F. E. FEEDllaarsiminssteeg X*. 6. Werving voor iost-lndiê. GROOTHANDEL IN LUCIFERS. VERTENTie». Hoogheemraadschap Rijnland. Stads-G-eh oor zaal. STOOMTRAMWEG-MAATSCHAPPIJ. Openbare Vrijwillige Verkooping, O J V AJNMtE'N eene groote soorteering Kinder- en Poppenwagens, Mandenwerk, fijne Spoormandjes, Lede ren lasschen en Reiskoffers. Alle soorten Touw en Windgaren. Ruim voorzien van RorstelsZeemlappen Sponzen en alle verdere benoodigd heden voor den Schoonmaak. Alles tegen de meest concurreerende prijzen. f 300. 10. Nederlanders Aanbrengpremie ■ha we m ~n» «ara ara De lord-mayor gaf Woensdag een ban ket in Mansion housewaartoe hij de voor naamste bankiers en kooplieden der City genoodigd had. In antwoord op een toost op den minister van financiën, den heer Goschen, hield deze een rede, waarin hij o. a. mededeelde, dat het land zich voorbe reid moest houden op een tamelijk eenvou dig budget. Hij voor zich hield zich over tuigd van de noodzakelijkheid van menige hervorming en kon het oor onmogelijk slui ten voor z. i. rechtmatige klachten over bestaande toestanden. Aan den anderen kant was hij ook weêr niet lang genoeg aan 't bewind geweest, om na reeds dadelijk radi cale veranderingen in te voeren. Dat zou geen voorzichtige politiek zijn. Trouwens, ook het parlement heeft op het oogenblik allerminst den tijd om over ingrijpeude her vormingen iu het fiscale stelsel te beraad slagen. Er moet nu eerst met alle kracht aau de oplossing van het Iersche vraagstuk worden gewerkt. Ten slotte constateerde Go schen den meerderen bloei van den handel in den laatsten tijd en de gunstige voortee kenen dat ook de industrie betere tijden te gemoet gaat. De jongste bloedige botsing tusschen het volk en de politie te Youghal, waarbij zekere Patrick Hanlon door een bajonet steek gedood werd, heeft een zonderling naspel gehad. De jury voor de lijkschou wing constateerde, dat Hanlon overleden was aan een bajonetwondwelke hem de constable Ward had toegebracht. Zij ver klaarde Ward en den inspecteur Somerville, die de politie bij dat opstootje had gecom mandeerd schuldig aan moorden de voor zitter beweerde dat de ongelukkige botsing tusschen de politie en het volk door de uit latingen van den minister voor lerlaud in het parlement veroorzaakt was. Beide poli tiebeambten werden derhalve in arrest ge nomen. De mijntnaalschappij van Quaregnon heeft aan de weduwen van de gestorven mijnwerkers elk 100 frcs. en aan de families van de nietgehuwde slachtoffers elk 100 frcs. uitgekeerd. In een steenkolenmijn te Bulli (Nieuw Zuid-Wales) had een ontploffing plaats. 85 man werden bedolven en er is weinig kans op redding. Op de Roode Zee zijn door Engelschen twee booten genomen met respectievelijk 26 en 38 slaven aan boord; 54 slaven met hun eigenaars wisten te ontkomen. TRitNIVAAL. De minister Goblet heeft verklaard dat men zijn bedoeling omtrent een plan tot regeling der weddenschappen bij de wedren nen, onjuist begrepen heeft. Hij zeide, dat, wanneer er iets bevorderd mocht worden, bet dan minder de belangen der bookmakers dan wel die der paardenfokkers zijn. De minister van landbouwdie de zaak in be handeling nam, heeft zijn denkbeelden op schrift gebracht. Mocht het gouvernement geen voldoende redenen vinden om de wed denschappen absoluut te verbieden, dan zal de minister toch zorg wijden aan het tot stand brengen van maatregelen, ten einde de wedders tegen allerlei soort van bedrog te behoeden. Volgens Paris wordt een der ambte naren van oorlog beschuldigd van zeer ver dachte, zoo niet misdadige relatiën met zekere personen, die er belang bij hebben om op de hoogte te komen van sommige gewich tige hervormingen in het oorlogs-materieel. Deze ambtenaar bekleedde een slechts zeer ondergeschikte betrekking en kon, als de beschuldiging waar mocht zijn, inlichtingen alleen over weinig beduidende bijzaken ver schaft hebben. Sinds eenigen tijd vermoedde men bedrog en ging hem zorgvuldig na. Toen zijn schuld gebleken was, heeft generaal Boulanger hem dadelijk ontslagen. Het is niet waarschijnlijk, dat men verder zal gaan en de wet op de spionnage kunnen toepassen. ITALIË. Het heet dat de heer Crispi als voor waarde tot het aannemen eener portefeuille in het nieuwe kabinet-Depretis gesteld heeft, dat hij vrijheid zal bekomen om vier zijner staatkundige vrienden als ambtgenooten