Kroontjes Pennen H". 787!f DE KLEINE KAPITALIST JHl AD¥F. RTESTIÊ». KINDERVOEDSEL H. NESTLE. BUITENLANDSCKE BERICHTEN Openbare Verknoping van Cokes Holloway's Pillen. Wel! Wel! Hoe is dat mogelijk! l«eidschen Bazar, Engelsche Polijst-Crême, W-S «t~3 «O» Wr_T TKNN. A. TW Boter. Goeboter 1.25 5 1.35, per kg., wei- boter f\.5 1.15 per kg. Handel ving. TEK MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 2 September. verkochte hoeveel heid. prijzen. Laagste i Hoogste 1 Paarden stuks - Ossen 52 w - 42.— 190 Melkkoeien 60 105.—- v 208.— 8 110.— 216 110 - 100 U 195.— Vettekoeien 175 112. - - 225.— Kalveren (vette) 68 - 28— 70— (magere) 38 4.25 10.— (gras) 10 20 - 41.— Sehapen (magere) 416 - - 10 - - 23 (vette) 336 v - 16.— - 28— Varkens (magere) 34 w - 14 25.— (biggen) Ter markt aangebracht 415 runderen, 106 kal veren, 1552 schapen en biggen. Ter wekelgksche kaasmarkt aangevoerd 35 par tijen kaas. Besteed werd voor Goudsche kaasvan 8-tot /27. Derby Leidsche - 150 KG. Edammer f- Sir James Fergusson zeide in het la gerhuis, dat geene overeenkomst met Egypte bestaat, tot vermindering der rechten welke voor de verlichting van het Suez-kanaal ge heven wordenzoodra de ontvangsten de uitgaven voor de vuurtorens zouden over schrijden. De regeering wenscht thans de oprichting van een nieuwen vuurtoren op het eiland Schadwanin de golf van Suez, doch gelooft niet dat hetbij den stand der Egyptische financien, billijk zou zijn, op onmiddellijke vermindering der bedoelde rech ten aan te dringen. Sir Henry Holland verklaarde dat, voor zoover de regeering vernomen heeft, het bericht ongegrond is, als zou de regeeriug van New South Wales aan de zendelingen, die de taak der beschaving van inboorlingen op zich genomen hebben, groote stukken gronds hebben aangeboden. Lord John Manners zeide dat, aangezien de Duitsche regeering krachtige maatregelen neemt tegen de verbreiding van den Colo- rado-kever, zoodat zijne verschijning zich tot twee kleine streken bepaalt, onmogelijk aan den Duitschen handel beperkingen kun nen worden opgelegd om de overbrenging te voorkomen. De heer Gladstone onthaalde Dinsdag op Zijn landgoed Hawardennog altoos naar aanleiding van het jubileum der koningin, ongeveer 250 dorpelingen, die denzelfden leeftijd bereikt hadden als Hare Majesteit, of wel dien leeftijd reeds hadden overschre den. Na den maaltijd hield de gastheer eene lofrede op Victoria's deugden als vorstin en op al het goede dat er onder hare vijf tigjarige regeering op allerlei gebied tot stand gekomen was. Bij Killarney deden Moonlighters een aanval op het huis van den grondeigenaar Oppen; zij schoten herhaaldelijkmaar slaag den er in ongehinderd te vluchten. Bij het verdrijven van pachters in het graafschap Limerick hebben weer ernstige wanordelijkheden plaats gehad. Men wierp de konstabels met steenen en kokend water. Verscheidene persouen werden gewond, o. a. het parlementlid Condon. De werkstaking der arbeiders te Bolton duurt nog steeds voort. De fabrikanten heb ben eergisteren doen bekend maken dat de ar beiders nu reeds M 30 000 aan loon hebben opgeofferd, terwijl verschillende groote be stellingen in het buitenland, in plaats van te Bolton, worden uitgevoerd. The Time» is van meening dat de geestdrift, waarmee prins Ferdinand in Bul garije werd begroet, wat bekoeld is. In plaats van den heer Stamboeloffdie slechts uit genegenheid voor den persoon des vorsten de portefeuille zou hebben aanvaard, aan zich te verbinden, heeft de prins hem af- gestooten. Daardoor wordt de toestand niet beter. De Russische partij is ieder oogen- blik tot nieuwe intrigues bereid. Prins Fer dinand bezit ongelukkigerwijze niet de gave om de menschen voor zich te winnen. Daar door is het mogelijk dat zich eene partij ten gunste van prins Alexander's terugkomst vormt. Duitschland tracht alles te doen om Rusland gunstig te stemmen, zonder daarom toe te laten dat de oplossing van het vraag stuk het evenwicht op het Balkan-schier eiland geheel zon vernietigen. Berichten uit Kent maken melding van een stormdie groote schade heeft berokkend aan de nog op het veld staande gewassen en vooral aan de vruchtboomen. De storm ging in vele gedeelten van het land vergezeld van hevige regens. Te Glas gow barstte dientengevolge een rioolwaar door de ondergrondspoorweg geheel over