Geldleening - Lisse. DE LEIDSCHE BAZAR Kamers te huur, 1). TIIEOD. SCnRAMADE Humoristisch Goochelaar, Speelwerken SpeeBdoozen, Belangrijk voor iedereen! ADVERTENTIES Wetenschappelijk Adsistent. Engelsche Polijst-Crême, Verkrijgbaar1 hoek Heerensteeg No. 1 Kantoor GELRIA, Kom, ziet en overtuigt u. Maatschappij voor Toonkunst. Conkling Manufacturing Company, De Noorsche hardrijder Axel Paulsen is Zondag le Christiania op eene baan van 25000 meter door Harold Hagen met 1000 meter geslagen. Het dorp Dissau bij Lfibeck is tijdens den storm geheel afgebrand. Zestien grcote boerderijen met een grooten voorraad graan enz. zijn eene prooi der vlammen geworden. Men spreekt van moedwillige brandstichting. De postiljon en de wacht van de mail, die van Ekatermodar naar Kavkaskaia gaat, werden vermoord, en van de gelden van den staat werd ongeveer 70.000 roebels gestolen. Omtrent den troep Zigeuners, ruim 40 man sterkdie in den laatsten tijd aan de 'zuidelijke grens van ons land zooveel moeilijkheden teweegbrengt, deelt men nog mede: Geruimen tijd geleden trok deze troep door België; te Antwerpen werden plaats kaartjes genomen op Rotterdam en van daar plaats op eene stoomboot naar Amerika. In Amerika scheen men echter op het bezoek dier gasten niet gesteld; zij werden daar niet toegelaten en moesten met de eerste gelegenheid weder vertrekken. Zoo kwamen ze in Rotterdam terug en namen weer koers naar België. Nauwelijks hadden ze de Bel gische grens overschreden, of de Belgische politie bracht hen opnieuw naar Nederland, en de Nederlandsche politie haastte zich hen zoo spoedig mogelijk weer naar Belgie te verzenden. Dit heeft aanleiding gegeven, dat de Belgische politie over de geheele grens in de laatste weken had post gevat en aan zienlijk versterkt was. Vermits echter de troep aanvankelijk uit Belgie hier te lande was gekomen, bleef men er van de zijde van Nederland op aandringen, dat hij in Belgie zou worden toegelaten, om de reis langs denzelfden wegvan waar hij gekomen was, te kunnen voortzetten. Dit werd bepaald geweigerdthans is men er echter in geslaagd den troep op Belgisch grondgebied te bren gen, en tegelijk is ook aan de grens onze politie versterkt. Voor de aangrenzende ge meenten is het te hopen dat de zaak hier mede geëindigd is, doch men is daarop niet gerust. Donderdag al vrij laat in den namid dag zijn twee reddingbooten op de Engelsche kust bij hare pogingen om een gestrand schip te redden zelve omgeslagen, met het treurige gevolg, dat van de 29 personen, die in de booten gezeten waren, slechts drie behouden zijn gebleven. Een derde reddingboot, die van een ander punt was afgezonden, was gelukkiger en redde de schipbreukelingen van het gestrande schip. De Engelsche bladen dringen er zeer op aan, dat met elke reddingboot in het bij zonder voortaan zulke duchtige proeven zullen genomen worden, dat teleurstellingen en rampen zooals deze niet meer zullen voorkomen. Eenige dagen geleden trad te Weenen een man in armoedige kleeding een aanzien lijk koffiehuis binnen. Met een zekere voor naamheid boog hij voor de aanwezige gasten en maakte de aardige kashoudster, die over dit vreemde bezoek zeer verwonderd was, een beleefd compliment. Met groot welbe hagen ging hij dan aan een tafeltje zitten, strekte de beenen voor zich uit en bestelde een kop koffie. Dekellner, die zulke gasten niet gewoon wasmistrouwde den vreemde ling