BUITEKLAiN'DSCHK BERICHTEN. *jr ui zeker wel te ontdekken zijn, of bedoelde Den Duik daar is aangemonsterd. Naar men zegt, moet de stuurman A. Yan Wijngaar den nog in leven zijn de verhaler be schreef dien stuurman, en zijn verhaal had veel waarschijnlijks. Den Duik moet aan de politie te Delft als zijn beroep hebben opgegeven: zeeroover, maar natuurlijk werd dit beroep niet als geldig aangenomen en is daarvoor in de plaats gesteldzonder beroep. Bij aanhoudende hitte zullen de wed- loopen op 17 Juli a. s. te Amsterdam, in plaats van te 2 uur, des avonds te halfzes uur een aanvang nemen, hetgeen des mor gens door strooibiljetten zal worden bekend ëemaakt- {Sport.) plechtige opening van het Rijks- Museum te Amsterdam heeft gisteren plaats gehad, legen 1 uur stroomde eene aanzienlijke schare genoodigden naar de Stadhouderska de en was de teleurstelling grootdat Z. M. de koning in persoon de plechtigheid niet kon bijwonen, met genoegen merkte men op, dat Z. M. door HH. KK. HH. den prins en de prinses Von Wied werd verte genwoordigd. Op de overdekte binnenplaats nabij den oosteulijken ingang, die als receptiezaal was ingericht, hadden de 200 zangers en zan geressen hunne plaatsen op het orkest reeds ingenomen en tegenover hen kwamen op het eergestoelte de prins Von Wied en zijne gemalin en de minister Heemskerk te zit ten, achter hen de verdere autoriteiten en links en rechts in de zaal de overige ge noodigden. Toen allen gezeten waren weêr- klonk de feestcantate van Ten Kate, door Dan. De Lange op muziek gezet en door hem zelve gedirigeerd. 1 aarop hield de minister Heemskerk de openingsrede. Hij heette, namens den ko ning, de aanwezigen welkom in den kunst tempel, gaf een overzicht van de stichting van het museum en bracht dank aan allen, die tot het tot stand komen van dit be- langrijk werk hadden medegewerktin de eerste plaats aan den ontwerper, den archi tect Cuypers, aan wien Z.Exc., onder luide toejuiching van het publiek, in 's konings naam de ridderorde van den Nederl. Leeuw overhandigde. Nadat de minister ten slotte het museum voor geopend had verklaard, volgde het slotkoor der cantate. Daarop begaven de daartoe aangewezen autoriteiten zich naar de voorzaal, waar de oorkonde werd onderteekend en vervolgens ving de wandeling door de kunstzalen aan. Voor //de Nachtwacht" van Rembrandt vatte de burgemeester van Amsterdam, mr. Yan Tienhoven, liet woord op om ook van zijn kant te wijzen op het grootsche gewrocht der bouwkunst, dat de hoofdstad tot eer strekte, en op de kostbare verzameling kunstwerken, die het bevatte. Op de westelijke binnenplaats stond het werkvolk geschaard om den architect Cuy pers hulde te brengen. Hier werd dezen tevens namens 400 Nederlanders eene gou den medaille ter herinnering aan deze plech tigheid aangeboden. Velen maakten vervolgens gebruik van de hun hier aangeboden gelegenheid om na eene zoo vermoeiende wandeling eenige rust te nemen en zich te verfrisschen. Prof. J. A. C. Oudemans schrijft in het U. O.: Op de sterrewacht alhier is het telegra fisch bericht ontvangen van de ontdekking, op den 7en dezer, van eene komeet, door den heer Barnard te Cambridge. Zij stond den Oen dezer te 12 u. 32 m., 9 middelb. tijd te Cambridge op 259° 27' 6" R.O. en 6" 1' 8" Zuidelijke declinatie. De dagelijk- sche schijnbare beweging was 30' in R. Opklimming, terwijl de zuidelijke declinatie dagelijks 35' toeneemt. Zij is zwak en heeft geen staart. Raadpleegt men de door de Hollandsche maatschappij der wetenschappen te Haarlem bekroonde berekeningen van den heer G. P. Ginzel te Weenen, betreffende de komeet van Olbers, die in IBSö^terugverwacht kan worden, dan blijkt, dat de door Barnard ontdekte komeet niet die van Olbers zijn kan. De komeet staat in het sterrebeeld Op- hiuchus gaat te 10 uur door den meridiaan en beweegt zich naar het zuidwesten, het is dus blijkbaar eene komeet die nog ver we" is en zich naar de zon begeeft. Zij kan dus wellicht zeer helder worde.i, maar als zij in hare zuidelijke beweging volhardt, kan zij zich wellicht spoedig aan ons oog onttrekken. Zaterdagavond kwain van Dusseldorp