brievenmalen voor Curacao langs den weg van New-York zullen plaats vinden op 24 Juni, 8, 19 en 27 Juli, 10 en 23 Augus tus, 2, 16 en 28 September, 7, 21 en 28 October, 11 en 22 November eu 2 en 16 December e. k., met den trein van 7.14 a. uit Rotterdam naar Vlissiugen. Door de stoomtram die gisteren mid dag om 4.12 van Leiden kwam, werd onder Heemstede, voor het buiten van den heer Viëtor, eene 84-jarige vrouw aangereden. Zij was zoo doofdat zij de tram niet hoorde aankomen. Naar hare woning overgebracht, bleek zij vrij erg aan bet aangezicht ver wond, terwijl het been bij den linkervoet was gebroken. De machinist en den con ducteur hielpen haar zoo veel in hun ver mogen was, terwijl zeer spoedig de heelkun dige hulp werd verstrekt door den beer Van Maas van Haarlem, die, van het ongeval hoorende, geen 20 minuten daarna aan wezig was. Een Katwijker visscber, die zijne vangst gisteren te Scheveningen aan wal had ge bracht, liet bij het vertrek de besomming ad f70 in zee vallen. Na veel moeite is er f 15 van terecht gekomen. Eenige boomkweekers te Boskoop heb ben zich tot de Rijnspoorweg-maatschappij gewend, met verzoek om op de conferentie te Lindau dd. 6 Julia. s. een uitzonderings tarief voor het vervoer van boomen en plan ten te verkrijgen van Nederland naar stations van Oostenrijk-Hongarije. Iets te laat is veel te laat, luidt een spreekwijze. Dat ondervond een Delftsche slager, wiens woning den 9en April 1887 door twee commiezen der belastingen met een bezoek werd vereerd die als blijvende herinnering aan hunne visite, hem een be keuring wegens ontduiking der belasting aan 't versland brachten. De reden van dit onverwachte bezoek was, dat de beschikker over het leven of den dood van het vee te boek Btond als iemand die er nu bepaald geen gewetenszaak van maakte eens een beestje te slachten zonder aangifte te hebben gedaan. In hunne visitatie van den slagerswinkel vonden de ambtenaren van de belasting niets ter zake dienende, maar een kamertje, gren zende aan den winkel, betredende, ontdekte het alziend oog van een hunner bloedige sporen aan de zoldering, die den indruk maakten alsof daarboven versch geslacht vee hing, waaruit het bloed door de reten der zoldering zijpelde. Dat is de moeite van een kijkje waardig, dachten de ambtenaren en maakten zich op zolderwaarts te stijgen. Daar had de moeder van den slager, die afwezig was, veel legen te zeggenmaar wat vermocht zij tegen den wil van twee mannen der wet? Deze laatsten gingen, zagen enoverwonnen. Twee nuchtere kalveren, ^ontdaan van in gewanden en huid, onafgehakt eu niet voor zien van het vereischte waardeermerk, noch van een geldig bewijs van betaalden accijns" hingen daar als toonbeelden van der kalve ren vergankelijkheid. Daar kwam de slager thuis, wèl voorzien van een bewijs voor betaalden accijns (van de kalveren wel te verstaan). Maar te laat! Daar het op den ambtenaren den indruk maakte dat hij, inmiddels gewaarschuwd, dat zij ter visitatie waren, even gauw de kalveren was gaan aangeven, werd toch proces-verbaal opgemaakt, hetwelk den mr. vleeschhouwer noopte gisteren voor de recht bank te 's Gravenhage te verschijnen. Daar hoorde hij den Rijksadvocaat, jhr. mr. E. N. De Brauw, der rechtbank ver zoeken dat het haar mocht behagen den bekl. te veroordeelen in eene geldboete van f 10 tot f 50 en vernam hij uit den mond van substituut-officier van justitie, mr. baron de Vos van Steenwijk, de conclusie tot toe wijzing van den eisch der belastingadmini stratie. En over 8 dagen mag hij komen hooren het antwoord van de rechtbank op beide verzoeken. Het O. M. te 's Hage requireerde te gen twee Leidsche werklieden, die door hun baas bij gebrek aan werk ontslagen, uit broodsgebrek, van eenige aan dezen toebe- hoorende in aanbouw zijnde huizen aan den Hoogen Rijndijk onder Zoeterwoude in twee woningen een partij zink ontvreemd en bij eene opkoopster verkocht hadden, elk 2 md. gevangenisstraf. Eén der beklaagden smeekte van de rechters voor zijn kameraad, die een zwaar gezin te verzorgeu had, een genadige strafvoor zich zelf zeide hij vroeg bij dit niet „omdat hij toch reeds ongelukkig was 1" De opkoopster, die zich door bekl. had laten omkoopen om te zwijgen en alzoo weten kon dat het zink door diefstal verkregen