Leidsche Melkinrichting, Boek- en Courantdrukkerij, BIJVOEGSEL ADVERTENTIES BADHUIS. E. W. OOYMAN, 4 PROGRAHMi'fa U\ 1UZIERTITV0ERIAGES. CONFISEUSE CUISINIÈRE, ATTENTIE. VOOR DE AANSTAANDE FEESTEN: P. P. SPEEL, Openbare Verknoping ~MLé JKR2 m behoorende bij de Leidsche Courant van 22 Juni 1885. stelling van het kabinet gewichtige veran deringen zullen komen. BOMBAY, 20 Juni. Tweeduizend man uit Candahar zijn tot versterking der Afghaansche bezetting te Herat aangekomen. Uit Kaboel zijn 10,000 Martini-geweren naar Herat verzonden. Door Z. M. is benoemd tot kolonel- kommandant van het 3de regiment hussa- ren, de luitenant-kolonel Jhr. Teding van Berkhout, van den gencralen staf. In de zomervergadering van de pro vinciale staten van Zuidholland zullen o. a. worden behandeld voorstellen tot wijziging der provinciale begrooting met het oog op de toegestane subsidie voor de havenverbe tering te Vlaardingen en het aangenomen voorstel tot den bouw eener brug over de Oude Maas. Voor dien bouw zal een be- drag van ƒ120.000 in 1885 beschikbaar moeten zijn. Op de begrootiug voor het jaar 1885 zijn dezelfde subsidiën voorgedragen als in 1884, o. a. ook voor het genootschap Ma thesis Scientiarium Genetrix, de Practische Ambachtsschool en de Kweekschool voor be waarschool-onderwijzeressen te Leiden. I V U K 7. O I» E X. Leiden, 18 Juni 1885, Mijnheer de Redakteur. Gezien de advertentie in de bladen van de com missie die zich hier ter stede heeft geconstitueerd tot liet geven van eene contra-partij aan Heeren Studenten voor de welwillende invitatiën, die HEd. hebben rondgezonden tot bijwoning der door Hen te geven Lustrumfeesten, moet ik HEd. mededee- len, dat naar mijne bescheiden meening die in- teekening aller dunst zijn zal. HEd. begrijpt toch wel dat om een feest aan te biedenmen eerst tot een feest moet uitgenoodigd zijn, want het bedan ken voor iets wat men niet genoten heeft, isis om niets anders te zeggen, ondenkbaar, of zouden HH. Studenten het uitdeelen van kaarten reser veeren alleen voor Hen die op de contra-partij teekenen? Ach laat ik dan liever voorstellen om al die bluf en opsnijderij achter wege te laten en onkosten van alles te doen dragen door het Corps, en wederkeerig door die Heeren die de bizondere eer genoten door dit corps tot bijwoning hunner feesten te worden uitgenoodigd. Met alle achting heb ik de eer te zijn, TJEd. P. C. NICOLA Jr., Breêstraat 141. MASK AR ADE. Een geeuw en Leiden's Maagd wordt wakker, Zij wrijft verbaasd zich de oogen uit, Zij richt zich op en roept verdrietig: „Wat dat spektakel toch beduidt? „Ik lag zoo zoet, zoo zacht te droomen, Mijn strammen leden gunde ik rust Yan al hun zwoegen, al hun strijden 'kWas van geen zorg mij meer bewust. „En als ik soms eens half ontwaakte, Liet ik mijn blik, nog sluimrensraoê, Langs Leiden's grachten, straten dwalen En zag met welgevallen toe, „Dat vrede en eendracht alom heerschten En huislijkheid, dat geen kanon, Langs onze Breestraat afgeschoten Een enkel schepsel raken kon, ffX)at meestal 's middags om vier ure Op Botermarkt het meisjeshart En 't heerendito heftig bonsden Yan diepgevoelde liefdesmart, „Hoe zij elkaar daar tegenkwamen, Zij, 't lieflijk oog naar de aard gericht, En Hijmet lange stappen loopeud, Gejaagd haar starend in "t gezicht. „En nu wat hoor ik langs de straten? Met altgekweel en basgebrom Hoor ik mijn dochters cn mijn zonen Luid roepen: „„maskarade, kom!"" „Maar hoe? ook mij grijpt heiige geestdrift, Ook mij grijpt diep ontroeren aan: Ik zie mijn glorierijk verleden Op nieuw weer langs