NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Heze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABOiyniEmERiT: Donderdag 24 December 1885. 302. ADVERTENTIE»! Uitgevers: Gebroeders Muré. DE BOETVAARDIGE. LeidscSie Courant Voor Leiden, per 3 maandenf 1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per iiuiiiier 10 Cent. 199c Jaargang. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, h contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Sclieepmakerssteeg 6. S T A D S X I E IJ IV S. Burg. en weth. zijn met de commissie van fabricage van oordeel dat het niet wensche- lijk is den grond aan de Boomgaardsteeg achter de Nieuwe Sociëteit te verkoopen, zoodat zij den raad in overweging geven af wijzend te beschikken op het door J. D. F. J. Werner gedaan verzoek om genoemden grond aan hem te verkoopen voor het bouwen van arbeiderswoningen of in openbare vei ling te brengen. In overleg met de commissie van fabricage geven burg. en weth. den gemeenteraad in overweging te besluiten tot den verkoop ter rooiing van eenige doode of zieke boomen op verschillende plaatsen der stad. Door het aan mej. A. G. De Visser ver leend eervol ontslag als 3de onderwijzeres aan de meisjesschool 3de kl. worden door burg. en weth. in overleg met den heer arrond.-schoolopziener de volgende voordracht ter benoeming aan den raad gedaan: 1. A. M. Middelkoop, onderwijzeres aan de school 3de kl. li0. 2 alhier; 2. E. Groothoff, on derwijzeres te flaaftenen 3. A. M. L. Buyze, idem te Krimpen a. d. Lek. Op de voordracht voor de vacature van secretaris van het hoogheemraadschap Bijnland zijn door dijkgraaf en hoogheem raden geplaatst de hh. mrs. Egbert De Vries en Ch. M. Dozy. Gisteren is een manspersoon, genaamd K.door zekeren J. H. S een duw gege ven, tengevolge waarvan bij tegen den grond gevallen en aan voorhoofd en lippen verwond geraakt is en daarna onder genees kundige behandeling is gesteld. Te ongeveer 8 uur heden morgen is op de Beestenmarkt eene koe zoodanig wild geworden, dat het noodzakelijk werd ge acht haar af te maken, waartoe ze is over gebracht naar den stal van zekeren K.in de Vestestraat, alwaar het dier is geslacht. Te ongeveer uur is dc 64-jarige J. V., omdat hij struikelde op den Sta tionsweg, tegen den grond gevallen, ten gevolge waarvan diens neus een weinig is ontveld en vervolgens dit lichaamsdeel is afgewasschen. BINNENLANDSCHE BERICHTEND De minister van waterstaat, handel en nijverheid brengt ter algemeene kennis, dat overeenkomstig het kon. besluit van 19 December 1335 nu. 29, op den aanstaanden Nieuwjaarsdag gelegenheid zal bestaan tot overbrenging per telegraaf van nieuwjaars- wenschen in den vorm van naamkaarten. Deze nieuwjaarskaarten worden uitsluitend bij de rijkstelegraafkantoren aangenomen en kunnen alleen gericht zijn aan geadresseer den in plaatsen, waar Nederlandsclie rijks- telegraafkantoren zijn gevestigd. Bezorging buiten den gewonen bestelkring der kantoren van bestemming vindt niet plaats. De aanbieding van nieuwjaarskaarten zal, behalve op 1 Januari, ook kunnen geschie den op 31 December aanstaande. De kaarten mogen alleen den naam van den geadresseerde en diens woonplaats, als mede den naam van den afzender bevatten, zonder toevoeging van de letters (/p. f." of dergelijke. Aanduidingen van den afzender of de afzenders, zooals „Smit en familie", „de heer en mevrouw Prins", „Willem en Mina", alsook de bijvoeging van den zoo veel mogelijk verkorten titel des afzenders, zoo dit verlangd wordt, zijn geoorloofd. De naam der plaats van afzending wordt ambts halve medegcseind. Eoimulieren voor het schrijven der kaar ten zijn ten dienste van het publiek bij de rijkstelegraafkantoren beschikbaar. Aanbie ding op de gebruikelijke naamkaartjes of op losse minuten is intusschen niet verboden. De prijs van elke nieuwjaarskaart is tien cent, onafhankelijk van het aantal woorden. De aflevering ter plaatse van bestemming, ook van de op 31 December aangeboden kaarten, geschiedt indien eenigszins moge lijk, op 1 Januari, zonder omslag en zon der ontvangbewijs te