelen te nemen. De Daily Newt verneemt uit Konstan tinopel, dat er nieuwe onlusten uitgebroken zijn op Kreta. Verscheidene dorpen weiger den belasting te betalenen boden weerstand aan de Tnrksche ambtenaren. RECIIJIEI. „Bij heldren dag zelfs laat natuur zich haren sluier niet ontrooven!" Zoo klaagt Faust (van Goetbe), wiens vor- schende geest toch afgedaald was in de diepste verborgenheden der menschelijke wetenschap. Ook nog heden ten dage is er menig raadsel van het menschelijk organisme onopgelast geblevenmaar één ding kan men met zekerheid vaststellennl. dat alléén eene goede, geregelde spijsverteering in slaat is den mensch te doen zeggen: „ik gevoel mij volkomen wèl". Geen beter middel om den menschen die geregelde spijsverteering te waarborgen dan de, als zoodanig bekende, echte Zwitsersche Pillen van den Apotheker R. BRANDT, in iedere Apotheek k 70 Cents de doos verkrijgbaar. Men lette op den naam R. BRANDT in het witte kruis op het étiket. Verkrijgbaar te Leiden bij N. K. SWE- MER, Mare, 70 Cts de doos. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 24 October 1887, des voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 1500 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes cts per H L. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. voor een klein gezin, een IIUIS met TUINTJE te VoorschotenLeidschendam Rijswijk of elders in de buurt. Br. fr. Bureel dezer Courant, Lett. J. voor allendie aan jeugdige dwalingen lijden, is het beroemde werk ZDr. Retau's Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de gevolgen van zulk kwaad lijdt, moet het lezen. Duizenden hebben hun her stel er aan te danken. Te verkrijgen bij het Verlags-Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco tegen inzending van het bedrag(ook in postzegels) en in eiken Boekhandel in Holland. versch-donker-drooge qualiteit, ÏOO kilo f 3.50 franco Leidenna inzending post wissel. Adres KOMVG Texel. Tegen keel- en borstlijden zijn de Stollwerck'sche Borsl-Bonbons, per pakje 35 cents, het aanbevelenswaardige huismiddel. Zij zijn in voorraad ir de meeste Apotheken, goede Comestibles-win- kels en suikerbakkerijen. Alle soorten van etterbuilen, zeere bee- nen, verzweringen, wonden en uitslag kun nen genezen worden door een gedurig ge bruik dezer koelendeverzachtende en hee- lende Zalf. De oude en meestal falende wijze om de kanten der zweren met pleis ters zamen te trekkenis geheel geweken voor de verstandiger behandeling door Hol- loway's Zalf, die van den grond af de wond met gave en gezonde korrelingen opvult; deze groeien langzamerhand op totdat zij de oppervlakte bereiken, te zamen trekken, verharden en dadelijk met nieuw en gezond vel overdekt worden. Deze behoorlijke aan wending dezer Zalf vermindert de ontste king, maakt dat de ongezonde ontlading eerst verdikt en dan geheel ophoudt. De Pillen moeten tegelijkertijd ingenomen wor den, ten einde in vereeniging met de Zalf te werken. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen, Potjes Zalf /0,80, /T,85, ƒ3, ƒ6.74, ƒ13.50 ƒ20.50 zijn op Jranco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apotheken in Holland, alsmede in Holloway;e Etablissement te Londen, 53, Oxfordstreet. bezitten dezelfde uitmuntende hoedanigheden, die vroeger andere fabrikaten zoo ruim schoots hadden. Uitsluitend verkrijgbaar bij de Hoofd-Agenten Th. J. DOBBE EN ZOON, te Utrecht, en verder bij de Heeren de Firma Wed. H. H. VAN ROMONDT, UtrechtErven J. J. TIJL, ZwolleF. BANNING, Oldenzaal; A. TJADEN, De venter; J. H. KNIERUM en T. HOR NEER, Gorinchem-, J. J. W1JTENBURG, te Zutphenen Mejuffrouw de Wed. J. J. LORETZte 't Botch. —3 co E3 cxq i-4 -s3 (=3 HG Ï3 HG SG HG e=» xJ oa a o O s- d oo es «<1 O CD Os? CO et> O Sa P 5

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4