mijn blikken gaan! „Eeuwen van moed en van strijd en van fierheid, Doemt gij nog eens vcor mij op uit. uw eraf? Liebaert van Holland, ge ontplooit weêr uw banen, Ploris, mijn lievling, gij voert weêr den staf. r'k Zie weêr die ridders en aadlijke vrouwen, Bloeiend van schoonheid en krachtvolle jeugd, 'k Zie in mijn geest weer die ridders tornooien, Strijdend voor haar, in wier dienst is hun vreugd. #'nTraan wijd ik u, o rampzaalge Jacoba, Speelbal der grillen van 't wisselend lot, Uwie geen rust hier op aard was beschoren Totdat gij neerzeegt op Teylingen's slot. „Eeuwen van moed en van kracht en van fierheid, Luister dier tijden, neen nooit komt gij weer, Maar op den grond, dien gij eens hebt betreden Zet zich de voet van uw nageslacht neer. „Bloedige strijd met het zwaard is volstreden, Edele strijd om beschaving houdt aan Nederland, toont u uw vaderen waardig, Door in de voorste geleedren te staan!" BRINIO. SIS'1* Staatsloterij. Vijfde Klasse. Trekking van 20 Juni. Prijs van 3000: N°. 3973. 200: 3809. 100: 4691 10706 19234. Prijzen van /70. 849 7732 11211 14901 16168 18450 20110 2475 8407 13962 15214 16561 18454 20125 2874 9871 14213 15544 16586 18521 20288 4845 10356 14732 15628 Gehouden Vcrhoopln» van on roerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 19 Juni 1885. Notarissen Van Greuningen en Heenk, residerende te Oude Wetering en Leimuiden. Een Woonhuis ingericht tot Koffiehuis, Stalhou derij en Uitspanning, benevens Paardenstalling, Koestalling, Rijtuighuis en verder Getimmerten, aan de Noordzijde van de Haven omtrent de Zijl poort, met Paardenstalling en Bovenwoning, aan de overzijde, Sectie C, No. 95 en 7, alsmede een Stalling in de Looierstraat, Sectie C, No. 1083 en twee perceelen Weiland en Water aan den Rijn in de Waard, onder de gemeente Leiderdorp, Sec tie A, No. 1099, 1643 en 1100. Gecombineerd. Kooper J. De Graaf qq. 14420. TER MAKKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 20 Juni Verkochte hoeveelheid. Prijzen. Laagste Hoogste Oude Tarwe 3 hectol. 7.50 8.— Nieuwe Tarwe 6.50 7.30 Oude Rogge 6.20 6.50 Nieuwe Rogge 5.80 6.- Gerst (zomer) 3 - 4.75 5.40 ChevalierGerst 5. 5.75 Zware Haver - 4.— 4.50 5 2.90 - 3.50 Duivenboonen 1 - - 6.50 7.50 2 - 6.25 6.50 Boter1 equal. 1 vat). 50.— 56 - (2e - 4 - 42.— 48.— (le per kil.) 13020kilog. 1.25 1.40 (2e - 1.05 - 1.20 Turf haardbr. le soort dubh hectol. - Lange zwarte 7000 0.22 0 24 Zitting van het Kantongerecht te Leiden op 20 Juni 1885. Kantonrechter Mr. W. Van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier Mr. F. G. v. Bitisbergen. Uitspraak Mr. P. A. Van Butting ha NVichirp. strafzaken. Naam en woonplaats ?>r beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. J. B., Noordwljk W. B.Woerden J. G.Leiden C. V.Amsterdam J/ J. H. S.Leiden, J. Z.idem J. v. d. II.idem D. S.idem H. B., Haarlem, P. NV.Boskoop NV. C., Oude Wetering, J. G.Dordrecht >1. B.Bodegraven, J- V., Zoeterwoude, 0. F.Leiden 0. do B.idem P- Z., Sa8senbeim P- H., Leiden ■A. G.Leiderdorp, J- P. F., Leiden P. v. d. P.Katwijk J- v. B.idem E. de J.idem Z. B.idem J. K., idem P. Ph.Leiden B. v. E., idem LB., Berkel Rodenr'ys J- D-Leiden NY. V., idem G. K.idem', J- H. H. B.idem W. F. H. idem H.S.,hvr. v. A.P.,id„ varen met een stoomboot met grooter snelheid dan als geoorloofd is aangegeven idem idem idem, idem idem idem idem idem idem, idem idem idem idem een vaartuig laten liggen onder een brug over Rijn lands boezemwater, idem en baggeren in Rijnlands boezemwater, baggeren in Rijnlands boezemwater idem idem idem weiden van