PATENTBLADEN HUE flUHGEHSGHODLVaOR MEISJES PATENTBLADEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. I)eze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABQINEftlEI^T: Prijs per Nummer 10 Cent. Dinsdag 18 Augustus 1885. N°. 192. ADVERTENTIES: Rureel: Nciieepmakerssteeg 6. Uitgevers: Gebroeders Muré. Stads-Berichten. Kostelooze Vaccinatie. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. DE BOETVAARDIGE. Leidsche Courant Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, k contant, zonder rabat, per regel f 0.10. 199° Jaargang. BURGEMEESTER fii \yETHOUDERS der ge- mreule LEIDEN brengen ter kennis ran belang hebbenden dal gelegenheid beslaat tot koste looze vaccinatie en revacclnatie voor onvermogenden, in het lokaal der Slads-Waag op eiken Woensdag, des namiddags te een our. Leiden, 6 Februari 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KLNTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester, hoold van het besltiur der gemeente Leidenbrengt Ier kennis van belanghebbendendat de palenlbladen van kofflcliuisliouders, slijters en tappers, dienst 1885/6 voor de wijken 1 lol en met 9, hij hel college van zeilers, in een der ver trekken van liet Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van liet aanslagbiljet, waarop ingevolge art. 25 (5e lid) der wet van 21 Mei 1819 (Staatsblad no. 34) moet blijken dal de belli vaa den aanslag over hel dienstjaar is voldaan verkrijgbaar zijn op Zaterdag 15 .Maandag 17, Dinsdag 18 en Woensdag 19 Au gustus e. k.lelkens (les namiddags van een lol «Irle uren, lerwijl na hel verstrij ken van dien termijn de onafgehaalde palenl bladen ter uitreiking moeien worden afgegeven aan de deurwaarders der direcle belasling al hier, die voor hunne moeite mogen eisclten tien cents, zonder tneer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaat sing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, De FIIEMKIIY, Weth. lo. B. Leiden, 14 Augustus 1885. BUU6EJll.KsTi.ft en WETHOUDERS der Gemeelde LEIDEN, brengen Ier kennis van belanghebbenden dal hel tweede admissie- czantcn voor de lloogere Burgerschool voor meisjes zal aanvangen op Zaterdag 29 Augus tus a. s. en dat de herexamens zullen wor den gehouden op Maandag 31 Augustus a. s. beide des morgens le 9 urenin het School gebouw aan de Garenmarkl, lerwijl zij, die aan hel admissie-examen wenschen deel le nemen, worden uilgenoodigd zich hij de direc trice aan le melden voor Woensdag 26 Augus tus e. k. Burgemeester en Weihouders voornoemd, DF. FREMEUY, Welh. lo. Burg. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 17 Augustus 1885. De Burgemeester, hoofd van het besluur der gemeente Leiden, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de palenlbladen voorde gepateuteerden wonende in du wijken 1, 11 en 111, over het diensljaar 1885/6, hij het college van zetters, in eender vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op verloon van hel aanslagbiljet, veikrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van een lot orle uren en wel op Zaterdag 15, Maandag 17, Dinsdag 18 en Woensdag 19 Augus tus c. k lerwijl na hel verstrijken van dien termijn de onafgehaalde palenlbladen Ier uilreiktug moeien worden afgegeven aan de deuiwaarders der direcle belasting alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. De Burgemeesler voornoemd, DE FREMERY, Wetli. I". Burg. Leiden, 14 Augustus 1885. Vergadering van den Gemeenteraad van Lei den, op Donderdag 20 A uguslns 1885, des na middags le twee uren. 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van de benoemde leden van den Gemeenleraad. 2. Benoeming van een derden onderwijzer aan de Jongensschool der 2de klasse. (105) 3. Verzoek van K. Benjert, oin ontslag als tweede onderwijzer aan de Jongensschool der 2de klasse. (102) 4. Idem van F. J. G. VV. Leers, om ontslag als lid der Commissie van Toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs. (104) 5. Idem van Mr. II. Ter Haar Bz., om ont slag als leeraar aan de Hoogere Burger scholen (107) 6. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende hel gelal enz. der leeraressen en leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (107) 7. Idem betrekkelijk de verhuring van hel lJklokaal. (101)' 8. Kohier der Plaatselijke Direcle Belasling dienst 1885 inet suppleloiren slaat van begrooling. (IU9) 9. Voorstel lol verhooging van het kapilaal der geineenle in de Bank van Leening. (lil) 10. Bekening over 1884 van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen en Vrou wenhuis. (99) 11. Idem van de Stedelijke Werkinrich ting. (100) STADSNIEUWS. Burg. en weth. deelen aan den ge meenteraad mede dat het kohier der plaat selijke directe belasting gereed is, weshalve tot de vaststelling kan worden overgegaan. De belastbare som bedraagt 5.549.125. Met het oog op eene mogelijke verminde ring van de winst der gasfabriek ad 14.000 vermindering van de rijkssubsidie voor de kweekschool voor onderwijzers ad 2800 en opheffing van de rijkssubsidie ad f 5000 voor de hoogere burgerschool voor meisjes, voorts 3000 voor verbetering van het Raamland onder Zoeterwoude en van f 1000 tot verhooging van de subsidie voor de stedelijke werkinrichting, meent het dage- lijksch bestuur in overweging te moeten geven de geraamde som bij de behandeling der begrooting ad. 117.500 met ƒ21.000 te verhoogen. Het bedrag van de opbrengst der pi. dir. belasting wordt alsdan 138.500. Tot vinding van dit bedrag vermeerderd met 5 pCt. voor kwade posten zal een bef fing van 2.6 pCt. van het belastbaar inkomen noodig wezen. Voorts geven burg. en weth. aan den raad te kennen, dat, naar aanleiding het oprichten van twee hulpkantoren voor de stads bank van leening, commissarissen be richt hebben gezonden dat het daarvoor be- noodigde kapitaal in de eerste drie maanden de som van 20.000 zeker niet zal over schrijden. Zij stellen mitsdien voor het kapitaal der gemeente in de bank van lee ning, thans bedragende f 75.000, met 2000 te vermeerderen. Die gelden zullen kunnen worden gevonden uit dat gedeelte der 4 percents geldleening ad ƒ500.000, waaraan nog geene beslemming is gegeven. Bij de op gisteren gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prij zen ƒ35, ƒ3.80 en ƒ1.85, de laagste prij zen ƒ35, ƒ3.70 en ƒ1.85. De collecte heden aan de huizen der ingezetenen alhier gehouden, ten behoeve van de School met den Bijbel, bracht ongeveer 800 op. Morgenochtend te half 12 zal het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. L. A. Desertine op het R. K. kerkhof alhier worden ter aarde besteld. Door de muziek van de dd. schutterij zal aan het graf treur muziek worden uitgevoerd. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram is Zr. Ms. schroef- stoomschip Tromponder bevel van den ka pitein ter zee K. A. Stakman Bossein den voormiddag van 15 dezer te St. Vincent aan gekomen. Aan boord was alles wel. De officier van gezondheid le kl. Van Vierssen zal op 1 Sept. e. k. de 5e batterij van het 2e reg. veld-artlillerie uit Leiden naar Bussum begeleiden, welke deel zal nemen aan de oefeningen in den vesting oorlog. Volgens de Amst. zal de regeering bij de memorie van beantwoording op het voor- loopig verslag over de ontwerpen van Grond wetsherziening, eene wijziging van art. 194 voordragen. Hetzelfde blad verneemt uit 's Hage, dat de minister van financiënom zijne begroo ting te doen sluiten, eene belasting op spoorwegkaartjes en heffing van graanrech ten wil voordragen. Naar de Midd. Ct. verneemt is de regeering voornemens, den Zondagsdienst op de telegraafkantoren nog meer in te krimpen. Op kantoren met vereenigden post- en telegraafdienst wil men ook op Zon- en algemeen erkende christelijke feest dagen dezelfde bepaling invoerendie 6 Sept. in werking treedt bij de posterijen. In menige kleine gemeente zal de dienst tot drie uren beperkt worden en het kantoor tevens na 's middags 5 uur gesloten zijn. Op andere kantoren zullen de uren vastge steld worden, zooals dit tegen 6 Sept. voor de posterijen is geschied. Op verzoek van het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft ZE. de heer minister van oorlog be sloten, dat op de algemeene tentoonstelling FEUILLETON. 