te kiezen. DUIT8CHL AS D. Het bericht van de Norddeulsche dat keizer Wilhelm zijn lijfarts Lauer 300.000 Mark schonkwas onjuist. Lauer kreeg alleen de orde van den Rooden Adelaar le klasse. Duitschland zal niet deelnemen aan de Parijsche tentoonstelling. RtlSLAltD. De heer Katkoff komt in een uitvoe rig artikel op tegen het „communiqué" in den Begierungs-Anzeiger van 21 dezer. De Duitsche bladen, zegt hij, hadden voor het fusileeren in Bulgarije partij getrokken. Ook wordt betwijfeld of de Duitsche vertegen woordigers in Bulgarije zich verdienstelijk hebben gemaakt. De Petersburger politie meent het hoofdkwartier der nihilisten ontdekt te hebben of althans de bedrijvers van het complot van 13 Maart. Te Parcoinenonop 12 kilometers van de hoofdstadaan den Finlandschen spoorweg, is een huis outdekt, dat bewoond wordt door een vroedvrouw en waar zekere hoeveelheid ontplofbare stoffen en werktuigen gevonden zijn. De vroedvrouw is gearresteerd. TIIRHIJ E. De Russische gezant te Constantiuopel heeft een sinds lang gevraagde audiëntie bij den Sultan gehad, die .hem medegedeeld heeft dat tot dusver de pogingen van Riza- bey om overeenstemming le brengen tusschen de Bulgaarsche partijen, vruchteloos zijn gebleven. De Sultan achtte de besle oplos sing, dat Rusland, in overleg met de Porie, een candidaat aanbeval. Een zoodanig aan bevolen candidaat zou, meende de Sultan, door de Sobranje wel worden aangen jmen. De Russische gezant geloofde niet, dat zijn gouvernement weder het initiatief zou nemen tot zulk een maatregelomdat het Bulgaarsche regentschap vroeger telkens de openbare meening iu Bulgarije tegen Rusland heeft opgezet. PEK TELEGRAAF. LONDEN, 26 Maart. Stanley's expe ditie heeft op 18 Maait den Congo bereikt en den volgenden dag de reis voortgezet naar Matadiwaar zij tegen 21 Maart werd verwacht. LAATSTE BERICHTEN. De Japanscbe prins, die gisteren te 's Hage is aangekomen, bezocht heden met zijn gevolg deze stad. Door Z. M. is benoemd tot betaal meester te Dordrecht J. C. Van Hasselt, thans betaalmeester te Assen. H. M. de koningin zal heden namid dag den nieuwbenoemden Griekschen zaak gelastigde, de heer Gennadius, ontvangen, nadat die heer zijne geloofsbrieven aan Z M. zal hebben overhandigd. Mede zullen dezen middag verscheidene hoofd- en andere officieren van het garnizoen aan Hare Majesteit worden voorgesteld. Mr. D. L. graaf Van Bylandt, ge zantschapssecretaris 1ste k). van Nederland bij het Engelsche hof, die overgeplaatst is naar St. Petersburgwerd heden in het Hotel des Iudes verwacht, alwaar mede binnenkort intrek zal nemen baron Gevers, secretaris le kl. van de Nederlandsche legatie te St. Petersburgdie bij het Engelsche hof in de plaats van den heer Van Bylandt treedt. Te Noordwijk, waar de bloembollen teelt en handel zeer bloeien, en waar reeds verscheidene jaren door de sociëteit „Flora" in de maand Februari of Maart eene belang rijke tentoonstelling van in broeikasten of door andere kunstmatige warmte in bloei verkregen bloembollen gehouden werd, zal nu in het laatst van April of in 't begin van Mei weder eene tentoonstelling gehouden worden. Ditmaal op den kouden grond in de vrije natuur, waardoor men de bollen dus in volle pracht en waarde zal kunnen schatten. Dat deze tentoonstelling belangrijk wordt geacht, blijkt uit het feit, dat daar voor reeds verscheidene aanzienlijke Engel schen te Noordwijk zijn aangekomen. De Kerk. Cl. behelst de uitspraken van het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland in de zaken van AarlanderveenOude en Nieuwe Wetering, Leimuiden, Zevenhoven en Barendrecht. De verbrekers van het sy nodaal verband worden ontzet uit hunne re spectieve betrekkingen en vervallen verklaart van het lidmaatschap der Ned. Herv. kerk TER MARKT TE LELDEN AANGEVOERD. 26 Maart. Verkochte hoeveelheid. Prijzen. Laagste j Hoogste Onde Tarwe - Nieuwe Tarwe Oude Rogge Nieuwe Rogge Ger6t (zomer) Chevalier-Gerst Zware Haver Lichte Duivenboohen Paardenboonen Boter I equal. vat) (2e lo per kil.) 0 (2e 0' Turf haardbr. le soort - (grauwe) Lange zwarte 4 hectol. 5870 kilog. dubb.hectol. 7.60 7.80 5.70 5.40 4.75 5.40 3.40 2.90 6.25 7.— 66.