WERE BURGERSCHOOL VOOR MEISJES NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Beze Courant verschijnt dadelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABONNEMENT: Dinsdag 6 Juli 1886. N°. 156. ADVERTENTIEN: Uitgevers: Gebroeders Muré. Kostelooze Vaccinatie. DE BOETVAARDIGE. Leidsche Courant Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Mummer 10 Cent. 200e Jaargang. Van 6 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssteeff 6. Stads-Berichten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente LEIDEN brengen ter kennis van belang hebbenden dat gelegenheid beslaat tot koste looze vaccinatie en revacclnatle voor onvermogenden in het lokaal der Stads-Waae op eiken Woensdagdes namiddags te een aur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE K\NTER, Burgemeester. E. KIST. Secretaris. Leidkn, 14 Mei 1886. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, brengen ter kennis van belanghebbenden d.it de gelegenheid tot in schtijving van leerlingen voor de Hongrrc Burgerschool voor Meisjes wordt open gesteld gedurende de maand Juni, te beginnen op Vr(J 'os 4 Dunt a. s en voorts op eiken Donderdag en tr||dag van d>|. tot vier uren des namiddags, in bet geitouw aan de Garenmarkt, en dat bet eerste admis sieexamen is vastgesteld op Vrydag 9 en Zaterdag lO Juli a. UE KINTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 1 Juni I«86. UTlDIKIEllffi. De 45e verjaardag van II. K. H. de prinses Von Wird, dochter van wijlen prins Frederik der Nederlanden, werd heden ge vierd door het uitsteken der vlaggen uit openbare gebouwen en door het houden van eene parade op het Schuttersveld, gecom mandeerd door den luit..-kolonel jhr. Haer- solte van den Doom en geïnspecteerd door den kolonel Doorman. Ten raadhuize dezer gemeente is heden in het openbaar aanbesteedIs. Het leveren en plaatsen van een ijzeren hek langs het Park. Hiervoor waren 16 biljetten ingeko men; de hoogste inschrijving bedroeg f 3350 en de laagste f 1078.50, voor welk bedrag de levering is gegund aan de hh. M. Lan- gezaal en Zn., smeden, alhier. 2°. Het ver- riebten van herstellingen aan de Morsch- poort. Van de 10 inschrijvingen gold de hoogste f 1987 en de laagste I 1528. Be sloten werd de gunning aan te houden. Bij de op lieden gehouden openbare verkooping van cokes, bij pattijen van loO, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 36, f18,50, ƒ3,90 en f 1,90, laagste prijzen 35, ƒ18,50, f 3,70 en ƒ1,85. Gisterenavond had op de buiten-socie- teit „Amicitia' een voorval plaats, dat zeker aan een misverstand moet geweien worden Toen daar de muziekuitvoering een aanvang had genomenwist zich een viertal personen toegang te verschaffen tot den tuin en plaats te nemen voor de veranda. Nauwelijks daar gezeten werd hunne aanwezigheid door een onder de veranda met familie gezeten officier opgemerkt, die daarop dadelijk een der be dienden opmerkzaam maakte, waarop deze den ongenoode gasten onder het oog bracht dat het voor hun daar eene verbod-n plaats was, waarop zij zich, zonder de minste stoornis te verwekken, verwijderden. Hedenmorgen ten 7{ uur is tenge volge het op hol gaan van het paard be spannen voor een melkwagen de bestuurder daarvan, genaamd B. 11., daar afgevallen en daarbij een buil in het gezicht gekregen Op de Haarlemmerstraat nabij de Jan- vossensteeg struikelde van ochtend het paard van een doktorskoetsje, tengevolge waarvan de boom van het rijtuig brak. De op den bok en in het rijtuig gezetenen kwamen met den schrik vrij. Een beschonken man werd hedenmid dag door eenige agenten van politie naar het bureau gebracht, wijl hij niet alleen in dronken staat zich bevond, maar ook de hem volgende menigte met een lang brood mes bedreigde. MUZIKK, LETTEREN K\ KUNST. Geboortedag (1817) van W. J. A. Jonckbloet. Men verneemt dat de heer Joh. Ver hulst is afgetreden als directeur der afdee- hng Amsterdam van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. De .Liszt Verein" te Leipzig stelt zich voor van 2224 Oct. een groot feest te vieren, ter eere van den meester wiens naam de