met den spoortrein de prins van Saxen- eimar met gevolg te Vlissingen aan. Hij vertrok met het stoomschip Prins Hendrik van de maatschappij Zeeland via Queens- boro naar Londen. Naar men aan de Midd. Ct. meldt, moeten er Zaterdagavond door de bewoners van Serooskerke grove baldadigheden gepleegd zijn tegenover jongelui, die onder Middel burg en Veere wonen. Op dien dag gingen velen, ouder gewoonte, bij gelegenheid der kermis te Westkapelle een Tijtoertje maken over Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle en Serooskerke. Bijna elke wagen werd echter in laatstgenoemde gemeente aangehouden, en den inzittenden werd gevraagd of zij uit Vecre of 'tZand waren. Was dit niet het geval, dan mochten zij ongestoord doorrijden, maar waren zij daarvan afkomstig, dan werden zij deerlijk mishandeld. Ruiters werden met steenen gegooid en met stokken geslagen, terwijl de paarden werden vastgehouden menigeen moest tot zelfverdediging van zijn mes gebruik maken, en moest zijn hoofd deksel in den steek laten. Uit een boerenwagenwaarin drie paartjes en een voerman zaten, werd laatstgenoemde met geweld gesleurd; toen de jongens hem te hulp sprongenhad men de lafhartigheid het paard met den wagenwaarin zich alleen de meisjes bevonden, op hol te jagen. Door tegenwoordig van geest wist een harer het beest, nadat het eenigen tijd doorgerend had, tol staan te brengen. Yan een anderen boerenwagen was bijna alles aan flarden ge sneden. Al die baldadigheden werden gepleegd mid den in de kom der gemeente, tusschen des avonds 7 en 10 uur, en geschiedden met voorbedachte rade. Een oude veete was oorzaak dat er een gespannen verhouding bestond tusschen Serooskerkenaarsde Veere- naars en de z g. 't Zandtenaars. 'a UKAIKMl Ua:. Door Z. M. is aan den officier van ge zondheid 1ste kl. bij de zeemacht F. H. L. Roessingh van Iterson, arts, en den adel borst 1ste kl. M, H. E. Saclise vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen, respectievelijk van ridder 3de en 5de kl. der orde van het Borstbeeld van den Bevrijder Simon Bolivar, hun door den president der Vereenigde Staten van Vene zuela geschonken. Door Z. M. zijn benoemd; tot burge meester van Stad Almeloo J. J. Boelen van Haelen P. Yerheggen, secretaris dier gemeente. Door Z. M. zijn de militaire studenten voor den geneeskundigen dienst der zeemacht J. J. Sterk en D. W. C. Van Dort Kroon, artsen, benoemd tot officier van gezondheid 2de kl. bij de zeemacht. De heer E. W. Muller, benoemd tot consul der Nederlanden te Riga, is als zoo danig door de Russische regeering erkend. De minister van financiën zal op 16 dezer geen audiëntie verleenen. Tengevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelijkend examen der adspiranten naar eene plaatsing als cadet aan de koninklijke Militaire Academie, ko men voor eene plaatsing bij die inrichting, tegen 1 September a s., in aanmerking: voor de infanterie hier te lande P. Van Asselt, G. De Josselin de Jong, P. J. H. Van der Palm, jhr. A. A. Calkoen Van Lim- men, J. D. Haartsen, P. G. Van Drunen, J. W. P. Herftkens, J. L. Völcker, P. A. Broers, H. J. E. De Bourbon, C. M. De Kunter, W. S. A. A. H. M. Van Rijswijk de Jong, H. De Haan Hugenholtz, R. H. Laman Eyssonius Wichers, J. Van der Kop, J. Buys, G. A. H. Van der Stok, G. J. P. A. Thomson, J. Dorré; voor de cavalerie hier te landeA. F. J. C. Van der Maden, W. De Reus, G. P. Noord'noek Hegt, J. M. Benteyn; voor de artillerie hier te lande: jhr. O. A. E. Wittert, A. E. Redelé, W. Van der Koogh, W. A. J. Van der Hurk, J. H. Bloem, W. E. Van Dam van Isselt, G. A. O. Imminck, J. C. A. Jansen, jhr. M. C. Alewijn, J. H. Van Persijn, P. W. Gautzsch, A. F. Gooszeu; voor de genie hier te landeG. H. J. Vaal, C. A. Boonacker, W. H. A. G. baron Van Ittersum; voor de infanterie in Oost-Indië; P. J. Kroesen, C. C. Musch, W. K. J. Stoop, D Dooremans, J. J. P. Weijerman, J. P. A. Schadée, W. Beijerinck, H. A. Kooy, A. E. Van Swieten, J. J. Romswinckel, W. H. Schey, II. C. D. P. H. Brouwers, R. F. Maidman, P. R. Kuyper, K. L. Verstege, H. B. J. Tersteege, Fiorent Van