11.50. Keurig Pakket. 11.50. Tweede gewoon Concert The London Schnnl-Pen, „Nederland en Oranje", ADVERTENTIE I. W. A. RIJN A ARTS Openbare Verkooping van Cokes lieden avond Opening van liet Magazijn PARAPLUIES, WANDELSTOKKEN, HOEDEN en PETTEN. Lange Mare S2. Maatschappij voor Toonkunst klein net HUIS, 19 Februari 1887. Voop Piano en Zang, hel Volkslied: Zalf va ii Hollo way. de politie en Het hen in hechtenis nemen. Een hunner kon ontvluchten. De beide andere gaven op te heeteu Audeuaz Sydney geboren te Londen, en Karei Wolitz, zijn bediende. Deze namen zullen wel valsch ziju; de kamers, door hen betrokken, zijn verzegeld. DCITSCHLANU. De avondbladen zijn van meening, dat het ingesteld onderzoek betreffende den uitvoer van paarden wellicht toch nog tot verbod van dien uitvoer zou kunnen leiden. De Nordd. Allg. Zeil. meldt, dat in Grootfontein in Otowi (zuidwestelijk Afrika) de Boerendie zich aldaar neergezet had den, op hun verzoek, na goedkeuring des keizers, onder bescherming van het l'uit- sche rijk zijn geplaatst. Verder deelt de Nordd. Allg. Zeil. mede dat tegenwoordig te Zabern, Romansweiler en in bet Breuschdal vanwege Fransche hout handelaars belangrijke hoeveelheden planken en balken gekocht worden, welke door de Fransche regeering besteld zonden zijn voor het oprichten van barakken voor soldaten aan de Duitsche grenzen. Per spoor zijn reeds uit Bomausweiler vijf waggons naar Nancy en vier naar Verdun gezonden. Het valt deswege niet te betwijfelen of Frank rijk trekt aan de grenzen grootere troepen corpsen bijeen dan daar in de vestingen kunnen gelegerd worden. RVILAil. De officieuse Russische Nord komt nog eens terug op de quaestie der candida- tuur voor den Bulgaarscben vorstentroon. Ziehier, wat het blad schrijft. „Verscheiden bladen hebben medegedeeld, dat de candidatuur van den vorst van Min- grelie was ingetrokken en dat Rusland daar voor die van hertog George van Leuchtenberg in de plaats had gesteld. Wij meeneu te weten, dat dit bericht in dezen vorm van allen grond is ontbloot. Toen Rusland werd uitgenoodigd om een candidaat voor te stel len heeft het den vorst vau Mingrelie aan gewezen, die van koninklijke afkomst is, den orthodoxen godsdienst belijdt, met de keizerlijke dynastie niet verwant is en al de vereiscbte persoonlijke hoedanigheden bezit. Rusland blijft evenmin op die candidatuur staan als het haar terugtrekt. Zoolang niet eene vrij en wettig verkozen Sobranje is bij eengeroepen, en vooraf de avonturiers, die zich van het regentschap hebben meester ge maakt, zijn weggestuurd, handhaaft het keizerlijk kabinet de candidatuur van den vorst van Mingrelie en zal zij die blijven handhaven. Maar indien, na bet herstel eener wettelijke orde van zaken, bet Bul- gaarsche volkmet machtiging van den sultan en toestemming van de overige mogendheden, den hertog Vau Leuchtenberg tot vorst zou verlangen, is het niet zeer waarschijnlijk, dat keizer Alexander zou blijven aandringen op de candidatuur vau den vorst van Min grelie," B U L Cr A KIJ K. Bij zijn terugkeer uit Constantinopel is de heer Zankoff te Bourgas door de Bul- gaarsche autoriteiten verhinderd zijne reis voort te zetten en zelfs mishandeld. TCKKIJE. De Bulgaarsehe deputatie wordt 25 dezer te Konstan tinopel verwacht. EGIPTE. De kroonprins van Italië is te Kaïro aangekomen, waar hij ontvangen werd door den Khedive, diens ministers en Brilsche officieren. AMERIKA. Blijkens de door kapitein J. E. Moore, chef van het bureau voor landing in Castle Garden, zijn in 1886 in de haven van New-York aangekomen 906 stoombooten van de verschillende lijnen uit Europa. Zij voerden over 68,712 kajuits en 800,918 tusschendeks-passagiers. De N. Duitsche Lloyd vau Bremen bracht de meesten over, nl. 10,000 kajuits- en 15,808 tusschendeks- passagiers. Naar de tusscbendeks pasagiers gerekend zijn Rotterdam n°. 16 en Amster dam u°. 