BUITENLANDSCHE BERICHTEN 1 ouderdom op pensioen gesteld, ooder toeken ning: van een jaarlijksch pensioen van f 1400 en van eene verhooging van dat pensioen van f825 'sjaars voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's rijks overzeesche be zittingen en koloniën en tusschen de keer kringen. Door Z. M. is aan den off. v. gez. lste kl. J. C. Rolandus Hagedoornvan het personeel van den geneesk. dienst der land macht, op zijn verzoekeen eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Door Z. M. is aan den le luit* op non-activiteit J. M. Van Hoogstraten, van het wapen der genie, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend ail den militairen dienst. Ingevolge machtiging des konings wordt de kapt. ter zee D. J. Weys, met 26 dezer, eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. schroefstoomschip Zilveren Kruis en vervan gen door den kapt. ter zee J. C. Joekes. De off. v. adm. 2de kl. R. F. baron Van Heerdt tot Eversberg, dienende aan boord Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord wordt met den 16den dezer op non-activiteit gesteld, en met dien datum vervangen door den off. v. adm. 2de kl. F. A. Ebbinge Wubben. BELUIK. Op het in 1885 te Brussel gehouden congres werd een voorstel van dr. P. F. Van Hamel Boos, redacteur van het bekende Maandblad, betreffende de oprichting van een internationaal tijdschrift, ten doel heb bende de bestrijding der vervalsching van levensmiddelen, met levendige instemming ontvangen. Na langdurige correspondentiën is het den heer Roos gelukt, geleerden uit alle landen van Europa, en buitendien uit Japan, Australië en de Argentijnsche repu bliek voor de goede zaak te winnen. De Revue Internationale scientifique et popu laire des Falsifications des Denrëes alimen laires" zal den 15en Sept. e. k. bij den uitgever De Lange te Amsterdam en verder te Brussel, Lissabon, Leipzig, Londen, Madrid, New-York, Parijs, Petersburg, Rome en Stockholm verschijnen. Voorloopig zal dit tijdschrift slechts in het Fransch uitgegeven worden, doch bij de noodige medewerking bestaat het voornemen, ook oonari E..p«l.»l» LlnJfo/iKont <xLol levereü. EXtÊLAXD. Het hoogerhuis heeft gisteren met 52 tegen 14 stemmen besloten, in het wets ontwerp betreffende de boter-surrogaten de benaming „margarine" te behouden. Sir James Fergusson verklaarde in de gisteren gehouden zitting van het lagerhuis, dat aan Zeber-pacha de terugkeer naar Egypte is toegestaan, nadat hij zich schriftelijk ver bonden had: 1°. de plaats door de Egypti sche regeering aangewezen niet te zullen verlaten; 2°. zich onder het toezicht van genoemde regeering te stellen; 3°. zich niet te zullen bemoeien met staatkundige of mi litaire vraagstukken betreffende Soenda, of andere aangelegenheden. De speciale commissie uit het Engel- sche lagerhuis voor den postarbeid op Zon dag, zal aanraden, wanneer twee derden van den gemeenteraad eener stad zich tegen het bezorgen van brieven op Zondag verklaren die bezorging te staken, op het platteland zouden zich twee derden der belastingbeta- lenden daartegen moeten verklaren. The Timet bevat een brief van den heer Backhouse, secretaris der vereeniging van afgescheiden liberalen der graafschappen in het Noorden, waarin de jongste verkie "zingsoverwinningen der Gladstonianen wordt toegeschreven aan het gemis van feitelijke eenheid tusschen de afgescheiden liberalen in het parlement en de regeering. De schrij ver is van meening dat van eene duurzame eenheid het toetreden van lord Hartington en andere van zflne vrienden tot het kabinet- Salisbury noodig zou zijn. The Timet ver- eenigt zich gaarne met die opvatting, doch meent dat men het niet onmiddellijk in prac- tijk moet brengen, daar dit een gevaarlijke bekentenis van zwakheid van de zijde van het kabinet zou zijn. - Dezer dagen bemerkte men aan boord van het stoomschip Queen een man, die, met een gevulde flesch in de hand, in een klein bootje van het schip vertrok. Hij werd gevat en nu bemerkte men dat hij ook