Wagenin- gen, J. A. Leers, Th. J. Baerveldt, W. B. J. A. Scheepens; voor de cavalerie in Oost-Indië W. Groe- neveld, C. G. Daniëls, A. H. Van Deursen J. Th. Van Maren; voor de artillerie in Oost-Indie: F. Raad- man, H. L. P. Vanger, H. Von Witzenburg, A. Van den Bovenkamp, Plorus Van Wage- ningen, A. Becking; voor de geuie in Oost-Indië: H. W. For. bes, P. W. P. ClignettW. G. Loeff, K. A. F. Kluppell, J. B. In 't Veld. De heer Legrand, gezant van de Pransche republiek bij ons hof, geeft heden bij gelegenheid van den openbaren natio- nalen feestdag in Frankrijk een officieel feestmaal ten zijnen huize. Tot dat diner zijn ook uitgenoodigd de leden der com missie, vertegenwoordigers van kunsten en wetenschappendie de Fransche regeering bij de opening van het rijks-museum te Amsterdam vertegenwoordigen. Door een der rechercheurs van politie is een perseon aangehouden, verdacht van diefstal uit de kazerne der grenadiers van chevrons en sabelkwasten van onderofficieren. Hij is genaamd L. D., oud 24 jaar, vroe ger sergeant, thans klerk op een der belas tingkantoren alhier. Na een voorloopig ver hoor en nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt werd hij op vrije voeten gesteld. Gisteren echter heeft hij zich ten zijnen huize in de Koningstraat vijf zware verwon dingen in den linkerarm toegebracht en zich daarna den linkerpols afgesneden. In be- denkelijkcn toestand is hij naar het Zieken huis overgebracht. BELGIË. De anarchistische meeting om te pro testeeren tegen de maatregelen dezer dagen op de club van de rue Notre-Seigneur toe gepast, heeft Zondag te Brussel plaats ge had. De bijeenkomst had niets te beteeke- nen. Aan het slot werd eene orde van den dag aangenomen van den volgenden inhoud: De anarchisten, in de zaal Rubens vergaderd om de vervolgingen der politie aan de kaak te stellen, het vruchtelooze erkennende van de vreedzame middelen, doen een beroep op de maatschappelijke omwenteling om het proletariaat vrij te maken. EN GE LA. NU. Aan H. K. H. prinses Beatrix zijn als bruidsgeschenken aangeboden door den bur gemeester van Windsor, namens die gemeente, een prachtiger! gouden armband, met 13 brillanten en diamantrosetten; door deputaten van Eton-college, namens de professoren, een met diamanten en sapliieren bezet haar- kapsel en in naam der studenten een arm band van diamanteu en paarlen. Uit Shanghae wordt aan The Standard gemeld, dat de Chineezen hunne wapenin gen aan de grens van Korea voortzetten, wegens de dreigende houding, welke de Russen aldaar hebben aangenomen. Men zegt dat China en Japan het over hunne houding ten opzichte van Korea eens zijn geworden. Volgens de St. James Gazette gaat het gerucht, dat lord Lyons ontslag zal aan vragen als gezant te Parijs en vervangen worden door lord Lytton. Generaal lord Wolseley is gisteren in den namiddag met zijn staf aan het Vic toria-station te Londen aangekomen. Hij werd door eene talrijke menigte luide toe gejuicht. Naar men uit Caïro verzekert, zal het Engelsche garnizoen in Egypte aanmer kelijk verminderd worden. De Times verneemt uit Durban, dat de anarchie in Zoeloeland grooler dan ooit is; de Boeren schijnen, uit vrees voor eene bloedige botsing, te aarzelen hun gezag te handhaven. FRAKKRIJ M. In de kamer heeft de minister van financiën, Sadi Carnot, betoogd, dat de begrooting voor 1886 geen teleurstellingen zal opleveren. Het evenwicht is niet fictief. De minister betreurt het, dat de tegen het beheer der financiën gerichte critiek een wapen is in de handen van de vijanden der republiek. Het handelstractaat tusschen Frankrijk en de Zuid-Afrikaansche republiek werd den lOden dezer te Parijs onderteek end door den minister van buitenl. zaken, den heer De Preycinet, voor de Pransche, en door den heer jhr. mr. G. J. Th. Beelaerts van Blok land voor de Zuid-Afrikaansche republiek. Dr. Ferran wordt te Parijs verwacht. Hij komt er om den hoogleeraar Pasteur en eenige andere mannen van naam over zijne methode van inenting en over de door hem verkregen inentiugstof te spreken. Le Figaro meldt thans, dat de brief, dien dr. Ferran aan de académie des scien ces geschreven heeft, in