NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. eze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABOrJKEKlEHT: Prijs per Nummer 10 tent. Woensdag 30 December 1885. N°. 305. AQVEBTENTIEN: Bureel: Sclieepmakerssteeg 6. Uitgevers: Gebroeders Muré. Stads-Bericliten. Kostelooze Vaccinatie. DE BOETVAARDIGE. Leidsche Courant Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, ik contant, zonder rabat, per regel 0.10. 199e Jaurgang. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente LEIDEN brengen ter kennis van belang hebbenden dat gelegenheid bestaat iot koste looze vaccinatie en revaccinatle voor onvermogetidenin hel lokaal der Stads-Waag op elkeu Woensdag, des namiddags te een our. Leiden, 6 Februari 1885. Burgemeester en Weihouders voornoemd, DE K\NTEK, Burgemeester. E. KIST, Secrelaris. II Kit-IJ K. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN Gezien hel beiduit van de Gedeputeerde Stalen rler provincie Zuid-Holland, van den 15-,en December 1885, n#. 17/1 Provinciaalblad n°. 71houdende hep ding van de tijdstippen van den herijk der inaten en ge wichten in de verschillende gemeenten in deze pro vincie, voor het jaar 1886; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting,overeenkomstig art. 15, lelt. a, der wel \an den 7tB April 1869 (Staatsblad n". 57), tot hel doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder inedeleeling dat daaitoe door den ijker zitting wordt gehouden in het lokaal van den i|k, op de Aalmarktnaast de Ge meenteapotheeken wel; voor de ten verkoop bestemde nieuw geijkte ma ten en gewichten op den 5, 6, 7 en 8 Januari, voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkeis, voor wijk I, op den 12 cn 13 Januaii, voor wijk II, op den 14 en 15 Januari, voor wijk lil. op den 19, 20, 21 en 22 Januari, voor wijk IV, op den 26, 2728 en 29 Januari en 2 Februari, voor wijk V, op den 3, 4, 5, 9 en 10 Februari, voor wijk VI, op den 11, 12, 16, 17, 18, 19, 23, 24 en 25 Februari, voor wijk Vil, op den 26 Februari, 2, 3, 4, 5, 9 en 10 Maart, voor wijk VIII en de buitenwijk, op den 11, 12, 16, 17, 18 cii 19 Maart; voor de gewichten voor fijne wreging, in gebruik bij mcdicijnbereiders, goud- en zilversmeden, specie- handelaars en verdere in goud en zilver handelende personen voor wijk I, II, III, IV en V, op den 23, 24 en 25 Maart, ▼oor wijk VI, VII, VIII en de buitenwijk, op den 26, 30 cn 31 Maart, telken dage van des morgens 9 tot des narniddigs 3 uren dat voorts gedurende d««ii herijk in de gemeenten van den ijkkring buiten de standplaats, zitting bin nen deze gemeente zal worden gehouden, op den 24 en 27 April, 15 en 17 Mei, 4, 5, 26 cn 28 Juin, 17 en 18 Juli van des morgens 9 tot des namid dags 3 uren, en wijders na den 6 Augustus, iederen Woemdag en Zaterdag van 9 tot 1 uur. Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen: a. dat zij verplicht zijn hunne maten en gewichten, behoorlijk droog en schoon, hij den ijker, op voorschreven dagentot het ondergaan van den herijk le bezorgen; b. dat zij, die zulks verzuimen of daarin verhin derd worden, voormelde malen en gewichten vóór den lsteD October nog aan den ijker, op de daarvoor aangegeven dagenter herijking inoeten aanbieden e. datna het eindigen van den termijn van den herijkhet gebruiken of voorhanden hebben van malen en gewichten, niet voorzien van de ver- eischic stempel merkenvolgens art. 29 der bo venaangehaalde wet, verboden en strafbaar is; en d. dat bij het terug ontvangen van de ter ijking aangeboden voorwerpen, zij zich dienen te over tuigen of die van het goed- of af keuringsmerk zijn voorzien.- Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebben den gebracht, dat volgeus besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van den 3JeB December 1885, de letter f, in den gewonen druk vorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeurings- inerk zoowel bij den ijk als bij den herijk der malen en gewichten, en bij den ijk van gasmeters de Koninklijke kroon, terwijl hel kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 7. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplak^.ng en door plaat-ing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, ttü icajvticu Leiden, 29 December 1885. K. KIST, Secretaris. 9TADINIE1JW8. Gisterenavond omstreeks negen uur geraakte door den hevigen wind een vrouw te water in liet Rapenburg ter hoogte van de Houtstraat, door spoedige hulp van het personeel van den heer R. werd zij behouden op het droge gebracht en ten huize van den heer dr. B. W. geneeskundige hulp verleend. RURGERZANGSCIIOOL. De volgende leerlingen werden bevorderd: Van de le klasse A naar de le klasse 2?, (meisjes) J. Bremmer, J. Herfst, M. Ephraim, A. Van 't Hooft, M. Rooden- burg, J. Meijer, C. Van der Meer, A. C. Lulofs, C. De Stoppelaar, G. Hunger, G. Bader, J. Oleff, L Oleff, E. Sciarone, M. De Roode, J. De RoodeJ. Engels, J. Heijtnans, J. Filippo, C. Dee, M. Caron, C. Maastricht, A. Visser, G. Heijkoop, C. Spijker, P. J. Roelofs Heijermans, J. O. Roelofs Heijermans, G. Harmsen, J. Harm- sen, M. Poelman, II. J. Den Houter, J. Walle, B. Japikse, B. Van Driesten, C. Borgerding, A. B. Lulofs, A. De Bruin, M, Vervoort, W. Koolhaalder, (jongens) N. Brouwer, L. Noijen, L. Janse, C. C. Den Houter, L. Van Leeuwen, A. De Bruin, B. Hermans, W. Ittmann, G. Sala, W. Hunger, W. Eigeman, J. II. Eigeman, A. Kroon, P. R. De Jong, H. De Roode, J. Van 't Hooft, H. A. Oostdijk, A. Ver hoog, S. Bentz, M. Dee, G. Wannee, G. Harmsen, K. Harmsen, M. Bos, L. Ta verne, L. N. Maarschalk, J. Beukering, P. Beukering, J. Boekwijt, M. Splinter, H. MeijeraanW. Ridderhof, J. K. S. Op- pelaar. Van de le klasse B naar de 2e klasse, (meisjes) C. v. d. Berge, J. Dee, M. Engels, Martha Engels, E. P. Wannée, B. Affourtit, M. Sciarone, M. Biersteker, A. v. d. Laar, L. v. d. Laar, M De Haas, E. Kroon, L. Blankenberg, E. Bos, F. Blattsjaar, W. v. d. Hoeven, M. Filippo, M. Ridderhof, J. Ridderhof, M. v. d. Bent, M. Knaap, J. Binnendijk, E. Nouhuys, H. De Mooy, J. Hermans, J. Biöte, C. C. Fontein, C. v. Wijngaarden, II. Harmsen, F. W. Zand voort, J. GTOeil, M. Duts, M. Vciliuccn M. Smit, C. Krulder, (jongens) A. Boek wijt, W. Gubbi, D. Lancel, b. Taverne, G. II. DikshoornB. Sijtsma. Van de 2e klasse naar de 