Universeel Zuiveringszout. ADVERTENTIËN. Doctor Trcub Vijfde Bijeenkomst in de STADSZAAL Leidsche Spaarbank. Or. GELAFFF's beroemde Pillen en Itulsem uit zijn toestand, die waarschijnlijk min of meer benard is, bevrijd worden. FR1WHRIJ R. Het corps lanciers van het leger, dat reeds acht maal werd ontbonden en later weer geformeerd, zal nu weer in het leven geroepen worden. Omtrent den moordaanslag op Germain Casse verneemt men nog, dat de Fransche afgevaardigde in de kamer een briefje ont ving van een bezoeker. Hij ging naar de wachtkamer. Daar gekomen werd hij door den beeldhouwer Baffier aangevallen met een dolk. Baffier riep: //Ik wil een verrader straffen." Casse riep om hulp, terwijl hij met de hand den dolk vasthield, die hem slechts even aan het lijf gewond had. Clovis Hugues en Simyan snelden hun collega te hulp. Hugues greep den moordenaar bij de haren, terwijl Simyan den arm vasthield. Ten slotte werd Baffier, die zich woedend verweerde en die een man is van groote kracht, door de wacht gearresteerd. Hij is de maker van een Marat"waarvoor hij twee jaren geleden een 2de medaille kreeg. Er is reeds 187.000 frs. bijeengebracht voor de noodlijdenden door de overstroo mingen in Frankrijk. Naar men uit Berlijn aan den Temps meldt, zou de czaar zijn voornemen hebben te kennen gegeven om persoonlijk keizer Wilhelm met zijn 90en geboortedag in Maart a. s. te willen geluk wenschen. OOITE KR1J K. De minister van buitenlandsche zaken ontving de Bulgaarsche deputatie zeer har telijk, zeide haar Oostenrijks steun toe, ook voor den nieuwen vorst, en ried haar aan den Russischen gezant te bezoeken. Deze weigerde de deputatie te ontvangen. RUILAND. Achttien van de vrouwelijke studenten te St. Petersburg, die deelnamen aan de demonstratie op het Volkoff kerkhof, zijn langs administratieven weg uit de hoofdstad gezondenwaarheen is onbekendmaar waar schijnlijk naar een afgelegen plaats, waar zij onder toezicht der politie hun mislukt leven zullen betreuren. Het plan, dat een deputatie der overige vrouwelijke studenten zich naar den prefect zou begeven om te protesteeren tegen de behandeling barer zus ters, is opgegeven, omdat dit den schijn eener nieuwe demonstratie kon dragen en dus ook nieuwe arrestaties zouden volgen. SERVIË. Koning Milan geeft zich veel moeite voor het vestigen van een bond der Balkan - staten onder zijn presidium. Zoo heeft hij ter gelegenheid van het meerderjarig worden van den Griekschen troonsopvolger, den minister van openbare werken, Topalo- witch, naar Athene gezonden, met een zeer hartelijken eigenhandige brief aan koning Geor ge. Topalowitch voert eigenlijk slechts als bij zaak deze portefeuillehij is de uitstekendste genie-officier van Serviëzoodat zijne zending allicht eene militair-diplomatieke kan geweest zijn. In Servische kringen vergelijkt men haar met de zending van kolonel Zach naar Athene, twintig jaar geleden, toen vorst Michael Obrenowitch den Grieken een bond genootschap voorstelde en men hoopt thans meer succes te hebben dan in die dagen, toen Napoleon's optreden den Grieken de handen bond. A 91 ERIK A. Telegrammen uit New-York melden dat er een volledige breuk is ontstaan tus- schen O'Donovan Rossa en de dynamiet- partij. Het bestuur van de broederschap der Fenians heeft een uitvoerige verklaring openbaar gemaakt, waarbij Bossain den ban wordt gedaan. Het bestuur zegt dat een bijzondere commissie van onderzoek Rossa schuldig heeft bevonden aan valschheid en verraad. Rossa weigert de papieren en de fondsen, die aan de broederschap behooren, over te geven. Blijkens een rapport van het Was hington Agricultural Bureau, i.d.j Dec., zijn voor de te velde staande gewassen de vol gende gemiddelde prijzen besteed: Mais 87 c., tarwe 69 c., haver 29T9^ c., rogge 58^ c., garst 53 c. PER