een dolkeen revolver en patronen bij zich had. Vóórdat hij wegging, goot de man een gedeelte van de vloeistof op het dek uit, waarop een hooge vlam ontstond. On der de passagiers heerschte groote ontstel tenismaar het vuur werd spoedig gebluscht en het scheen, dai <}e aangerichte schade onbeteekenend was. Het schip ging op reis naar Liverpool. Men hield den in verzekerde bewaring genomen man voor krankzinnig, daar niemand hem kende en zijne raadsel achtige houding onverklaarbaar was. Later werd een tweede aangehoudenzekere Bid- well, die verklaarde dat de fleschslingeraar en hij tot een vereeniging behooren, die het nobele doel van verdelging der Britsche schepen beoogt. Volgens een nader onder zoek bevatte de flesch naphta en in chemi caliën gedrenkte lapjes. Uit zijn vehoor is geblekendat de man werkelijk krankzinnig is. FR AMKRlJi K. Voor de derde maal heeft de Parijsche gemeenteraad zich tot den prefect der Seine gewend met het verzoek, dat hij de mach tiging verleene voor het oprichten van een gedenkteeken ter eere van de op Père La- chaise begraven communards, die in 1871 gedood zijn. De officieuse Agence Ravot meent te weten, dat de regeering vast besloten heeft deze machtiging te weigeren. Naar aanleiding van de oproerige kre ten waarvoor in Elzas-Lotharingen bijna dagelijks personen gevangen genomen worden, verhaalt Le Figaro het volgende. Het tooneel heeft plaats aan de oevers van de III, midden in den nacht. Een arme duivel, stervende van honger en el lende, besluit aan het leven een einde te maken door in het water te springen. Hij roept om hulp; maar twee politieagenten, die op de kade wandelen, blijven ongevoe lig voor zijn hulpgeschreeuw. Plotseling krijgt de ongelukkige een schit terenden inval. Met een wanhopige poging heft hij het hoofd uit het water op en uit den vreeselijken kreet: „leve Frankrijk!" Op hetzelfde oogenblik stormen de politie agenten naar de rivier, bereiken den armen man, pakken hem beet en brengen hem naar de gevangenis, waar hij gevoed en ge huisvest werd. De sukkel was toen niet meer levenszat. De te Parijs gevestigde Ieren hebben aan de weduwe van Katkoff een adres van rouwbeklag gezonden, omdat haar echtgenoot zich steeds een vriend der Ieren betoond heeft. In navolging van den Orléans en ParijsLyonMiddellandsche zee-spoorweg, hebben de Fransche staatsspoorwegen beslo ten, op al hunne restauratie-stations maal tijden voor reizigers tegen vasten prijs klaar ic maicu Dcsiaaudc m «Iccsuli, kaas, een halve flesch wijn en brood. De prijs is bepaald op fr. 1.50. ITALIË. 11 Popoio Romano schrijftde koning heeft om het aandenken van den overleden minister-president Depretis door een ver nieuwd bewijs zijner toegenegenheid en ach ting te vereeren, elke verdere beslissing over staatsaangelegenheden tot na de begrafenis verdaagd. Om dit te vergemakkelijken wa ren dadelijk de bekende maatregelen genomen om de voorloopige leiding van het ministerie van buitenlandsche zaken te verzekeren. De cholera-epidemie neemt toe, voor namelijk te Gatania, Palermo en Raccella. Alle schependie te Palermo aanko men, zijn aan een geneeskundig onderzoek onderworpen. OOITEIRIJ K. Het Fremdenblatt spreekt het gerucht tegenvolgens hetwelk Prins Ferdinand reeds naar Bulgarije vertrok. Ook Natchewitch bevindt zich nog te Weenen. Hij zal er nog verscheiden dagen vertoeven. De laatste veertien dagen was het in Oostenrijk-Hongarije buitengewoon heet en kwamen onderscheidene gevallen van zonne steek voor. Dinsdag kregen niet minder dan 16 politie-agenten te Budapest het te kwaad door de warmte, zoodat zij naar het hospitaal moesten gebracht worden. Woens dag was het weder te Weenen veel koeler. RUSLAND. Mevrouw Katkoff heeft een telegram van keizer Alexander III ontvangen, waarin Zijne Majesteit zegt, dat Rusland een on vergankelijke herinnering zal bewaren aan de verdiensten en de vaderlandsliefde van haar overleden echtgenoot. Adressen van rouwbeklag komen uit alle oorden des rijks, ook uit de Slavische