vee langs den weg, Rijnsburg, met steenen werpen over fatraat, Katwijk idem afval van visch voor bemesting vervoeren op verbo den tijdidem vuur ongedekt over de straat dragenidem reizigers aan het spoorwegstation met dienstaanbie dingen lastig vallen Oegstgeest vuil in het water werpenLeiden rijden in verboden richting, idem, idem rijden op de klinkerstraat, idem, idem een koffiehuis niet sluiten op geretten tydidem nachtgerucht verwekken, idem, niet geneeskundig onderzochte vrouwen toelaten in een bordeel, idem, I vrijspraak. 10.of 3 dagen, idem. idein (tweemaal) idem. idem (driemaal), idem (tweemaal), idem. idem. idem. idem. idem idem. idem. 2.of 3 dagen. idem (tweemaal), idem. idem. idem. idem. 3.of 2 dagen. J 1.of 2 dagen. /"0.50 of 1 dag. ƒ10.of 3 dagen. ƒ1.of 2 dagen. 3.of 2 dagen. 1.of 2 dagen. 3.of 1 dag. iS.of 2 dagen, idem. idem. f 5.of 2 dagen. 5.50 of 3 dagen. 3 dagen. Amicitia. Zondag 21 Juni, des avonds fe half acht, door het Stafmuziek van het 4e regiment infanterie, kapelmeester de heer H. A. Grentzius. Ie afd.: 1. Maskerade Marsch (1885), Grentzius; 2. Ouverture „Sommernachtstraum", Suppé; 3. Valse „Seesaw", Croeve; 4. Serenade Before the Window, Nehl; 5. Fantaisie „Les Diamants de la Couroune" iSolo pour Clarinctte) Dunkier. 2e afd 6. Ouver ture „Athalia", Mendelssohn; 7. Paraphrase fiber Mendelssohns Lobgesang, Oostelaar; 8. Fantaisie „La fille de Régiment"', Donizetti; 9. Le Réveil de la Fauvette (Polka) (pour Flute Picolo) Wau- campt. St.ads-Gehoorzaal. Zondag 21 Juni, des avonds te 8 uren, Harmonie Concert door de dd. Schutterij, onder directie van den heer C. G. Locher. leafd.: 1. Turner Marsch, Curth; 2. Schauspiel-Ouverture, Rudigcr; 3. Laura-'Walzer, Millöcker; 4. Fantaisie „Der Zillerthaler", (Piston-Solo*, Hoch; 5. „Cham- panella" (Glöckhen Polka), Nehl. 2e afd.: 6. Ouver ture „La dame blanche", Boieldieu; 7- Cavatine de l'Opéra Linda de Chamvromix", Klose: 8. Die Heinzelmannchcn, Eilenberg; 9. Fantaisie „des Troubadour", Verdi; 10 Scnützen-Marsch, Unroth. Stads Gehoorzaal. Maandag 22 Juni, des avonds te 8 uren, Symphonie-Concert van het 3de reg. hussaren, onder directie van den heer L. M. Y n Waasdijk, le afd.: 1. Feestmarsch, Michaelis; 2. Ouverture „Zampa", ïïérold; 3. a. Cavalerie Polka, Bert.el; b Concert Polka (Solo voor 2 Pistons!, v. Waasdijk; 4. Musikalisch Hobelspane Potpourri, Merkel. 2de afd.: 5. Leichte Cavalerie Ouverture, Suppé; 6. Interpretationeu Walzer, Strauss7 Aria aus „Rigoletto", Verdi; 8. Fantaisie „Ernani", Stassny; 9. „Die Gute Stube", Polka, Winterberg; 10. Marsch Egyptiene, Strauss. Maandag en Dinsdag, '22 en 23 Juni e. k., is de inrichting GESLOTEN. De ondergeteekende heeft de eer mede te deelen dat op Dinsdag 23 Juni a. s. des namiddags geen melk kan worden rond gebracht, dat eveneens dien dag geen karne melk wordt bezorgd en dat de verkoop aan de Inrichting om tien uur 's morgens wordt gesloten. De Directeur der Leidsche Melkinrichting, J. RINKES BORGER. Breestraat hoek Choorsteeg bericht hare begunstigers, zij gedurende de feestweek, een ZAAL heeft ingericht, tot gebruik van vervcrschingcii. NB. Verzoeke bestellingen uiterlijk Maandag a. s. op te geven, daar op den dag der Maskerade geene bestellingen kun nen worden aangenomen. .d/lATKb .1 Gesneden llain 1. Gerookt Vleescli 1. Saucise Boulogne 1. Rauwe Ham0.55. Beuzel, puik0.32. Qualiteit onovertrefbaar. Alles per 5 ons, Haarlemmerstraat. Scliecpmahersstecg hij liet Rapenburg-. Ondergeteekenden bevelen zich beleefde lijk aan voor de levering van alle soorten DRUKWERK. GEBROEDERS MURÉ. (de nommers 2, 3, 4 en 5 met rechterlijke niaclitlglngj in het Heeren-Logement aan _rBïüi. den Burg te Leidenbij op- ÜW.b°d Saterdag 27 Juni 1885, gpuis®bij afslag Zaterdag 4 Juli 18S5, des avonds te half- acht uren, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: Nu. 1. Het goed onderhouden 1IU1S en ERF met TUINTJE aan de Zuidzijde van de Haarlemmerstraat te Leiden N°. 