m t HASTA. 6 MKUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. V ii r a !i I vers c ik ij n t dagelijks, behalve op Zon- e«i Feestdagen. A A 0 i F. ffl E M f Prijs per Summer to I'em. Zaterdag 9 Juli 1887, 1°. 159. ADVERTENTIE»: Bureel: Scheepiuakerssleeg 6. Uitgevers: Gebroeders Muré. Stads-llericliten. VERSLAG P Voot Leidenper 3 maanden 1.25: Franco door het geheeie rijkper 3 maanden 1.60. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, a contant, zonder rabat, per regel 0.10. 201. Jaargang. De Voorziller van den Itaad der gemeente Leiden brengt bij deze Ier kennis van de kiesgerechtigden, dat de verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad Ier vervulling van de vacatures, ontslaan door hel verlrek uit de gemeente van den lieer Mr. J. B VOS en hel door den lieer P. J. DE Fit EMERY genomen ontslag, die beiden in 1889 moesten aftreden, zal plaats hebben op Dinsdag, den 19 Juli 1887, van des voormiddags negen tot des namiddags vijf uren. De Voorziller voornoemd DE KANTER. Leiden, den 17 Juni 1887. «TAD8NIEII1Y». van den toestand der gemeente Leiden over het jaar 1886 door burgeoiecster en wethouders aan den gemeenteraad in 1887 aangeboden. (vervolg). Of gave van de voomaamete in den gemeente raad behandelde onderwerpen in 1886. 21 Januari. Behandeling van het voor stel van burg. en weth. om geene verande ring te brengen in de tot dusverre gevolgde wijze van gaslevering buiten de gemeente en aanneming van eene motie van den heer Was, strekkende om eene beslissing uit te lokken van ged. staten omtrent hun voor nemen ten aanzien van de uitbreiding der geraeeute en inmiddels alle aanvragen tot aansluiting aan de gasleiding van panden buiten de gemeente aan te houden. Continuatie vau de opdracht aan de uit gevers der Leidtche Courant tot plaatsing van de publicatiën. 11 Februari. Mededeeling dat dr. E. F. Van Diesel ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. Aanvulling vau het reglement voor de O. I. Instelling, met de bepaling dat aan het hoofd der inrichting staat een onbezol digd directeur, door deu gemeenteraad te benoemen en tevens benoeming tot directeur van den hoogleeraar oir. P. A. Van der Lith. Besluit tot het behouden van de Morsch- poort en het vereischt crediet verleend om tot de herstelling over te gaanwaarvan de kosten zijn geraamd op f 2001). Aan de firma Ribbink, Van Bork en Co. te Amsterdam consessie verleend voor den aanleg en exploitatie van een telefoon in deze gemeente. 4 Maart. Goedkeuring van de geloofs brieven van de benoemde raadsleden inr. S. J. Fockema Andreae, L. G. Le Poole, mr. J. B. Vos en J. J. Van Mazijk Huyservau Reenen. Aanneming van het voorstel van burg. en weth. om aan de commissarissen der gasfa briek te kennen te geven dal de gemeente raad het wenschelijk acht voorloopig geene verandering te brengen in de tot dusverre gevolgde wijze van gaslevering buiten de gemeente. Wijziging van het reglement op de plan- tenbeurs. 18 Maart. Indiening van het voorstel der raadsleden dr. M. J. De Goeje, mr. H. Van der Hoeven, A. J. Krantz en mr. F. Was, in zake de meerdere betaling door niet ingezetenen van de voor leelen die de gemeente aanbiedt dan door de ingezetenen. Aanhouding van een verzoek van de Leidscbe Duinwatermaatschappij om water te leveren aan ingezetenen van Leiderdorp aan de Haarlemmertrekvaart tot dat beslist zal zijn over het voorstel van de vier raads leden. 29 April. Benoeming van mr. Ch. M. Dozy tot archivaris der gemeente. Besluit tot overdracht van het Delftsche jaagpad aan de provincie Zuid-Holland. Overdracht van de paardentram-concessie aan de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij. 20 Mei. Besluit tot brengen vau veran deringen aan de Nieuwe Beestenmarkt, waarvan de kosten zijn geraamd op onge veer f 1300. 10 Juni. Mededeeling van liet kon. be sluit van 18 Mei 1886 n°. 