lan den en uit het buitenland aan. BCLKARUE. De Bulgaarsche uitgewekenen beginnen weder met hunne misdadige kuiperijen in de nabijheid van Bulgarije, voornamelijk aan de grenzen van Servië en Turksch Rumelië. De regeering ontving van de naburige staten de verzekering, dat de uitgewekenen geens zins zullen begunstigd worden. TURK IJ E, Er is op het oogenblik geen sprake van wijzigingen in het ministerie. De groot vizier Kiamal-Pacha is er in geslaagd bet vertrouwen des Sultans te herwinnen. De vertegenwoordiger der Porte in Bul garije dringt telkens op eene definitieve op lossing der Bulgaarsche quaestie aandaar, indien de gisting in Bulgarije toeneemt en tot daden van geweld aanleiding geeft, Turkije als souverein uitsluitend daarvoor aansprake lijk zal zijn. De concessiën, door de Porte aan de Christenen op Creta gedaan, hebben zekere gisting onder de Muzelmannen verwekt. Eene delegatie begaf zich naar Mahmoud- pachadie trachtte te bewijzen dat de rech ten der Muzelmannen steeds geëerbiedigd waren. De delegatie verklaarde zich daarop voldaan. De Russische gezaut Nelidoffdie zijn vertrek van Koustautiuopel had uitgesteld wegens de verwerping der Eugelsch-Turksche overeenkomst en wegens de Bulgaarsche aangelegenheden, is heden door den Sultan in eene afscheidsaudientie ontvangen en zal morgen vertrekken. Eene dépêche uit Coustautinopel be richt ernstige onlusten te Amassia, in Ar menië. De Turken hadden een Armeuisch meisje opgelicht om haar tot den Islam te bekeeren en nu volgde een ware veldslag tusschen de Armeensche Christenen en de Turken. Er zijn verschillende personen ge dood of gewond. De gouverneur is door de moeder van het meisje hevig getroffen. Men vreest voor de gevolgen. AMERIKA. Gedurende eene verkiezing te Man chester, een stadje in het zuidoosten van Kentucky, heeft een woest gevecht plaats gehad tusschen een twintigtal met pistolen en messen gewapende mannen. Zes hunner sneuvelden en verscheidenen werden gekwetst. Wat aanleiding heeft gegeven tot dezen strijd, is niet bekend. CHINA. Het onlangs door het Chiueesch Gou vernement genomen besluit tot uitbreiding der telegraaflijnen in het binnenland beeft in vele provinciën groote tegenwerking on dervonden. De stations werden herhaalde lijk aangevallen en de werkzaamheden moes ten gestaakt worden. De bewoners beweren dat de draden hun ongeluk aanbrengen en hen des nachts ver hinderen te slapen. e. Z.-H. en 'i Gr.) PER TELEGRAAF. MALTA5 Aug. Twee choleragevallen zijn voorgekomen op 2 dezer en vijf geval len op 3 dezer. ATHENE, 5 Aug. Eene quarantaine van 11 dagen is opgelegd aan de schepen die van Malta komen. MADRID, 6 Aug. De regeering spreekt opnieuw de geruchten tegen, dat er maat regelen zijn genomen om revolutionaire be wegingen te voorkomen. LONDEN, 6 Aug. Lord Hartington hield gisterenavond bij een diner, hem door de liberale unionisten aangeboden, eene rede voering, waariu hij zcide, dat de tijd voor eene engere aaneensluiting tusschen de libe rale unionisten en de conservatieven nog niet is gekomen. Eerst ditn kan dit ge schieden, indien de partij der Tories meer neiging betoont om voort te gaan op het pad van den vooruitgang. De liberale uni onisten zijn bereid billijke voorwaarden aan te nemen. BUCHAREST, 6 Aug. Het verslag, dat de minister Natchewitch heeft uitgebracht over zijn onderhoud met prins Ferdinand van Saksen-Coburg te Ebenthal, beeft de regenten ontmoedigd. De heer Natchewitch zal nog een laatste poging beproeven. In dien de prins zich niet verbindt den 15den Augustus te Tirnova te komen, zullen de regenten de Sobranje bijeenroepen, ten einde het voorstel te doen hun volmachten te be vestigen en te verlengen. LEND, 6 Aug. De keizer van Oosten rijk, komende van Salzburg, is hier heden ochtend te 5.15 aangekomen en werd met groote geestdrift ontvaugen. De keizer zal te 11 uur de reis voortzetten naar Gastein, waar hij om 2 uur zal aankomen. PARIJS, 6 Aug. Hedenochtend had een duel plaats tusschen de heeren Jules