BUITENLANDSOHE BERICHTEN. mas m. mm «00 «C3 jhl m-o 4D «ra* wt.j „term. ^m.. r^aa '-«?« In de Paulus Potterstraat te 'sGra- venhage viel gisterenmiddag een knaapje van ongeveer 5 jaren, dat zonder toezicht in huis wa9 gelaten, voorover in een grooten kuip met water, waarin het een z. g. zuiger wilde vastmaken. Toen het kind werd ontdekt was het reeds overleden, terwijl alle pogingen, aangewend om de levensgeesten op te wek ken, vruchteloos bleven. Op eeu 15tal schuiten na is thans de geheele Scheveningsche vloot voor de haring- visscherij in zee. Zondag kwam te Scheveningen aan de Haagsche tram een man die per se met een wagen wilde vertrekken welke niet reed. Men bood hem plaats aan in een wagen die naar 's Hage vertrok, niets hielp. Dien wa gen moest hij hebben. Toen men hem aan 't verstand wilde brengen dat dit niet ging, wilde hij de omstanders te lijf. De hulp der politie werd ingeroepen, die begreep dat men met een dwaas te doen had. Zij stopte hem eenvoudig in een rijtuig en bracht hem naar 's Hage ter verder transport. (2). v. Z.-H. eu Gr.) Zateidag zijn te Loosduinen 100,000 bloemkoolen gebakt, waarvan ongeveer 70,000 naar Amsterdam en de overige naar Rotter dam, Den Haag enz. verscheept werden. Uit Vlaardingen wordt gemeldDe haringvisscherij begint dit jaar met hor ten en stooten; heeft Scheveningen zijn graaiperiode doorworsteld, ook hier gaf het lossen van haring uit den 2en jager aan leiding tot een opstootje. De commissarissen van Maassluis hadden namelijk werklieden van hunne plaats ge zonden om te losseD, hetgeen de ontevre denheid opwekte van de Vlaardingers, zoo dat zij met inbegrip der nieuwsgierigen en partijgenooten het terrein bezetten, en er met geen mogelijkheid kon gewerkt worden. Die toestand duurde van 2 tot 7 uur, tot eindelijk, door het met beleid optreden van den burgemeesteraan het geschil een einde kwam en door minnelijke schikking tot los sen kon worden overgegaanwaarna de menigte zich verwijderde. In het laatst van deze maand zullen te Rotterdam in het openbaar geveild worden de groote schouwburg aan den Coolsingel en het feestgebouw aan de Rotte. Ook dit jaar zal de 31e Augustus (prinsessedag) te Dordrecht op waardige wijze worden gevierd. Eene kinder feest-cantatetekst van M Van Zanten, muziek van Carel Bouman, kapelmeester van het Dordr. koninklijke fanfarekorps wordt, ouder leiding van den componist door een 900-tal schoolkinderen ingestudeerd en zal met het Vlaggelied van J. H. Verhulst, Holland's Glorie van Ri chard Hol, het .Wilhelmus" en eenige andere liederen, 's namiddags te 6 uren, op eene sierlijk ingerichte tribune aan het plein van den staatsspoorweg, behoudens goedkeuring van het rijk vddr den hoofdin gang van het stationsgebouw te plaatsen worden uitgevoerd. Alleen de kosten aan deze zang- en orkestuitvoeringen verbonden zijn met f 350 gegarandeerd. Het onthalen der schooljeugdde uit- deelingen van spijzen en versnaperingen aan de bewoners der godshuizen en andere lief dadigsheids-gestichten de versieringenillu minaties, enz. zullen van de offervaardigheid en sympathie der burgerij afhangen. Tevens bestaat het voornemen op een daarvoor afgehuurd weiland een groeten wed strijd te doen houden in cricket-, crocket-, lawntennis-, tamboerijn- en andere balspel len. (N. R. C.) Volgens bet Hbl. heeft dr. Mezger in de vorige week hem door een badinrichting te