— 1.40 De Binneolandsche Staatsfondsen le verden heden weinig variatie op bij gerin gen omzet. De Buitenlandsche handel was flauw ge stemd; ook hier ging weinig om. De Russische en Amerikaansche spoor- wegmarkten verkeerden in gedrukte stemming. Over 't algemeen was de handel van weinig beteekenis. DIJKGRAAF EN HOOGHEEMRADEN VAN RIJNLAND brengen ter kennis van Ingelanden, dat de Verkiezingen van Hoofd ingelanden en Hoofdingeland-Plaatsvervan gers zullen plaats hebben op Donderdag den 7^en April a. 8. in de districtenop de plaatsen en uren breeder bij aanplak biljetten bekend gemaakt. Leiden den 24«tel1 Maart 1887. Het Hoofdbestnur der leid- #5 sehe Vereeniging tot bevorde ring van geregeld schoolbezoek" deelt aan belanghebbenden mede, dat voor Jongens en Meisjes, die de openbare en bijzondere scholen voor on- en minvermogenden met vrucht hebben bezocht, de gelegenheid be staat om het geleerde te onderhouden en zoo mogelijk voort te zetten. Zijdie hiervoor in aanmerking wenschen te komen, worden uitgenoodigd, onder overlegging van een getuigschrift van den Hoofdonderwijzer der school, die zij 't laatst hebben bezocht, waaruit blijkt dat door hen geregeld van het ouderwijs ge bruik is gemaakt, zich aan te melden véér den tO<ten April e. k.tusschen twaalf en één uur, ten huize van den Hoofd onderwijzer den Heer C. VAN DER JAGT, Haarlemmerstraat N°. 147. Het Hoofdbestnur vooruoemd, Dr. H. G. HAGEN, Voorzitter. C. G. NIEUWVEEN, Secretaris. Dit onderwijs woidt gegeven des Zondags van 1*2 uren tot half twee. VRIJDAG 1 April 1887, 7j ure, VIJFDE en LAATSTE "1 Solisten: de HeerCHK. TltUHXEK, Leeraar voor Viool aan het Conservatorium te Am sterdam, en Mevr. C. v. W. (Sopraan), Mej. W. R1STOW (Alt), de Heeren C. D. (Tenor) en F. D. (Baryton), allen uit Leiden. l«t« Afd.Unvollendete Symphonic. Schubert. - Scherzo aus „Sonnnernachts- traum", Mendelssohn. - Norwegische Tanze, Grieg, en Soli voor Viool, de Heer Timmner. - 2dc Afd.„Nelaenis", Fragments dramatiques a 4 voix-soli et orchestre d'un opéra inachevé; Poème de Louis Bouilhet, Musique de J. G. H. Mann. ENTRÉE voor niet-Leden f0.75 per Persoon. Tekstboekjes v«n Melaeuis verkrijgbaar a 15 Cts. RIJNLANDSCHE JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VER GADERING VAN AANDEELHOUDERS te houden in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te s Qravenhage op Zater dag den tweeden April a. 8., half twee p. m. Punten van behandeling: Verslag van Commissarissen over 1886. Balans van 31 December 1886. Bepaling van het Dividend over 1886. Voorziening in de periodieke aftreding van een Commissaris. De daartoe behoorende stukken liggen voor de Aandeelhouders ter lezing in het Gebouw voormeld van af den 21»ten tot den 31aten Maart e. k.van voormiddags 10 tot 3 ure. Aandeelhouders worden herinnerd dat slechts zij gerechtigd zijn de Vergadering bij te wonen, die hunne Aar.deelen aan Commissarissen vertoonen voor den aanvang derzelve. HET BESTUUR. aan den Burg te Leiden, bij opbod 'fu'fe op Zaterdag 2 April 1887 en bij ÖJP. afslag op Zaterdag 9 April 1887, telkens des avonds te half 8 uren, ten overstaan van den Notaris W. F. KAISER, te Leidenvan N°. 1. Het HUIS en ERF te Leiden, aan de Zuidzijde van het Rapenburg, op den hoek van de Vliet, N°. 119, groot 73 centiaren. Dit perceel bevat benedenGang2 Ka mers Keuken en Kelderen boven4 Ka mers, Zolder, Dienstbodenkamer en Turf zolder; de meeste Kamers zijn behangen en voorzien van Stookplaatsen en Kasten, ter wijl in het perceel Gas- en Duinwaterleiding aanwezig is. N°. 2. Het HUIS en ERF te Leiden, aan den Ouden Singel N°. 100, groot 42 centiaren. Dit perceel bevat beneden; Gang, Zij kamer, Achterkamer en Keuken; en boven: Voorkamer, Achterkamer', Zolder en Vlie ring; alle Kamers zijn behangende meesten zijn van StookplaatsenKasten en verdere gemakken voorzien. De perceelen zijn te bezichtigen daags véór en op de dagen van veiling en afslag, telkens des namiddags van 2 tot 4 uren en te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op den 2den Mei 1887. Meedere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris KAISER, Nieuwsteeg N°. 1. Voor j Handgeld bij zesjarige verbintenis Zij die zich willen verbinden moeten zich aanmelden bij een der Plaatselijke of Garnizoens Commandanten of bij den Com mandant van het werfdépöt. Inlichtingen kunnen gevraagd worden aan alle Burgemees ters en ongefrankcerdaan het Departement van Koloniën Zij worden kosteloos gegeven.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 3