89.) z/Mijn patroon weet evenmin als ik zijn naam, en te Champigneule zelf zou men u niet kunnen zeggen hoe de mijnheer van la Cordeliére heet." „Bat is al heel vreemd!" //Dat vind ik ookmaar toch is het zoo. Vier of vijfmaal in het jaar schrijft die mijn heer, dat men hem te Cordeliére moet afhalen. //Teekent hij zijn brieven dan niet!" jNooit. Daar hij goed betaalt't is trou wens vast tarief, twintig franken om hem naar het station te brengen, 20 franken om hem naar la Cordeliére terug te rijden, zijn wij altoos klaar om voor hem in te spannen. i/Als hij terugkomtga jij hem dan aan het station weder halen //Hij heeft mij dit gelast. Hij komt over 'ter dagen terugen op het afgesproken uur zal ik hem wachten." //Is hij rijk?" //Men zegt van ja. Wat evenwel vast staat, is, dat hij mild is als een prins." „Hij woont zeker niet alleen op la Cor deliére en daar hij rijk ismoet hij dienst boden hebben?" „Hij heeft maar een enkel persoon in dienst, een vrouw van veertig A vijftig jaar, die stom is. „Si om?" „Zekerlijk." „In dat geval kan haar meester staat- maken op haar bescheidenheid. Is hij ge trouwd?" „Wat dat betreft, daar weet men niets van. Toch heb ik hooren vertellen, dat er op la Cordeliére een ander persoon isdie men nooit te zien krijgt." „Daar zijn we er. En die derde persoon is zijn vrouw „Of zijn dochter, mijnheer!" „Juist, je hebt waarschijnlijk gelijk. Maar hoe het zijover het bestaan van dien mijn heer wiens naam niemand weetligt een sluier." „Zoo denkt de heele wereld er over." „Trouwens, ieder heeft het recht om te leven, zooals het hem goeddunkt. En ik heb me niet te bemoeien met dingen, die mij geen belang inboezemen. Heb ik je eenige vragen betreffende dien heer gedaan, dan was het alleen om een praatje met je te maken." Nu de vicomte alles vernomen hadwat hij wilde weten, strekte hij zich op de bank van het rijtuig uit als op een canapé. De koetsier begreep dat zijn praatje met den reiziger uit was. „Voort, Bibi! in draf en lustig!" En klik klak, klik klak, ging de zweep. De vicomte, de oogen half geloken dacht na. „Ja, ja!" dus sprak hij bij zichzelf, „ik heb wel gedaan met niet te vertrekken. Het was een goede inval. Ik behoefde er niet aan te twijfelen, die ezel die daar zoo met zijn zweep klapt, moest mij kostelijke inlich tingen verschaffen. Toch had ik niet op zulk een gelukkige ontdekking durven rekenen. Dat is nog een dier ongeloofelijke buiten kansjes, die slechts mij te beurt vallen." Aldns is het op la Cordeliére, in dien bouwval, op zijn best goed genoeg om een uilenfamilie te herbergen, dat hij zich heeft teruggetrokken dat hij zich met zijn dochter verbergt. Nu begrijp ik waarom men se dert meer dan vijftien jaar niets meer van hem heeft gehoord. Ik dacht niet eens meer aan hem; ik had hem vergeten, ik waande hem dood. Toch heb ik hem onmiddellijk, zonder een oogenblik te wijfelen herkend. En terstond is mij het bloed in mijn aderen aan het koken gegaan, 't Is toch zonderling, in spijl van den langen tijd die er sinds verloopen is, voel ik mijn ouden haat her leven. Een afschuwelijke glimlach deed zijn lip pen grijnzen. En hij spitste zijn vernuft, dat zoo vruchtbaar was in het verzinnen van het kwaad, om een middel te vindenwaar door hij den eigenaar van la Cordeliére zoo gevoelig mogelijk zou kunnen treffen. Een dubbele bliksemstraal flikkerde in zijn oogen. „Dat zon heerlijk wezen!" mompelde hij. Een helsch plan ontwikkelde zich in zijn brein. „O, ja" hernam hij ik haat dien man. En wat zou ik niet doen om hem te plagen en te folteren? Ha! Hij vermoedt wel niet dat ik zijn schuilplaats heb ontdekt en op dit oogenblik mij met hem bezig houd. Hij moet niet weten dat mijn haat niet uitge doofd is' Hij moet niet weten dat ik op nieuw tegen hem wraakplannen smeed. Ik zal op den achtergrond blijven otn hem te zekerder te treffen. Ik wil dat hij ditmaal verpletterd neervalt onder den verschrikke- lijken slagdien ik hem toebreng. Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1