TELEGRAAF. SOFIA, 10 Dec. Toen Natchowitch aan Gabdan mededeelde, dat hij een afschrift van het telegram van den grootvizier be treffende de candidatuur van den prins Van Mingrelie aan de vertegenwoordigers der mogendheden had gezonden, toonde de Turk- ache commissaris zich zeer verbolgen. In de diplomatieke kringen wordt dit onverholen misnoegen aldus verklaard, dat thans aan de Porte kan blijken dat haar commissaris naar willekeur de stukken verandert, welke hy moet overbrengen. PARIJS, 10 December. De heer Goblet zond heden een telegram naar den heer Bil lot, gezant te Lissabon, om hem de porte feuille van buitenlandsche zaken nan te bieden. ROME, 10 December. De heer Minghetti is overleden. LAATSTE BERICHTEN. Z. M. de koning-groothertog heeft be vorderd tot officier der Orde van de Eiken kroonden heer R. T. Maitland, oud-direc teur van den dierentuin te 's Gravenhage wonende te Amsterdam. In de heden gehouden zitting van de eerste kamer werden aangenomen de provin ciale belastingen en na discussie al de uit zonderingswetten vergunnende de heffing van plaatselijke indirecte belastingen. Ook werd aangenomen de vereeniging van de gemeente Rimburg en Ubach over Worms. De ove rige ontwerpen zullen Maandag 20 Decem ber a. 8. worden behandeld evenals de In dische begrooting nadat over het lot van de suikerwetten in de tweede kamer zal zijn beslist. Bij beschikking van den minister van waterstaat is bepaalddat voortaan geen postpakketten meer ter verzending mogen worden aangenomen, welker gewicht 5 KG., hoe weinig ook, te boven gaat. De vaak besproken Kurhaus-brand te Scbeveningen zal waarschijnlijk toch nog aanleiding geven tot eene gerechtelijke ver volging. Wij vernemen althans dat dezer dagen 's hofs raadkamer, in strijd met de beslissing der rechtbank, die geen termen moet hebben gevonden tot het doen instel len eener vervolging tegen de dienstbode, op grond van art. 158 strafwetboek een nieuw onderzoek heeft bevolen. Het stoomschip Rotterdam van de Ned. Amst. St. Maatschappij, gisteren van zijne eerste reis naar New-York te Rotter dam teruggekeerdheeft zoowel op de heen als op de terugreis zwaar stormweder gehad. Het schip voldeed uitmuntend en vertrekt weder op den eersten Kerstdag. Oude postzegels kunnen nog steeds .eel geld waard zijn. Een postzegel handelaar te Parijs wil voor elk Toscaansch postzegel van vóór 1860 f57 geven en f160 voor bijzonder fraaie soorten. Voorts schat hij Mauritius-postzegels van 1847 op f900 en postzegels van Britsch Guyana van 1836 op f250 f480. Over een geheimzinnige ontdekking wordt te Zurich veel gesproken. In het dis trict Dietsdorf heeft de politie een ongeveer 20-jarige onontwikkelde landloopster op den weg gevondendie aan toevallen leed en idioot scheen te zijn. Bij een onderzoek, in het krankzinnigengesticht van Burghölzli, bleek, dat zij door de goede verzorging, daar ondervondenlangzamerhand meer en meer geestelijk beter werdterwijl de vallende ziekte afnam. Zij vertelde, een kind gehad te hebben; haar broeder zou het gedood hebben. Daarna zou zij in een kelder opge sloten en vreeselijk mishandeld zijn geworden. Daargelaten of dit wartaal is, is het toch pvallend, dat zij verschillende Fransche, Engelsche en Italiaansche zinsneden gebruikt, dit gevoegd bij haar spreken over een dameskostschool te Munchen, wekt het ver moeden, dat zij een goede opvoeding genoten heeft. Uit zekere uitdrukking meent men zelfs te kunnen opmaken, dat zij in booge kringen verkeerd heeft. Over haar reis van Munchen, waar zij zich naar het schijnt vroeger heeft opgehouden, naar Zwitserland, weet zij niets op te geven; alleen beweert zij, naar Genève te moeten om bloedver wanten te bezoeken. GEMENGDE BERICHTEN - Een onbekend barkschip met Engelsche vlag is bij zwaar stormweder op een rif bij Kaap Breton gestrand; de