Wiesbaden gedane schitterende aanbiedin gen van de hand geslagen. Evenzoo handelde hij een paar jaren geleden ten opzichte van aanbiedingen uit Parijs. Den 15den Juli, wanneer de jaarlijksche vacantie van dr. Mezger aanvangt, zal ook keizerin Eugenie van Amsterdam vertrekken. De laatste trein van de Gooische stoom tram kwam eergisterenavond anderhalf uur te laat in Amsterdam aan, daar de locomo tief op het Laarderhoog in 't ongereede ge raakte en de trein sneller dan hij die hoogte bestegen had, weder terugliep. De reizigers kwamen met den schrik vrij. Het volgend ongeluk had 11. Vrijdag op de Heerengracht te Amsterdam plaats. Terwijl de koetsier van een coupé van den bok was gestapt en aanschelde, kwam een straatjongen voorbij die met een klein pis tooltje knalde. Het paard zette zich in be weging en draafde voort. De koetsier poogde op den bok te springen en de teugels te grijpen, doch viel, en de dame, die in de coupé zat sprong uit het rijtuig en viel op haar achterhoofd, terwijl zij werd medege- sleept. Het paarddat niet holde maar enkel had doorgedraafd, werd weldra tegen. gehouden, en de zwaargewonde dame naar haar huis op de Heerengracht gedragen. Een 18-jarige kantoorbediende te Am sterdam is Zaterdag in arrest genomen, als verdacht van ten nadeele van zijneu patroon gelden te hebben ontvreemd. Aan den nieuwen circus-Carré te Am sterdam wordt met alle kracht gewerkt. Thans is men tot de tweede verdieping van het voorgebouw gevorderd, en eerstdaags kan met de bekapping van den eigenlijken circus worden begonnen. De gedenkdag van het 275jarig bestaan van de Beemster is Maandag 4-Juli herdacht door het uitsteken van vlaggen en het ma ken van een rijtoer door de feestcommissie en eenige belangstellenden langs de voor naamste wegen dezer overschoone laudsdouwe. Het eigenlijke feest zal, wegens de tegen woordige drukte met den hooibouw, omstreeks het midden van Augustus gevierd worden en belooft zeer luisterrijk te zijn. Toen voor een paar jaren de gemeente Alkmaar haar alom bekend waaggebouw re staureerde, kwam op een winderige marktdag eeu zwaar stuk hout naar beneden vallen, met het noodlottig gevolg, dal twee perso nen werden getroffen en eeu hunner, de varkeusslachter S.op de plaats dood bleef. De wed. S. stelde een rechtsvordering tegen de gemeente in, en de rechtbank te Alkmaar wees haar die vordering toe, tot een bedrag van f6500. In appèl is dit vonnis door het Amsterdamsche gerechtshof bevestigd, in strijd met de conclusie van het O. M. dat tot niet-ontvankelijkverklaring had ge concludeerd. Bij P. in de Biltstraat te Utrecht werd Zaterdagnacht de voordeur der woning opengevonden. Toen er door een politieagent werd aangebeld, hoorde deze iemand in huis roepen: Wacht maar, ik kom dadelijk." Bij nader onderzoek bleek het echter, dat hij, die dit riep, geen huisgenoot was, daar hij langs het dak en door den tuin op de vlucht is gegaan, zonder echter iets te heb ben ontvreemd. Uit Amersfoort wordt aan het U. D. gemeld Sedert eenigen tijd heeft zich onder de militairen alhier eene ontevredenheid ge openbaard, die te voren nimmer is waarge nomen. in het laatst der vorige week hebben een 55-tal manschappen den troep verlaten. Zaterdag werd op de deserteurs onder de gemeente Hoogland eene formeele jacht ge maakt, waarbij het slechts gelukte 6 i 7 man aan te houden, die, met den fourage- strik aan het