was, werd door den president, het O. M. en den heer rechter Van Oosterzee duchtig door ~ns m m» mm mn los gehaald en gewaarschuwd om zich, wilde zij geen kennis met de bank der beklaagden maken in het vervolg van dergelijke prak tijken te onthouden. (D. v. Z. H. en 's Gr.) Naar men ons mededeelt wordt in 's Gravenhage eene "reorganisatie van de brandweer voorbereid op kleinere schaal dan die, onlangs door de gemeenteraad afge stemd. Daarbij zou het verspreide stelsel meer op den voorgrond staandoch het denkbeeld tot invoering der brandweertelegraaf zijn vastgehouden. Een lj-jarig kindje van den stukadoor C. in de Wagenstraat te Scheveningen, voor een open raam der tweede verdieping van den achtergevel spelende, had het ongeluk er uit te vallen en met 't hoofdje op de steenen der plaats terecht te komen. Het kind is ernstig bezeerd en de toestand hoogst bedenkelijk. Gisterenmorgen zijn te Scheveningen bij het Kurhaus proeven genomen met de nieuwe stooinbrandspuit, onder leiding van den brandweer-commandant en in tegen woordigheid van den directeur der waterlei ding. De uitkomsten waren bevredigend. Een flinke straal spoot tot over het dak van het hotel, maar het scheen vooralsnog niet mo gelijk ook den koepel op deze wijze in ge val van brand te beschermen. Een veehouder te Schiedam stond bij een bekend veehandelaar in de schuld voor f 5000 h f 6000, en schijnt liefst zonder betaling van zijn handelsvriend te hebben wil len scheiden. Eenige dagen geleden moet hij aan zich zelf een anoniemen brief geschre ven en te Leiden op de post gedaan hebben, waarin hij zich zelf tegen den veehandelaar waarschuwde. Woensdag kwam de koopman met de schuldbrieven ten huize van den veehouder, om op diens uitnoodiging, met hem af te rekenen. Deze wist de papieren in handen te krij gen, sloot ze in een kast en had misschien het liefst gezien, dat de koopman bedaard naar huis was gegaan. Deze liet zich echter niet wegjagen, begon moord te roepen en zond een passeerend meisje om de politie. De agent die daarop in de woning van den veehouder verscheen, bleef het meubelstuk bewaken, waarin de papieren verstopt waren en zond den koopman om versterking. On der leiding van een inspecteur werden de bewuste papieren in beslag genomen en de veehouder in arrest gesteld. Eene volledige bekentenis moet reeds hebben plaats gehad. Bij de boekhandelaars Schalekamp Van de Grampel en Bakker te Amsterdam is onlangs verschenen een belangrijke bro chure van dr. Nolet de Brauwere van Stee land, betrekkelijk De Koninklijke Vlaamsche Academie en dr. J. Ten Brink. De wedrennen te Amsterdam, tegen Zaterdag a. s. door de Amsterdamsche Sport club uitgeschreven, beloven veel. De in schrijvingen zijn zeer talrijk, en het pro gramma is vol verscheidenheid. Als eerste nummer heeft eene snipperjacht of vossenjacht plaats, waarbij de jagers tal van hindernissen te overwinnen hebben. Daarop komt een wedren met hindernissen, waaraan een twaalftal officieren zullen deel nemen. Voor de steeple-chase zijn eveneens vele nieuwe paarden aangegeven. Eene nieuwigheid is een wedren op pon- nies, bereden door 7 jonge sportsmen bene den de 19 jaren, terwijl aan de harddraverij niet minder dan 19 paarden zullen deel nemen. De Alkmaarsche Harddraverij-Ver- eeniging" heeft besloten om op Woensdag 31 Augustus a. s. (in de kermisweek) eene harddraverij te doen houden om prijzen van f 250, f 100 en f60 met aangespannen paarden. Op vertoon van legitimatie worden aan de deelnemers aan het Zangersfeest op 12, 13 en 14 Aug. a. s. te Nijmegen, door de Ned. Rijnspoorweg retourbiljetten afge geven tegen enkele vracht, geldig van één dag vóór tot één dag na het feest. Te Wageningen werden gisteren de groote kersenverkoopingen gehouden. Als naar gewoonte was er veel kooplust. Men besteedde van 10 tot 13 ets. voor 't KG. op den boom. De meikersen zullen maar een middelmatig gewas geven. Bij Doorwerth hebben twee schippers in den Rijn een hert gevangen dat zwem mende den oever trachtte te bereiken. Het werd door hen afgemaakt en medegenomen. Naar de stroopers wordt gezocht. De mededeeling uit Zwolle, dat een zestal sjouwerlieden bij het ontvangen van een loon van f 110 zich f 108 moesten laten korten voor jenever, wordt door de Zw. Cl. aldus verbeterd J. K. un J. B. hebben uit naam van twee ploegen sjouwerlieden, elk vijf man sterk, «3 «3» WJ »*- "SHiT TT» aangenomen 90,000 keien voor de gemeente te lossen voor een bedrag van f 1 lO.