NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. lïeze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. A B 0 SS ft! E 8! fH T Donderdag 17 Maart 1887, N°. 64 ADVEBTEMTIEW: Uitgevers: Gebroeders Muré. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. DE BREID EENS EERLOOZEN. Voor Leiden, per 3 maanden 1.25, Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Nummer 10 tent. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingenit contantzonder rabatper regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssteeg 6. 200° Jaargang. Stads-Berichten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien artikel 6. 2de alinea der Verordening van II November 1880, regelende de inwen dige inrichting der scholen, de toelating en hel ontslag der leerlingen Gemeenteblad no. 4. van 1881); Brengen Ier algemeene kennis, dat de in schrijving van nieuwe leerlingen aan de open bare scholen der 3e en 4e klasse zal plaats hebben van den 7 tot en met den 19e Maart e. k. in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg, op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen, in de Vander-Werl'straal en aan de Korte Mare, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee uren, behalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. De Gemeente Leiden wordt voor de leer lingen der openbare scholen van de derde klasse in drie wijken verdeeld. Tol de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. 1 behoort dal deel der ge meente, dal ingesloten wordt door en len oosten en len zuiden ligt van de lijn: Kaiser- straat, Rapenburg, Nieuwsleeg, Zonneveldsleeg, KelelboelersleegKorte Korenbrugsleeg, Nieuwe Rijn lot de Ulrechtsche brug. Tot de wijk voor de openbare school dei derde klasse, no. 2 beltoon dal deel der ge meente, dat ingesloten wordt door en ten oos ten ligt van de lijn: Nieuwe Rijn, Viscbbrug, Hoogst raatStille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Tot de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. 3 behoort dal deel der ge- metnle, dal ingesloten wordt door en len oos ten en westen ligt van de lijn: Kaiserstraat, Rapenburg, Nieuwsleeg, Zonneveldsleeg, Kelel boelersteeg, Korte Korenbrugsleeg, Nieuwe Rijn, Vischbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. De Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTERBurgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 4 Maart 1887. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 1 der Verordening op hel brand- wezen in deze gemeente, vastgesteld den 0 ul" 1871 (Gemeenteblad n°. 14); 24 Augustus Brengen ter algemeene kennis dat door hen is benoemd tot opperbrandmeester aan de Slads-spuil n». 8 de heer J. BOOM, lot brand meester aan de Sladsspuiten n°. 1 en 8, respec tievelijk de heeren J. VAN ZONNEVELD en H. J. DE NIE en tot adjunct brandmeesters aan de Sladsspuiten n°. 1 en 4, respectievelijk de heeren P. ÏIASSEI.BACII en L. BINK. En geschiedt biervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 14 Maart 1887. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN Gezien de artt. 10, 34 en 35 der Wel van 4 Juli 1850 (Staatsblad n°. 37); Brengen ter algemeene kennis, dal de lijsten der personendie tol bet verkiezen van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van de Provinciale Staten en van den Gemeen teraad bevoegd zijn, oo heden zijn vastgesteld en gedurende de eerstkomende veertien dagen voor een ieder ter lezing nedergelegd zijn op de Plaatselijke Secretarieterwijl een exemplaar van elk der lijsten wordt aangeplakt op de Kleine Pers van het Raadhuis, benevens eene lijst van de personen, die op grond dat zij ve?e"sci;t^rv^L!!i0Lh±!!,e5lc.hiKr^dL^ van de kiezerslijsten zijn al'gclalen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester, E. KIST, Secretaris, Leiden, 15 Maart 1887. 