WOLREGIME. ADVERTENTIE N. K. F. DEUSCHLE, Ol'ltUllMINCi G. J. VAN DER BURGH, OPENBARE BESTEDING. ItformaalhemdenOnderbroeken Borstrokken enz., W. BENGER SÖHNE, te Stuttgart, Depót van Di'. JAEGER's Org. Normaal-Wolarlikelcn a Contant, DUITICHLA^ D. De koning van Portugal, die eerst jl. Zondag Berlijn wilde verlaten, stelde zijn vertrek tot Maandagavond uit. Men meende, dat de keizer den koning nog zou trachten te bewegen om tot heden te blijven, ten einde hij de groote herfstparade van het garde-corps zal kunnen bijwonen. De koning is echter naar Dresden vertrokkenwaar hij luisterrijk ontvangen werd en zich met het hof naar Pillnitz begaf. Jl Zaterdag-namiddag had, ter eere van den koning van Portugal, een luisterrijk gastmaal bij den kroonprins plaats, aan het welk prins en prinses Wilhelm, de erfprins en de erfpiinses van Heinin gen, prins Wilhelm en prins Perdinand van Hohenzollern, hertog Guniher van Sleeswijk-Holstein, de erfprins van Hohenlohe- Langenbrug en Leiningen, als mede geheel het gevolg van koning Lodewijk, genoodigd wareu. Na den maaltijd begaf zich de koning van Portugalvergezeld van den kroonprins, naar het kasteel Sanssouci en bracht daar een bezoek aan de kamer van Prederik den Groote. Vervolgens was hij de gast des keizers op het slot Babelsberg. liet bestuur der stad Ypereu heeft, naar het voorbeeld van verschillende steden van Uuit8chland, de stadswandelingen met vruchtboomen beplant, waarvan de oogst bij openbare aanbesteding verkocht wordt. Er zijn vooral notenboomen geplant, die minstens even fraai zijn als olmen of ka- stanjes en bovendien een hout leveren, dat de andere soorten overtreft. BI LG AKIJ K. De vorst van Bulgarije is te Philip- popel aangekomen en door de volksmenigte met geestdrift ontvangen. Waarschijnlijk zal hij aanstaanden Vrijdagavond te Sofia zijn. Kolonel Mutkuroffeen van de hoofden der door Stambouloff gevestigde voorloopige Bulgaarsche regeering, had reeds aanstalten gemaakt om Sofia te belegereu. De oproe rige troepen hebben echter de wapenen vrij willig neergelegd. Eenige honderden man schappen hebben het land verlaten. CHINA. Uit Jokohama wordt gemeld: Op het gerucht, dat het plan bestaat tot het vesti gen van een Russisch beschermheerschap over Corea, is eene Chineesche legermacht aan boord van negen oorlogschepen der waarts gezonden. De soldaten, als kooplui vermomdgingen aan wal en trokken Seoul binnen. Er heerscht groote opgewondenheid. Eene bende muitelingen viel de troepen aan. A ME lil KA. Eene dépêche uit Charleston meldt, dat de straten versperd zijn door de inge storte huizen tengevolge van de aardbeving. Op verschillende punten ontstond in de puin- hoopen brand. Zestig personen zouden bij de ramp omgekomen zijn. Er heerscht een groote paniek onder de bevolking. Nader wordt bericht Charleston is door de aardbeving letterlijk in een puinhoop ver keerd. Het is tot dusver onmogelijk de schade en het verlies met voldoende nauw keurigheid na te gaan. De telegraphische gemeenschap is nog slechts gedeeltelijk her steld. De stad zal voor drievierden moeten herbouwd worden. De meesten der omge koinenen zijn negers. Hevige schokken eener aardbeving zijn Dinsdagavond omstreeks 10 uur langs de kuststreek van Alabama tot New-York ge voeld. Zij waren het hevigste te W7 ashington, te Savannah en Georgie), te Richmond, (Virginia) en te Augusta (Zuid-Carolina). Te Raleigh (Noord-Carolina) werden tien schokken gevoeld. Te Augusta en in vele andere steden, vluchtte de bevolking uit vrees uit de huizen, de schouwburgen en de openbare plaatsen van bijeenkomst, en bracht den geheelen nacht in de open lucht door. Men vreest dat ernstige schade is aangericht, doch tot dusver is nog geen bericht ontvangen, dat het verlies van meuschenlevens te betreuren is. De eerste daad van generaal Santos bij het aanvaarden van het presidentschap over Uruguany was, dat hij zes dagbladredacteurs liet gevangen zetten. Hun misdaad bestond in het overnemen van een artikel uit het het dagblad El Diaro van Buenos-Ayres, waarin twee ministers beschuldigd werden van geknoeid te hebben met den Italiaan- schen gezaut. GEMENGDE