paard gebonden, bij het korps werden teruggebracht. De overigen wisten in de korenvelden te ontkomen. Van een 13-tal zijn verzoekschriften ingekomen om bij een van de escadrons huzaren te worden overgeplaatst. Ook onder de gegradueerden moet ontevredenheid bestaan, die evenwel nog niet uit daden is gebleken. Gisteren is te Deutichem onder het baden de aannemer K. verdronken. Spoedig aangebrachte hulp mocht den ongelukkige niet baten. Hij werd levenloos opgehaald. Gisterenmiddag wandelden twee dames langs het kanaal te Laag-Soeren, waarvan de eene het ongeluk had te water te gera ken. Onder het slaken van eenen kreet springt de andere hare zuster naten einde haar te redden, wat haar echter niet gelukte. Iemand uit Eerbeekzekere B., in de nabij heid zijnde, springt eveneens te water, en slaagde met levensgevaar er in beiden aan wal te krijgen. De eene was echter reeds doodde andere gaf nog teekenen van leven, doch is eveneens bezweken. Naar men zegt waren beiden gehuwd, woonachtig te Utrecht, en zouden zij te Laag-Soeren de baden ge bruiken. ZutphCt.) Zondag was te Avezaath een jongeling in eene boomgaard aan het z. g. kersen keeren," dat ishet weren der vogels, die op de kersen afkomen en door ratels en geweerschoten op de vlucht gejaagd worden. De jongeling had het ongeluk zich met zijn geweer zéé in zijne borst te treffen, dat hij dien avond onder de hevigste pijnen bezweek. Uit Zevenwouden wordt i. d. 2 Juli gemeld Wegens gebrek aan gras door de aanhou dende droogte, zijn sommige boeren begon nen rogge te maaien, om daarmede het vee in de weide te voederen. Vele landen zijn verschroeid. Het begint er met de schaarschte van drinkwater, zoowel voor den mensch als het dier, in de steden en op het platte land in Zeeland steeds treuriger uit te zien. Op sommige plaatsen betaalt men reeds 10 cent voor een emmer regenwater en er zijn land bouwers, die het drinkwater voor hun vee op meer dan een uur afstands moeten gaan halen. Eergisterennamiddag is te 's Hertogen bosch een kweekeling der rijkskweekschool voor onderwijzers aldaar, bij het zwemmen in de putten nabij de Vuchtsche heide ver dronken. Zijne makkers, die bij hem waren, konden hem geen hulp verleenen. In het Stalling-'.raatje te Breda is gis teren zekere B. op ongelukkige wijze om het leven gekomen. Hij had namelijk twist met zijne vrouw, die hij nabij de trap zijner wo ning in het haar vloog. De man greep, in plaats van natuurlijk hoofdhaar, een valsche vlecht en tuimelde, zijn evenwicht niet kuu- nende houden, van de trap met het gevolg dat hij bijna terstond een lijk was. (N. R. Ct.) 's GKAAENHAKE. Door Z. M. is aan den fuselier bij het leger in Ned.-lndie J. U. Huguenin-Berge- nat, vergunning verleend tot het dragen van de Fransche herinneringsmedailie voor de expeditie naar Mexico. Door Z. M. zijn benoemd tot notaris te Groningen, jhr. R. A. Quietuscandidaat- notans te Haren, en jhr. C. W. Rengers Hora Siccama, thans notaris te Vries. Door Z. M. zijn benoemd tot ontvan ger van den accijns op het geslacht te Am sterdam 11. C. Van der Veen, ontvanger der dir. bel. en acc. te Geertruideuberg en tot ontvanger der. dir. bel. en acc. te Wij- chen G. W. Martens, ontvanger derzelfde middelen te Amsteurade. Door Z. M. zijn benoemd: tot direc teur van het postkantoor te Gulpen, J. D. Vissering, thans commies der posterijen 3de kl.en tot commies der