6, houdende herbenoeming van deu heer L. M. De Laat de Kanter tot burgemeester van Leiden. Besluit tot het doen van herstellingen aan de bovenzaal van de Gehoorzaal, waarvan do kosten zijn geraamd op f 1330. Behandeling van het voorstel der vier raadsleden de heeren De Goeje c. s. en aan neming van de motie vau den heer Fockema Andreao, strekkende om de heeren voorstel lers uit te noodigen het beginsel waarvan hun voorstel uitgaat, uit te werken met be trekking tot de onderscheidene onderwerpen waarop het naar hun oordeel moet worden toegepast. Wordt Vervolgd In de maand Juni 1887 zijn binnen de gemeente Leiden geboren 104 kinderen, al9: 47 zoons en 57 dochters, waaronder begrepen 1 tweelinggeboorte; overleden 74 personen (van welke 11 elders woonachtig), als: 16 mannen, 18 vrouwen, 22 zoons en 18 dochters; daarenboven als levenloos aan gegeven 6. Gehuwd 38 paren. Na afgelegd examen der leerlingen van de Muziekschool der Maatschappij voor Toon kunst alhier hebben plaats gehad de vol gende bevorderingen: PiaDO. Van de 1ste tot de 2de klasse P. A. Van der Burg, J. A. Van der Burg, E. Gerlings, C. Verboom Soumain, C. Bien- tjes, A. Van Lith, A. Sleyser, S. J. Teunis, N. P. Jentink en A. Van Rossum du Chattel. Van de 2de tot de 3de klasse: F. C. Zillesen, G. Kooyker, C. Parmentier, F. 8. W. Parmentier, H. Blankenberg, P. W. Van der Burg, J. W. Van Greuniugen, C. A. Van der Burg, M. C. Kist, R Pape, E. Meeter S. A. De Graaif, J. J. W. Matthes. F. Salberg, P. Mulder, W. H. P. Brügge- man, H. M. A. Juta, A. Schagen van Soelen, A. A. H. Visser en J. Fonteyn. Van de 3de tot de 4de kla-se: C. M. W. Zdlesen, H. Spandan, Joha. De Graaff, E. J. De Ridder, G. A. E. Oort, J. A. De Vleeshouwer, J. C. L. Oudegeest, A. M. Jentink, C. G. Maingay, A. D. H. Fockema Andreae, G. Fockema Andreae, J. M. Hooi berg, W. C. De Voogt eu S. H. Obreen. Voorwaardelijk: S. J. Le Poole. Van de 3de tot de 5de klasse: A. C. Vreede. Van de 4de tot de 5de klasse: E. C. A. Toutenhoofd, H. E. W. Van Dissel, J. J. A. De Ridder, H. Jeltes, J. 1). De Stoppe- iaar, E. De Carpentier Wildervauck, E. Levedag, J. Van der HoeveD, E. Van Dam, E. M. Koppeschaar, M. Ridderhof, C. Brügge- man, B. Schoemaker, G. E. Stickel Schoe- maker, N. Vieweg, J. J. Van Amerom, C. V. Bos en A. Van Leeuwen. Van de 5de tot de 6dn klasse: A. M. Zaayer, C. Sijtsma, M. Van Romburgh, H. Schagen van Soelen, H. C. Ten Brink, H. G. Van Doesburgh, A. M. M. Caron, W. E. Van der Burgh, J. E. Maingay, A. De Stoppelaar, F. B. A. C. Roelants, Joh. W. Dee, C. S. M. Kroesen, I. S. Matthes eu J. E. Zirkzee. Van de 6de tot de 7de klasse: J. M. Proot, C. Meerburg, C. C. E. A. Jaeger, P. D. Vermaas, B. Levedng, J. Schouten, H. M. Sillevis, II. E. Matthes, L. Darlang, L. E. Ter Meer, B. A. J. Koopinans van Boekeren en A C. Van Hartrop. Van de 6de tot de 8ste klasse: C. M. De Haas. Van de 7de tot de 8ste klasse: C. Cos- ter, 8. J. F. Oudshoorn, D. Van Thiel, W. De Graaff, P. C. F. Van der Hoeven, H. J. Coert en S. M. Rijke. Viool. Van de 1ste tot de 2de klasse: J. P. L. Hagen, J. Ten Brink, F. Meeter, C. Schagen van Soelen, J. Van Mannekus, A. Tieleman, R. Kern, C. Van Iterson, F. G. De Graaff, G. E. Dücker en C. H. Felix. Van de 1ste tot de 3de klasse: C. V. Bos. Van de 2de tot de 3de klasse: H. C. Meerburg, W. F. Rappard, N. Brouwer, W. Overgaauw, W. v. Rossum du Chattel, I. Vos, M. J. E. Bos, F. De Wilde en J. H. Wagoner. Van de 3de tot de 4de klasse: J. D. Blankenberg, H. J. Wagener, A. Kflbne- man, J. Jongmans, H. G. Martin, D. A. Ileijnsius, A. Q. Boekwijt, H. W. Brouwer en J. J. Van Amerom. Van de 4de tot de 5de klasse: D. A. Kelder, O. Cahen, H. E. W, Koopmans Van Boekeren, J. De Graaff en J. P. C. Van Dissel. Voorwaardelijk: E. Von Bülow. Vau 5de tot de 6de klasse: J. W. De Goeje, N. A. L. Laud, J. A. Van Dijk, C. Ch. De Loos, W. A. Vermaas, G. G. Van der Hoeven en W. A. Kuenen. Van de 6de tot de 7de klasse: C. J. W. Heintz, W. Van Geer, M. W. Jaeger en J. Fonteyn. Van de 7de tot de 8ste klasse: E. Hom. berg, J. Prinsenberg en F. W. J. Haanstra. Violoncel. Van de 2de tot de 3de klasse: D. Jaeger. Van de 3de tot de 4de klasseE. B. Couvée. FEUILLETON. 