Boek- en Courantdrukkerij, AD VERTEN TIEN. BUITENLANDSCHE BERICHTEN MAATSCHAPPIJ „Tot Nat van 't Algemeen", VERGADERING VAN DE LEDEN MET I1UNNE DAMES Wed. Van Haansbergen Dutilh I)r. GELAEFF's beroemde Pillen en Balsem Wa ~WTrj w IT»* «T3 WW W*Z W3 W** WJT De dirig. off. v. gez. 2e kl. bij de zeemacht J. O. Harthoorn wordt met den 26en dezer als eerstaanwezend, off. v. gez. geplaatst in de maritieme directie te Helle- voetsluis. H. M. de koningin heeft gisteren in audiëntie ontvangen den voorzitter der eerste kamer, den heer Van Eysinga en diens echtgenoote. BELGIS. De koning heeft 4000 frs. gezonden voor de gezinnen van de slachtoffers van de ramp te Escouffiaux. Men spreekt, naar aanleiding van die ramp, van de oprichting van een gesticht voor hen, die door het werk verminkt zijn geworden. KA 41KL4 X £9. Na eene bijeenkomst, welke drie uren duurde, is besloten de voorgenomen confe rentie tusscheu Morley, Harcourt, Chamber lain en anderen over de Iersche quaestie, uit te stellen tot aan de bijeenkomst van het parlement. Overigens voerde de bijeen komst tot geen resultaat. De prins van Wales zal 20 Jan. van Engeland vertrekkenhij zal Malta en Athene bezoeken, na een week te Parijs te hebben vertoefd, en einde Februari weer terug te zijn. De Daily News bericht uit St. Pe tersburg, dat de Russische regeering de can- didatuur van den prins van Mingrelië heeft opgegeven en thans voorstelt de volgende oplossing der Bulgaarsche quaestieDe regen ten zouden aftreden waarop de Sobranje een tweemanschap zoude benoemenbestaande uit Grekoff en Zankoff; dezen zouden dan de Sobranje ontbinden en nieuwe verkiezin gen uitschrijven. Speciale Turksche en Rus sische commissarissen zouden het tweeman schap bijstaan tot de verkiezing van den nieuwen vorst. De Standard meldt uit Philippopel dat de Bulgaarsche regeering aan de grenzen maatregelen neemt tegen eene gevreesde over rompeling door aldaar opgehoopte Turksche troepen, die den terugkeerenden Zankoff zou den vergezellen en bijstaan. De Bulgaarsche regeering ducht eene Russisch-Turksche com binatie om Zankoff tot Turkschen oppercom missaris in Bulgarije te maken met dicta toriale macht. Allerlei avonturiers stroomen reeds naar Konstantinopel om aan de ver wachte expeditie deel te nemen. FRkNKRU K. De minister van oorloggeneraal Bou- langer, heeft aan zijne ambtgenooten mede gedeeld, dat hij Maandag op het bureau der kamer de aanvraag van 360 millioen voor Frankrijks wapening zou nederleggen. De minister heeft deze uitgaaf is drieën verdeeld, voor drie achtereenvolgende jaren. Voor 1837 acht hij slechts 86 millioen nood zakelijk maar hij heeft verklaarddat hij dit onmisbare bedrag ook niet verminderen konen datals de kamers het weigerden, hij zich zou terugtrekken. Terwijl gisteren Clovis Hugues in de couloirs der kamer uit den zak van zijn overjas een revolver, dien hij altijd bij zich draagt, in den zak van zijn jas wilde ste ken, liet hij hem vallen. Het schot ging af en de kogel baande zich juist een weg tusschen twee leden der rechterzijde, ge lukkig zonder iemand te kwetsen. DIITICH LAXD. Bij keizerlijk besluit zijn de verkiezin gen voor den rijksdag tegen 21 Februari uitgeschreven. PER TELEGRAAF. BERLIJN, 15 Jan. De troonrede, waar mede de Pruisische landdag is geopend, noemt de resultaten van het laatste finan- cieele jaar bevredigend. Het volgende be- grootingsjaar vordert tot herstel van het evenwicht eene leening van 28,500,000 Mark. Onder de aangekondigde wetsvoorstellen komen voor een ontwerp tot uitbreiding van het net der staatsspoorwegendeels door aanleg van nieuwe, deels door aankoop van reeds bestaande lijnen, die aan particuliere maatschappijen behooren. Verder zal een nieuwe indeeling worden voorgesteld