B BLANKENBERG, REISBOEKEN, Boek- en Courantdrukkerij SEPP C H. A. BANNING, IIEVALENTA AKABICA, ADVERTEMTIËW. BOEK-, MUZIEK- EN KUNSTHANDEL, Leesinrichting van Couranten, Machinefabrikanten, Enschedé STOOMMACHINES Meer dan 20-jarige ondervinding MARE 58. ONTVANGEN DE NIEUWSTE DRUKKEN De gezamenlijke Novellen van Volkomen herstel van Gezondheid, dat adressants grievendoor eenige heeren der hoo^e regeering, meer speciaal en in breeden omvang beschreven, zijn onderzocht; dat hij evenwel heeft gemeend vooralsnog zijn adres tot de kamer in deze voege te kunnen beperken en voor 't oogen- blik zich te mogen onthouden in meer bijzonderheden te treden, vertrouwende hij de kamer voldoende termen zal willen aan wezig vinden tot een onderzoek in deze over te gaan. Redenen alzoo waarom adressant U Edel- Hoogmogenden eerbiedig verzoekt hem te willen schadeloos stellen voor het onrecht en de schade hem berokkend door een zeer willekeurig besluit der Indische regeering, op eene wijze als UEd. Hoogm. t best oorbaar zullen achten. Gisteren is de Nederlandsche bede vaart naar Lourdes afgereisd. Omstreeks 800 personen nemen aan de bedevaart deel. Dr. G. J- Dozy, vroeger redacteur van Onze Tolk, zal de redactie van De Leeswijzer aanvaarden. Het Nederlandsche Militaire bond telde, blijkens het 11de jaarverslag, op 1 April van dit jaar 2437 leden en begun stigers. Tot den bond zijn thans, behalve die te 's Hage, 's Hertogenbosch, Leeu warden en Kampen, 20 afdeelingen en 17 Te Huizen toegetreden. Aan giften werd ontvangen f 2900. Aan subsidiën voor ver schillende „Te Huizen" werd toegestaan 8940. Een te 'sGravenhage wonende heer, lang en korpulent, met hoog voorhoofd blond haar, knevel, bruinachtige oogen, gave tanden, bleeke kleur, bol aangezicht en gekleed met bruine demisaison en phan- tasie of hoogen hoed, heeft Woensdag 22 April jl.'s morgens ten half tien ure zijne woning verlaten en is daarin niet teruggekeerd. Den volgenden dag is hij des namiddags in den omtrek van Leiden (Haagsche Schouw) gezien. Er wordt ver moed, dat hem een ongeval is overkomen. De commissaris van politie te 's Gravenhage der le afdeeling vraagt namens de familie betrekkingen, zijne opsporing en bericht. Aan het feestmaal Donderdag te Am sterdam ten huize van den heer Couturier gehouden, door hoofdofficieren en officieren, allen ridders der Militaire Willemsorde, ter herdenking van het 70-jarig bestaan dier orde, zaten 71 dischgenooten aan. Daar onder bevonden zich o. a. de prins Von Wied, de minister van oorlog, generaal Weitzel, generaal Van der Heyden, gene raal Verspyck, vice-admiraal jhr. DeCasem- broot, baron Tindal, de kolonels Van Braam Houckgeest, Verstege, Versteeg enz. enz. De zaal was fraai versierd met vlaggen- tropeeënterwijl in het midden een gelau werd borstbeeld van koning Willem I prijkte met het onderschrift: „Hulde aan den grond vester onzer orde voor Moed, Beleid en Trouw". Voor het lokaal en in de gangen naast de deuren was eene eerewacht opgesteld gevormd door gedecoreerde mariniers, ter wijl de muziek van Sonneman's kapel den maaltijd opluisterde. Aan prins Von Wied een der weinige buitenlandsche militairenaan wie de Neder landsche Militaire orde is toegekend die bij zijne komst door de feestcommissie werd ontvangen, werden de overige gasten voor gesteld. De maaltijd kenmerkte zich door zeer kameraadschappelijken geest. De Prins was gezeten tusschen den vice-admiraal De Ca- sembroot en generaal Van der Heyden, ter wijl generaal Verspyck tegenover Z. H. zat. Natuurlijk werden talrijke dronken inge steld. Generaal Verspyck dronk op Z. M. den Koning, waarvan een telegram werd gezonden naar het Loo en waarop de ko ning spoedig in de vleiendste bewoordingen liet antwoorden. Verder werd een telegram gezonden aan den keizer van Duitschland, als oudsten ridder-grootkruis. Ook de prins stelde in de Nederlandsche taal feestdron ken |in, o. a. op haar, die ook zeker van moed, beleid en trouw hadden blijk gege ven toen haar echtgenooten voor 't vader land