4TAD8NIEUW8. Bij het examen voor nuttige hand werken te 's Hage is o. a. toegelaten mej. M. L. Dijkman alhier. Volgaarne vestigen we de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" (Koninklijke Nederlandsche postdienst); waaruit blijkt dat vau af 1 Juni de dienst verdubbeld zal zijn, zoodat men voortaan niet alleen 's morgensmaar ook 's avonds London kan bereiken. Werkelijk is dat voor groot handelaren op Engeland een groot voordeel, omdat door deze regeling handelsartikelen die aan spoedig intre dend bederf onderhevig zijn met den dagdienst verzonden en dus reeds 's mor gens vroeg op de Londensche markt kunnen worden gebracht. Ook ia 't mogelijk voor geregeld vervoer van zekere hoeveelheden be langrijk lagere vrachtprijzen te bedingen waarvoor reeds nu contracten kunnen worden gesloten. Nadere bizonderheden zie men in de achterstaande advertentie. MCZIËK, LETTEREN EN KUNST. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Brengen ter algemeene kennis dal door CORNELIA MARIA VAN DIJK, vrouw van Johannes Jacobus Dingjan, alhier woonachtig, een adres is ingediend om vergunning tol verkoop van sterken drank in bet klein in het perceel Oude Singel n°. 172. En geschiedt biervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leioen 16 Maart 1887. A - 1 '1 - TT* 1 1 Princesse des Canaries", Mil. Clary, werd gister-avond te 's Hage na de slotcoupletten der 'ie acte een prachtige ruiker vereerd. Massenet is tot eereburger van Ant werpen benoemd; hij was reeds vroeger eere burger van Gent geworden. Samuelde directeur van het Geutsche Conservatorium, beeft op een tekst van zijn zoon een opera „Rieul et Edwige", geheel in Wagnerschett geest, geschreven. Den 3n April wordt te Weenen Oester- leins Wagner-museum geopend. Wolzogen zal den avond te voren een voordracht houden. Eenige vereerders van E. Douwes Dekker (Multatuli) hebben het plan opge vat een gedenksteen te doen plaatsen in het geboortehuis van den beroemden man Korsjespoortsteeg no. 20te Amsterdam. De vereeuiging „Vrije Werkkring" te Amsterdam heeft besloten een huldeblijk voor Multatoli te stichten. Er is daarvoor eene commissie van uitvoering benoemd. Aan den beeldhouwer Bart. Van Hove, te Amsterdam, is van wege Z. M. den koning de vereerende opdracht gedaan, een marme ren beeld te vervaardigen van onze kroon prinses Wilhelmina. Reeds aanstaanden Don derdag zal de heer Van Hove zich naar 's-Hage begeven om met zijn artistieken arbeid eenen aanvang te maken. Bij de Akropolis te Athene zijn op gegraven een bronzen statuette en een groot standbeeld van Minerva. Tot ridders der Leopolds-orde zijn be noemd: mevr. Henriette Ronner, A. Mauve, Ch. Ooms, Jos. LambeauxCharles de Buck Tony Robert Fleury, te Parijs, en Ch. Gi- ron, te Genéve. Emile Wauters is gepro moveerd tot officier. De minister van financiën maakt be kend dat het saldo van 's rijks schatkist op 12 dezer bedroeg: bij de Nederlandsche Bank ƒ15,157,732,88, en bij de betaalmeesters ƒ1,663,988,26. Te zamen ƒ16,821,721,14. In de Stet. (n°. 62) zijn de statuten opgenomen der naaml. vennootschap: m -rm a u venhage. Aangegaan toot 40 jaren. Het doel is het koopen, bebouwen en verkoopen of Ter- huren van gronden en gebouwen. Kapitaal f 120,000. Voor de eerste maal is benoemd tot directeur de heer M. A. De Zwart, ar chitect te Voorburg, en tot commissarissen mr. P. J. Snel en H. W. Knottenbelt, beiden te 's Gravenhage. Elke redactie ontvangt wel eens eene klacht van een correspondent; dat zijn be richt niet geplaatst werd. Het is ook ont moedigend, eene mededeeling, welke men zelf voor belangrijk hield, niet opgenomen te zien, en het is verklaarbaar, dat bij her haalde teleurstelling de correspondent de pen er bij neerlegt. Niet alzoo een der berichtgevers van de Sint Petersburger courant. Sedert 1867 zendt hij geregeld den eerste van elke maand een overzicht van de gebeurtenissen, welke in de afgeloopen maand in zijne gemeente plaats hadden, en even geregeld legt de FEUILLETON. 