NIEUAVS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Deze Courant verschijnt dadelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABONNEMENT: ADVERTENTIE N: Dinsdag 18 Mei 1886. N°. 116. 200= ja«rBang. Uitgevers: Gebroeders Muré. DE BOETVAARDIGE. Leidsche Courant Van 16 regels0.90. Voor Leiden, per 3 maanden1.25. WgSiÉKf Eike regei meer 0.15. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, i contant, zonder rabat, per regel 0.10. Prijs per Vuminer 10 (ent. Bureel: Scheepuiakerssteeg 6. Stads-Berichten. nCIllTTKMJ. BURGEMEESTER ik WETHOUDERS tik LEIDEN doen te melen, dat, ter voldoening aan de met van den 11 April 1827 Staatsbln*. 17), een aan vang zal morden gemaakt met de inschrijving voor den Schutterlijken dienst, van degenen welke daartoe dit jaar in de verplichting vallen. Dat deze inschrijving zal geschieden in lien afzon derlijke registers, mei dien verstande, dat de per- Bonen, geboren in 1852 tot 1860 ingesloten, welke rich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen inettermoon hebben nedergezet, waar onder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrijving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreemdelingen, zullen worden in geschreven achter-in de registers, maartoe zij volgens hunnen ouderdom behoorentermijl de geborenen in het jaar 1861 zullen morden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jarc 1886 en het tiende, of dat der geborenen in 1851, van liet vorige jaar, zal komen te vervullen. Dat van de inschrijving niernaud der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, en dus ook niet die personenwelke reeds hun ontslag uit den Schutterlijken dienst hebben hekomen. Dat de registers van inschrijving, ingevolge art. 5 van het Koninklijk besluit van den 21 Maart 1828 [Staatsblad n C), zullen worden geopend op Zaterdag den 15 Mei aanstaande, en op Dinsdag den 1 Juni daaraanvolgende zullen morden gesloten. Daldeitialve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den leB Juni niet hebben doen inschrijven (en dus ook ieder persoon, van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd heb bende vreemdelingen, alsmede de militairenmelke hun finaal ontslag hebben bekomen en niet meder lijn in dienst getreden), hij ontdekking, alsnog ach ter de teekening tot sluiting, door het Hoofd van de Regeering a..n het einde van het register te plaatsen zullen morden ingeschreven, met bijvoeging van het woord: ambtshalve, en volgens art. 9, door den Schuttersraad zullen morden vermezen tot eene geld boete, en daarenboven dadelijk, zonder lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting te hunnen aanzien Inston den; termijl in zoodanig geval het huwelijk hun ook geene aan-praak geeft om in de tweede klasse ge bracht te worden; alles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der wet van den 31 Dcceinltcr 1832 Staatsblad n#. 67), op hen moch ten kunnen morden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand om, voor zooveel hij niet van een geboortebewijs voorzien is, voor hen welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen afha len ter secretarie dezer gemeente (afdeeling hurgerlijke stand), van heden af, van des vooimiddag9 9 lol s'na'.uldags 4 urenterwijl zij, welke elders geboren zijn, zirh dat bewijs vóór de inschrijving zullen moeten aanschafien zullende een ieder veraulwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, hij gemis zijner ge boorte-akte, door eene verkeerde opgave van het ge boortejaar, abusievelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt her innerd, dat zij hij de inschrijving tevens tullen moe ten opgeien hunne woonplaatsbenevens het straat- nomtner hunner woninghun beroep en dat hun ner ouderszoo die nog in leven zijn, alsmede den lijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschre venen gehuwd of ongehuwd zijnen in liet eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van elk geslachtwordende de gehuwden aangemaand om zich van een extiact uit het huwelijksregister te voor zien, oin daarop door den heer der gebuurte, in wiens gehuurle zij wonen, het getal hunner kinderen te doen ccrtificeerenten einde daarvan hij de inschrij ving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier huwelijks-extracten van heden af worden geva ceerd ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burger lijke (tand), van des voormiddags 9 tot 's namiddags 4 uren. Dal, ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, iu die termen vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der ver trekken van het Raadhuis, en wel: Op Zatei dag den 15 Mei 1886, de bewoners van Wijk I, II en III; Op Alnandag den 17 Mei 1886, de bewoners van Wijk IV en V Op Dinsdag den 18 Mei 1886, de bewoners van Wijk VI, benevens de bewoners van de buitenwijk; Op Woe?isdag den 19 Mei 1886, de bewoners van Wijk VII cn VIII; telken dage van des vooriniddags 10 tot des namiddags 2 uren; met uitnoodigingom op den bepaalden dag zich stiplelijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten liehhe de gevolgenwelke uit het achterblijven zouden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de wet, vóór den 1 Juli aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloupen, nader woiden hekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zp. M*. besluit van den 7 September 1828 Staatsbln°. 