vereeniging draagt en die alsdan zijn vijf en zeventigste!: verjaardag hoopt te vieren. De .Verwaltungsrath der Bühnenfest- spiele", te Bayreuth verklaart in de Uuit- sche muzikale bladen, dat het gerucht, als zuuden de voorstellingen dit jaar niet plaats vinden, op onwaarheid berust, en ondanks den betreurenswaardigen dood van kuning Ludwig van Beieren, btscliermer der onder neming, aan alle aankondigingen eu belolten zal worden voldaan. De InJitche Spectator waarvan we indertijd de geboorte meldden kon zich niet in langen levensduur verheugen. Reeds op den aanvallige» leeftijd van dertien weken moest het blad den strijd om 't bestaan op geven. De Parijsche .salon" is gesloten. Deze tentoonstelling heeft 56 dagen ge duurd en werd door 372 000, d. i. 80 000 meer dan verleden jaar, eutrée betalende be langstellenden bezocht. De ontvangsten bedroegen meer dan 315000 fr. De Parijsche .Société des Gens de lettres" kreeg een legaat van 60.000 frs., Ie aanvaarden over 60 jaren. Aangezien van het legaat dadelijk 12.000 frs. moesten wor den gestort als successierecht, en die som met rente op rente gedurende 60 jaren nog meer zou bedragen dan 60.000 fr., werd het legaat verworpen. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. Op de internationale conferentie tot wering van drankmisbruik op zee moet, naar Het Fad. verneemt, besloten zijn den verkoop van drank op zee geheel te ver bieden, en aan de vaartuigen, thans reeds met politietoezicht belast, op te dragen tegen overtreding van dat verbod te waken. De Oranjevaan kan uit goede bron mededeelen, dit in den loop dezer week het officieele bericht kan verwacht worden, dat de heer Mackay de op hem uitgebrachte keuze in het hoofdkiesdistrict Utrecht aan neemt. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam zijn Zaterdag tot arts bevor derd de heeren B. G. E. YV. Van Dugteren en K. E. Ziegeler, doctorandi. Na de N. R. Ct. verneemt is de heer W. F. Ruygrok, adj.-commandant, belast met het toezicht op den arbeid, bij de mi litaire strafgevangenis te Oestgeest, bestemd met 1 September a. s. op te treden als directeur der werkiniichting te Iloorn. N'adeie berichten omtrent het stoom schip Hok Cantondat bij Rigas is gestrand en geplunderd, melden, dat dit schip gere geld dienst deed voor den aannemer der leveranciën voor de marine op Atjeh. De gezagvoerder Hansen is uit Denemarken, evenals zijn jonge vrouw. Rigas was tot het vorig jaar ons bijzonder goed gezind. Op 13 April 1885 is de radja Poljoel Aioliained overleden. Zijn zoon radja Ismaël is op 27 April 1885 als zijn opvol ger geïnstalleerd, liet schijnt, dat dit in- landsch hoofd de voetstappen zijns vaders niet drukt. Uit zijn verdere houding zal moeten blijken, wat daarvan is. Hbl Uit Weenen wordt aan de N. R Ct geseind: De secretaris van bet Nederland- sche gezantschap alhier, de heer Crommelin, vertrok op 23 Juni met den markgraaf Alfred Pallavinciniom een tocht te maken op den Grossglockner (Oostenrijksche Alpen). Zij waren voornemens Donderdag 11. terug te komen, maar zijn nog niet teruggekeerd, en alle navragen, per telegraaf omtrent hen gedaan, bleven zonder gevolg. Men vnest nu, dat bun eeo ongeluk overkomen is. H. J. J. Ratelband, gep. sergeant- majoor van het Indisch leger, deelt in bet Vaderland mede, met verzoek daaraan pu bliciteit te geven, dat door hem eene aan klacht is ingediend bij den officier van jus titie tegen de militaire autoriteiten (i c. den commandant der veldartillerie) wegens weder rechtelijke gevangenzetting. De zaak is deze. Hij had zich als burgerschrijver geëngageerd bij het tweede regiment veldartillerie, op 12 Mei 1886, doch vroeg uit deze betrekking ontslag op 21 Juni jl. Op 28 Juni, door den kolonel-commandant ontboden, vernam hij, dat deze in last had hem te straffen met 4 dagen provoost-arrest, welke straf door hem inderdaad werd ondergaanechter onder herhaald protest bij verschillende auto riteiten. Hij is van oordeel, dat hij als niet-militair aan de militaire wetgeving niet onderworpen is. Hij grond zich daarbij op de feiten, dat hem bij zijne