3e, (meisjes) A. M. Vink, M. H. Vink, C. Ruigrok, M. Knaapen, C. M. E. Kroon, J. T. Mis pelblom Beijer, II. Wijtenburg, M. A. J. Binnendijk, 0. Japikse, C. v. d. Kloot, A. Ladage, J. Bos, C. W. Bik, C. v. d. Horn, C. G. Eigeman, E. A. v. d. Kaay, J. B. Drechsler, P. Foutijn, A. J. Spaan derman, J. C. Den Houter, M. Verkoren, G. Van Es, (jongens) J. W. Florijn, S. K. Oppelaar, J. Van RhijnD. J. A. Bin nendijk, P. A. De Graaf, F. A. Dee, H. Poelman, A. Ladage, L. Den Houter, J. Jongmans, J. Zandvoort. Van de 3e naar de 4e, (meisjes) C. Van Rhijn, W. Van Rhijn, C. J. H. De Vries, J. F. Rating, G. Filippo, J. Oudshoorn, C. Meerburg, S. M. Knotter, G. Biben, C. Ladage, M. Florijn, D. V Oostdijk, S. Steenhauer, M. Meerburg. De volgende leerlingen werden eervol ver meld le klasse A (meisjes) C. Taverne, E. Japikse, B. Van Driesten, D. Taverne, M. Taverne, 0. Borgerding, A. B. Lulofs, C. De Stoppelaar, G. Hunger, J. Filippo, A. Rodbard, G. Heykoop, M. Vervoort, H. J. Den Houter, (jongens) N. Brouwer, D. Sala, D. Pander, L Janse, C. C. Den Houter, H. KokihoornA. Visser, A. Van Leeuwen, B. Lindeman, P. v. d. Meer, F. Feld, A. De Bruin, W. Eigeman, P. F. De Jong, A. Koolhaalder, J. Van't Hooft, H. S. Oostdijk, M. Dee, G. Wannee, K. Harmsen, H. Meijeraan, J. K. S. Op pelaar, A. J. J. Oppelaar. le klasse B(meisjes) C. v. d. Berge, E. P. Wannee, B Affourtit, D. Simones, W. Dee, A. v. d. Laar, L. v. d. Laar, J. Rid derhof, A. Lens, M. v. d. Bent, J. Bin nendijk, E. Nouhuys, C. C. Fontijn, M. Bots, M. Verhoeven, M. Smit, C. Krulder, (jongens) J. Van Rooijen, D. Lancel, J. Maartense, C. v. d. Bent, Q. II. Dikshoorn, F. De Graaf, S. De Graaf, R. Sijtsma. 2e klasse, (jongens) P. A. De Graaf, J. Zandvoort. 3e klasse, (meisjes) A. C. Brouwer, H. F. De Haas, S. Taverne, C. M. Eigeman, a. M i o. u. j. Du Vries, (jongens) H. J. Van Leeuwen, G. H. Ha mers uia. Aan de volgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: le klasse A. (meisjes) J. Knaapen, J. Bremmer, J. Herfst, E. Hamersina, M. Epluaim, A. Van 't Hooft, M. Roodenburg, J. Meijer, A. C. Lulofs, G. Bader, J. Oleff, L. Oleff, C. Van Wijngaarden, E. Sciarone, M. De Roode, J. De Roode, J. Engels, C. Dee, M. Caron, A. Visser, C. Spijker, P. J. Roelofs Heyermans, J. W. Roelofs Heyermans, G. Harmsen, J. Harmsen, M. Poelman, S. Splinter, W. Koolhaalder, J. Walle, Lena Willemson, A. Van Wijngaarden, (jongens) L. Van 1,eeuwen, B. Hermans, W. Ittmann, P. Ladage, W. Hunger, J. A. Eigeman, B. Van der Bent, A. Kroon, A. Verhoog, S. Bentz, Harmsen, M. Bos, L. Taverne, L. N. Maarschalk, S. De Koning, J. Beu ke ring, P. Beukering, J. Boekwijt, M. Splinter, W. Ridderhof. le klasse B. (meisjes) S. Dee, M. Engels, FEUILLETON. 