55) roepen hij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwenaar met kind of kinderen, in het afgcloopen jaar in de termen zijn geweest, oin uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te morden gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden van limine vrouwen of kin deren, de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene Schutters- rjl geplaatst moeten morden, oin van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kermis te geven, of zich daartoe ter secretarie aan te melden, des voormidd.igt tusschen 9 en 1 uur, vóór den lijd van aanvang der inschrijving, en dus uiterlijk tot den 14 Mei aanstaande; zullende, wanneer deze kennisge ving door den belanghebbende mocht zijn verzuimd, en hij dientengevolge niet hij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders proces verbaal tegen hem moeten worden opgemaakt en aan de Rechtbank ingezonden, ten einde op de nalatigen toe te passen de strafbi paling van art. 1 der wet van rlen 6 Maart 1818 Staatsbln*. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ100, en eene gevangenis straf van ten langste veertien dagen, hetzij afzonderlijk, of wel heide strallen te zatnen genomen. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE KANTKR, Burgemeester, Leiden 1 Mei 1886. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETUOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 5 der Wet van den 28en Juni 1881, zooals die nader is gewyzijjd; Brengen ter algemeene kenu.s. dat door het besluur der vereeniging van de Leidsche notarissen een adres is ingediend om vergunning lol verkoop van sterken drank in het klein in het perceel Langebrug no. 58. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche ourant. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 28 April 1886. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 20 Mei 1886, des namiddags te twee uren. Onderwerpen: 4. Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Museum. (112) 2. Idem van een tweeden onderwijzer aan de Leerschool. (113). 3. Idem van eene derde onderwijzeres aan de school 4de klasse no. 1. (114). 4. Idem van twee leden van het Bestuur der Praclischc Ambachtsschool (lüfi). 5. Verzoek van A. Van Leeuwen en an dere notarissen alhier, ter bekoming in eigendom van een gedeelte grond aan de Boomgaardstceg. (88 en 121). 6. Idem van M. J. \V. Weeningh, om een dam te leggen in de sloot langs den Zoelerwoudschen singel. (103). 7. Idem van G. Heijkoop, om een water buis te leggen door den Zijldijk. (115). 8. Idem van J. Van der Plas en P A. Fellzer, om twee bruggen le leggen over de sloot langs den Zoelerwoud schen singel. (115). 9. Idem van R. Koekkoek, ter bekoming in eigendom van eene strook grond aan het plantsoen. (104), 10. Idem van B. C. Looijaard c. s. omtrent veranderingen te brengen in de inrich ting van de Nieuwe Beestenmarkt. (105 en 121). 11. Voorstel betrekkelijk de herstelling van de perceelen gelegen by de Hoogland- sche kerk. (107 en 121). 12. Idem betrekkelijk het verleenen van verlof aan den onderwijzer J. F. Kra mer. (108). 13. Verzoek van de Afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw omtrent den handel van kunstboter in de Waag. (109 en 117). 14. Voorstel tot tijdelijke uitbreiding van het onderwijzend personeel by het ller- halingsonderwijs. (116 en 121). 15. Verzoek van C. A. Van Veen, ter be koming in eigendom van grond aan den Veslwal by het tapgebouw. (U8). TABSNIEVWI. Ten raadhuize alhier had heden de berbe8teding plaats vau de levering van 2572 M* kei en 1303 Ms klinkerbestrating. Waarvoor zes inschrijvingsbiljetten waren ingekomen ten bedrage van f 9597 60, f 9580, f 9500, f8946, f 8888, f 8700. Omtrent de gunning werd besloten deze aan te houden. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes bij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste en laagste prijzen ƒ18.