15 met een uitgang aan den Apothekersdijk, groot 1 are 40 centiaren, bevattende bene den: Gang, Voorkamer met Suite, Slaap kamer, Tuinkamer, open Trap, Keuken met Pomp voor Put- en Regenwater en Kelder; boven: groote Voorkamer, Slaap-en Logeer kamer, Zolder met afgeschoten Kamertje en Vliering; de Kamers zijn alle behangen en de meeste voorzien van Stookplaatsen, Kas ten en vele gemakken. Het perceel heeft Gasleiding. De Bovenvoorkamer met Slaapkamer zijn aan een student verhuurd voor .'550 per jaar. Te zieuDinsdag en Donderdag van 10 tot 1 uren. N°. 2. Het WINKELHUIS en ERF te Ijeiden aan de Zuidzijde van de Haar lemmerstraat N°. 209, groot 66 centiaren, bevattende beneden: Winkel, Binnenkamer, Keuken met Pomp en Plaatsje; boven: Voorkamer, Achterkamer en Zolder; de Kamers zijn behangen en voorzien van Stook plaats, Kasteu en vele gemakken. Verhuurd per week voor ƒ5,75 tot 1 Mei 1886. N 3. Het HUIS en ERE te Leiden aan de Noordzijde van den Ouden Rijn N°. 100, groot 64 centiaren, bevattende bene den: Gang, Zijkamer, Binnenkamer, Keu ken en Plaats; boven: Voorkamer, Achter kamer en Zolder; de meeste Kamers zijn behangen en voorzien van Stookplaats, Kas ten en vele gemakken. In 2 gedeelten verhuurd te zamen voor ƒ2,90 per week. N°. 4. Het WINKELHUIS en ERF te Leiden aan het Galgewater N°. 20, groot ongeveer 89 centiarenaan den boek van en met een uitgang in de Smidsleeg bevat tende beneden: Gang, twee Zijkamers, Win kel, thans ingericht tot Melkajfairebenevens Kelder; boven: 2 Voorkamers, Zolder en Vliering, de meeste Karaerszijn behangen en voorzien van Kasten en Stookplaatsen. N°. 5. Een STAL, ingericht voor 16 koeien, met Mestput te Leiden aan de Oost zijde van de Smidsteeg, achter en thans verheeld met het voorgaande perceel, groot ongeveer 1 are, 84 centiaren, bevattende behalve de Stal, een Hooizolder. De beide laatste perceelen zijn in eigen gebruik geweest. N°. 6. Het HUIS en ERE te Leiden aan de Zuidzijde van de Klikstraat Nu. 8, groot 39 centiaren. Verhuurd per week voor ƒ1.10. N°. 7. Het onlangs gedeeltelijk vernieuwd I1U1S en ERF ingericht tot twee wonin gen met Tuingrond, gelegen even buiten de voormalige Marepoort van Leiden, aan de Haarlemmervaart onder Leiderdorp, ge merkt Z, N°. 15, te zamen groot 8 aren 45 centiarenbevattende de eene Woning een Koepelkamer, een Kamer met 2 Bed steden en Kast, Kelder en Keuken met Putwater; voorts een Schuurtje, een Loods, thans ingericht tot Werk- en Bergplaats, be nevens Varkenshok en een stukje Tuingrond; de andere Woning heeft een Voorkamer, Binnenkamer, Keuken, Zolder, Plaats en Tuintje; de kamers zijn behangen en voor zien van vele gemakken. Een gedeelte is verhuurd voor 2 per weekhet overige is in eigen ge bruik. Te zien: Maandag en Vrijdag van 13 uren. De perceelen 2345 en 6 zijn te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van 11 tot 2 uren. Betaling en Aanvaarding van al de per ceelen op 1 Augustus 1885. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris COEBERGH, alwaar tusschen de veiling en den afslag verhoogingen kunnen wor den gedaan tegen genot van 1/5 der ver- hoogsom.

Leydse Courant | 1885 | | pagina 5