191.) „Het gaat met hem niet goed, en men moet zich op het ergste voorbereiden. „'t Is treurig." „Ja, wel treurig. Vijf kinderen, waarvan de oudste nog geen twaalf is. „Heb je je nicht gegeven wat ik je ge zegd heb?" „Ja, mijnheer! en ik moet u den dank der heele familie overbrengen." „'t ls goed. Je moet me later maar weêr eens over die droevige omstandigheden spre ken. ik zal zien wat er aan te doen is. Is dat al wat je me te zeggen hebt?" „Neen mijnheer?" „Nu, spreek dan op, Theodoor. „'t ls niet zoo zeer omdat ik mijn neef zoo gevaarlijk heb gevonden dat ik geheel ontdaan ben. Toen ik huiswaarts keerde, mijnheer, had ik een ontmoeting." „Welke?" „Eerst wilde ik u er niet over spreken, mijnheer 1 Maar ik heb er over nagedacht en bij mij zelf gezegd, dat mijn gehecht heid het mij ten plicht maakte u iets te j verhelenMijnheer, de gravin is te Parijs." „Zoo. Ben je haar tegengekomen? Welnu, Theodoor, zij heeft volkomen het recht te Parijs zoo goed als ergens anders te wezen. Wat kan mij dat schelen?" „'t Is.... „Nu?" „Mijnheer, ik vrees.... „Je hebt niets te vreezen." „Belooft u mij, mijnheer! kalm te blij ven „Maar spreek dan toch," riep De Lasserre ongeduldig wordend. „Waar ben je de gra vin tegengekomen?" „Place de ClicliyMaar zij was niet al leen. Een heer vergezelde haar. „Een heer?" „Ja, en, mijnheer! in dien man herkende ik...." „Wien?" „Mijnheer De Sanzac." Als de bliksem opeens in het kabinet was geslagen, zou hij geen verschrikkelijker uit werking hebben gehad. De pen, die de graaf in de hand hield, viel op den grond, en met saamgenepen trekken, lijkkleurig, trillende over het gansche lichaam, met fonkelende oogen, richtte hij zich op als door een electrieken schok getroffen. „Maar neen, neen," riep hij met afge broken stem, 'tis onmogelijk! Theodoor, je hebt niet goed gezien. Je hebt je vergist." De bediende schudde droef me het hoofd. „Ben je er dan zeker van?" „Ja, mijnheer 1 al te zeker. Ik heb ze beiden goed herkend." De graaf liet een soort van gebrul hooren. „Gaf zij hem den arm?" vroeg hij op ver slagen toon. „Zij stapten uit een rijtuig." „O, sprak de graaf. En hij liet zich neervallen op zijn leun stoel. Nieuwe bliksemstralen schoten uit zijn blikken. En Theodoor vertelde, na een oogeublik zwijgens, wat hij gezien had. „Mijn laarzen, mijn hoed," riep hij, na in de hevigste spanning te hebben geluis terd. „Snel! Snel!" Theodoor bracht het gevraagde. De graaf kleedde zich in allerijl aan. In minder dan tien minuten was hij op den boulevard Haussmaun. Hij vernam daar dat mevrouw Delorme en hare dochter eenige minuten geleden een toertje waren gaan doenen dat ook me vrouw Durand uitgegaan was, en gelastte hem te waarschuwen als laatstgenoemde thuis kwam. Hij behoefde niet lang te wachten. De gravin kwam spoedig terug, buiten adem, aemechtigin haar zweet badende. „Mijnheer is hier, en verlangt u te spre ken," voegde de kamenier haar toe. En onmiddellijk begaf de gravin zich naar de kamer van den graaf, die zij slechts een maal had betreden. De deur was open. De graaf stond met over elkander geslagen armen midden in het vertrek, een standbeeld gelijk. Men zou het hem niet hebben aangeziendat het zoo spookte in zijn hart en hoofd. „Kom binnen," sprak hij tot de gravin. Niets gejaagds in zijn stem, die alleen wat dof klonk. De gravin trad binnen. Hij sloot de deur en ging daarna vlak voor de jonge vrouw staandie nog niet den tijd had gehad weder tol haar adem te komen en sloeg op haar een geslrengen blik, terwijl een spotachtige en wreede lach zijn lippen krulde. Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1