BUITENLAND8CHE BERICHTEN uur, Kermesse d'ëté in de Doelen tegen verminderd entrée. Dinsdag 14 Sept. te 10 uren. Harddraverijen voor paarden van zessen klaar, onder den man, prijs f 350, premie f 50, en voor paarden onder den man, die geen prijs hebben gewonnenprijs f75, premie f25. De harddraverij zal wor den opgeluisterd door muziek. Groot schit terend kunstvuurwerk 's avonds te 9 uren, op nader te bepalen plaats. Na afloopslui ting der feestelijkheden in de Doelen. Zondag namiddag is te Alblasserdam op het hof „Soesburg" een 22jarig meisje uit Lekkerkerk tijdelijk te Alblasserdam ver toevende, door eene dolle kat gebeten. De kat is dadelijk onschadelijk gemaakt. De geneeskundige van Papendrecht heeft de eerste hulp verleend. Het bericht van het Randeltbladdat door een zaakgelastigde van den onlangs uit Frankrijk verbannen hertog van Aumale onder handelingen gevoerd zouden worden over den aankoop van het buitengoed ^Elswoud" onder Haarlem, kan in zooverre worden tegengesproken, dat daarvan tot op het oogen- blik nog niets bekend is bij hendie daarvan zeker de wetenschap zouden hebben. (L. v. N.) Z. M. de koning heeft den minister van oorlog opgedragen in drie opvolgende appèls aan het geheele garnizoen te Am sterdam zijne hooge tevredenheid te betui gen voor zijne stipte plichtsbetrachting tijdens de jongste ongeregeldheden, en gelast, dat het 7e regiment niet kampeeren doch aldaar verblijven zal. De minister Heemskerk met vrouw en dochter bezichtigden gisteren de Bakkerij tentoonstelling te Amsterdam, waarop de heer Zomerdijk Bussink prijzen van f 100 en f 50 verwierf de voor ^pièce montée" en tfVol au vent". Omtrent de plannen, om in 1887 te Amsterdam eene tentoonstelling te houden van al hetgeen op voeding betrekking heeft, deelt het Handeltblad mede: Het voornemen bestaat om deze tentoon stelling in het Paleis voor Volksvlijt te houden. Mocht de ruimte in dat gebouw- te beperkt blijken, dan zou men pogingen aanwenden om een gedeelte van het Frederiks- plein tijdelijk in gebruik te nemen. Een der voorname drijfveeren van de ont werpers is, hier te lande verschillende voedingsmiddelen bekend te maken, welke elders met goed gevolg genuttigd worden. Ook is men niet vreemd van het denkbeeld om te Amsterdam eene kookschool op te richten. Voor de politie-agenten te Amsterdam was tot Zaterdag f 23583 bijeengebracht en ten behoeve der noodlijdende gezinnen en personen f 2315. Het bericht van de ontvangst te Weesp van eenige plezierreizigers moet verbazend overdreven geweest zijn. Door de plezier reizigers van eene voorbijvarende boot werd alleen geklaagd, dat zij met steentjes zijn gegooid. Te Renkum heeft men Zaterdagavond getracht de stoomtram te doen ontsporen; op verschillende afstanden waren op de rails groote steenen nedergelegd. De machinist merkte gelukkig nog bijtijds de steenen op, waardoor groote ongelukken werden voor komen. Naar de daders wordt door de po litie ijverig gezocht. In de omstreken van Breda zwerft sedert eenige dagen eene vrouw rond, met het doel de ingezetenen te bedriegen. Zoo kwam zij te Teteringen bij verscheidene ge goeden (o. a. op de buitenplaats van mr. Ingen-Housz)voorgevende te heeten de wed. Rombouts, woonachtig te Teteringen, en onvermogend om haren intrest te beta len. Enkele personen zonden de vrouw niet met ledige handen weg, doch merkten later, dat men met eene oplichtster te doen had. Ook te Ginneken nam zij hare praktijken ter hand, altijd i66dat zij uit de handen der politie wist te blijven. Tusschen Veghel en Druten is een trein ontspoord van den stoomtramweg 's Hertogenbosch—Helmond. De locomotief kantelde in eene sloot en de machinist kwam er onder en kon slechts met vee! inspanning te voorschijn worden gehaald. De man Cremers genaamd, was erg gekneusd en de stoom had hem bovendien vreeselijke brand wonden bezorgdzoodat men voor zijn leven vreest. Ook de stoker weid verwond. De op de locomotief volgende passagierswagen, die gelukkig ledig was, werd ook verbrij zeld. De schade aan weg en materieel is aanzienlijk. Vrijdag arriveerde te Gulpen een groote bende Zigeuners, 58 personen sterk, met 5 wagens. Ze waren maar half gekleed en vielen de menschen lastig