van groote districten in de provinciën Posen en West-Pruisen, in het belang van dc Duitsch sprekende bevolking. Eindelijk wordt melding gemaakt van de vriendschappelijke betrekkingen met de Curie, en van in te dienen voorstellen betreffende eene nieuwe herziening der kerkelijke wet ten hierover wordt thans nog onderhandeld. BERLIJN, 15 Jan. De Landdag stelde de verkiezing van een president vast op Maandag te elf uur. Het Heerenhuis her koos bij acclamatie zijn vroeger bureau. De opening van den Landdag had niet door den keizer plaats, maar door den minister Von Puttkamer. LA ATST. BEKtCRTKK. Morgen zullen door de Luthersche gemeente alhier voor 't eerst gezangen uit den nieuwen bundel worden gezongen De vaart tusschen Gouda en Leiden is gisterenmorgen geopend door de stoom boot-maatschappij „de VolhardingOp sommige plaatsen in den Rijn had het ijs nog eene dikte van 16 decimeter. Onder de gemeente Koudekerk werd de bemanning der booten met steenworpen be groet, waardoor een der opvarenden eene wond aan het hoofd bekwam. Men waB ge noodzaakt om, wilde men verder stoomen, den bijstand der politie in te roepen. (N. R. Cl.) Ook te Alfen a/d Rijn en in de on middellijk aangrenzende gemeenten worden plannen beraamd ou. den 70sten verjaardag van Z. M. den koning feestelijk te vieren. Door Z. M. zijn benoemd tot ontvan ger: der accijnzen te Haarlem M. P. J. F. Groshans, thans ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Haarlem (buiten gemeenten); der directe belastingen en accijn zen te Resteren, G. J. Van Soest, thans te Wijk bij Duurstede; te Woerden, J. P. lleede, thans te Hengeloo (O.); te Hedel, J. M. Becude, thans der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Ossendrecht; te Druten, J. S. Van der Goot, thans te Vries. Vermoedelijk zal de tweede kamer reeds vroeg in Februari den parlementairen arbeid hervatten. Men noemt zelfs reeds den 8sten dier maand, doch die datum is nog niet zeker. Nauwelijks draaide de wind naar het noord-oosten en teekenden barometer en thermometer „vorst" of met ijver toog de directeur van de maatschappij tot exploita tie van ijsbanen in Nederlandde heer Lëon Antenne jr., aan het werk om hare eerste baanaan den Rijswijkschen weg nabij de residentie, die door den ingevallen dooi on bruikbaar was geworden, weer in orde te brengen. En thans is zij gereed om de lief hebbers van schaatsenrijden en verdere ijs- feesten te ontvangen. Is men den overweg van den Hollandschen spoorweg gepasseerd, dan voert een flink begaanbaar pad aan de rechterzijde waar waarschijnlijk wel een bord met opschrift zal geplaatst worden naar de baan. Reeds van verre valt een langwerpig ijzeren gevaarte, gedragen door drie kolom men, met de letters „Nederlandsche ijsbaan" in het oog. De baan, ter lengte van 550 meter, met een ijslaag van 20 centimeter dikte, volgens den directeur, noodigt als het ware uit eens onder te binden. Aan den ingang vindt men een bureau tot het nemen van een toegangsbewijsiets verderop een tentje tot het aanbinden van schaatsen en rechts daarvan een restauratie- tent waarvan het bovengedeelte voor de muziek is ingericht en waaruit men een vrij uitzicht over de baan heeft. Voorts een tent voor de jury bij de wed strijden kortom alles wat men billijkerwijze op een ijsbaan verlangen kan. Morgen, Zondag, ten 12 ure zal, als de grijze sneeuwkoppen geen verandering in het programma brengen, de baan voor de leden geopend wordenterwijl Maandag het publiek gelegenheid zal hebben de deugdelijkheid van het ijs en de baan te beproeven. Voorts stelt de maatschappij zich voor de volgende ijsfeesten te doen plaats hebben. Dinsdag hardrijderij voor heeren liefheb bers stadgenootendie verzocht worden zich spoedig aan het bureau, op de baan, te