143.) Hij zond Silvia weg en verhaalde haar met weinige woorden, wat er tusschen hem en zijn bezoeker was voorgevallen. Zij hoorde hem rustiger aan dan hij ge hoopt had, maar toen hij ophield zeide zij zuchtende „Hij is weg, misschien voor altijd weg, en toch blijft hij tusschen ons staan. Ik kan ook niet de rechtmatige echtgenoote van u zijn, Frits; dat is tegen Gods gebod. Daarom moet ik u tóch verlaten en zien, hoe ik, van u gescheiden, mijn ellendig be staan verder voortsleep." „Gij spreekt van dingen, die onmogelijk zijn, Dora. Ik zou u nooit toestaan, mij te verlaten. Gij zijt bevrijd van dien man, maar gij zijt mij gehoorzaamheid schuldig." Dora gevoelde, hoe zijne hand de hare vast omsloten hield en onder al haar leed verblijdde het haar te bemerken, hoe dier baar zij hem was geworden, en hoe hij zoolang haar besluit zou bestrijden, tot het hem misschien gelukte, haar te overtuigen, dat zij aan zijne zijde kon blijven, zonder in tegenspraak te komen met de goddelijke wetten. „Ik zal u nog eenige kalmeerendc drup pels geven, voor ik u verlaat, Dora," zeide hij teeder, „maar eerst zou ik nog wel wil len weten, of gij nooit gehoord hebt, dat Mendoza nog een broeder had. Deze man kan eene sprekende familiegelijkenis met hem hebben en op dien grond mij geld wil len afpersen." Dora sproDg op. Hare oogen schitterden van vreugde, maar spoedig zonk zij zuch tende weer op haar leger neer. „Uwe vraag deed een oogenblik bij mij de hoop herleven, maar nu herinner ik mij, dat hij slechts van éen broeder sprak, en dit was Nita's echtgenoot, die reeds lang dood is." „Dat heeft men u verteld, maar hoeveel geloof kan men slaan aan de verzekeringen van twee zulke ellendelingenals zij waren, die u eens in hunne macht hadden? Het valt mij zeer moeielijk, aau deze eigenaar dige opstandingsgeschiedenis geloof te hech ten. Een zeker iets in de wijze van doen van dien man deed bij mij de gedachte ontstaan, dat hij slechts een sprookje ver telde, dat hij voor deze gelegenheid bestu deerd had." „Ik wenschte, dat gij gelijk hadt, Frits! Maar als Nita niet zijne schoonzuster ge weest was, iu welke betrekking zouden zij dan tot hem staan?" „Zij kan zijne zuster geweest zijn," ant woordde Lilburne, onbewust de waarheid sprekende. „Daar Mendoza slechts van een broeder had gesproken, zal hij dit middel hebben aangevat, toen hij vau plan was, zijne zuster een te huis te bezorgen." „Gij schenkt mij het leven weder Frits, door uwe vermoedens. Maar hoe kunnen wij ons daarvan zekerheid verschaffen?" „Ik heb een zeer eenvoudigen weg inge slagen, om achter de waarheid te komen. Voor wij uit New-Orleans vertrokken, heb ik naar Londen geschreven en een afschrift verzocht van de ambtshalve afgelegde ver klaringen omtrent Mendoza's dood en om trent hetgene, dat met zijn lijk geschiedde. De Engelsche consul heeft mijn brief ver zonden met een begeleidend schrijven van hemzelven. Toen was het een voorzichtig heidsmaatregel om u de zoo plotseling op gekomen vrees voor altijd te ontnemen." „Wat zijt gij toch goed en vol zorgen, geliefde Frits! Gij hebt mij opnieuw met hoop vervuld en ik zal niet van u wijken voor wij op de eene of andere wijze zekerheid hebben. Dat kan niet verkeerd zijn. Als wij echter de onwedersprekelijke bewijzen hebben, dat hij nog leeft, blijft er voor ons, Frits, geene andere keuze over, dan te scheiden." „Maar ik ben er ook nog, Dora, en gij deedt beter, om u met de gedachte te ver zoenen, dat ik u in geèn geval verlaat. Gij zijt de mijne volgens goddelijke en mensche- lijke wetten, en ik houd u bij mij, en, al waart gij ontvlucht, zou ik u weder op zoeken." „Als gij mij dwingt om te blijven, schiet er voor mij geen andere keuze over dan te gehoorzamen aan de bevelen, die met mijne wenschen zoo geheel overeenstemmen." „En nu, Dora, neem spoedig de druppels. Gij moet dadelijk gaan slapen, want spoe dig vertrekken wij." Toen Dora den volgenden morgen tamelijk laat ontwaakte, stond liet rijtuig reeds voor de deur. Met behulp van Silvia kleedde zij zich zoo spoedig mogelijk. Na ontbeten te hebben, volgde zij Lilburne naar het rijtuig, dat hen tot aan de stoomboot zou brengen. (Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1887 | | pagina 1