öl De uitbetaling van soortgelijk werk geschiedt in den regel als het is afgeloopen. De sjou werlieden kunnen dat niet altijd uitzingen zoeken iemand, die hun op hun eerlijk ge zicht iets wil voorschieten. Dat deed in dezen de kastelein Hein Borger achter de Boeren in de nabijheid van de Vischpoor- tenplas. tlij had bij de afrekening te vor deren 2 flesch jenever per dag of 7 X f 1.30 f9.10. Het andere was aan contanten ten behoeve van de gezinnen] der sjouwerlieden voorgeschoten. In het geheel moest f108 aan Borger worden uitgekeerd. Er dient nog bij vermeld, dat het tien tal de laatste paar dagen de hulp van een paar kameraden moest inroepen, om met het werk tijdig gereed te zijn, en dat deze ook van de laatste flesschen mede geprofiteerd hebben. Na het overlijden van dr. A. v. d. Sluis te Oosterwolde am diens zoon, de heer v. d. Sluis, student, een der hondjes van zijn vader roede naar Groningen. Enkele dagen ging dit goed, doch de vo rige week werd het dier vermist. Thans is het beestje teruggevonden te Oosterwolde, op de plaats waar hij honderde malen zijn vroegeren meester, dr. v. d. Sluis, gezelschap hield, ul. in de warande van diens vroegere woning. Wel een bewijs van trouw en liefde. Eergisterenavond is in het kamp der cadetten, tijdens het doen springen van een spoorrail, de 1ste luit. S. licht gewond. (N. B. Ct.) In Zuid-Limburg is met den pluk der kruisbeziën een aanvang gemaakt, welke een ruim beschot opleverenook pruimen en aalbessen zullen dit jaar overvloedig zijn, kersen daarentegen weinig; te Eisden het zoogenaamde kersenparadijs klaagt men al gemeen over den slechten oogst, welken de kersen zullen opleveren. 's GK4VEXH4(!£. Door Z. M. is aan den heer J. A. F. C. T. Bauer, koopman en gewezen consulair agent van Frankrijk te Samarang, vergun ning verleend tot het aannemen der versier selen van ridder der koninklijke orde van Cambodja, hem door den vorst van dat rijk geschonken. Door Z. M. ismet ingang van 1 Juli 1887, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Grouw F. W. P. Tillaartthans in gelijke betrekking te Makkum. Door Z. M. is de heer W. I. F. Stor tenbeker, arts, benoemd en aangesteld tot off. v. gez. 2de kl. bij het personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indie. Door Z. M. is de heer W. Willem- sen, arts, benoemd en aangesteld tot off. v. gez. 2de kl. bij het personeel van den ge neesk. dienst van het leger in Ned.-Indie. Door Z. M. zijn benoemd tot notaris: te Middelburg, J. De Vos, candidaat-nota- ris te Goes en te Rijswijk, J. H. Schuur man candidaat-notaris aldaar. De apotheker 2de kl. bij de zeemacht F. M. Rasker, geplaatst bij het hospitaal der marine te Willemsoord, wordt met I Juli a. s. overgeplaatst naar de maritieme apotheek aan 's rijks werf te Amsterdamterwijl de benoemde apotheker 2de kl. bij de zeemacht P. A. Huber, met 6 Juli a. s. wordt ge plaatst bij het hospitaal der marine te Wil lemsoord. De tijdelijke off. v. gez. 2de kl. bij de zeemacht dr. G. H. Zahleuit Oost-Indie in Nederland teruggekeerd, is op non-activi teit gesteld. BUITENLAN DSCHE BERICHTEN BELCrl K. Het hof van appel van Brussel heeft den eisch van den graaf van Sainte-Aldegonde, dat den graven van Mamix zou worden verboden bij hun naam dien van Sainte-Al degonde te voegen, afgewezen. EHtcRLASll. Koningin Victoria heeft nog verschil lende schitterende geschenken ontvangen, die geruimen tijd voor eenige weinige be gunstigden in het Buckingham-paleis te be zichtigen waren. Daaronder behoorden, van het Duitsche keizerpaar eene massieve, kun stig bewerkte marmerplaat, in het midden daarvan staat het Duitsche rijkswapen, waar nevens medaljons met beeltenissen van den keizer en de keizerin van Duitschland; van den koning van België een grootsche zilve ren beker, twee voet hoog, met kinder groepen, wonderschoon drijfwerk en geschied kundige opschriften, toepasselijk op de regeering der koninginvan den koning van Denemarken een prachtige porceleinen vaas, welker zilveren gedreven deksel rust op vier zwanen. Afbeeldingen der koninklijke kas- teelen in Denemarken, door