doen inschrijven. Woensdag hardrijderij voor jonge dames en jougeheeren van 10 tot 18 jaren, om verschillende prijzen. Donderdag hardrijderij voor personen van den werkenden stand, stadgenooten. Vrijdag Nationale wedstrijd; Zaterdag internationalen wedstrijden Zon dag, 23 Januari, volksspelen en wedstrijden voor het volk. Bij de opening van de baan op morgen zal gelegenheid zijn om te narren met een slede met vierspan la Daumont. Met de electrische verlichting is men nog niet geheel gereed, doch, blijft het weer gunstig, dan vleit de directeur zich ook 's avonds feesten te organiseeren. In het perceel n°. 37 in de Lange Krane9traat te 's Hage, bewoond door een koek- en broodbakker, ontstond hedenoch tend omstreeks halfzes brand die zich aan vankelijk vrij ernstig liet aanzien. De brand weer slaagde er in, het gevaar voor de aangrenzende woningen in de straat als voor de achterhuizen van de woningen aan de Amsterdamsche Veerkade gelegen af te wen 15 Januari. Verkochte 1 I Pr» zen. hoeveelheid. 1 Laagste Hoogste Oude Tarwe hectol. 7-30 7.75 Nieuwe Tarwe 6.60 - 7.25 Oude Rogge - 5.50 - 5.70 Nieuwe Rogge 4.90 5.40 3 90 - 4 60 Cli evalier-Gerst 5.50 5.90 Zware Haver - 3.10 3.50 Lichte 2.60 - 3— Duivenboonen - 6.25 w 7.25 - 6.— - 6.40 Boter1 equal. vatj 50— - 64— (2e - i - (Ie - per kil.) 4590 kilog. - (2e - w 1.25 1.60 '1 urf haardbr. Ie soort dubb.hectol. - (grauwe) den. Alleen leed het dak van den hooizolder van een aangrenzende stalling en pakhuis, eenigszins. liet aangclaste perceel zelf is zoo goed als uitgebrand slechts een kistje met papie ren van waarde is gered. De brand is ver moedelijk ontstaan door het omverwerpen van een petroleumtoestel door een kal. GEMENGDE BERICHTEN In de omstreken van Merzig en Saar- louis klaagt men over de wolven, die door de sneeuw uit de Ardennen zijn verjaagd en thans voedsel komen zoeken in de be woonde strekendie ze onveilig maken. Si K K I- »T 1.11» IX GE A Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Amsterdam, passeerde heden middag 1 uur Dungeness. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. HANDELS- EN FINANT1ËELE BERICHTEN. Naar het zich laat aanzien zijn de voor uitzichten voor handel en nijverheid voor het jaar 1887 niet ongunstig, indien de Europeesche vrede niet wordt verstoord; en in zooverre laat de zaak zich langzamerhand niet kwaad aanzien. Zoo worden in Duitsch- land bij de ijzerindustrie goede prijzen ge maakt. Gedurig stijgt de vraag uit Amerika naar staal (vooral staaldraad en spoorweg rails) in alle vormen. In Belgie komen telkens belangrijke opdrachten en bestellin gen, terwijl ook Zweden, Italië en Spanje zich in een meer verlevendigenden handel verheugen. Ook in Engeland worden stij gende prijzen genoteerd, b.v. voor thee, pe troleum, staal, lood, koper, tin, enz. Ën- gelsche bladen spreken de vaste verwachting uit van een betere toekomst in handel en nijverheid, ook reeds voor hetloopendejaar. Ook in Indie wordt een betere tijd tege moet gezien en reeds eenigszins gevoeld. Door de verhooging der koffieprijzen (van 25 ets. in Juli op 40 nu) zijn de toestan den aldaar zeer gebaat en aangezien slechts een betrekkelijk geringe voorraad voorhanden is, is achteruitgang dier prijzen vooreerst wel niet te wachten. Tevens geeft de nieuwe wijze van doppiug, n.l. in Holland en niet in Indie (om n.l. de boon hare blauwe kleur te doen behouden) aan zeer vele han den in de groote dopinrichtingen te Am sterdam en Rotterdam, goed betaald werk. Dat de suikerprijzen iets vaster zullen wor den en blijven is wel te verwachten. In beetwortelsuiker gaat ongeloofelijk veel om. Onvoorspoedig ziet dus de naaste toekomst bij behoud van den vrede er niet uit. Binnenl. staatsfondsen ondergingen weinig of