ten strijde trokken, nl. de vrouwen der ridders van de Militaire Willemsorde. De prins nam allen voor zich in, door zijn hartelijken omgang en echt kameraadschap pelijke taal. Tegen half 12 was het feest geëindigd. Hbl Bij den uitgever Brinkman te Amster dam heeft het licht gezien de le aflevering der geïllustreerde volks-editie van de „Ne gerhut", een verhaal uit het slavenleven in Noord-Amerika, uit het Engelsch vertaald door C. M. Mensing. Deze uitgave ver dient met het oog op haar keurige uitvoe ring in veler bezit te komen. Uit het jaarverslag van de Christelijke Philanthropische Inrichtingen te Deutichem over 1883/84, blijkt dat de inrichting Ruimzicht (die door 66 gymnasiasten wordt bewoond)door aanbouw aanmerkelijk wordt vergroot, zoodat reeds binnenkort een der tigtal jongelingen meer zullen worden op genomen, om tot predikanten in de Ned. Herv. kerk te worden opgeleid. In het afgeloopen jaar hebben weder 10 studenten met goed gevolg hun proponents-examen afgelegd, zoodat het aantal predikanten, die in deze inrichting hun opleiding ont vangen hebben, reeds tot 40 is gestegen, terwijl in dit jaar weder een aantal propo- nents-examen zullen doen. Ook de finan- cieele toestand der Vereeniging was zeer gun stig. Bijna f 2000 was het tekort kleiner dan het vorige jaar. Yoor Ruimzicht werd ontvangen 29,899.06, en voor de Stu dentenhuizen te Utrecht 16,075. {Zie verder het lijvoegsel.) Ter voldoening aan de Wet van 23 April 1880 betreffende de openbare middelen van vervoer, met uitzondering der Spoorwegdiens ten, wordt hierbij bericht dat de exploitatie van den Stoomtramweg tusschen Haar lem en Leidenop den voet als bij de dienst regeling vermeld in de bekendmakingen dd. 10 October en 14 November 1884 der daartoe aangewezen dagbladen - bepaald, thans geschiedt door de Naamlooze Yen nootschap Noord- Zuid-IfoIIniidsclie Stoomtramweg- Maatschappij Haar lemLeiden", gevestigd te Hillegom, waarvan Bestuurders zijn de Heeren: C. DYSERINCK, J. A. HONDERS en C. G. "VAN DER MEULEN te Amster dam, L. J. KESPER te Arnhem en P. J. LOMAN te Bussum, terwijl als Ingenieur- Administrateur is aangesteld de Heer L. M. J. IMMINK te Hillegom. Hillegom, April 1885. Sclieepmakerssteeg bij bet Rapenburg. Ondergeteekenden bevelen zich beleefde lijk aan voor de levering van alle soorten DRUKWERK. GEBROEDERS ML RÉ. Oude Vest No. 155, bij het Meermanshof. J Zeer billijke Prijzen. Accurate bezorging. UEd. Dw. Dienaar, B. VAN BERKEL. Tegen Keel- en borstlijden zijn de SloHivcrck'sche Borst-Bonbone, per pakje 35 cents, het aanbevelenswaardige huismiddel. Zij zijn in voorraad in de meeste Apotheken, goede Coraestibles-win- kels en suikerbakkerijen. hebben steeds STOOMKETELS en van verschillende systemen en in voorraad of in bewerking. Toevallen, Kramp, Zenuwlij den worden in korten tijd g( liezen, zelfs in verouderde gevallen. Aanmelding in p® soon of per brief. Vele atteshi van personen, door mij genezai liggen ter inzage. Spreekuren van 1] tot 3 uur des Maandags en Vrijdags D. MAHLER. AmsterdamSpuistraat 59. van BAEDEKER, MEIJER en GRIEBEN. Wandel kaarten. Plans van Steden, Spoorwegkaarten, etc. etc. Bij alle solide Boekhandelaren is de inteekening opengesteld op: welke worden uitgegeven in 8' poslformaat in 3 seritn van 5 a 6 deeten, die op zich zeiven compleet zijn, met omslag in kleurendruk. Iedere serie zal hoogstens 1600 pagina's bevatten en in één jaar compleet zijn. De inltekeopi (js is zes cent per 16 pagina's, zoodat men door een wekeljjksche uitgaat van ongeverr tien cents in liet bezit komt van al deze boeiende novellen en vertellingen. De eerste serie zal bevatten: I. llit het verleden. II. Oude kennissen. III. 11e familie Walker. IV. De heks van de Amcrsfoortschc heide. V. Ho Folkes. VI. Een klaverblad. bewerkt door BARRY DU BARRY C°. aan te wenden bij algemeene stoornis van het organismus. Zwakte van de Maag en dientengevolge slechte spijsverteering en de tal rijke ongesteldheden daaruit voortkomende. De Revalenta is een behoedmiddel tegen verzwakking in hst algemeen versterkt en verbeterd het bloed. De prijs is: 1/2 g 1 ft 2 ff 5 ffi i2 e ƒ17.