masten zijn afgebroken en de booten weggeslagen. Op vier personen nadie zich nog aan hoord bevindenis de overige equipage verdronken. Door den hevigen storm en hooge zee, is het onmo gelijk de schipbreukelingen te hulp te komen. Het wrak slaat geheel aan stukken. Te Weenen heeft professor Bilroth een jong meisje, dat van hare geboorte af, het kraakbeenachtig tusschenschot van hare neus gemist had, een nieuwen neus in bet gelaat gezet. Deze werd uit de huid van het voor hoofd van het meisje geconstreerd en kreeg, dank zij den kunstzin van de operateur, eene schoonen Griekschen vorm. De operatie duurde korten tijd. Nadat die afgeloopen was, liet het meisje zich een spiegel geven; toen ze hare nieuwe neus zag, kreeg ze een kleur van pleizier en dankte met tranen in de oogen den schepper van hare herkregen schoonheid voor het onbetaalbare geschenk Uit Hirschberg wordt gemeld, dat er sedert Zondag langs het Sudetengebergte zware sneeuwstormen heerschen. Op som mige plaatsen ligt de sneeuw 2 meters hoog. Tusschen Greiffenberg en Rabishau is een goederentrein in de sneeuw blijven steken, en zoowel dahr als in andere gedeelten der bergstreek stond eergisteren het post- en spoor wegverkeer stil. Gisteren is het bij Wal- derburg en Dittersbach, op de lijn Hirsch bergBreslau, gelukt, één spoor ten be hoeve van passagierstreinen vrij te maken Op de lijn DittersbachGlatz zou men dit insgelijks beproeven. Het steenkolenvervoer blijft voorloopig gestremd. Zekere Goquet, die negen jaren lang de kooplieden in Frankrijk en Belgie opge licht heeftis te Lyon in hechtenis genomen toen hij op het punt stond om naar Genève te vertrekken. Goquet bestelde onder ver schillende namen goederen en verkocht deze weer, zonder ze natuurlijk betaald te hebben Zijn voornaamste kunstgreep was deze: Hij bestelde bv. onder den naam Drumont koop waren te Marseille, bootste het schrift en de onderteekening van den leverancier na en schreef dan aan den chef van het station, waar de goederen moesten aankomen, dat hij (de koopman te Marseille) slechte infor- matien over Drumont ingewonnen had en den chef verzocht, de goederen alleen af te geven aan een zijner gemachtigden. Die gemachtigde was Goquet, die nu van een eveneens valsche volmacht voorziende goe deren afhaalde. Succi's tweede likeur blijkt een lau- danum-verbinding te zyn. SCHEEPSTIJDINGEN. Het stoomschip Zuid-Holland, van Rot terdam naar Java, arriveerde gisteren te Pauillac De Drenthevan Batavia naar Rotterdam, vertrok gisteren van Marseille. De Limburg vertrok heden van Batavia naar Rotterdam. Stukken buiten verantwoor delijkheid der redactie. DE KWEEKSCHOOL. (Slot.) We verzoeken in het stuk onder deze rubriek in ons nummer van gister voorko mende de volgende verbeteringen te willen aanbrengen 2de kolom regel 86 van boven staat vorm lees roem 2de kolom regel 12 van onder staat be lasting lees geen belasting. 8de kolom regel 1 van boven staat de f 10,000 lees de f9000. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 11 December. Verkochte hoeveelheid. Pryzen. Laagita Hoogile Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Oude Rogge Nieuwe Rogge Gerst (zomer) Chevalier-Gerst Zware Haver Lichte - Duivenboouen Paardenboonen Boter 1 equal. vat)- (2e 4 (lo - per kil.) (2e - Turf haardbr. Ie soort - (grauwe) Lange zwarte 5410 kilog. duhb.hectol. 7.30 6.60 5.30 4.90 3.90 5.60 3.10 2.60 6.75 6.— 50.— J 7.76 7.25 5.50 5.20 4.90 6.— 3.50 3.— 7.25 6.40 64.