geen variatie. De buitenl. markt verkeerde over het ge heel in minder geanimeerde stemming; de handel was in verschillende soorten van weinig belang. Ook de Russische spoorwegmarkt was flauw gestemd. Amerikaansche bij stillen handel waren mede in minder gunstige stemming. Aandeelen Amst. Bank wonnen 1 pCt. Ned. Bank maakten 2 pCt. verbetering. Echter verloren Soerab. Bank 1 pCt. Prolongatie ruim te verkrijgen tegen 2 pCt. Departement LEIDEN. op DONDERDAG 20 Januari 1887, des avonds te halfacht uren In het Departements-Ucbouw op de Ruïne. Spreker: de Heer Mr. J. A. VAN GILSE. OnderwerpVakbekwaamheid en Folke- welvaart" Zij, die geen Lid van het Departement zijn, doch den 18-jarigen leeftijd bereikt hebben, worden tot deze Vergadering toe gelaten tegen Bewijs van Toegang, gratie verkrijgbaar bij den Concierge van het Ge bouw, uiterlijk tot Donderdag 20 Januari a. 8.'s voorm 11 uur. De Secretaris van het Departement, CROMMELIN. Handelaren in Steenkolen enz., bevelen zich beleefd aan voor de levering van prima Engelsche en Duitsche HUIS KOLEN, voor Haarden en Kachels, GAS- COKES, TURF, HOUTSKOOL, BRUIN KOOL en STEENKOLEN-BRIQUETS, zoomede van prima STOOM- en SMIDS KOLEN. Alles tot concurreerende prijzen, waarvan prijscouranten verkrijgbaar zijn aan het Kantoor en Magazijn, Oude Vest N°. 9. BestelkantorenJ. E. VISSER, Visch- markt N°. 25; J. J. SLEIJSER, Hooge- woerd N°. 17. Sclieepmakerssteeg bij het Rapenburg. Ondergeteekenden bevelen zich beleefde lijk aan voor de levering van alle soorten DRUKWERK. GEBROEDERS MURÉ. maken het gebruik van elk ander geneesmiddel overoodig. Ik heb die gedurende mijn 50- jarige practijk duizende malen met een gelukkig gevolg aan mjjne patiënten voorgeschreven, en nog dagelijks verneem ik van een groot aantal ljjders de heilzame uitwerking dezer geluk kige vindiug. Ljjders! aan welke ziekte gij ook laboreert, mjjn veeljarige ondervinding heeft mjj overtui gend bewezen, oat er geen voortrefleljjker ziektestof oplossend middel beslaat: dat altjjd zeker gunstig en onschadelijk op alle organen va i het menscbeljjk ligchaam werkt, dc vochten heilzaam verbetert, alle onreine en scherpe gal-, slijm- en ziektestoffen door een zachte en natuurlijke axans aldrijft, hel bloed zuivert, liet hoofd helder en frisch maakt, de bloeds omloop bevordert, de borst, maag en ingewanden en hel verzwakte zenuwstelsel versterkt, de grouduorzaak van elke ziekte spoedig wegneemt en bjj een duurzaam gebruik waarborg ik den lijder een volkomen herstel. MM rs aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rliu- matlek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig. Dezelve zijn in verze gelde doozen met een onderteekende gebruiksaanwijzing groot 20 bladz. waarin de ziektetoe standen nader worden beschreven, lloozcn van ƒ1, en 30 Cents. Ook mijn Hof.vam< eet Yitae BHntcfmnu heeft bewezen te zijn bet thans nog eenig bekende middel dat met zekerheid zelfs het verou derds te Rheumatiek zal doen genezen. Er z(jn lijders die jaren lang aan de smartelijkste pijnen en tol krom wordens toe ten gevolge van het rheumatiek hebben geleden en die thans bereidwillig verklaren hun volkomen herstel aan deze Balsem te danken te hebben. Het is mede een onfeiblaar middel tegen winterhanden en voeten, nachtkrampen, verlamming, jicht? zinkings, verstijving der leden en pezen, aangezicht- en gewrichtspijn en bij alle plaatselijke pijnen is het een doeltreffend middel. Prijs per flacon 50 en 30 Cents, met gebruiks aanwijzing. Alleen echt uitsluitend verkrijgbaar: te LeidenE. KOOR1D8JK, Breèstraat, en VER- HOUW Elk' STOKIIlil'ZENte 'sHa^e, SNABILIE; douda, A. WOLFF, Grootemarkt, en meer bekende Depóts in andere steden.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 3