MLJ BUBL A. M raCm. aftreding 1892 werden gekozen de heeren Leon Magnée en J. L. T. Üroneman. Aan dit verslag opgemaakt door den secretaris-penningmeester, den heer P. F. L. Waldeck is door den hoofdinspecteur der vereeniging, den heer G. J. Hengeveld een naschrift toegevoegd waarin hij met nadruk wijst op de handelwijze die de vee fokkers, in 't belang van hun vee en hun finantieel, wel zullen doen te volgen. Sedert eenigen tijd heeft de Nederland- sche Rijnspoorwegmaatschappij rijtuigen Ie en 2e klasse van een nieuw model in ge bruik gesteld. De reiziger, die plaats neemt in een van de twaalf wagens, die op de treinen uit Den Haag ingelegd worden zal dadelijk ontwaren, dat deze compartimenten veel ruimer en luchtiger zijn ingericht dan de oude afdee- hngen le en 2e klasse. Daartoe werkt voor namelijk mede de meerdere hoogte van de Wagens door de koepelvormige bedekking, inwendig een plafond dat met levendige kleuren en arabesken beschilderd is. Ook de bankenmet breeder middelpad (zoodat de onwillekeurigen kuieënaanraking met de medereizigers wordt vermeden) zijn van een nieuw type, en de kussens kunnen al naar gelang men ze keert gebruikt worden als lederen of fluweelen zittingen. Elke afdeeling van het rijtuig rust op gutta percha banden of veeren, die, wel verre van schok ken of stooten te veroor zaken, den spoorwagen eene lichte aange name schommeling geven. De lamp, vervaardigd naar het systeem Ridsdale, geeft door eene speciale vinding van den brander een helder en constant licht, dat de vroegere verlichting met de olielan taarn verre in de schaduw stelt. De tweede klasse-rijtuigen van dit model bieden dezelfde gemakken, maar zijn anders gestoffeerd dan de met donzig donkerrood fluweel bekleede eerste-klasse compartimenten. Voor eene reis in die wagens is geen boogere vrachtprijs verschuldigd. De hertog van Nemours kwam Maan dagochtend van Parijs te Brussel aan. Van daar zette hij de reis voort naar ons land. Op 26 Juni is te Delft plotseling overleden de oud-hoogleeraar mr. B, J, Grotama, in den leeftijd van 64 jaren. Gisterenochtend zijn op de Groote Markt te Delft de eerste voorbereidende werkzaamheden aangevangen voor de plaat- •ing van het standbeeld van Hugo De Groot. Een waarschuwing voor hen, die inee- nen dat men zijn eigen rechter mag zijn, om zich voor schade te behoeden. Een eU dere wonend schuldeischer van zekeren han delaar in comestibles te Delft, wiens zaken niet al te voordeelig staan, kwam voor een paar dagen over en eischte f 60 voor ge leverde winkelwarentoen de winkelier niet in staat was aan 't verzoek te voldoenpakte de leverancier zooveel goederen wegals hij meende noodig te hebben om geen schade te lijden. Deze door hem bij een ander winkelier geborgen goederen, zijn echter door de po litie in beslag genomen en tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. Gisterennacht is te Delft een hevige brand uitgebroken in eene behuizing van 4 verdiepingen aan de Groote Markt, waarin een 50 cent Bazar werd uitgeoefend. Het vuur is in den winkel ontstaan, de voor deur is onmiddellijk door de politie met behulp van eenige burgers ingeloopen en heeft de politie getracht, door het werpen van eenige handbluschgranaten het vuur tegen te gaandoch vruchteloosin een oog wenk stonden alle 4 verdiepingen in lichter laaie vlam, zoodat de brandweer, zoomede de stoomspuit der gist- en spiritusfabriek die alle spoedig niets konden verrichten, dan alleen de belendende perceelen nat hou den. Het perceel is geheel uitgebrand. De eenige bewoner is, na te zijn gewekt, in de gracht, achter de behuizing loopende, gesprongen, daar de doorgang door den winkel onmogelijk was. Het gebouw is ge heel uitgebrand. De hitte was zoo hevig, dat daartegenover den achterkant van het huis, van de daar staande huizen, de ruiten zijn gebarsten. Huis en iuboedel waren verzekerd. In een bloemtuin te Rockanje staat een stamroos, die niet minder dan 155 bloemen en knoppen draagt. Het stoomschip Prinz Albreckt kwam Dinsdag jl. van Nagasaki met een ongebro ken lading van ruim 24.0UÜ balen rijst in de