stroomd werd. De gezagvoerder van het stoomschip Scotland, dat uit Amerika te Londen is aangekomendeelt mededat hij gedurende de geheele reis met zware winden en hooge zeeën heeft te kampen gehad. Negentig stuks runderen en een groot aantal schapen kwamen op de reis om. FR ANKRIJK. De minister-president Rouvier is van zijne reis naar Zwitserland teruggekeerd en te Mont-sous-Vaudray ten bezoeke bij den president der republiek aangekomen. Aan het ministerie van buitenlandsche zaken is nog geen enkel officieel bericht ontvangen omtrent de vorming van een ministerie in Bulgarije. The Standaard zegt van het Fransche mobilisatie-plan: „Wij gelooven niet dat zelfs de leden van den Internationalen Vrede bond gelooven dat het oogenblik niet spoedig komen zal, waarop eene botsing onvermijde lijk zal blijken. Wij hebben niet den ge- ringsten twijfel over de vraag wie de sterkste zal zijn, waar het op modern oorlogvoeren aankomt; geen waar vriend van Frankrijk kan wenschen dat het land in een oorlog gewikkeld zal worden. Tot hun geluk maken slechts zeer weinige Franschen zich illusiën op dit punt. Alle verstandige burgers der republiek zien met weemoed hoe hon land ten gevolge van binnenlandsche verdeeldheid lijdt. Het schijnt dat alle middelen om daarin verbetering te brengen te vergeefs zijn. Nauwelijks is de mogelijkheid vau eene toe nadering tusschen de regeering en de be- houdene partij gebleken, of prins Victor Bonaparte spoort zijne vrienden aan om zich daarbij niet neer te leggen. „Volgens hem kan Frankrijk slechts door het keizerrijk zijne vroegere grootheid en kracht herwinnen. Volgt men hemdan is een breuk tusschen imperialisten en royalisten te wachten en heeft het Fransche conserva tisme opnieuw bewezen dat het niet regeeren kan. Slechts eenheid kan Frankrijk redden. Zonder deze helpt geen mobilisatie! Het Duitsche leger is één van geest, éét) van doel. De door binnenlandsche onlusten en elkaar bestrijdende fractiën verzwakte repu bliek kan er niet aan denken om aan de eendrachtigestevige Duitsche monarchie het hoofd te bieden." SPANJE De Cortez zullen op 15 November worden geopend. Er zal geen koninklijke boodschap worden voorgelezen, maar de regeering zal zich bereid verklaren terstond de discussie te aanvaarden over elk onder werp dat de oppositie ter sprake wil brengen. DCITSCHLAN». Volgens den Berlijnschen correspon dent van the Daily Neva trachten keizer Wilhelm en prins Von Bismarck den Czaar tot het aankDoopen van vriendschapsbetrek kingen met Duitschland te bewegen. Von Bismarck hoopt den keizer van Rusland te zullen overhalen Dantzig te bezoeken en daar in de volgende maand keizer Wilhelm te ontmoeten. Men beweert dat Duitsch land bereid zou zijn aan Rusland in de Bulgaarsche quaestie veel toe te geven. De Reich»-Anzeiger meldt: De lijfarts van den kroonprins, prof. Wagner, ver klaart, in overeenstemming met prof. Mac kenzie, dat de gezondheidstoestand van den kroonprins in den laatsten tijd goede vor deringen heeft gemaakt en over het alge meen voortreffelijk is. De stem is nog heeschomdat op verschillende plaatsen van de keel, gelijk reeds sedert vele maanden, neiging tot bloedsaandrang bestaat. Sedert de laatste uitbranding heeft geen nieuwe zwelling plaats gehad, hoewel een terugkeer daarvan niet onwaarschijnlijk is. Daardoor zou de genezing wel is waar vertraagd wor den, maar bedenkelijk zou dit verschijnsel op zichzelf niet zijn. Volkomen sparing der stemvermijding van koude en vochtige lucht, zijn de voornaamste voorbehoedmid delen in den naasten tijd. B« L« ARIJ E. De samenstelling van het ministerie- Stambuloff is nog op het laatste oogenblik mislukt. Nu is Ziskoff met het vormen van een kabinet belast. RIIiLAN». De Czaar, die aan rheumatiek leed, is thans veel beter. Hij rijdt dagelijks te Kopenhagen in een open rijtuig. AFGHANISTAN. Men verzekert, dat Ejub-Khan zich nog altijd op Perzisch grondgebied bevindt in de nabijheid der Perzisch-Afghaansche grens, welke zorgvuldig wordt bewaakt. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 5 September 1887, des voormiddags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 1000 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen van 5, 10, 50 en 100 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes ets per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. Niets bewaard de gezondheid zoo goed als van tijd tot tijd een op het gestel gun stig werkend middel, bij de weersverande ringen of wanneer de zenuwen verslapt zijn. Deze Pillen werken uitmuntend op de maag, lever en nierenen zuiveren het bloed zoo volkomen, dat zij buitengewoon krachtig zijn in het afweren van alle wanordelijk heden der maag, koorts, diarrhee, roode loop en andere ziektenen in het geven van toon en veerkracht aan verzwakte ge stellen. Allen die de, natuurlijke en prij zenswaardige begeerte hebben, om hunne eigene gezondheid en die hunner betrekkin gen te bewarenkunnen niet beter doen dan op Holloway's Pillen te vertrouwen, die verkoelen, regelen en versterken. Deze zuiverende Pillen zijn geschikt voor eiken ouderdom, alle jaargetijden, klimaten en gestellen wanneer alle andere middelen falen. Zij zijn de beste vriend der vrouwen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen, Potjes Zalf/0,80, ƒ1,85, ƒ3, ƒ6.74, ƒ13.50 ƒ20.50 zijn op franco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 53, Oxfordstreet. bezitten dezelfde uitmuntende hoedanigheden, die vroeger andere fabrikaten zoo ruim schoots hadden. Uitsluitend verkrijgbaar bij de Hoofd-Agenten Th. J. DOBBE EN ZOON, te Utrechten verder bij de Heeren de Firma Wed. H. H. VAN ROMONDT, UtrechtErven J. J. TIJL, ZwolleF. BANNINGOldenzaal; A. TJADENDe venter; J. H. KNIERUM en T. HOR NEER, Gorinchem-, J. J. WIJTENBURG, te Zutphen, en Mejuffrouw de Wed. J. J. LORETZ, te 'e Botch. Hoort nu eens wat een aantal mooi en bruikbaar goed men nu voor 1 Gulden krijgen kan. Daar staat gij van verbaasd. Toe, lees dan toch. 100 vellen best gelijmd wit Postpapier, 100 daarbij passende Enveloppen1 mooie Penhouder met 2 stukjes Gum (vlekuit- makers), 6 beste stalen Pennen, 1 Pot loodhouder met 2 zwarte Potlooden, 1 blauw en 1 rood Potlood, benevens 1 Griffel, 1 doosje gekleurde stukjes Waterverf met Penceel, 1 spel beste Jaskaarten met Prentjes-Azen, 1 pijp beste roode Zegel lak, 1 mooie Grilfeldoos, 1 sterk Zak- schrijfboekje1 mooie sterke stalen Sleutelring en dat alles te zamen voor I Gulden is spot goedkoop, te geefs. Maar nu ik toch aan het geven ben, dan moet het maar weg. Zoo doe ik er nog 4. mooie Prentenboekjes bij voor de kinderen en daarenboven nog eene aardige verrassing. Beter of voordeeliger kunt gij uw Gulden niet besteden dan daarvoor zoo een pakket af te halen in den Paarde stee£. Naar buiten zenden wij het franco door geheel Nederland tegen inzending van een postwissel groot fl.15 aan het Adres: J. SCHOLTEN, Steenstraat, N°. 25, Leiden, waarop moet staan Gulden pakket. ZEGT HET VOORT s. v. p. van STEPHENSON Bros, verleent aan gepolijste houten en marmeren voorwerpen eenen duurzamen brillanten glans. Ver krijgbaar in flacons 30 Cents te Leiden bij H. E. VAN DER HEIDE, Nieuwstr. G. BIK, Doesastr.; GERNER C°. Wj oor den verkoop van Caoutchouc STEMPELS worden in alle plaatsen flinke AGENTEN gevraagd door L. WOLFF, Schlachterstrasse 2, te Hamburg, Geïllustreerde Prijscouranten 20 CL ZEVENDE JAARGANG 1886. verschijnt eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, is het goedkoopste en meest gelezen financieele blad van Nederland, en de volledigste gids voor houders van uillootbare fondsen. Abonnementsprijs (3 nrs. per week) 6.— p. jaar. met Bijblad (Wekel. Reslantenlijst) 8. - Bijblad alleen 4.- Als GRATIS-PREMIE ontvangt elke abonnenl een exemplaar van hel RESTANTENBOEK, hetwelk bevat de tol 31 December 1885 uitge lote seriën van 46 prcmleleenlngen, be nevens eene in 12 maanden verdeelde Ultlo- tings-Kalender voor 1886 van alle be slaande premieleeningen. Bureel: Gedempte Voorburgwal 101. Proefnummers kosteloos. 1 jaren .satcces. 21 Bekrooningen WAARVAN 8 Eerediploma's TALLOOZE CERTIFICATEN der voornaamste 8 Gouden Medailles. Fabrieksmerk. Volkomen voedingsmiddel voor jonge kinderen, voorziet in het ongenoegzame der moedermelk, vergemakkelijkt het spenen, verteert licht en geneest en al. Wordt ook met voordeel gebruikt door de volwassenen als voedsel voor teergevoelige magen. Ter vermijding van de talrijke namaaksels eische men op elke doos de onderteekening van den uitvinder. HENRI NESTLÉVevey (Zwitserland). Verkrijgbaar bij de voornaamste Apothekers en Drogisten.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4