— RECLAMES. Van alle artikelen is zekerlijk een mooi precies horloge als kerstgeschenk het best aantebevelen. Het duurt een menschenleven, heeft immer zijn waarde, en combineert het nuttige met het schoone. Wij kunnen de wereldberoemde Remontoirborloges van de Conkling Manufacturing Company, die op de eerste wereldtentoonstellingen met de hoogste prijzen bekroond zijn geworden en die in ons nummer van heden geadverteerd zijn, de bizondere opmerkzaamheid onzer lezers aan bevelen. Wij verzoeken bij bestelling opte- geven dat de lezer de advertentie uit ons blad gezien heeft. COMMISSIE VOOR DE YOLKSBUEEMiOMSTEV, Woensdag 15 December IS86, des avonds te 8 oren, Spreker: de Heer G. JVPIkSK. De Commissie voornoemd, N. BROUWER, Voorzitter. C. J. LEENDERTZ, Secretaris. De deuren worden ten 7^ ure geopend. zal Zaterdag den 18den December zijne praktijk nederleggen. Commissarissen maken bekend dat, vol gens besluit van het Departement Leiden der Maateehappij tot Nut van 't Alpemeen de rente aan de inleggers toe te kennen te beginnen met 1887, is bepaald op drie en zes-tienden ten honderd. De rente zal alsdan: 1°. aanvangen met den eersten dag der maand, volgende op dien waarop de gelden zijn ingebracht, 2°. eindigen den laatsten dag der maand aan de uitbetaling of den daarvoor aange wezen dag van uitbetaling vddrafgaande 3". berekend worden van eiken gulden van het tegoed. TH. M. ROEST, Voorzitter. Q. F. ALSCHE, Secretaris-Peuningm. Het echtealgemeen gunstig bekende UNIVERSEEL ZUIVERINGSZOUT een zeker middel tegen Maagkwalen, Zuur, Braking, Hartwater enz., is thans echt verkrijgbaar in 1/4 pakjes 15 Cent, 1/2 pakjes 27^ Cent en heele pakjes 50 Cent, te Leiden bij F. VAN DORP en REYST A KRAK; te Katwijk-Binnen bij Wed. J. DE GROOT; te Katwijk aan Zee bij C. OUWEHAND; te Oudewetering bij Z. FOKKENte Lisse bij C. W. v. d. MARK; te Hillegom bij E. v. MANSUM; te Alfen aan den Rijn bij L. V AROSSIEAU ZOONte Wassenaar bij J. ROOY- AKKERS. maken het gebruik van elk ander geneesmiddel overoodig. Ik heb die gedurende mijn 50- jarige practijk duizende malen met een gelukkig gevolg aan mijne patiënten voorgeschreven, en nog dagelijks verneem ik van een groot aantal lijders de heilzame uilwerking dezer geluk kige vinding. Lijders! aan welke ziekte gij ook laboreert, mijn veeljarige ondervinding heeft mij overtui gend bewezen, dat er geen voortreffelijker ziektestof oplossend middel bestaat: dat altijd zeker gunstig en onschadelijk op alle organen va.i het menscheljjk ligchaam werkt, de vochten heilzaam verbetert, alle onreine en scherpe gal-, slijm- en ziektestoffen door een zachte en natuurlijke axans aldrijft, het bloed zuivert, het hoofd helder en frisch maakt, de bloeds omloop bevordert, de borst, maag en ingewanden en het verzwakte zenuwstelsel versterkt, de grondoorzaak van elke ziekte spoedig wegneemt en bij een duurzaam gebruik waarborg ik den lijder een volkomen herstel. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhu- matiek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig. Dezelve zjjn in verze gelde doozen met een onderteekende gebruiksaanwijzing groot 20 bladz. waarin de ziektetoe standen nader worden beschreven. Doozen van ft, 55 en 30 Cents. Ook myn Holxantittn f'itf/e Mü.vtet'iiiim heeft bewezen te zijn het thans nog eenig bekende middel dat met zekerheid zelfs het verou- derdste Rheumatlek zal doen genezen. Er zijn lijders die jaren lang aan de smartelijkste pijnen en tot krom wordens toe ten gevolge van het rheumatiek hebben geleden en die thans bereidwillig verklaren hun volkomen herstel aan deze Balsem te danken te hebben. Het is mede een onfeiblaar middel tegen winterhanden en voeten, nachtkrampen, verlamming, jichts zinkings, verstijving der leden en pezen, aangezicht- en gewrichtspijn en by alle plaatselijke pijnen is het een doeltreffend middel. Pijj* per flacon 50 en 30 Cents, met gebruiks aanwijzing. Alleen echt uitsluitend verkrijgbaar: te Leiden, E. NOORHIJK, Breéstraal, en VER HOUW EN STOKHUYZEN Ie 'tUage, SNAB1LIEGouda, A. WOLFF. Grootemarkt. •n meer bekende Depóts in andere steden.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 3