beroemde schil ders, bedekken de zijden der vaas. Voorts van den prins van Wales een fraai schilderij, voorstellende een vuurtoren in Zuid-Europa, door Carrodi. De overige koninklijke fami lieleden, alsook de meeste buitenlandsche regeerende vorsten hebben geschenken aan geboden. Van de vrouwen van Ierland ontving de koningin een kunstig gesneden kistje, uit ante-diluviaansch eikenhout. Eene harp en kroon tooien het deksel. Dit alles is door Iersche vrouwen bewerkt. De burgers van York hebbeu een prachtig marrokkijn album aangeboden, met vijf af beeldingen van York. Het koninklijk genootschap van waterverf schilders heeft vier prachtalbnms geschonken welke bijdragen bevatten van de leden der vereeniging. De stad Worcester, heeft, door tusschen- komst der echtgenoote van den burgemees ter, een fraai paar vazen aangeboden. Het geschenk van het hofpersoneel der koningin bestaat uit eene monstervaas, terwijl de dienst boden twaalf fruitschalen hebben gegeven. De in Engeland gevestigde Duitscbers heb ben der koningin een kunstig gepenseeld schilderij in waterverf vereerd, waarop de kunstenaars alle portretten van het Duitsche keizersgezin hebben aangebracht. De kinde ren der stad Wycombe zonden eenen inge- legden prachtigen stoel; de vrouwen van Helgoland een prachtalbum in fluweelen band, met gezichten van het eiland. Talrijke andere steden, vereenigingen en particulieren hebben mede albums en andere geschenken gezonden, die twee zalen van het paleis vulden. De gift der Britsche vrouwen wordt ge deeltelijk bestemd voor het oprichten van een monument voor wijlen den prins gemaal te Windsor, op de plek waar gisterenavond de feestelijk binnengehaalde koningin de onthulling van haar eigen standbeeld door Boehm bijwoonde. Dit monument stelt de koningin voor in statiegewaad. De kosten worden gedragen door de burgers van Wind sor en uit de omstreken. (JV. B. Ct.) Ter gelegenheid van het jubileum der Engelsche koningin is een kostbaar purper fluweel met goud geborduurd voorhangsel aan een der synagogen te Londen geschon ken, Verschillende Hebreenwsche spreuken, op het feest betrekking hebbende, zijn op dit kleed met gouden letteren aangebracht. Het is vervaardigd in de ateliers van de Gebroeders Van Oven, hof borduurwerkers te 's Hage. Prins Rudolf van Oostenrijk is giste ren naar Weenen teruggekeerd. Gisteren werd te Aldershot eene revue gehoudeu over 14,500 man troepen. De Duitsche kroonprins en verschillende andere vorstelijke personen woonden het militaire schouwspel bij. Naar men uit Londen aan de Figaro telegrafeert, is de heer Parnell door maag kanker aangetast en zeer afgemat, zoodat hij de leiding der Iersche partij opgeeft. FRANHKU K. De kamer van afgevaardigden heeft gisteren weder verschillende artikelen der militaire wet aangenomen. De commissie der kamer, belast met het onderzoek der wetsvoorstellen van de heeren DuvalPadronThiessé en Pally tot het heffen eener verblijfsbelasting van in Frankrijk gevestigde vreemdelingen, is met baren arbeid gereed. Zij heeft bepaald: 1°. dat de in Frankrijk wonende vreemde lingen aan eene verblijfsbelasting van 12 fr. zullen onderworpen zijn, gelijk de thans aanhangige legerwet voorstelt te heffen van de buitenlanders, die in Frankrijk ontheven zijn van den dienstplicht; 2°. dat de belas ting geïnd zal worden ten behoeve der ge meenten; 3°. dat de aangifte binnen twee maanden verplicht gesteld isop straffe van boete. De pauselijke nuntius Rotelli heeft gisteren zijne geloofsbrieven aan den presi dent der republiek overhandigd. Bij deze gelegenheid is van weerszijden de verzeke ring gegeven, dat naar de handhaving en versterking der goede betrekkingen zal ge streefd worden. Volgens een officieuse mededeeling in den Temps is de heer Mackau gedurende de jongste ministerieele crisis op het Elysee gekomen, nadat hij zich door tusschenkomst van Lefevre-Ponlalis zekerheid had verschaft, dat de president hem zou ontvangen. Nu nog gekker. Onlangs werd mile. Campos geschaakt, nu loopt het gerucht dat generaal Boulanger hetzelfde lot zou hebben ondergaan. Toen Zondagavond te 7 uur on geveer de generaal in den Cercle Militaire was en hij aan den arm van den heer Clé- menceau naar de eetzaal wilde gaan, bracht

Leydse Courant | 1887 | | pagina 2