posterijen 4de kl. C. J. Beelenkamp en mej. M. W. C. De Koning, thans surnumerairs der posterijen, en zijn bevorderd tot commies der posterijen 3de kl. J. F. Damsté, en F. M. Van de Velde, thans commiezen der posterijen 1de kl. Door Z. M. zijn benoemd tot telegra fist 2de kl. bij de Rijkstelegraaf, P. Colm- jon, H. Van 't Hof, N. H. Degens, J. J. Steenhuisen, P. Witsen Elias, allen thans leerlingen-telegrafist en W. Brauckmann, J. Molendijk en H. Vertregt, allen thans telegrafisten 3de kl. Door Z. M. is benoemd tot water schout te Rotterdam, jhr. S. B. Ortt, ten einde die betrekking gelijktijdig te bekleeden met die van lsten rijkshavenmeester voor de vaart in de Nieuwe Maas en de Konings haven te Rotterdam. Door Z. M. zijn bij bet wapen der iuf. benoemd: bij het 1de reg. tot le luit. de 2de luit. D. M. E. De Ridder, van het corps; bij het 6de reg., tot kapt., de late luit. J. Terlaak, van het reg. grenadiers en jagers; bij het 7de reg. tot kapt. de 1ste luit. J. J. L. Geel, van het 8ste reg. inf.; bij het 8ste reg. tot le luit., de 2de luit. J. A. J. Smit, van het cords; en is: de kapt, C. J. B. Sprengers, van het 7de reg. inf., op non-activiteit gesteld in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. Door Z. M. is met ingang van 11 Juli a. s., de heer J. Van der Kolk, arts, be noemd lot off. v. gez. 2de kl. bij de zee macht. Door Z. M. is de heer A. J. Salm arts, benoemd en aangesteld tot off. v. gez. 2de kl. bij het personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Iudie. Door Z. M. is de heer M. Réthy, tijde lijk, namelijk voor den tijd van vijf jaren, benoemd en aangesteld tot off. v. gez. 2de kl. bij het leger in Ned.-lndie. Door Z. M. is, met ingang van 1 Oct. 1887, aan de hoofdingenieurs, lste kl. van 's rijks waterstaat, J. De Kruyff en L. J. Du Celliée Muller, op hun daartoe gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend als zoo danig, onder dankbetuiging voor de goede diensten door hen aan den lande bewezen. De minister van staat, minister van binnenl. zaken zal op 9 Juli a. s. geen audiëntie verleenen. LAATSTE BEBICHTM. De Haarl. Ct. verneemt uit Wildun- gen: „De uitkomst van de kuur, die de koning hier gedaan heeft, is naar Z. M. zelf herhaaldelijk verzekerde volkomen bevredigend; want niet alleen de kwaal, waarvoor Z. M. deze badplaats bezocht, is aanmerkelijk verbeterd, maar ook de alge- meene gezondheidstoestand is voortreffelijk geworden." De zomervergadering der staten van Zuid-Holland is heden geopend. De verschillende begrootingen zijn naar de afdeelingen verzonden, evenzoo het voor stel tot verbetering van den waterweg tus- schen IJsel en Ringvaart van den Haarlem mermeerpolder doch eerst nadat verslag zal zijn uitgebracht door een speciale commissie. Omtrent deze vaartverbetering zijn verschil lende adhaesie-adressen ingekomen, o. a. van het hoofdbestuur van Schuttevaer. Dinsdag 12 Mei zijn de verkiezing van leden der eerste kamer en enkele andere on derwerpen aan de orde. PER TELEGRAAF. MADRID, 5 Juli. De minister van bui- tenlandsche zaken deelde in de Cortez den inhoud mede van het handels-tractaat met Nederland en las daarna een koninklijk be sluit voor, waarbij de zitting der Cortez wordt geschorst. LONDEN, 5 Juli. Na een debat van eenige uren nam het lagerhuis met 146 tegen 85 stemmen het voorstel aan van den minister Smith, waarbij werd bepaald, dat