om aalmoezen, die ze door geweld trachtten te verkrijgen. Bij verscheiden herbergiers maakten zij ver- teeringen, doch weigerden te betalen. Zij werden echter spoedig door de maréchaus- sées onschadelijk gemaakt en over de üuit- sche grenzen gebracht. De aanvoerder der bende was een sterk gebouwd man en noemde zich Joseph Saldera. GRAVEN II AGE. Door Z. M. zijn benoemdmet ingang van 1 October 1886, tot commies der pos terijen 3de kl. J. F. Abbema Copes van Hasselt, thans commies der posterijen 4de kl.; en tot commies der posterijen 4de kl. J. Moulijn, thans surnumerair der poste rijen. Door Z. M. is, met ingang van 1 October 1886, aan den onderdirecteur bij de rijkstelegraaf P. Elve en aan de telegra fisten der 1ste kl. bij dien dienst S. H. De Beer en A. Van Heinert, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend, behoudens aanspraak op pensioen; en is met ingang van 1 Sep tember 1886, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Sint-Oeden- rode J. C. Van der Maal, thans telegrafist der 2de kl. bij de rijkstelegraaf. Door Z. M. zijn benoemd: bij het wapen der infanterie, tot 1ste luit., de 2de luit. A. F. Meijer, van het wapen, thans gedetacheerd bij het leger in Ned.-Indie; bij het 6de regiment, de 2de luit. A. A. Heisterkamp, van het corps. Door den minister van marine zijn met ingang van 1 September a. s., benoemd tot adspirant-administrateur bij dezeemacht: C. Mathol, C. J. Eeg, C. 1. Soutendam, G. W. Erfinann, A. G. Ter Cock en H. W. Stoelman. De minister van marine zal op 13 dezer geen audiëntie verleenen. BELGIË. De internationale tentoonstelling van werktuigen en materieel op het gebied van het krijgswezen, voor 1887, is te Brussel in staat van voorbereiding. Brussel is daar voor gekozen, omdat deze stad, wegens Belgie's onzijdigheid, het best voor eene tentoonstelling van dien aard geschikt is. 65 van de bende van 80 personen, die de abdy van Soreilmont plunderden, zijn door het hof van Charleroi veroordeeld tot gevangenisstraf van 5 jaren tot 5 dagen. EK «.KLA V U. In de steenkoolmijnen van Castle Eden, graafschap Durham, hebben duizend arbei ders het werk gestaakt omdat zij loonsver- hooging willen. De patroons dreigen met sluiting als het werk niet op den bestaan- den voet hervat wordt. FKANHK1J K. Grévy zal reeds 20 Sept. te Parijs terugkeeren. De Freycinet blijft tot 20 of 25 Aug. te Mont-sous-Vaudreyzal dan een week te Parijs vertoeven en vervolgens een groote reis maken door de departementen. O. a. zal hij te Nantes een politieke rede voering houden. De Fransche minister der posterijen zal den postdienst per tricycle invoeren. Voor die brievenstellers op het platteland, die vroeger in het leger dienden en ten ge volge van wonden de tricycle niet kunnen gebruiken, zouden aan dat werktuig ver betering worden aangebracht, zoodat zelfs gebrekkigen zich daarvan zouden kunnen bedienen. De Brazza vertrekt einde September naar het Congo-land. Evenals de hertog van Aumale zijne jachthonden en paarden op zijne bezitting te Cbautilly heeft laten verkoopen, heeft de graaf van Parijs de zijne te Dieppe, eenige uren van het kasteel van Eu gelegen in openbare veiling gebracht. Zij hebben ge- zamelijk 14,000 fr. gegolden. HrAKJE. La Epoca zegtdat verscheiden koop lieden te Tarragona en te Barcelona hunne kantoren gesloten hebben. Eenige wevers te Battlo, bij Barcelona, die het werk staaktenbeletten hun kameraden den arbeid voort te zetten. De arbeidscrisis begint zich in Catalonië te doen gevoelen. DUITICHLAIVD. De levenswijze van keizer Wilhelm te Gastein vindt men in de Duitsche bladen als volgt beschreven: Om halfacht staat de keizer op en begeeft zich in de aan zijn slaapvertrek grenzende badkamer. Hier ondergaat Z. M., met de hulp van zijn lijfarts en onder toezicht van den baddokter, baron Haudl, de kuur. Tien minuten vertoeft de keizer in het bad, dat op een temperatuur van 27 graden gehouden wordt; daarna neemt hij een half uurtje rust, terwijl hij zijn thee drinkt en gaat zich dan kleeden. Intusschen is het 9 uur geworden en heeft de post uit Berlijn de voor Z. M. bestemde stukken en dagbla den gebracht. De keizer ziet deze gewoon lijk aan het open venster van zijn werkka