zijn geheel opgenomen is in de verslagen der academie, zoodat de bewering van genoemden geneesheer, dat de academie geen nota heeft genomen van het geen hij dezer dagen daaromtrent schreef, onwaar is. Dr. Ferran komt in le Journal des Débats op tegen de verklaring van dr. Gibier zou hij geld slaan uit zijn inentingen, a verklaart, meer dan 20000 personen loos ingeënt te hebben en aan de van Alcira de 6000 fr. te hebben gegeti die hem door de regeering voor zijn J richtingen was aangeboden. Voorts sj hij ook de gelden, hem door den geBs teraad van Benisoy toegekendaan de and aldaar af. In de ziekenhuizen, bij hetW bij de marine en alle armen ent de don kosteloos in. I De minister van justitie heeft, vergal van zijn secretaris, het cholerazieken!# te Valencia bezocht en ondersteuning aiu deeld. De prefect van Madrid zou dr, ïj ran verboden hebben, te Madrid zijn ij tingsmethode toe te passen. De doctoral volgens la Epoca, verklaard hebben, de moeielijkbeden hem door de regeeringl den weg gelegd, zijn inentingen voorWI te staken. De Temps heeft uit Athene een beiii) ontvangen, waarin gemeld wordt, dn Grieksche regeering al hare consulaten Turkije heeft opgehevenomdat de Pol aan verscheiden Grieksche consuls het quatur heeft geweigerd. SPilAJ E. Admiraal Pequela is benoemd tot nister van marine en de prefect van Mij tot minister van binnenl. zaken. Eergisteren werden 1197 cholenj vallen geconstateerdwaarvan 588 met c» delijken afloop. Te Madrid hadden 8 stj gevallen plaats; verder 109 in de proviaj Murcia en 296 in de provincie UFITSCHLAIt'D. Van vertrouwbare zijde wordt bevestigd, dat de ware reden om welke hertog van Cumberland thans definitief w de erfopvolging in Brunswijk is uitgesloti daarin gelegen is, dat in 1878, toen door de tussclienkomst van Hare Briï;| Majesteit, onderhandelingen over de Itq opvolging in voornoemd hertogdom, kg lord Beaconslield te Berlijn gevoerd wen# de hertog formeel heeft geweigerd, zE daarmede in verband, van al zijne reek» op Hanover afstand te doen. Deze. «el ring bracht alle verdere onderhandeling* Engeland ten einde. L GEMENGDE BERICHTEN'. Dezer dagen maakten wij meldingn de methode om cholera te genezen doorn derhuidsche inspuitingen van lauw watire zout. Deze methode is niet nieuw: reéL 1865 werd zij door dr. Frankel in Bernfcj aanbevolen. In 1883 werd zij ook dooi Michael in Hamburg en dr. Samuel, Königsberg als geneesmethode aangeget: welke heeren geen kennis droegen ver Frankel's idée. (Arnh. Cl.} Ruim een maand geleden schreef ij Handelsblad van Antwerpen„Er is e algemeene klacht in de stad over de i traging der werkzaamheden aan den voorge* der tentoonstelling. Wij hebben de ie ijzeren geraamte 't kan zoo schoon ;I als men wil reeds lang genoeg gei en zouden dat spinneweb wel door iel» lieder willen vervangen zien. De aannemers zouden eens geducht op den dienen getrapt te worden." Thans is het ruim twee maanden gelede| dat de tentoonstelling werd geopend, men moet den koning en de overige ke kers nog altijd door een zijdeurtje bin leiden. LAAT§T8 BERICHTEN. Z. M. heeft benoemd tot rector-magnift aan de Leidsche universiteit, voor helt demiejaar 18S5/86, den hoogleeraar di P. N. Land. Door Z. M. is, op zijn verzoek,!) vol ontslag verleend aan den kapiteir dd. schutterij alhier G. Sandifort, e,1 noemd tot kapitein de 1ste luit. J. P. en tot 1ste luit. A. Parmentier, thans 2dek' In een voorloopig verslag heeft commissie uit de prov. staten benoemd11! onderzoek der subsidieaanvrage dergemMj Katwijk voor de verbetering van het '4 water tusschen Katwijk en IJmuiden, gesteld haar diligent te verklaren t" aanstaande herfstvergadering. De see"1 kelijke kennisneming en behandeling den inhoud der in hare handen gestes stukken heeft nog niet tot eene uitkop mogen leiden geschikt voor eene beshssuf voldoende voor te lichten. De commissie deelt het eenstemmig voelen over de aanspraak op steun de' gingen van een wakker gemeentebestuuro' met nieuwe inspanning en offers uit beped middelen, de toevertrouwde belangen te' vorderen, en ook de meening dat de

Leydse Courant | 1885 | | pagina 2