Rei- nach, hoofdredacteur der Republiquê Fran- gaise en Magnier, hoofdredacteur van de Evénbnent. Bij den tweeden uitval werd de heer Reinach door een degenstoot in de rechterzijde gekwetst. PARIJS, 6 Aug. De Soleil ontvangt een telegram uit Panama, waarin wordt gemeld, dat in strijd met de ongunstige berichten, welke onlangs zijn verspreid, de toestand van het kanaal zeer bevredigend is. LAATSTE BERICHTEN. In de heden gehouden zitting vau de eerste kamer werd het voorstel behandeld tot wijziging van het hoofdstuk der defentie. De heeren De Sitter en De Bruyn bestreden te groote vrijheid aan den gewonen wetge ver toegekend. De ministers van oorlog en binnenlandsche zaken ontkenden dit. Het voorstel werd aangenomen met 28 tegen 15 stemmen. De wijziging van hoofdstuk IX (wat er staat) werd met algemeene stemmen aangenomen. De discussie over het voorstel-Schaepman is daarop aangevangen. De heer Verheijeu verdedigde het voorstel. De heer Sickesz bestreed liet evenals de heer Van de Putte de laatste, omdat het 3e alinea van het voorstel de Beaufort is geschrapt. De heer De Sitter bestreed het voorstel als onr.oodig en in strijd met de beginselen van den mo dernen rechtsstaat. Een schoenmakersknecht die gisteren ochtend in den Rijn onder Heteren ging zwemmen, is, door den stroom medegesleept, verdronken. Op de kermis te Ueiloo zijn Zondag jl vier jeugdige zakkenrollers gearresteerd, waarvan de jongste 7 en de oudste 11 jaren telde. GEMENGDE BERICHTEN. Een schot, James Macgregor, heeft dezer dagen den weg van Dundee naar Lon den in 28dag afgelegd opstelten! Den lsten Augustus verliet hij Londen en keerde dadelijk, weer op zijne stelten, terug. De beroemde Spaansche stierenvechter Frascuelodie eenige dagen geleden bij een stierengevecht te Marseille werd gewond zal vier voorstellingen te Mexico geven. Hij krijgt daarvoor 400.000 frs. en een benefiet. Gelijk veelal om dezen tijd van het jaar komen berichten van uitgestrekte bosch- branden in het Algerijnsche departement Oran. Ettelijke duizend hectaren zijn aan getast. In Georgia, Noord-Amerika, richten thans overatroomingen groote verwoestingen aan. Meer dan drie vierde gedeelte der stad Augusta staat onder water. De schade, aldaar en in den omtrek veroorzaaktwordt op anderhalf millioen dollars geschat. Ook in andere streken van Georgia zijn de rivieren buiten hare oevers getreden, waardoor de graan- cu katoenveldeii zwaar geledeu hebben. Gevoelen van Bismarck over het Fransche volk: De Franschen weten niet, wat zij willen en zij rusten niet voor zij dat hebben." Het aan alle Hartz-reizigers bekende hotel Zur Prinsess Ilse, bij Ilseburg, is door brand vernield. Prof. Sousa, directeur van een mu ziekcorps te Washington, verklaart dat de Boulanger-marsch een oude compositie is op nieuwe woorden gezet. Zij moet, volgens zijn zeggen, vijftien jaren geleden vervaar digd zijn ter eere van de koningin van Italië en heette Margherita-Polonaise. HANDELS- EN FINANTIËELE BERICHTEN. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 6 Augustus. Verkochte j Prijzen. hoeveelheid, Laag»t« I Hoog it* Oude Tarwe - Nieuwe Tarwe Oude Rogge Nieuwe Rogge Gerst (zomer) Chevalier-Gerst Zware Haver - Lichte Duivenboonen Paardenboonen Boter1 equal. 4 vat). (2e - 4 - 1 o per kil.) (2e Turf haardbr. le soort - (grauwe) Lange zwarte j 18 zak 6880 kilog. dubb.hectol. 11000 9" 8.- 5.2 4.3 5.3 - 8.7 3.2 44. 1.1 9.25 8.75 5.75 5. 6.50 4. 8.75 —.22 Id binnenlandsche staatsfondsen ging heden weinig om; de variatiën waren van geen beteekenis. De buitenlandsche markt was tamelijk vast gestemd, vooral voor Rusland. De Russische spoorwegmarkt leverde weinig bizonders op. Op de Amerikaanscbe markt was de handel vrij levendig. De stemming was tamelijk goed; enkele fondsen verbeterden van 4 tot H Pct- Blijkens eene. mededeeling van het bestuur der Vereeniging voor den Effecten handel te Amsterdam, is de 13de dezer dc vierde en laatste beurs-yacantiedag.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 2