vorderen. Naar het Fad. verneemt, zullen wor den overgeplaatst de officier van gez. lekl. P. K. J. Pabst van Vlissingen naar Har derwijk, de officier van gez. lekl. (majoor- tit.) P. tl. Thijs van Harderwijk naar Yen- loo en de officier van gez. Ie kl. A. Van Mens naar Vlissingen. Naar de Ilaarl. C. verneemt, is de heer L. J. Du Cellide Muller, hoofdinge nieur van den waterstaat, door den presi dent der Fransche republiek benoemd tot ridder der orde van bet Legioen van Eer. Vele houders van premie-loten laten zich veel te weinig gelegen liggen aan het nazien der uitlotingenhetgeen toch hoogst noodzakelijk is ter voorkoming van verlies, dat vooral bij premieleeningen aanzienlijk kan zijn. Ten bewijze hiervan kan dienen dat nog verscheiden hoofdprijzen, elk ten bedrage van heele en halve tonnen gouds onafgehaald liggen, welke sommen dooreen Fransch blad met den naam van „vergeten rijkdommen" zijn betiteld. De firma Bar Co., te Amsterdam, Uit gevers van De Kleine Kapilahsthebben, om daarin te voorzien besloten met Januari a. s. een ReUanlenboek uit te gevenwaarin de tot 31 December uitgelote seriën van niet minder dan 43 premie-leeningen zullen worden vermeld. De geringe prijs van dit hoogst nuttig boekwerk, gedrukt op zwaar papier in 8°. formaat, zal zeker veel koo- pers lokken. (D.) Uit 's Hage wordt aan het U. I). ge meld, dat de verkoop van haarverfmiddelen daar sleeds toeneemt, in weerwil dat zoowel koopers als verkoopers kunnen en moeten wetendat de meeste dier verfmiddelen lood suiker bevatten, en het voortdurend gebruik daarvan de meest treurige gevolgen kan heb ben, te noodlottigerom 1st dio gevolgen in den regel eerst worden ontdekt, (soms eerst na tal van jaren), als genezing ervan zoo goed als onmogelijk is geworden. Ieder die zijne gezondheid, zijn leven op prijs stelt, wordt daarom met den meesten nadruk aan bevolen, geen haarverfmiddel te gebruiken, voordat hij of zij door een bekwaam chemi cus heeft doen onderzoeken, of het middel volkomen vrij is van elk schadelijk be standdeel. Wie de vreeselijke gevolgen van loodver- giftiging wil leeren kennen, bezoeke onze gasthuizen en hospitalen. Het gebruik van haarverfmiddelen, die lood bevatten, is te meer af te keuren, om dat ieder bij zijn apotheker een middel kan laten gereed maken van bismuth, kastanje- bast of andere bestanddcelenwelke geen kwaad kunnen, en waarmede nochtans het zelfde doel wordt bereikt. De politie te Scheveningen heeft een dertienjarigen knaap gearresteerd, die zijn patroon een gouden horloge-ketting ont vreemd had. Het gestolen voorwerp is door de politie teruggevondende knaap had het verborgen onder in een bloempot, waarin een plant stond. Gisterenvoormiddag verliet eene vrouw hare kamer, gelegen in een pand aan de Lange Warande te Rotterdamom in de buurt eene boodschap te gaan doen. Twee kinderen, een van 3 jaar en een van 16 maanden, bleven alleen achter. Terugko mende vond de vrouw haar vertrek vol rook, het oudste kind (een jongentje), met brandwonden bedekt en waarschijnlijk door den rook gestikt, dood op den grond, en het jongste kind, dat eveneens lichte brand wonden had bekomen, in een hoek van de kamer ineengehurkt. Uit het onderzoek viel af te leidendat het oudste kind met een pook in den brandenden kachelbak heeft gewoeld, tengevolge waarvan de kleederen in aanraking zijn gekomen met het vuur, en de kamer verder met rook is gevuld. De toestand van het jongste kind is niet gevaarlijk. (N. li. C.) De heer A. M. P., drogist in de Jodenbreestraat te Amsterdam, ontdekte gis terenmorgen, dat hij met den gewonen sleu tel zijn secretaire niet kon openen, waarin hij nog den vorigen avond eenig geld en een bankbiljet van f 60 had geborgen. Toen met behulp van den smid de secretaire ge opend was, bleek het bankbiljet verdwenen. De politie, van dit feit in kennis gesteld, heeft te vergeefs naar den dader gezocht. Vermoedelijk is de diefstal geschied op een oogenblik, dat de meid de deur open had laten staan. (D. v. N.) Door de politie te Amsterdam is een vrouw gearresteerd, wier opsporing en aan houding door de Antwerpsche politie was verzocht, omdat zij zich aldaar had schul dig gemaakt aan diefstal van een aanzien lijke som gelds. Te Arnhem kreeg een bedelaar aan eene woning een weigerend antwoord. Uit boosheid nam hij een steen op en verbrij zelde een der spiegelruiten. 