Spoorweghaven te Rotterdam aanen begon de lossing Woensdag-ochtend, waarna Vrij dagavond, dus in den tijd van slechts drie werkdagen, daar er 's Dachta niet gewerkt werd, de geheele lading gelost en gewogen was. (JV. R. tl,) Een kastenmakersgezel, die Zaterdag avond in de Damstraat te Amsterdam bij het in arrest nemen van eene ventster van het blad Recht voor Allen luide opruiende woorden gebezigd heeft, zal wegens opzet ting tot wederspaunigheid wordeu vervolgd. Ubl Een persoon, die in den nacht tus- scheo Zondag eu Maandag zich aau de De Ruyterkade te Amsterdam iu het gras te slapen gelegd heeft, moest gisterenochtend bij zijn ontwaken tot de droevige ervaring komen, dat, terwijl hij sliep, onbekenden hem beroofd hebben van zijn horloge met ketting, geld en andere kostbaarhedeno. a. een ring welke hem van den vinger getrok ken is. Om eene portefeuille iu een der binnenzakken van de jas te kuuuen berei ken, heeft men de jas van den slapende op de borst opeugesnedeu. Bclderok, de bekende socialist, is weder op het Damrak te Amsterdam aan gehouden, terwijl hij bezig was centen te strooien, ten einde eeii oploop te verwek ken (wat tamelijk wel gelukte). De volks menigte werd iu de Warmoesstraat door de politie met stok eu sabel uiteengedreven Men heelt Belderok ook in den omtrek ge zien van de plaats, waar een paar van de beruchte anti-mouarchale biljetten waren aangeplakt. Gisterenochtend viel te Baarn een timmerman van den 6den steiger (pl. m. 50 voet), van het in aanbouw zijnde badhuis. Zwaar gewond is hij in de keet van de aannemers opgenomen, waar hem ook de eerste geneeskundige hulp verleend werd. De bekende harddraver Corsirvan den heer 1. Henri Everts te Zalt-Bommel, heeft den 28en dezer te Rouaan den eer sten prijs van 6000 fr. gewonnen. Uit Lonneker wordt aan de N. R. C. gemeld: Op eene Zaterdag bij den burge meester ingekomen ongeteekende kennisge ving, met postmerk Hengeloo, dat er Zon dagmorgen weder gelijk voor eenigen tijd eene socialistische bijeenkomst en optocht met vaandels in de buurtschap Boekeloo zou gehouden wordenbegaf dezede heer Storm van 'i Graveaande, zich reeds Zondagmorgen om 6 uur, vergezeld van den wakkeren bri gadier-majoor Kromhout van der Meer en een paar zijner politieagenten naar Boeke loo, en door deze handeling werd de voor genomen manifestatie totaal verijdeld. De nieuwe cellulaire gevangenis te Breda wordt met 15 Augustus e. k. in dienst gesteld. Te Venloo ziet men tegenwoordig dik wijls Pruisische douanen in burgerkleeding, die komen spiouneeren, wie eu waar men tahak en koffie koopt om dit in Duitsch- land binnen te smokkelen, ten einde dus die Bluikers te kunnen aanhouden. CHAVENUAGE. Door Z. M. is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan W. Van Bork, als telegrafist der tweede klasse bij de rijkstele graaf. De luit. ter zee 2 de kl. J. T. T. Modderman wordt met 16 Juli a. s. ge plaatst aan boord van Zr. Ms. wachtscbip te ilellevoetsluis. BUITENLAN'DSCHË BERICHTEN. BËL61E. Bij kon. besluit is bij het Belgische leger een nieuwe categorie van officiereu, ui. hulp officieren, ingesteld. De imniater van oorlog wordt gemachtigd om aan de onderofficieren der infanterie die zich goed gedragen en die na acht jaren dienst, blijk geven voldoende geïnstrueerd te zijn en de noodige bekwaam heden te bezitten, een diploma af te geven, krachtens hetwelk zij eventueel de functie van hulpofficieren zullen kunnen vervullen. In dat geval zullen zij een nieuwe voorwaar delijke verbintenis van vijf jaren moeten on dergaan. Na dien tijd vervalt het diploma, dat ook tusschentijds wegens wangedrag kan worden ingetrokken. De dienstdoende hulpofficieren zullen het zelfde tractement en dezelfde toelagen ge nieten als de 2de luitenant en de aan dien rang verbonden insignia dragen. Zij zdlen in de kaders van het leger kunnen worden toegelaten. Prins Victor Bonaparte heeft in het hotel de Bellevue te Brussel bijna de eerste étage betrokken. De prins heeft nog geene woning gekozen en daar hij zijne zaken ge woonlijk zelf doet, zal hij zeker ten minste een paar weken in het