NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Me ze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Kon- en Feestdagen. ABONNEMENT: Dinsdag 16 Maart 1886. N°. 63. AOVERTENTIEN: Uitgevers: Gebroeders Muré. DE BOETVAARDIGE. Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Nummer 10 Out. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contantzonder rabatper regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssteeg 6. 199° Jaargang. Stads-Berichten. BURGF.MFESTF.R en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN; Griet op art. 228 der wel van 29 Juni 1851 (Staatsblad no. 85); Brengen ter kennis van belanghebbenden dat alle vorderingen ten laste der gemeente, over bet jaar 1885, vóór ol op den laalsten Juni dezes jaars moeten worden ingeleverd, en dat de vorderingen welke niet binnen den genoemden lijd zijn ingediend, voor verjaard eo vernietigd zullen worden gehouden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Butgeineesler en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KISTSecretaris. Lïidsn, 13 Februari 1886. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 18 Maart 1886, des namiddags te twee uur. Onderwerpen 1. Beeediging en Installatie van de toegelaten leden van den Gemeenteraad. 2. Benoeming van een lid der Commissie van Fabricage. 3. Idem van twee leden der Commissie van Financiën. 4. Idem van den Voorzitter dier Commissie 5. Idem van een lid der Commissie vuor de Huishoudelijke Verordeningen. 6. Idem van een tweede onderwijzer aan de school 3e klasse n°. 1 (44). 7. Idem van eelt lijdelijk ambtenaar belast met het toezicht op de invordering van de belasting op de honden (a7). 8. Verzoek van de Leidsche Duinwater Maat schappij om water Ie mogen leveren aan ingezetenen van Leiderdorp aan de Haar- Icimnertrekvaart (39). 9. Idem van mej. II Maas, om een stoep te leggen aan de Kalvermarkt (41). 10. Voorstel lol verhooging der jaarwedden van de leeraren in hel Fratisch en Hoog- duitscli aan bet Gymnasium (42). 11. Verzoek van P. Van Batenburg om restitutie van schuolgeld (43). 12. Idem van W. G. Meijerom ontslag als eerste onderwijzer aan de jongeusschoul le klasse (45). 13. Idem van mej. W. Du Pon, om ontslag als derde onderwijzeres aan de school 4e klasse n°. 1 (46). 14. Voorstel betrekkelijk de demping der sloot bjj de Doelen Kazerne (49). 15. Verzoek van C. J. Leembruggen ter be koming in gebruik van grond aan den Zijlsingel (50). 16. Idem van A. Teljeur om in de Singel- grachten te mogen vissollen met paling- luiken (51). 17. Voorstel lot verhuring van de lokalen ge legen bij de llooglandsche kerk (52). 18. Voorstel betrekkelijk de tijdelijke vervul ling van de vacature in iiel College van Stads Genees- en Heelkundigen (55). 19. Voordracht betrekkelijk de inrichting van het Oud A roll iel (157 van 1885 en 35). TAOIAIEDW9. Uit de opgaven betreffende de sterfteen de geboorten in de maand Januari 11. blijkt dat o. a. in de gemeente Leiden waren ge boren 156 kinderen, waaronder 9 levenloos aangegeven, overleden 95 personen, en wel: beneden 1 jaar 34, 15 jaren 9, 514 jaren 14'20 jaren 2, 2050 jaren 11, 50 65 jaren 8, 6580 jaren 17, boven 80 jaren 5. Als oorzaak van den dood werd opgegeven: gebrekkige ontwikkeling 3, lichaamszwakte, tering 19, klierziekte, rhachitissyphilis 2absc. ulc. gangr. pyaem. haein. 3, kanker 3, waterzucht, scheurbuik typhus en febris typhoï- dea aanhoudende koorts 1tus- schenpoozende koorts pokken rood vonk mazelen huidziekten 1, stui pen, trismus, epilepsie 4, apoplexie 3, hersenziekten, krankzinnigheid 4, rugge- mergslijden, paralysis keel- en longte ring, bloedspuwing 4, croup 1, kinkhoest 5, acute ziekten der ademhalingsorganen 9, chron. ziekten der ademhalingsorganen 9, hart- en vaatziekten, rheumat. arthrit 1, organ, hartgebrekenaneurysma 3, angina diphlherina diarrhoea, dysenterie 1 cholera nostras acute ziekten der spijs- verteringswerkt. 4, chion. ziekten der spijs- verteringswerktuigen 1 ziekten d. organa urogenitalia 2, ziekten van het kraambed gewelddadige dood verdrinken 1, onbekende oorzaak, plotseling 2. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokesbij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 45, f 22.50, 4.70 en f 2.40, de laagste prijzen f 42, 22.50, 4.50 en 2.30. Gisterenmiddag ia uit den Zijlsingel opgehaald het in verregaanden slaat van ontbinding verkeerende lijk van zekeren Chr. v. E., die sedert eenigen tijd vermist werd. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. De minister van staat, minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat het examen, om als leerling aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht te wor den opgenomen ingevolge artt. 20, 21, 22 en 23 van het reglement voor die school, vastgesteld bij koninklijk besluit van 2 Sep tember 1874 (Staatsblad n°. 125), zal plaats hebben in de eerste helft der maand Juli e. k.en dat belanghebbenden zich schrif telijk, mits portvrij, v<5i5r 1 Juni e.k. bij den directeur der school moeten aanmelden. Verdere bijzonderheden worden vermeld in de Staatscourant van 14-15 Maart. Naar het D. v. N. verneemt, komt van de pers eene brochure van dr. Fr. P. L. Pollen, over de hangende zalm quaestie en opgedragen aan de leden der staten- generaal. Op verschillende gronden wordt door den schrijver het tractaat, dat thans onze volksvertegenwoordiging bezig houdt, veroordeeld, en het geschrift, hoewel te elfder ure verschenen, kan wellicht nog strekken om de kamers te weerhouden eene overeenkomst te bekrachtigen, die later zou blijken in strijd te zijn met de belangen van Nederland. Dit jaar zullen de groote oefeningen in den vesting-oorlog, vermoedelijk op het fort Nieuwersluis en omliggende sterkten, worden gehouden van 111 September. De infanterie (7de regem zal weder een kamp bij Laren betrekken. Oefeningen met de drie wapens zullen dezen zomer gehouden worden in het terrein tusschen Veisen, Beverwijk en Heemskerk. (U. D) Door de Rijnl. stoomtramweg-maat schappij werden in de maand Februari I h86 vervoerd 16966 reizigers. De opbrengst was: reizigersvervoer f2327.91, goederen f 262.72'totaal f 2590.63'. Van af 1 Januari tot en met ultimo Februari 1886 vervoerd 34990 reizigers. De opbrengst was: reizigersvervoer f 4795.52, goederen f 577.18', totaal f 5372.70', per dagkilo meter f 10.12. Naar de Nedcrl. Sport verneemt zal, de harddraverij voor driejarige paarden in het begin van Augustus a. s. te Clingendaal plaats vinden. Dit blad bevat tevens het programma der wedloopen, die Maandag 14 Juni a. s. te Nijmegen zullen worden gehouden, alsmede het programma van de internationale ten toonstelling van honden, te houden in het Feestgebouw te Rotterdam van af 14 tot en met 17 Mei a. s. Woensdag middag is in de Nieuwe Meer, niet ver van de Ringvaart, een schip, geladen met petroleum gezonken. Door het ijs was een gat in de boeg ontstaan. De opvarenden zijn er afgekomen Men is druk bezig de vaten op te visschen en over te laden. De verpachting van het gras op de polderkade en den Ringdijk van den llaar- leramermeerpolderter gezamelijke grootte van 190.61 HA. heeft opgebracht f 12 597, tegen f 11.662 in 1885 en f 13.907 in 1884, dus f 935 meer dan het vorige jaar. Koningin Sophia van Zweden is voor nemens, Woensdag den 17den dezer van Stockholm naar Amsterdam te reizen. Kroonprins Gustaaf begeleidt zijne moeder tot Hamburg, waar hij zijne gemalin, prin ses Victoria, vinden zal, die uit Nederland terugkeert. De kroonprins en de kroonprinses reizen dan van Hamburg door naar Berlijn, teneinde den 22sten Maart den geboortedag van keizer Wilhelm, grootvader der kroon prinses, mede te vieren. Ook prins Karei van Zweden maakt den 17den dezer, met zijne moeder en zijnen broeder, de reis tot Hamburg mede. Zijne verdere bestemming is Noordelijk Italië, waar de prins eenigen tijd wenscht te ver toeven tot herstel zijner gezondheid, welke, nadat hij verleden jaar, op zijne reis in het Oosten, aan typheuse koorts is lijdende geweest, nog steeds te wensclien overlaat. Woensdagavond begaf Ludwig Grüll, 2de stuurman en bootsman van het op de Theems liggend Amsterdamsche stoomschip Amstelstroomkap. Palingvliet, zich vroeg tijdig 's avonds naar zijne kooi, terwijl hij FEUILLETON. 