ƒ3.70 en ƒ1.85. Als secretaris-thesaurier van het be stuur der afdeeling Leiden van het Neder- landsch Genootschap tot zedelijke verbete ring van gevangenen is opgetreden mr. L. II. J. Lamberts Uurrelbrinckter vervan ging van mr. N. L. J. Van Buttingha Wichers, die als zoodanig bedankt heeft. Naar wij nader vernemen zal de plechtige herdenking van de stichting der Christ. Ger. gemeente alhier niet op 23 en 24 Mei, maar op 30 en 31 Mei plaats hebben. De Ned Staatscourant van 16/17 Mei bevat de statuten van de vereeniging, af deeling Leiden, van het Algemeen Neder- landsch Werkliedenverbond alhier. De leden van het Haagsche departe ment der Nederl. maatschappij tot bevorde- FEU1LLETON. (95.) ,In den toon, waarop je mij dat zegt, miju waardsteligt ieta yerwijtenda. Je hebt me dikwijls naar den graaf gevraagd, en als ik je altoos antwoordde: ,ik weet niets," dan was het omdat ik wezenlijk niets wist. Omstreeks zeventien maanden geleden heeft het toeval mij onzen vriend Paul doen terug vinden, en toen eerst ben ik te weten ge komen waarom hij zoo plotseling verdwenen was. Er zijn verschrikkelijke dingen gebeurd." .0, ik heb wel vermoed, dat een vreese- lijke ramp den graaf getroffen had. Spreek mij van hem, Van Ossen. Wat voert hij uitP Waar is hij?" ,Te Parijs, waar hij voortgaat zich te ver- achuilen onder den naam van Pierre Rousseau. Hij woont No. 53 Rue du Roeher, en ik verzoek u hem te gaan bezoeken. Helaas, gij zult hem in een droevigen toestand vinden." ,Is hij ziek?" .Ja, tengevolge van een wond, die gelukkig naar het achijnt niet gevaarlijk is, en die hij vandaag heeft ontvangen." .Hoe zoo?" .Twee onverlaten hebben zich den toegang weten te verschaffen tot zijn huis en beproefd hem te vermoorden." ,0!" .Zooals ik u daar zeide, is zijn wond niet gevaarlijk. De dokter, dien men bij hem gehaald heeft, heeft het zelf verklaard. Maar hij heeft veel bloed verleren en is vrecselijk zwak. Hij heeft mij laten halen, daar hij mij spreken wilde. Ik heb mij gehaast naar hem toe te gaan. Maar hij had de spraak geheel verloren, zoodat ik, daar hij met mij niet kon praten, nog niet weet wat hij te zeg gen had." .Van avond nog, binnen een uurtje zal ik bij hem wezen," sprak Albin. .Sta je me toe, Van Ossen, je eenige vragen te doen?" .Ga gerust je gang." .Je moet de redenen kennen, die de graaf nopen zich onder den naam van Pierre Rous seau te verbergen?" .Ik ken ze, waarde dokter! maar ik heb het recht niet de geheimen van onzen vriend te ontsluieren." ,Ge hebt gelijk," sprak Albin in naden ken verzonken. Na een kort atilzwijgen hervatte hij: .Kunt ge mij ook eenig bericht geven omtrent de gravin De Lasserre?" .Helaas, neen!" .Arme jonge vrouw!" sprak de dokter binnensmonds. .Ja, wel arme jonge vrouw," herhaalde de Hollander. .Ge hebt een voorrecht boven mij, Albin! ge hebt haar gekend." .Ik woonde hun huwelijk bij. Paul had de beleefdheid gehad mij te vragen een zijner getuigen te zijn. De gravin De Lasserre, ver rukkelijk schoon, was de bevalligste, de be koorlijkste, de liefste, de beste vrouw, die ik ooit gekend heb. Vier dagen voor het onheil, dat ik ondersteld heb, at ik, toen ik te Parijs tijdelijk vertoefde, bij den graaf en de gravin in hun prachtig huis, Rue de Herri. Dien dag heb ik het genoegen gehad hun kindje te zien en te omhelzen; een al lerliefst kindje, aan wie de markiezin De Monlperrey, haar peettante, den naam van Lucie heeft gegeven. Van Oasen, weet je of dat kind nog h-eflp" ,Ja, vriendI Lucie De Lasserre leeft." .Zij moet even goed en bekoorlijk als hare moeder wezen." .Juffrouw De Lasserie is in alle opzichten een engel." 'Als je haar kent, Van Ossen, dan ia het omdat zij bij haar vader is." .Neen," antwoordde de Hollander, .maar ik weet niet of ik u zeggen mag .Je behoeft waarlijk van mijn kant geen bescheidenheid te vreezen." .Dat is waar. De graaf leeft alleen, ge scheiden van lijn dochter, die hjj heeft toe vertrouwd aan een vrouw, welke voor haar moeder doorgaat. Lucie, die men Aurora Delorme noemt, weet niet, dat haar vader den naam draagt van graaf De Lasserre." .(loe is het mogelijk 1" riep Albin uit. ,Je weet even goed als ik, beste Albin! en zelfs beter dau ikdat de graaf altoos wonderlijke denkbeelden heeft gehad." .0 ja, want lang voor ziju huwelijk heb ik mij meer dau eens ongerust, angstig ge maakt over zijn gezondheid, als ik heui zijn gevoelens omtrent de een of andere zaak, de een of andere gebeurtenis hoorde uiten. Ik heb gemakkelijk opgemerkt, dat hij dikwijls heel anders dacht dan ieder ander. .Toen reeds was er iets in ziju hersens, dat niet iu orde scheen; hij had aanleg voor mensclienhaat, droefgeestigheid en zwaarmoe digheid Ir. heb hem goeden raad gegeven,dien hij evenwel in den wind sloeg. {Wordt vtrtolfd.)

Leydse Courant | 1886 | | pagina 1