gedurende het overige oer zitting wetsont werpen, welke de regeering indient, voor alle andere zaken in behandeling zullen ge nomen worden. De behandeling der Iersche Crimes-bill is tot Donderdag uitgesteld. Daarna werd besloten tot behandeling der Iersche land wet, waarmede Maandag a. s. een aanvang zal worden gemaakt. ST. PETERSBURG, 5 Juli. De Af- ghaansche grenscommissie hervat haar werk zaamheden na den terugkeer van kolonel Ridgeway uit Londen. Volgens de inlich tingen, ingewonnen door de Deutsche Zei- tungbestaat er gegronde verwachting, dat de commissie haar taak binnenkort op be vredigende wijze ten einde zal brengen. LONDEN, 5 Juli. (Part. tel. Hbl.) He den werd te Birmingham de wielerwedstrijd gehouden, waarbij om het championship voor Engeland gereden werd. Onze landgenoot Kiderlen heeft ook in dezen strijd den zege behaald. HANDELS- EN FINANT1ËELE BERICHTEN. De Binnenl. Staatsfondsen waren heden meer geanimeerd. De Buitenl. markt, met uitzondering van sommige Russische soorten, was in vastere stemming. De Amerikaansche markt leverde weinig variatie op. SCHOOL- EK KERKNIEUWS. Beroepen te Prinsland (Dinteloord) ds. P. Bartstra te Wassenaar, die bedankt heeft voor het beroep naar Weesp. GEMENGDE BERICHTEN Jules A mat het slachtoffer van den geheimzinnigen moordaanslag in den trein tusschen Batignolles en Courcellesis te Parijs overleden, zonder dat hij weer tot bewustzijn is gekomen en eenige mededeelingen over bet geval heeft knnnen doen. Naar het bestuur van den Pacific- spoorweg, die door Canada loopt, verzekert, kan thans de reis van Londen naar Yoho- hama en Japan over Canada gedaan worden in 30 dagenterwijl men langs den ouden oostelijken weg 44 dagen noodig had. Te Bourges is een dierentemmer door een leeuw gedood; het beest verbrijzelde hem de ruggegraat en hapte een deel van het hoofd van den ongelukkige af. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm is gisterenavond te 10 J uur naar Ems vertrokken. Uit Aden is bericht ontvangen, dat Mohammed Said bin Sementer, lid van een der voornaamste sultansfamiliën bij de Somali- negers, door dr. Karl Peters is aangesteld als vertegenwoordiger der Duitsche Oost- Afrikaansche maatschappij, te Hallule bij kaap Guardafui. Deze benoeming heeft ten doei, de negervorsten in nadere aanraking met die maatschappij te brengen. Mohammed Saïd is een intelligent man en vooral een man van zaken. Tot nu toe was bij zaak gelastigde van sultan Osman te Aden. Ten gevolge zijner bekendheid met dr. Peters had hij aldaar een aantal voorname Somali's er toe gebracht, bij dr. Peters eene verklaring van trouw aan het Duitsche rijk en de ge noemde maatschappij in te leveren. In zijn contract met Peters, hetwelk bij het Duitsch consulaat te Aden is gesloten, is aan zijn negerstam eene premie van 20 percent winst toegekend voor elke handelstransactie, die zij voor de Duitsche Oost-Afrikaansche maat schappij tot stand brengen. Dr. Peters heeft tevens te Aden eene vaste handelsagentuur opgericht ter aanknooping van nadere relatiën. Het 50jarig jubilé der Berlijnsehe prui kenmakers en friseursvereeniging zal opge luisterd worden door eene vaktentoonstelling, die van 18 tot 24 dezer zal duren en waar voor de keizerin een prijs van 150 mark heeft toegestaan. Ook zal er 19 dezer eene pu blieke friseervoorstelling plaats hebben, waar-

Leydse Courant | 1887 | | pagina 2