mer even staande in en begint dan te half- tien zijn ochtendwandeling. Vergezeld van een zijner vleugeladjudan ten en door zijn kamerdienaar gevolgd, verlaat Z. M., met smaak gekleed, zijne vertrek ken. Op het terras voor het badhuis zijn omstreeks dezen tijd gewoonlijk de heeren van het keizerlijk gevolg verzameldom den vorst te begroeten. De keizer onderhoudt zich daar eenigen tijd met dezen of genen en gaat dan, tame lijk vlug, de groote trap af zonder eenigen steun te behoeven. De op het Straubingerplein toegestroomde menigte groet hij vriendelijk en zet onder wijl, langs de katholieke kerk, zijne wan deling voort. Het in vroeger jaren bij deze keizerlijke wandelingen gebruikelijk vertoon van politiemacht, was dit jaar minder in drukwekkend. Mogelijk dat de autoriteiten hebben ingeziendat de persoon des keizers te Gastein volstrekt geen gevaar loopt. Onder de wandeling, die zich gewoonlijk tot aan het Kötschachtal uitstrekt, onder houdt de keizer zich met zijn begeleiders en blijft af en toe eens staan om het heerlijke gezicht in het Gasteiner Thai te genieten. Nu en dan maakt de keizer gebruik van den rolstoel, die hem steeds volgt. Op den terug weg stijgt de keizer voor de kerk in een hem wachtend rijtuig, omdat hem het stijgen ver moeit en rijdt naar het badhuis terug. De wandeling heeft dan ongeveer ander half uur geduurd. In zijne vertrekken terug gekeerd, rust de keizer eenigen tijd uit, ge bruikt dan een ontbijt dat uit vleesch en een glas rooden wijn bestaat en wijdt zich daarna geheel aan regeeringszakenwaarbij hem verschillende ambtenaren ter zijde staan. Nadat om 4 uur de post weer naar Berlijn is gezonden, gaat de keizer dineeren. Bij het gisteren te Gastein gehouden diner werden geen toosten gehouden. De keizers groetten elkander met het glasnaar gewoonte. Sedert 1 April dezes jaars zijn te Berlijn 34 socialistische vergaderingen ont bonden, terwijl voor 80 de vergunning der politie geweigerd werd. Twaalf vereeni- gingen werden opgeheven en 10 personen de stad uitgebannen. De Russische minister van buiten- landsche zaken Von Giers is gisterenavond te 8} uur te Berlijn aangekomen. Hij nam zijn intrek in het hotel van het Russische gezantschap. De Heidelberger Universiteitsfeesten hebben Zaterdag-avond hun officieel einde gevonden met eene verlichting van het Slot, dat een grootsch en fantastisch schouwspel opleverde voor de duizenden, die zich op den rechteroever van den Neckar verzameld hadden, terwijl de studenten in een aantal met lampions versierde bootjes op de rivier af- en aanvoeren en vuurwerk afstaken. Nog denzelfdeu avond verlieten duizenden vreem delingen de stad, die hare gedenkwaardige feestenover het algemeen door goed weder begunstigd, van het begin tot het einde in de beste orde mocht zien afloopen. R ITILAIV De minister Yon Giers heeft Zater dag een bezoek van markies Tseng ontvan- geu en nog denzelfden dag een tegenbezoek gebracht. De te Warschau, verschijnende bladen melden, dat prins Wilhelm van Pruisen, kleinzoon des keizers, den In Sept. te Skirr- niwice zal aankomen, om met keizer Alex ander deel te nemen aan een jachtpartij in de omstreken dier stad. A9IEKIKA. Volgens een te New-York ontvangen telegram heeft een aantal Texikanen de Mexikaansche grens overschreden. De Ame- rikaansche cavalerie is uitgezonden om hen te volgen. Cutting moest heden naar de stad Chihahua worden overgebracht. Hij vreesde dat hij onder weg zou vermoord worden en riep de hulp in van den gouver neur van Texas. Indien de vijandelijkheden uitbreken, zullen de Texikaansche vrijwil ligers een aanval doen op de Mexikaansche stad El Paso, die zonder verdedigers is. PER TELEGRAAFT BELFAST, 9 Aug. De ongeregeldheden zijn weer begonnen. Te zes uur in den morgen werd de politie weer aangevallen en moesten de agenten weer gebruik maken van hun vuurwapenen. Een persoon werd gedood en velen gekwetst. Van hen, die Zaterdag werden gewond, zijn elf personen overleden. BELFAST, 9 Aug. Des middags. Het oproer duurt voort. De politie, in groote macht aanwezig, schoot op de muitelingen, van welke velen gekwetst werden. Er heerscht groote opwinding in de stad. Het aantal gekwetsten sedert verleden Zaterdag