-. ƒ1.10. ƒ2.10. ƒ3.90. 8.75. De Revalcnta-Blscutts in bussen van 1 ffi kosten 2.10. Men lette er vooral op. dat iedere Bus, tot waarborg der echtheid, door »E. voit IVINDIKIM St Cf VERKOOPHUIS," geteekend is. Ilage, Sack C'. Amsterdam, VERKOOPHUIS. LeidenWed L. G. DirksVerkoophuis. 1-angebrug n°. 43. Haarlem, J. 1'. Karthaus. Wed. de Lange en van Eek. Oudshoorn, G. van den Boom. WoerdenG. G. II. van den Berg en in de hekende depdts in de andere staten. De klerk hief even het hoofd op, en met de hand een deur den bezoeker wij zende antwoordde hij „Mijnheer Corvisier is op dit oogenblik alleen. U kan dus wel binnengaan." De bankier tikte aan de deur om zich aan te melden, draaide den deurknop om en trad binnen. De notaris haastte zich op te staan, en naderde met een glimlach den vreemdeling, inwien hij reeds een nieuwen cliënt meende te begroeten. „Wat is er van uw dienst, mijnheer?" vroeg hij hem, na den bezoeker met een vluchtigen blik te hebben opgenomen. „Ik kom u verzoeken, mijnheer, mij wel eenige inlichtingen te willen geven." „Als dit in mijn macht staatheel gaarne. Neem plaats mijnheer! „Ydor alle dingen moet ik u mij zeiven voorstellen." De notaris maakte een buiging. „Mijn naam is Yan Ossen." „Yan het huis Van Ossen te Amsterdam p" „Ik ben er sinds de dood mijns vaders de chef van." „Mijnheer! ik acht mij gelukkig met u kennis te maken. Evenals het huis Roth schild, is het huis Yan Ossen de heele wereld door bekend." „Die woorden, die wel wat opgeschroefd waren, riepen een glimlach op de lippen van den Hollander. „En nu mijnheer! moet ik u melden dat ik de intieme vriend van graaf de Lasserre ben." Het gelaat van den notaris veranderde plotseling van uitdrukking. „O", zeide hij, „ik wist niet...." Yan Ossen hernam: „Ik ben van ochtend te Parijs gekomen, naar aanleiding van een uitnoodiging, die ik zeer onlangs nog van mijnheer De Las- sere ontving. Ik ging regelrecht naar de rue de Berri. Ik behoef u niet te zeggen hoe groot mijn verbazing was, toen ik ver nam dat de graaf plotseling zijn huis midden in den nacht verlaten, dat hij zijn paarden, zijn rijtuigen verkocht en zijn huis te koop had gesteld. Ik ben niet alleen verwonderd, mijnheer! ik ben ongerust, zeer ongerust over mijn vriend. Waartoe dat vertrek, dat veel heeft van een vlucht. Waarom verkoopt hij zijn huis? Eilieve, mijnheer! zeg het mij!" „Ik weet het niet," antwoordde de nota ris koeltjes: „Maar dat is onmogelijk," riep Van Ossen, de oogen gericht op het onbewegelijk ge laat van den notaris. „U wil de waarheid voor mij verborgen houden. „Ik verzeker u, mijn heerl dat ik niets weet," hernam Corvisier. De Hollander schudde het hoofd. „Neenik kan uniet geloovenbeken dan maar dat u het stilzwijgen is opgelegd." „Het is zeker dat, als ik de redenen kende, die den graaf De Lassere noopten zijn huis te verkoopen en mijn cliënt mij verzocht had hierover het stilzwijgen te be waren, ik doof zou blijven voor alle vragen, die u deswege tot mij zoudt richten. „Nochtans, mijnheer...." „Bescheidenheid is een der eerste plichten van ons beroep." „Zonder twijfelmijnheermaar in sommige omstandigheden „In geen omstandigheid, mijnheer!" vit! de notaris hem op nieuw in de rede. „Voo: het overige verkeer ik niet in dat geval, De graaf De Lasserre heeft mij van niet deelgenoot gemaakt. Ik herhaal het u, il weet niets." Yan Ossen boog het hoofd en bleef eea oogenblik zwijgen. Hij scheen zeer ont roerd. „Het doet mij leed, zeer leed," hervatti hij op droevigen toon." Ik was vol hoof hier heen gekomen, en ik ondervind een teleurstelling. Ik koester een groote vriend schap voor De Lasserre." „Ik ben daarvan overtuigd, mijnheer." „Kent u de graaf al lang?" „Ik heb de eer sedert vijftien jaar zijn notaris te zijn." „En u zou niets weten?" „Niets." U zult moeten toegevenmijnheerdat ik het recht heb verbaasd te zijn." {Wordt vervolgd

Leydse Courant | 1885 | | pagina 2