252.) »Ilc stond op den uitkijk, Rue du Ro- cher, toen ik met de beide banden in den lak en den neus in de wind, een uwer oude kennissen zag naderen." .Een mijner kennissen?" .Mijnbeer Gabiron." .Heb je hem berkend?" riep de vicomte wiens roorhoofd plotseling betrok. .Heel goed." Duivelsduivels!" sprak de vicomte ter wijl bij aan zijn knevels draaide. .Maar daarna? Wat is er verder gebeurd?" .U heeft begrepen dat Gabiron het ant woord kwam brengen op den brief van den knecht. Hij bleef vrij lang bij den beer üelorme of Pierre Rousseau, om Jat het de zelfde persoon is. Toen hij het huis ver liet, heb ik hem gevolgd." .Natuurlijk" »Iltj begaf zich naar den boulevard Ilauss- mann; hij vroeg naar den koetsier, en zij hebben meer dan een uur gepraat." .Hij wou inlichtingen in." .Dat geloof ik ook. Hierna begaf hij zich naar de Rue Vanneau." .0 voortreffelijk!" riep de vicomte, wiens oogen wederom begonnen te glinsteren. .Waarheen ging hij daarna?" .Waarheen hij gegaan is? Hij heeft zich het genoegen gegund wat in den omtrek op en neer te wandelen; en ik deed zoo als hij." Ditmaal helderde het gelaat van den vi comte geheel op. Hij kreeg zijn goeden luim terug. .Bravo!" riep hij. En na een kort stilzwijgen hernam hij: .Welnu, Lory! Wat denkt je er van?" .Ik denk dat mijnheer Delorme Gabiron heeft opgedragen het jonge meisje op te sporen." .Die gissing ligt voor de hand." ,Ik denk vervolgensdat gezegde Gabiron alles zal doen wat hij kan om haar niet te rug te vinden." .Juist gezien," sprak de vicomte met een goedkeurend knikje. .Geen slimmerd, die Gabiron," sprak Lory met een spottend lachje. .Hum, hum I" antwoordde de vicomte hoofdschuddend. .We moeten daar niet te vast op bouwen. Ik geloof wel niet, dat we voor Gabiron al te bang behoeven te zijn. Maar dat i9 om het even. We moe ten voor hem op onze hoede zijn. Voor het oogenblik is hij van het goede spoor af. Dat woft ik ook. Maar een twijfeling kan hem elk oogenblik overvallen, en dan zal hij in een andere richting gaan zoeken." .We hebben onze voorzorgen genomen." 'Ongetwijfeld. Maar wij moeten toch met de uiterste voorzichtigheid handelen. Weet je wat Gabiron van morgen heeft gedaan?" .Hetzelfde als gisteren. Hij is naar de Rue Vanneau teruggekeerd, om zijn geslen- ter op de trottoir te hervatten. Hij wacht op deo markies, die niet terugkomt, 't Is of die het er om doet. Misgeschoten, Ga- birontjel" .Nu, de markies zal zoo spoedig niet te rugkomen. .Weet u waar bij is?" .Of ik...." .Arme Gabiron!" .Laat hij maar wachten." De vicomte plaatste de ellebogen op de tafelwaaraan hij gezeten wasliet het hoofd in de handen zakken en gaf zich aan zijn gepeins over. .Bepaald," dus sprak hij bij zich zelf, .alle goede kaarten krijg ik achtereesvol- gens in handen. Het is de graaf zelf, die Gabiron op een verkeerd spoor heeft ge bracht. Hij liad toch de gravin gesproken Maar zeker heeft, om de een of andere re den, die ik niet kan gissen, de gravin al leen bij mij willen werkzaam zijn. Zij heeft haar vermoeden niet aan den graaf mede gedeeld. Wie weet, misschien heeft zij bij de herinnering aan de dagen onzer liefde, de kracht niet bezeten mij bij haar man te beschuldigen! ,De graaf weet sedert lang dat de jonge man, die in het huis la Cordeliére binnen gedrongen was, de markies De Verveineis. 't Is zijn vriend, die man, dien Adrien niet kon herkennen, die hem op dat punt heeft ingelicht. Geen twijfel! Sedert den dag dat hij hem haast had vermoordverloor de graaf den markies niet uit het oog. Hij uioet weten dat deze nog altoos Aurora be mint; ik kan aannemen dat hij vernam hoe de markies in de opera in juffrouw Delorme het onnoozele meisje van la Cordeliére her kende. Natuurlijk en dat moest ook zoo wezenviel zijn vermoeden terstond op den jongen man, die smoorlijk verliefd is op zijn dochter. {Wordt vtrvol/d.)

Leydse Courant | 1886 | | pagina 1