BERICHTEN Bij de vechtpartijen tusschen Chinee sche matrozen en de Japansche politie te Nangasaki werden 8 personen gedood en 300 gewond. Men zegt dat de Chiueezen de schuldigen zijn. Niet lang geleden ontving Frans Liszt een brief van een rijken bankier, die zich zelf voor een groot componist hield, maar tot de lastigste en vervelendste dilettanten behoorde. De brief begint met de woorden: „Geachte collega!" „Wat", riep Liszt uit, „ben ik dan bankier?" Door de badpolitie te Dieppe is het volgende curieuse voorschrift afgekon digd: „Den badmannen wordt aanbevolen, wanneer een dame gevaar loopt te verdrin ken, haar bij het kleed aan te vatten en niet bij de haren, omdat deze dikwerf in de hand achterblijven." Binnen den tijd van een eeuw is de bevolking van Europa van 144,561,000 tot 341,489,000 gestegen. Voegt men hier de ontwikkeling bijdie het Europeesche ras ook buiten Europa genomen heeftdan blijkt dat het sedert 1788 van 150 tot 420 millioen gestegen was. Volgens bericht uit Weenen van 30 Aug. heeft dien dag bij Mödling eer.e bot sing tusschen twee spoortreinen plaats gehad Voor zoover de berichten loopen, zijn daarbij 7 personen gedood en 22 zwaar gewond. De machinist van den trein uit Baden schijnt de signalen niet bespeurd te hebben zoodat die trein met volle vaart in botsing kwam met een andere, die buiten het station wachtte en met Zondagsreizigers gevuld was. In de Algerijnsehe gemeente Dellys is een gewezen pakjesdrager overledendie in 1760 geboren was en bijgevolg den ge- zegenden ouderdom van 126 jaren bereikt moet hebben, Te Petersburg is een diner gehouden van artisten, schrijvers en journalisten ter eere van Déroulède. De speeches hielden zich wijselijk buiten de politiek. De schade, door den jongsten storm in de omstreken van Parijs veroorzaakt, wordt op 7,300,000 fr. geschat, te Mon- treuil alleen op 5, te Romainville op 1 millioen. Te Houston (Texas) is de oliefabriek van Howard afgebrand. De schade bedraagt 275.000 dollars. De fabriek gaf aan 180 man werk. Weer een waaghals. Zekere Donovan te New-York ging voor 500 dollars een weddenschap aan, dat hij van de Brooklyn- brug in de rivier zou springen, dat is een afstand van bijna 140 voet. Hij sprong in derdaad naar benedenkwam ongedeerd boven en zwom naar een boot, maar werd later door de politie van New-York gear resteerd. Als voorzorgsmaatregel had Do novan lood gedaan in de zolen van zijn schoenenopdat hij het eerst met zijn voeten het water zou raken. Het stoomschip Daniel Drew, van de Albany-lijn, is in het dok te New-York ver brand. De schade wordt op 150,000 dol lars geschat. Er waren in 1885 2538 branden te Parijs, dat is 98 meer dan in 1884. De schade bedroeg 5.267.000 frs. Te Chicago sloeg de bliksem in eene bergplaats van dynamiet. De ontploffing was geweldig. 8 magazijnen in den omtrek werden met de bergplaats vernield. Men telt gelukkig slechts twee dooden, maar het aantal gewonden is aanzienlijk. Succi is thans zijn 13en vastendag ingetreden. Na den 6en dag verliet hij het bed en ging hij uit rijden in een rijtuig, vergezeld van een paar leden van de com missie, die hem nooit alleen laten. Daarna maakte hij een ritje te paard en liet zich photographeeien. SCHOOL.- EN KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. te Valkenburg (cl. Leiden) ds. M. J. Boumante De Meern. Door het kiescollege te Zoetermeer en Zegwaart is ter beroeping van een pre dikant aan de Ambachtsvrouw het volgende tweetal aangebodendd. E. A. Lasonder, te Oosterwolde en J. Vonk, te Dalfsen. Beroepen bij de Chr. Ger. gemeente te Weesp, ds. A. De Vlieg, te Noord wijk. 9CIIEEPSTIJ DINGEN. Het stoomschip Noord-Hollandvan Java naar Rotterdam, arriveerde 1 Sept. te Mar seille. De Prinses Amalia van Batavia naar Am sterdam, passeerde Perim den lsten Sept. De Prins Hendrik, van Amsterdam naai Batavia, passeerde Galle den lsten Sept. 91AKKTBER CHTEN. De aanvoer op de kaasmarkt te Woerden bedroeg 1 Sept. 57 partijen. Voor Goud- sche kaas bedong men lste soort van f 22.