bedraagt, naar men zegt, honderddertig. PARIJS, 9 Aug. Bekend is de uitslag van 183 herkiezingen voor de generale ra den. Op het oogenblik zijn gekozen 148 republikeinen en 35 conservatieven. De republikeinen winnen 18 en verliezen 22 zetels. ROME, 9 Aug. Het gerucht van een breuk tusschen Frankrijk en het Vatikaan, is van allen grond ontbloot. BELFAST, 10 Aug. Gisterenavond was de toestand nog zeer hachelijk. Afdeelingen politieagenten en soldaten bezetten dertig ver schillende punten der stad en onderdrukten elke poging tot rustverstoring. De nacht ging voorbij, zonder dat er iets voorviel. De opgewondenheid begint te bedaren. Er zijn maatregelen genomen, ten einde den staat van beleg af te kondigen, wan neer de ongeregeldheden hernieuwd worden. LAATSTE BERICHTEN. Door Z. M. is den heer Donker Cur- tius, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als raadsheer bij den Hoogen Raad der Ne derlanden, onder dankbetuiging voor de ge wichtige diensten den lande bewezen. Over de na ontbinding opnieuw bij de tweede kamer ingediende voorstellen be trekkelijk de Grondwetsherziening zijn geene voorloopige verslagen uitgebracht. De commissiën van rapporteurs achtten door het vroegere onderzoek de beraadsla ging genoegzaam voorbereid om met een gewoon verslag of eindrapport te kunnen volstaan. Dit jaar zullen de najaarsmanoeuvres der troepen in Gelderland aan de IJselstreek worden gehouden. Ter uitvoering van de wet op de ge vangenissen en gestichten, die met 1 Sep tember e. k. in werking treedt, zijn nog de volgende bepalingen vastgesteld De militaire strafgevangenis nabij Leiden blijft voorloopig in dienst. Tegen 1 Sept. a. s. op welk tijdstip het huis van correctie te Hoorn wordt be stemd tot rijkswerkinrichting, zullen de in het huis van correctie gedetineerden voor het verder ondergaan van hunne straffen worden overgebracht naar buiten gebruik zijnde lokalen in de militaire strafgevange nis nabij Leiden, om aldaar, buiten aanra king met de veroordeelde militairen, te wor den verpleegd. Voorts is bepaald dat buiten de arrondis- sements-hoofdplaatsen huizen van bewaring zullen zijn of worden gevestigd o. a. te Leiden. Hedenmiddag ten 1 ure is, komende van Lissabon, aan het Hotel Den Ouden Doelen te 's IIage afgestapt de nieuwbenoemde ge zant van Portugal aan ons hof, graaf De Pindella. ZExc. verliet reeds in den namiddag we derom deze stad, vergezeld van den zaak gelastigde Don Pedro. Beiden begaven zich naar Vlissingen, ter ontvangst van Z. M. den koning van Portugal, die morgen al daar aan wal stapt op zijne reis naar Am sterdam. De koning van Portugal reist hier te lande incognito en wordt vergezeld door: den kolonel van den generalen staf Francisco d'Almeïda, adjudant; den lsten luitenant ter zee De Serpa Pimentel, ordonnance offi cier, en dr. May Figuera, II Ds. arts. Z. M. de koning van Portugal zal in het laatst dezer week op aanstaanden Zondag een bezoek aan de residentie brengen. Op 20 April jl. vermaakten eenige knaapjes van 7 en 10 jareu zich in een weiland te Delft met het plukken van bloemp jes. Dit scheen niet geduld te kunnen worden door zekere S. die de jongens op de vlucht dreef. De jongste hunner, een 7 jarig jon gentje, kon echter niet over een sloot van 1 meter breedte springen en bleef daarvoor staan. Op dit kind koelde S. toen lafhar tig zijne verbolgenheid door het knaapje van de grond te tillen, in de sloot te werpen, wederom uit de sloot te heffen en ten slotte met zooveel ruw geweld tegen den kant van de sloot te werpendat de knaap niet meer kon opstaan. Geen wonder, het kind had zijn linkerbeentje gebroken. Elf weken bleef het onder heelkundige behandeling in het ziekenhuis te Delft. Een aanklacht bij de justitie volgde deze gebeurtenis op en heden was S. voor de rechtbank te 's Hage gedaagd. Hij verscheen echter niet, zoodat verstek tegen hem ver leend werd. Alle getuigen, waaronder de speelkameraadjes van het mishandelde kind bevestigden de feiten. Eenigen hunner be schuldigden den bekl. zelfs dat hij den kleine een schop had gegeven. De subst. off. van justitie requireerde een halfjaar cel. uitspraak a. s. week.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 2