's GltA VEXIIAGE. Door Z. M. is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, de majoor H. T. Schalken, van den staf der FEUILLETON. 188.) Gevoelende en radende dat de ellendeling die altoos de vijand van den graaf De Las- serre gebleven was, diens dochter in zijn haat betrok, en hopende, dat zij zijn hel- sclie plannen zou kunnen doorvorsclien en verijdelen, legde zij ziclizelve de vreeselijke beproeving op om eenige oogenblikken in zijn gezelschap door te brengen. Het rijtuig had de Avenue de la Reine- gevolgd en het Parc-Monceau Daarna was de koetsier, die jfel begreep dat zijn volk geen aan liet station Saint-Lazare te buiten-boulevards ingeslagen, om msterdam in te rijden. Maar op in de Rue de Rome riep de vi- •idio aanstonds stil hield. dus sprak de vicomte„breng restaurant." :d," antwoordde Colibri. jtuig reed door. nblik daarna bleef de wagen we- aan aan het begin der Place de Clichy. De vicomte opende het portier en stapte het eerste uit; op haar beurt sprong de gra- j vin vlug op straat, zonder de hand aan te raken, die de vicomte haar aanbood. Een windvlaag sloeg haar voile op. Zij trok haar ijlings naar heneden, maar niet zoo snel of een man, die eenige schreden verder was blijven staan, had den tijd haar gelaat te onderscheiden. „O," riep die man, terwijl liij een groote verbazing verried. De vicomte gaf den koetsier vijf franken, met de woorden: „Gepast." De gravin liet hem begaan. Zij dacht er niel meer aan dat zij het was geweest, die het rijtuig had genomen. Zij traden het restaurant binnen. De man, van wie wij zoo even spraken, was op dezelfde plaats, roerloos, als versteend blijven staan. „De gravin De Lasserre, de vicomte De Sanzac," sprak hij binnensmonds, na hen het restaurant te hebben zien binnentreden. Hij loosde een diepe zucht, schudde het I hoofd en zette met versnelden stap zijn weg I voort. I De vicomte en de gravin waren vlak te genover elkander gaan zitten. „Wat zal u hier gebruiken?" vroeg de bediende. De vicomte sloeg een vragenden blik op de gravin. „Niets," antwoordde deze. „Hier, daar heb je tien francs," sprak de vicoinie tot den budiende. „Wij willen niet gestoord worden." De bediende verdween. „Laat ons geen tijd verliezen, mijnheer!" sprak de gravin. „Zeg mij nu terstond wat gij van mijn dochter weet." „U heeft haar moeten zoeken, zooals ik u heb gezocht. Want ik weet dat gij uw dochter liefhebt, dat gij haar aanbidt." „O ja, ik heb haar lief." „Welnu, ik heb het u gezegd, ik weet waar zij isen spoedig zult gij haar weder zien." „Waar is zij?" „Te Parijs." „Maar waar te Parijs?" „Daar heb je weer het ongeduld eener moeder!" sprak de vicomte glimlachend. „Wacht een beetje, ik kan u dat zoo spoe dig niet zeggen. „Ik vraag mij zeiven af of ik u moet gelooven; want iets zeg mij, dat gij mij wilt misleiden." „Waarom zou ik u misleiden? Met welk doel „Weet ik dat?" „Gij moet wel begrijpen dat ik niet zoo onbeschoft mij van een plaats in uw rijtuig zon hebben meester gemaakt, zonder een reden te hebben, die mijne stoutheid rechtvaardigt. Daar ik met u op staandcn voet een onder houd wilde hebbenhad ik geen keus be treffende de middelen, en nam ik dat wat zich aanbood. Zekerlijk zult gij het mij niet euvel duiden, dat ik u heb willen zeg genMen heeft u uw dochter ontnomenmen heeft haar verborgen en verbergt haar nog altoos, opdat gij haar niet zoudt terugvin den maar 't is voor mij een vreugde u mede te deelen dat ik haar schuilplaats heb ontdekt." „Ja," hernam zij, „ik heb mijn dochter lang te vergeefs, helaas! gezocht. Ik had wettige reden om mij te wijden aan die na sporingen. Ik ben haar moeder. „U is het gelukt te weten te komen waar zij is. Dit bewijst dat gij haar ook zocht. Om welke reden zocht gij mijn dochter?" (Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1