18 op de lijst, met resp. 5319 en 1319 passagiers. (De kajuitpassagiers be droegen voor Rotterdam 1271 en voor Am sterdam 1039.) In 1885 kwamen te New-York aan 280,753 landverhuizers; in 1881 was het cijfer 320,807. In 1877 zetten de minsten daar voet aan land nl. 63,855 en in 1882 de meesten, te weten 160,450. Stukken buiten verantwoor delijkheid der redactie. M. de B.l „Men kon weer ondervinden", schreef gisteren het D. v. Zh. en 'e Gr.ten op zichte van de spiegelgladde straten, „hoe dierbaar de asch is voor een dienstmaagd en hoe kostbaar het zand." Zulk eene onder vinding zou men ook van boeremenschen op sommige plaatsen onder Zoeterwoude kunnen opdoen. Aan een zeker buurtpad langs de vaart o. a. wordt natuurlijk bij vorst slipt de hand gehouden bijten open te maken, even natuurlijk ontwaart men er ook nergens hooge stapels asch puin en vuilnis, die langs den wal eu zoo in het water van de vaart afglijden, want niemand zou ooit verzuimen de politieverordening na te leveu, die trou wens dan ook streng gehandhaafd wordt. Maar zand bleek er nog Woensdagochtend zóó kostbaar te zijnals in Den Haag waarbij het: laat violen maar zorgen of: ieder voor zich zeiven en God voor ons allen, in toe passing kou norden gebracht. Niet dat er de menschen zoo harteloos zijn, maar zoo hersenloos, al brak men ook een arm of een been. Ja, al kwam er ook de koning in eigen persoonhij zou er evengoed een heen komen moeten zoeken langs het spiegelgladde pad, als bakkers, brievenbestellerskruide niers, slachters en tal van andere personen. A. Z. OP HET IJS. „Kindlief! mag ik u de schaatsjes aanbinden? Mooier ijs is in de buurt niet te vinden, We rijden dan tot aan het eind van de baan In de tent die er staat, dóór leggen we aan." „Schipper 'k kan heusch op mijn schaatsen [niet voort, Ja! kon ik maar rijden zooals het behoort Heel graag reed ik met je de baan op en neêr Al beu je maar schipper, je rijdt als een heer." Meidlief! als je maar op je schaatsen kunt [staan Het ov'rige komt er volstrekt niet op aan Een vrachtje zoo licht, is voor mij toch [geen last Zoo min als de wimpel het is voor den mast. Dan schipper waag ik me met jou op het ijs Ik heb je gewaarschuwd, niets maakte ik [je wijs Ik steun op jou evenals jij op jou kunst En laat je me vallen, gedaan is mijn gunst. Vrees toch niet, aardige, vroolijke vrijster Door oefening wordt je nog een vlugge rijdster Een lesje of wat en den slag heb je beet Dan rij je zoo vlug als een meisje ooit deed. Zoo reden ze dikwijls de baan op en af Veel sneller dan 't vlugste paard nog in draf Somtijds brachten zij aan de tent een bezoek Dat hoeft geen vermelding, dat spreekt als [een boek. „Meidlief!" sprak de schipper, bij 't huis- [waarts gaan „'k Bespeur, het gaat dooien, met 't ijs is ['t gedaan Gewoonlijk is 't ijsvermaak spoedig weer uit, Dra maak ik dus alles weer klaar voor de [schuil". „Ben jij dau genegen met mij te gaan varen Kom dan op miju schip heb geen vrees voor [de baren Wordt gij dan mijn vrouwtje, dan zijn wij [voortaan Te samen vereenigd op zeer lange baan." „Wel schipper! je hebt mij op 't ijs goed [bewaard Ik waag me met jou nu gerust in de vaart Maar 'k zeg je, iaat je mij soms stranden [of vergaan Dan is mijn vertrouwen op jou naar de maan." R. Voor de bewijzen van deelneming, bij het overlijden van mijnen Zwager, Dr. C. E. HEYNSIUS, ondervonden, betuig ik mijnen hartelijken dank. Mevrouw de Wed« A. HEYNSIUS, Dr RIKU. op het Raadhuis te Leidenop Maandag 24 Januari 1887, des voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 2000 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes ets per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. TE LEIDEN. op Maandag 24 Januari 1887, des avonds te halfacht precies, in de GEHOORZAAL waarop zich zullen doen hooren Mejuffr. ADÈLE ASMAXN uit Berlijn Zang), de Heer CIIll. T1MNEI1 uit Amsterdam (Viool), en de Heer II. TIBBE uit Amsterdam (Piano). De begeleiding der SoloDuinmers zal ge schieden door Mej. G. M. C.VAN BAATEN. Tot dit Concert hebben toegang de Leden der Maatschappij met 2 Dames (witte Kaarten); meerdere l'ameskaarten zullen verkrijgbaar