en vroeg hem of een kop koffie in zulk een café als dit hem niet te duur zou zijn. jWat, te duurP" riep de man verontwaar digd. fWie gelooft ge wel, dat ge voor u hebt! Wanneer ge het wist, dan zoudt ge wel respekt voor mij hebben. Brengt mij spoedig mijn koffie De kellner keek den gast met verbazing aanmaar deed dan gelijk hem bevolen was. Onderwijl doorzocht de vreemdeling zijn zakken, doch zij waren leeg. Juist echter had de kellner de koffie op het tafeltje ge zet, toen de zonderlinge man uit zijn bin nenzak met een plotselinge beweging een boekje te voorschijn haalde, er een paar guldens papier uit nam en die met voorname achteloosheid op de tafel wierp. Daarbij keek hij den kellner triumpheerend aan. Deze sloeg een blik in het boekje van den raadselachtigen gast en ontdekte tot zijn niet geringe verwondering, dat het een menigte banknoten inhield. De bezoeker gaf den kellner een vorstelijke fooi en fluisterde hem in het oor: *Weet ge wie ik ben? Maar ge moogt het niet oververtellen. Ik ben schrik niet ik ben de scherprechter. Mij kent ieder sterveling in Weenen en de bur gemeester is een zeer goede vriend van mij." Nu was het den kellner duidelijk dat hij met een krankzinnige te doen had. Hij deed alsof hij met den diepsten eerbied voor den jhooggeplaatsten persoon" vervuld was en de man verliet nudoor eenige nieuwsgieri gen vergezeld het café, terwijl hij voortdu rend uitriep: *Ik ben scherprechter, scherp rechter Te Amsterdam is op den 13den Decem ber in den ouderdom van 71 jaar over leden Mevrouw de Wed. A. A. STUART, veel geliefde oudste Zuster van J. PIJNAPPEL. Eenige kennisgeving. MAATSCHAPPIJ „Tot Nut van 't Algemeen", Departement LEIDEN. Vergadering van de Leden met hunne Dames op Donderdag 16 December 1886, des avonds te half acht uren, in het Bepartemenlsgeboa» op de Ruïne. Spreker: de Heer Dr. J. TEN BRINK. CROMMELIN, Secretaris. Sollicitanten naar de betrekking van wetenschappelijk Adsistent voor de heelkunde aan de Rijks-Universiteit te Leiden voor het jaar 1887 jaarwedde f lOOO worden uitgenoodigd hunne op zegel geschrevene, aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gerichte verzoekschrif ten vóór 20 December a. s. in te leveren bij Curatoren der bovengenoemde Universiteit. De Secretaris van Curatoren voornoemd, J. S. D. v. DOORN. BURGEMEESTER bn WETHOUDERS dier Gemeente, ter uitvoering van een Raads besluit van den 9de" November 1886, goed gekeurd den Td"1 December d. a. v., bren gen ter kennis van belanghebbenden: dat op den l»'on Januari 1887 zal wor den afgelost het restant, groot ƒ11500, van de 4J pCts Geldleening, in 1876 ten laste der Gemeente aangegaan; dat op dien datum het rentegenot van de Aandeelen in die Leening ophoudt: dat de Aandeelen, met alle onverschenen Coupons, van af 31 December e. k., ter aflossing Èt pari, kunnen worden aangeboden ten kantore van den Gemeente-Ontvanger, alhier. Burgemeester en Wethouders voornoemd, SCHUYT VAN CASTRICUM, Burg. Dr. A. C. VAN EWIJK, L. S. Lissb, 11 December 1886. van STEPHENSON Bros, verleent aan gepolijste houten en marmeren voorwerpen eenen duurzamen brillanten glans. Ver krijgbaar in flacons 30 Cents te Leiden bij H. E. VAN DER HEIDE, Nieuwstr.; G. BIK, Doesastr.; GERNER C°. Pa arde n steeg, maakt hiermede het geachte publiek bekend de ontvangst van eene sorteering Korte en Lange Dnitscbe Pijpen van Reukhout, Hoorn en Peperriet