-- tot 24.50, 2e soort 17.a21. Edammer f 21.per 50 KG. Derby f 22.50, Handel redelijk. Op den l9teQ September 1886 is te Baarnna eene korte ongesteldheid, overleden de Heer HENRI JAQUES LEZWIJN, in den ouderdom van ruim een en zestig jaren. Eenige en algemeene kennisgeving. GEMEE\TE-|\STELLI\G VOOR DE OPLEIDIXG TAS nOST IMJlSCUE AMBTENARES! TE LEIDEN'. De inschiijving voor de Lessen heeft plaats op iWaaiidag 13 September a. s. van 10—12 en van 13 uren, in het Gebouw der Instelling, Lokhorststraat. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoogleeraar-Directeur Mr. P. A. VAN DER LITH, Rapenburg 61, Leiden. uitsluitend vervaardigd in de gerenommeerde, door Dr. G. JAEGER eenig geconcessioneerde Fabriek, van tot beduidend lagere prijzen, dan tot heden alhier is aangeboden. Kalverstrnat 157, AMSTERDAM. Zitting van het Kantongerecht te Leiden op 80 Augustus 1SS6. Kantonrechter Mr. W. Van d r Kaay. Ambtenaar van het openhaar ministerie Griffier Mr. F. G. Van Binsbergen. Mr. P. A. Van Bnttingba W.chers. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats j der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. J. A. v. T.Leidon, j L. P.Haarlem P. de K.Leiden A. v. d. L.idem H. T.zwervend A S.Leiderdorp J. B.Leiden, J. K., zwervend, J. V.Noordwyk H. D.Leiden J. W. C hvr. v. J. v. L.idem G. K.idem H. L.idem, A. V Aarlanderveen, J. E. C.Leiden J K.idem G. v. L.idem L. P.idem H. A V.Hazers- woude O. H.Rotterdam K. v. d B-Leiden J. P. D.idem A. M. v. A., hvr. v. A. J. H.idem A. L.idem J. J. v.d. P.. idem, G. v. E.idem P. v. S.zwervend, J. v. d H.Leiden, H. de G.'s Hage, J. G.Leiderdorp, P. v. Z.Uazers- woude .1. v. d. W., Leiden, C. de W.Haarlem J. H. P., Leiden, P. J. O-, idem, J. IL, Leiderdorp, .7. v. K.Leiden G. M.idem L. R.idem H. E.idem J. B.idem, .7. F. B.idem J. C. v. B.idem, G. K.idem., C. W., Noordwy- kerhout D. T., Leiden, C. W., Ras enbeim, «J. H.Oegstgeest N. U.. Leiden, K. R.Oeestgeest, A. S., Leiden, openbare dronkenschap idem idem idem idem idem (2-rnaal), idem idem (2-maal), idem, idem idem idem, idem idem idem idem idem idem, idem (2-maal), idem idem (2-roaal). idem idem, idem idem idem, idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem na vroegere veroordeeling na Hem na idem, na idem idem na idem idem na idem (9-maal) idem na idem (2-maal) idem na idem, i *em na idem idem na idem, idem na idem ƒ1.50 of 3 dagen. 1.of 1 dag. 1.of 2 dagen. 0.50 oi I dag. idem. I.of 2 dacen (2-maal). ƒ1.50 of 3 dacen. ƒ0.50 of l dag (2-maal). 0.50 of I dag. 1.of 1 dag. 0.50 of 1 dag. f ol 2 dacen. 1.50 of 3 dagen, j 1of 2 dacen. f 1.50 of 3 dugen. ƒ1.— of 1 dag. /0.5n of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. J 0.50 of 1 dag (2-maal). i 1 of 1 dag. 0.50 of I dac (2-maal). J 1.50 of 3 dagen. 1.— of 1 dag. 0.50 of 1 dag. idem. idem. ƒ1.50 of 3 dagen. l.of 1 dag. idem. idem. ƒ0.50 of 1 dag idem. idem. idem. idem. idem. ƒ1.of 1 dag. 10.50 of l dag. idein. idem. J 3.— of 3 dagen. j 1.50 of 3 dagen. idem. 3 dagen. 10.of 3 dagen. 1.50 of 3 dagen (2-maal). idem. 3 dagen. f 1 50 of 3 dagen. 5.— of 3 dagen. 3 dagen. ran ZOHLItllA.ADSCllOEAEft, KOISEV. TRICOT-TAILLES enz. Tlaar.Mii .insteeg. DIJKGRAAF EN HOOGHEEMRADEN VAN RIJNLAND zullen op Zaterdag den lSden September 1886, des middags ten 12 ure, in het Qeineenlandshuis te Leiden, bij enkele inschrijving best den, overeen komstig het bestek en de algemeene voor waarden Het verdiepen van eenige wa teringen iu 3 perceelen. Het bestek met 5 bladen profilteekenin- gen zal van den 6den September af voor 15 cent, de algemeene voorwaarden voor 25 cent en de gezegelde inschrijvings-bil- jetten voor 22 j cent verkrijgbaar zijn ter Secretarie van Rijnland te Leiden en bij den Opzichter te Katwijk. De inschrijvings-biljetten zullen uiterlijk op den dag vddr de besteding en alzoo op Vrijdag 17 September in de bua in het GemeenlaDdshuis gestokenof aan bet adres van Dijkgraaf en Hoogheemraden ont vangen moeten zijn. Nadere inlichting is te verkrijgen bij den Ingenieur te Leiden en bij genoemden Op zichter. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd DE CLERCQ, Dijkgraaf. EGBERT DE VRIES, Secretaris. Litdin, den 28'i« Augustus 1886.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 4