zijn f 0.99 bij den lieer EGGERSBotermarktbij wieu tevens plaatsen kuDnen besproken worden. De Programma's der uitvoering zullen aan de Zaal te verkrijgen zijn. De Kaarten der Leden zijn persoonlijk en geven alleen toegang aan den persoon, wiens naam op de Kaart vermeld is; af wijking hiervan zal streng tegengegaan worden. Het Lidmaatschap (jaarl. contributie f 5) kan worden aangevraagd bij den Heer A. W. SIJTHOFF, Penningmeester der Maatschappij. NB. De Deuren zullen te halfzeven ge opend worden. De toegang voor de Leden tot de Benedenzaal zal zijn door de Deur rechts van den ingang. •tMP Bij bet verlaten van het Gebouw zullen de Kleedingstukken van af N°. 60 tot en met 157 afgegeven worden in de Benedenzaal N°. 3. De overige Nommers in de gewone Kleedkamer. N°. 182 eï, van C. BRANDAUER A C., te Birminghamis in Engeland de aange wezen pen voor schoolgebruik wegens zijne groote duurzaamheid. Prijs per gros f 0.90. Te verkrijgen tegen overmaking van bet bedrag van TH. J. DOBBE EN ZOONUtrecht. Er wordt tegen Mei of vroeger TE HUUR gevraagd een tegen matigen huurprijs, voor een klein gezin zonder kinderen, onder Zoetencoude of Leiderdorp. Franco Brieven onder Letter Z., bij de Boekhr MENS1NG EN VISSER, Wagenstraat 27, Den Haag. Bij J. F. C. BRÜCKWILDER, te VIaar. dingen, is verschenen: door liltl lMVf. VAN DEN BF.RGH. Prijs 60 Cents. tfOg~ Hierbij ontvangt men gratis de Volksliedereu: „Be Eer der Vlag vau Nederland" en „De Water geuzen", beide voor Piano en Zang. W? V au deze Volksliederen zijn ook verschenen „Uitgaafjes van de Zang- noten met de Woorden", ad 8 Cts. per ex. Bij getallen tot minder prijs. Van laatstgen. zendt de Uitgever op aanvrage present-ex. ter keunis- making. Spoedige dooi. Wanneer de sneeuw schielijk smelt, heeft men gewoonlijk onge zonde mist, vernielende uitwasemingen, bui tengewoon sterke vochtigheid enz. De lie den, die zwak van borst, jichtacbtig of aamborstig zijn, lijden altijd veel bij zulke gelegenheden dergelijke lieden behoeven dan slechts tweemaal daags de aangedane deelen met de Zalf goed in te wrijven, en zich overigens voor de nattigheid en koude in acht te nemen, dan zullen zij hunzelven pijn en hunnen vrienden ongerustheid be sparen. De Pillen van Holloway moeten dan ook gelijktijdig genomen worden om de kwade dampen te verdrijven, door welken het bloed en de longen benadeeld worden; door de gezamenlijke werking van deze edele middelen zal men de pijn zien plaats maken voor eetlust, rust eu kracht. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen Potjes Zalf /0,80, f\, 85, /36.7413.60 20.50 zijn op franco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 53, Oxfordstreet. Zes tan de leerrijkste Vaderhui ilsclic Vnlksb., benevens een massa andere artikelen voor een spotprijs. 1. De Zeeslag bij Duins. 4. De tocht naar Chattam. 2. De inneming van den Briel. j 5. Het veroveren der Zilver Vloot. 3. Het beleg van 's Hertogenbosch. i 5. Een ferme Amsterdamsche jongen. Verder ontvangt ieder daarbij: 7/8. Twee goed uitgevoerde Staalplaten. 9. Een keurig boek over de Transvaal, getiteld: Tooneelen uit ons Dorp, groot 240 pag., met een keurige lithografie. Een prettig boek dat ieder met genoegen tot 't einde zal lezen. Dit boek kostte bij uitgaaf alléén ƒ2.50. De eerste 500 bestellers ontvangen daarbij nog Cadeau: 10/15. Zes allerliefste boekjes met verba- 17. Twee Potlooden. 16. len voor Kinderen met 1 plaatje, van den bekenden schrijver E. Gkkdes. Een Penhouder. 18. 30 vel Postpapier, 19. 26 Enveloppen. 20. 24 stalen Pennen, 21. Twee pijp Lak. Om de kroon op deze aanbieding te zetten wordt in elk Pakket nog een verrassing gedaan, bestaande in een of ander Boek of een cadeau in Geld, maar leder ont vangt wat. Dit pakket wordt alléén afgeleverd op ontvangst van postwissel waarop vermeld: „Keurig pakket", door den Boekh. F. R. KIKKERT, Gerard Doustraat 42, Amsterdam. Naar buiten met/0.15 verhooging voor frankeeriug, dus f 1.65.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4