hotel vertoeven eer hij zich een vaste verblijfplaats heeft uitge zocht. EIGELA1VO. Gedurende de jongste zitting van het Engelsehe lagerhuis werden in het restaurant daarvan gebruikt: 85 dejeuners, 5155 lun cheons en 8705 diner». Ue heer John Aird, lid der firma Lucas Aird en John Aird Sons, meldt, dat zijn firma heeft aangeboden al de wer ken, het ontworpen scheepvaartkanaal van Manchester betreffende, in vier jaren uit te voeren voor een som van ongeveer 70 mil- lioeu gulden; dit aanbod is door de directie aangenomen. De heeren Rothschild hebben aangeboden het kapitaal te plaatsen. Zoodra de heeren Lucas en Aird de beschikking over den grond hebben, zullen zij er 70 mijlen spoorweg aanleggen, te bedienen met 80 locomotieven en 5U0U wagens. Binnen enkele weken kan dus de tijding verwacht worden, dat het kapitaal is volteekend, eu Hat met den ontzuglijken arbeid is aange vangen. De Engelscben hebben in een dezer dagen aan de Dacoïts, die den heer Phayre hadden vermoord, geleverd gevecht, 9 vij anden gedood en 25 gekwetst. De Timen verneemt uit Durban, dat dc Engelsehe hunne troepen in het Bechuana- land versterkenoiudat de boeren van Rooie Grond dreigen Mosjelte aan te vallen, dien zij beschuldigen van de landcommissie te hebben voorgelogen. De boeren van Zulu- laud dringen aan op eene afdoeude regeling der zaken iu hun land, en zouden ten be hoeve daarvan een nieuwe deputatie, om met de Britsche overheid te onderhandelen. Het Zuluhoofd Undabuko beeft zich afgescheiden van Dinizulu, wien hij zelfs den troon van Zululaud betwisten gaat Undabuko erkent dat hij mede heeft geholpen aan het ver giftigen van Getaway o. FKAilKUlJ k. Voor de rechtbank van de Seine is Zaterdag behandeld de zaak van den heer Meyer, directeur van leGauloin, beschuldigd van den heer Drumont, schrijver van v\& France Juive"in een tweegevecht verwond ie hebben. De zaak kwam hierop neder: dat de heer Meyer met de linkerhaud den degen van zijn tegenstander had afgeweeid, terwijl hij tegelijkertijd met de rechterhand hem een steek in de dij toebracht. Drie getuigen van liet tweegevecht hadden het geïncrimineerd feit zien plegen; de vierde ge tuige en de dokter verklaarden, niets ge zien te hebben. Na het getuigenverhoor is de zaak 8 dagen uitgesteld. De hertog van Nemours is naar België vertrokken; volgen» latere berichten naar de Nederlanden; de hertog van Alencon, die den graaf van Parijs op 't oogenblik vergezelt, zal zich naar Oostenrijk begeven, waarheen zijn vrouw en kinderen reeds vooruitgereisd zijn. Victor Napoleon is te Moncalieri, waar hij zijn vader zal ontmoeten. Beiden waren door prinses Clotilde per telegram ontboden. Onlangs is in de hoofdstad van de republiek St. Domingo een merkwaardig man in den ouderdom van 105 jaren overleden, nl. Charles Marle, zoon van generaal Marle, een der grootste aanhangers en bewonderaars van Napoleon I. Op elfjarigen leeftijd zag hij Lodewijz XVI guillotinëeren. Later diende hij onder generaal Bonaparteen maakte den veldtocht naar Italië mede. Bij den val van Napoleon was Marle mede-directeur van het blad Le Comtitutionnelen vervolgens werd hij redacteur van verscheidene andere bladen, die indertijd niet weinig invloed op den gang der zaken uitoefenden. Als lid van de Fran- sche Academie stelde hij menige wijziging in de spraakkunst voor, welke ook werden tot stand gebracht. Hij was de eerste leer meester van Alexandre Dumas, die onder zijn leiding de eerste stappen op de baan der letterkunde zette, waarop deze later zoo vele lauweren heeft ingeoogst. Toen Napo leon zich schuldig maakte aan den staats greep van December, vertrok Marle uit Frankrijk en vestigde zich op St. Domingo, waar bij sedert dien tijd steeds zeer eenvou dig leefde. IPANJL De ggouden roos", door den Paus aan de koningin-regentes Christina van Spanje toegedacht, is een tak met 9 bloemen, J4 knoppen en omstreeks 100 bladen, in fijn goud naar de natuur bewerkt. De grootste roos is in het midden geopend, een geurigen balsem en muskus inhoudende, door den Paus, onder bepaalde plechtigheden, daarin gelegd. Deze gouden