enz. met echte Doorrokers of Por seleinen Koppen, zoomede Sigarenpijpen en Turksche Waterpijpen. Voor de lange avon den vele soorten van GEZELSCHAPS SPELEN en meer aardigheden. Wandel stokken. Lederwerk, als: Portemonuaies, Portefeuilles, Sigarenkokers, Tabakzakken en Doozen enz. Schrijfboekjes, Kantoor-, School-, Teeken- en Schrijfbehoeften en vele Luxe en Huishoudelijke artikelen. Alles tot de minst mogelijke prijzen te verkrijgen in den Leidschen Bazar, Paardensteeg. Groote Opruiming van KINDERSPEEL GOED tot zeer lage prijzen. Reparatten aan en van Pijpen worden spoedig, net en billijk uitgevoerd. allerhanden Geldcrsche Worst, Serve- laat- en Boterhammenvvorst, Itook- vleesch, gerookte Hammen, versche Krapjes, Kookspek, alle soorten Boter en Kaas. Alles tegen verminderden prijs. gemeubeleerd of ongeineubeieerd, ook zeer geschikt voor Heeren Studenten. Mare 48. Openbare Uitvoering van de Leerlingen der Muziekschool op Diiindag 21 December 1886, te één uur des namiddags en te zeven uren der avonds, in de GEHOORZAAL. Leden der Maatschappij hebben op ver toon van hun Diploma toegang met ééne Dame; meerdere Dameskaarten kunnen, wegens gebrek aan ruimte, niet uitgereikt worden. Bij deze openbare uitvoering zullen even wel de Diploma's niet beschouwd worden als te zijn strikt personeel, maar toegang verleenen aan twee Leden van het gezin. Niet-Ledeu, Ouders van Leerlingen, zul len ééne kaart (geel of rood) ontvangen voor één Heer en ééne Dame. Leerlingen, die des namiddags spelen of zingen, hebben des avonds alleen toegang op voorwaarde dat zij dan bij hunne Fami lie plaats nemen. Plaatsbespreking h 10 Cts. per plaats, alléén voor de avonduitvoering; van Maan dag 20 December af, van 's morgens 9, en op den dag der uitvoering tot 3 uren bij den Boekhandelaar EGGERS. Tekstboekjes 10 Cts. verkrijgbaar aan de Zaal op den dag der uitvoering. De Secretaris, P. ZILLESEN. BEROEMD geeft VOORSTELLINGEN in gesloten Gezelschappen, Pensionaten, Scholen, Hu welijksfeesten, enz. Te ontbieden in alle plaatsen des Rijks. Adres: Kerklaan 51, Rotterdam. Antwerpen: Zilveren Medaille; Zurich: Diplom.Gouden MedaillesNizza 1884, Krems 1884. 4 200 aria's spelende; met of zonder expressie, Mandoline, TrommelKlok ken, Hemelstemmen, Castagnetten, Harpspel enz. 2- 16 aria's spelende; verder Néces saires, Sigarenstandaards, Zwitsersche Huisjes, Photographie-Albums, Schrijf- nécessaires, Handschoenendoozen, Presse Papiers, Bloemenvazen, Sigarenkokers, Tabaksdoozen, Werktaschjes, Flesschen, Bierglazen, Stoelen enz.alles met mu ziek. Het nieuwste en voortreffelijkste, vooral geschikt voor Kerst-Cadeau, is steeds verkrijgbaar bij J. II. HELLERBern (Zwitserland). iW Daar de grondstoffen in den laat sten tijd een belangrijke prijsvermin dering ondergaan hebben, geef ik op de vroegere prijsberekeningen in mijn Prijscourant nog 20 pet. korting, zei je op de geringtte bettelling. Alleen van direct aan de Fabriek bestelde Goederen wordt de echtheid gegaran deerd. Geïllustreerde Prijscouranten worden franco verzonden. Tengevolge van de belangrijke tariefsver laging voor postpakketten naar het buiten land, verzendt de Conkling Manufacturing Company in Birmingham, zelfs één enkel van hunne wereldberoemde Remontoirhorlo ges franco, zonder eenige lastige formaliteit, vrachtvrij huis van den besteller, voor de volgende fabrieksprijzen en dit naar iedere plaats in Europa. Wij