indiensttreding de krijgsartikelen niet zijn voorgelezen, ten blijke dat hij niet als militair wordt beschouwd; dat zijn vorig paspoort niet is ingenomen zoodat hij het karakter van gepensioneerd militair heeft behouden; dat zijn contract slechts ééne straf kentontslag uit den dienst, hem op te leggen door den minster van oorlog. In de vorige week zijn krachtens de vreemdelingen wet door de rijkspolitie aan gehouden en over de grenzen gezet 55 vreem delingen, waaronder 1 vrouw. Over de afgeloopen maand Juni kwa men in het Algemeen Politieblad op de maandelijksche lijst van gesignaleerdeu voor de namen van 1190 personen. Het bestuur van den grooten Westeind- schen polder onder Sioinpwijk en Zoeterwoude heeft zich tot provinciale staten opnieuw gewend, met verzoek om wijziging in de inrichting van den Grooten Westeindschen polder. Het betreft de beide verlaten, strek kende tot vaart-gemeenschap tusschen het polder- en het boezemwater, het eene ge legen onder Zoeterwoude aan het noordelijk-, het anlere onder Stompwijk aan het zuidelijk eind des langwerpigen polders. Vrijdag is op 63-jarigen ouderdom te FEUILLETON. 330.) (Slot.) .Alles Toor haar, mijnheer." .Ja," sprak de graaf, terwijl hij een tee deren blik op zijn vrouw en zijn dochter wierp, .alles voor haar!" De gravin herhaalde: .Alles voor haar!" .Dames en heerensprak Corvisier. .Wij verzoeken u uw handteekeniug te willen plaatsen." Al de aanwezigen teekenden het contract. XXXIII. BÏSLDIT. Een maand daarna werd het huwelijk van Adrien De Verveine met Lucie De Lasserre met grooten luister te Parijs voltrokken. Op deuzelfden dag trad William Durkett in den echt met Adèle De Latrade, die hij had ontmoet, en voor wie hij aanstonds een hartstochtelijke liefde opvatte. Toen zij na afloop van het bruiloftsmaal het buis van De Lasserre verlieten, bleven Van Ossen en docter Albin eeu oogeublik staan praten. .Hoe vind je thans den graaf, Van Os sen?" vroeg de geneesheer. .Heel goed, hij is geheel beter." .Ja, geheel genezen, lichamelijk en gees telijk beide. Heb ik je niet vooruitgezegd, dat ik zijn leverkwaal wel zou meester wur- den? De lever, mijn waardste, de lever. Daar zit het hem. Ik heb de lever, Van Osseneens duchtig onder handen genomen, en de verstoppingen er in verwijderd. Onze vriend is voor goed genezen tan zijn zwaar moedigheid, droefgeestigheid, kwellingen en zonderlinge denkbeelden. Daar hij niet meer aan zijn lever lijdt, is hij ook geen hypochondrist meer." .Ik heb allen mogelijken eerbied voor de wetenschap," antwoordde Van Ossen, .en in zonderheid voor uw kennis, Albin. Maar wat lie Lasserre betreft, geloof ik, dat zijn dochter veel meer heeft toegebracht tot ge nezing van zijn zedelijke kwaal dan al uw medicijnen." Albin schudde met het hoofd. .Beste Van Ossen," sprak hij, .delever, de lever, daar zit het hem." Mevrouw Delorme zou voortaan op haar zelve leven. Uit erkentelijkheid voor de zorg vuldige verpleging zijner dochter, had graaf De Lasserre haar bij nutariëele acte een jaarlijksche lijfrente van tien duizend francs toegelegd. Gabiron en Noirot ontvingen ieder een wissel op de Franscbe bank van honderd duizend franc*. Beiden besloten om voor hun betrekking bij de agentschap Serpin te bedanken. De eerste kocht in de buurt van St. Queutin, zijn geboorteplaats, een optrekje met een lapje gtond, dat hij om zich niet te vervelen, zelf wilde bebouwen. Noirot, die vier kinderen tot zijn last had, kon niet gaan rentenieren, maar moest eeu betrekking er bij waarnemen. Sinds hij evenwel uit het gal van de trap het vermorselile lijk van den vicomte had zien te voorschijn balen, hid hij allen lust in zijn vak verloren. Hij wrnschte kasthouder te «orden op een ban kierskantoor. Door den invloed van den heer Van Ossen had hij allen kans zijn ueitsch vervuld te zien. Jacques Sequin, zich ook schrijvende en noemende Lory, en Anlonie Nartin, Lij- genaamd Colibri, werden tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld, en de Grappige en zijn vrouw tot tien jaren tuchtbuisaltaf.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 1