tak is vastgehecht in een verguld-zilveren, fijn geciseleerde vaas in 16de-eeuwschen stijl, waarvan de heng sels uit twee engeltjes bestaan. Op het midden der vaas is de heilige Christina af gebeeld, en aan de andere zijde is een La tijnsch opschrift, het geschenk toewijdende aan *de moeder des konings van Spanje". Op het voetstuk staat de naam des Pausen en relief. Het geheele kunstwerk heeft een hoogte van 80 centimeter eu is vervat in een notenhouten kistje met het ingelegde wapen des Pausen. Het is geleverd door s Pausen juwelier Tarfani. ITALIK In Tyrol is op deu top van een berg, de Sonnblick, die ruim 90u0 meter hoog is, ren observatorium opgericht, dat het hoogste in Europa is. De waarnemingen worden aan de wereld beneden, door middel van de telefoon en de telegraaf medegedeeld, om nog deiizelfJen avond in de nieuwsbla den te worden opgenomen. DU1TICULAN1I. De gebruikelijke samenkomst der kei zers van Duitschlaud en van Oostenrijk zal op 18 Juli te Gastein plaats hebben. De Duitsche rijkskanselier vertrekt deze week naar Kissingen. De prins-regent van Beieren heeft, evenals kouiug Ludwig 11 dit placht te doen, bediendeu, hofnjtuigen en paarden ter beschikking van den heer Von Bismarck gesteld, zoolang deze zich op Beiersch groudgebied bevindt. De Gemeenteraad van Berlijn heeft 2 millioen mark beschikbaar gesteld voor de nationale tentoonstelling te Berlijn in 1888. ANEK1KA. Uit Chicago meldt mendat de wis selwachters van den Lake-Shore-spoorweg het werk hebben gestaakt. Hec goederen vervoer heeft geheel opgehouden. PER TELEGRAAF. PETERSBURG, 29 Juni. Het Journal de St. Pelersbourg beschouwt de openbare overtreding van Turkije's rechten en de be sluiten der Europeesche conferentie te Sofia, zonder dat de Porte zich hierover gebelgd toont, als een bewijs dat de Sultan bet met den vorst van Bulgarije eens schijnt te zijn. Niemand zeg! het blad kan natuurlijk het gevaar miskennen, dat een dergelijke bedenkelijke aanmoediging tengevolge kan hebben, maar natuurlijk is het Kuslands taak niet om als de eenige verdediger van de be sluiten der mogendheden op te treden. WASHINGTON, 28 Juni. De heer Ran dall heeft bij het huis van vertegenwoordi gers een voorstel ingediend, strekkende tot hervorming van het bestaande tarief dei in- en uitgaande rechten. Hij wensciit eene ver mindering der iuvoerrechteu en accijnzen: eene wijziging der wetten op de heffing der belastingen; opheffing der mlandsche belas tingen van allerlei op tabak en van alle wet ten waarbij de verkoop en de aanplant van tabak beperkt worden. Dit ontwerphetwelk op 1 Januari a. s. in werking zou treden, zou eene vermindering der staatsinkomsten met 35 millioen dollars tengevolge hebben. Men acht de aanneming van het voorstel zoo goed als onmogelijk. LAATITE BERICHTEN. Voor de herstemming van twee leden voor de tweede kamer der staten-generaal in het hoofdkiesdistrict Leiden zijn, voor zooverre thans bekend isheden opgekomen Leiden 1334 k. 1218 Oegst geest 104 91 Rijnsburg 60 B 54 Katwijk 116 H 107 Valkenburg 20 19 Sassenheim 59 57 Warmond 70 64 Noordwijk en 141 B Voorhout 47 Noordwijkerhout 62 61 Leiderdorp 92 87 Koudekerk 64 Benthuizen 32 25 Hazerswoude 159 146 Zoeterwoude 210 192 Voorschoten 107 98 Wassenaar 134 B 124 Woubrugge 105 96 Ter Aar 84 Oud'hoorn 124 108 Zevenhoven 55 B Nieuwkoop 127 In het geheel 3306 9 Bij de vorige stemming werden uitge bracht te Leiden 1138, Oegstgeest 88, Rijnsburg 54, Katwijk 109, Valkenburg 19, Sassenheim 53, Warmond 59, Voorhout en Noordwijk 173, Noord wij kerhout 60, Lei derdorp 85Koudekerk 59, Benthuizen 30, Hazerswoude 150, Zoeterwoude 187, Voor schoten 87, Wassenaar 120, Woubiugge 93, Ter-Aar 78, Oudshoorn 91, Zevenhoven 49 en Nieuwkoop 119, té zamen 2901 stemmen. Hedenmiddag werd aan de Aloëlaas een jongen, die aan den kant der sloot sat om de exersitiën der dd. schutterij gade te slaan, door een baldadige hand een duw tegen den rug gegeven, tengevolge waarvan hij in de sloot viel. Hij werd echter ter* atond uit sijne benarde poeitie gered.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 2