fabriceeren als specia liteit slechts Remontoirhorloges (zonder sleu tel om bij den knop op te winden). De wijze om horloges zonder sleutels op te winden is eene der prnktiekste en beduidend- ste uitvindingen van den laatsten tyd. In plaats van met den zoo dikwijls moeilijk te vinden sleutel, wordt het uurwerk slechts door het omdraaien van den knop opgewon den. De kast behoeft daarvoor niet geopend te wordener komt geen stof inde olie vervliegt niet, de veer kan niet breken en liet uurwerk vereischt zoodoende niet het tiende deel van reparatiën als die van het ouderwetsche systeem. BEST ZILVER met secondewij zer, sterke mooi gegraveerde Kast, cristal glas do. met dubbelde Kast 18 KARAAT GOUDmet vlak cris tal glas, gladde Kast met mo nogram wapen of elegant ge graveerde versiering Klein formaat voor Dames Groot formaat voor Heeren sterke dubbele Kast, 13 rubis, een uitstekend solied uurwerk. Klein formaat voor Dames Groot formaat voor Heeren Boy al Chronograph met se condewijzer, extra sterke Kast, prachtig graveerwerk, van den uitstekendsten arbeid (een horloge dat in winkels voor Fl. 120 verkocht wordt Hetzelfde uurwerk met dubbele gouden Kast (in plaats van open wijzerplaat Imperiaal Calender Chronome ter de maand, den dag en datum aangevendemet se condewijzer in het midden, 3 extra zware gouden Kas ten, het prachtigste en mooi ste horloge dat gefabriceerd wordt, en in winkels nooit onder Fl. 250 verkocht wordt Gulden 12 20 23 30 35 50 72 90 Franco, vrij van inkomende rechten, naar alle plaatsen. Monogram, Wapen enz. smaakvol ge graveerd A Gl. 1.extra. Engelsche horloges zijn bekend als de bes ten in de wereld, beter dan Zwitserschen wat bewerking, preciesheid, soliede degelijke arbeid en duur betreft. De directe bestelling bespaart meer dan 50 pCt.want de horloge handelaars maken geene horloges, maar krij gen dezelve van hier en verlangen voor hun zeiven een buitengewoon hoog profijt. Wij adverteeren niet als markschreeuwers, wij geven geen fabricaat half «voor niets" of wonder kostprijs" niemand kan dat maar wij verlaten ons op het gezond ver stand van het publiek en op de bekende renommée van onze fabriek, die wy sedert 32 jaren door nauwgezette en soliede be diening verkregen hebben. Wij verwerken slechts het beste zilver en enkel 18 karaats goud. Al onze te verzen- dene horloges zijn gereguleerd, zorgvuldig in elegante Marocco-étuis gepakt en voor dadelijk gebruik gereed. Een bewys voor driejarige garantie wordt bijgesloten en ge durende dit tijdperk wordt iedere reparatie tegen franco inzending van liet horloge gra tis uitgevoerd. Als garantie voor eene nauwgezette en degelijke bediening geven wij ons fabrikaat op 3 maanden proeftijd, namelijk, de koo- per heeft het recht om wanneer het ge kochte artikel gedurende dien tijd niet zijne volle tevredenheid wegdraagt, ons hetzelve tegen terugbetaling, zonder eenige deduc tie. te retourneeren. Bankbiljetten en postzegels van alle landen worden als betaling aangenomen, ook kan men ons het bedrag hij postwissel overmaken. Iedpre bestelling, zelfs de kleinste, wordt met dezelfde zorgvuldigheid op den dag van ontvangst uitgevoerd, en is binnen 3 dagen in het bezit van den hesteller. Men wende zich tot de 55 Alma Street. Birmingham (Engeland). IV Agenturen en Depóts worden op zeer gunstige voorwaarden op gericht.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 4