67). Met een bleek en ingevallen gezichtje, groote diepliggende oogen die van allen glans beroofd waren, zat daar Irène met het kleine hoofd in de kussens gezonken. Twee maan den was het kind aan het ziekbed gekluis terd geweest en dagen lang had de dood om dat kinderbedje rond gewaard, als be sluiteloos zijne knokkelige hand naar dat nauw ontloken leven uitstrekkende. „Het is nu tijd lieve, laat u nu weêr naar bed brengen" zei Ada tot het kind dat bezig was met de kleine vermagerde vin gertjes een ruikertje te maken van bij haar liggende bloemen. „Laat mij hier nog maar wat zitten, tus- schen die bloemen en planten, zoo heerlijk." „Neen kind, 't is nu tijd om te gaan slapen; anders krijgt ge weêr opnieuw keelpijn." Zacht nam Ada het teere kind uit de opeengestapelde kussens en droeg haar weg naar het iedikantje dat nog steeds in Ada's slaapkamer stond. Lang bleven daar de kin derarmpjes nog om den hals der gouvernante geslagen. „Lieveling, ge wordt moe, ga nu slapen; ik zal hier bij u blijven; doe uu je avond gebedje." „Mag ik dan nog even wachten met te gaan slapen tot papa en mama en Felix er geweest zijn Mag ik die viooltjes van straks, dan leg ik ze hier bij mij?" Ada voldeed aan Irene's verzoek. „Wilt u nu dicht bij mij komen zitten, hier heel dicht bij mijdan maak ik voor u een bouquetje; ze rieken zoo heerlijk." „Maar zult ge dan ook stil gaan liggen" vroeg Ada, die het kind in hare ziekte meer dan anders toegaf. „Zoo, is dit niet mooi? Deze bloempjes zijn voor u" snapte Irène voort, terwijl ze de bloemen in de kant van Ada's kleed strooide. Ik slaap nog in het geheel niet papa, ik ben nog wakker". Dit gezegde was tot haren vader gericht die behoedzaam, om zijn kind niet te doen ontwaken, binnenkwam. „Hoe is 't mademoiselle?" „Veel, veel beter hedenzij heeft nog maar wat rust en wat slaap noodig en dan zult u zien dat het weêr onze oude lustige Irène is." „Papa, heeft Aleida geen medelijden met mij gehad omdat ik zoo erg ziek ben ge weest?" „Zeker lieve, heeft ze dat, ze was er erg bedroefd om." „Nu behoeft de dokter zeker uiet meer bij mij te komen niet waar, want ik ben weêr geheel beter; mag ik morgen gaan wandelen papa?" „Neen besie, dat nog niet. Zoodra de dokter zegt dat ge uit moogt gaan, dan gaan we rijdeD, dan koop ik je een klein paardje en een rijtuigje." „O ja, dat is heerlijk; dat heeft mama me ook al beloofd en dan neem ik Aleida meê." „Zeker, dat moet je doen, en je zult nog veel meer van me hebben als je nu stil gaat slapen." „Ja papa, ik ga al slapen" en ze kuste haren vader en de gouvernante, ze vouwde opnieuw hare handjes zamen en het hoofdje zonk allengs dieper in de kussens. „Ik zal mijne vrouw zeggen dat ze bij haar komt zitten, anders begint ze weêr opnieuw te praten zoodra ze wakker wordt." „Ja, dat is ook veel beter, want Irène moet rust hebben; ik blijf toch maar bij haar zitten, het lieve kind is aan mij zoo gewoon." „Moet zij dien drank nog innemen?" „Ja, daarvoor zal ik straks nog zorgen wanneer ik 't haar geef wil ze alles innemen." Na nog een oogenblik het slapende kind beschouwd te hebben, verwijderde de oude heer Van Holmsteyn zich uit Ada's vertrek. Gelukkig glimlachend zag Ada op het nu rustig sluimerende kind neêr; ze had er zooveel nachten aan opgeofferd, maar wat plukte ze ook niet de heerlijkste vruchten er van nu ze het kind daar, bijna hersteld, voor zich zag. Een zijden kleed ruischtebehoedzaam sloop Adèle naar het ledikant vau haar lie veling met een bezorgden blik zag zij naar het slapende kind. „Welk een kalme slaap nu" fluisterde zij bijna onhoorbaar. ,0, ik dacht wel dat zij beter zou worden" ver volgde zij vertrouwend. „Verbeeld u Ada, dat ik mijn lief kind had moeten veriiezeu. En het behoorde toch tot de mogelijkheden niet waartoch kon ik 't mij niet voor stellen." Adèle had haren mantel losgeknoopt; ze scheen eenige oogenblikken bij Irène te wil len vertoeven, doch het was alsof de stil zwijgendheid van de gouvernante haar hin derde. Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1887 | | pagina 1