11)8(THE CUE II Ail T. M\ 9S. MAANDAG 27 APRIL. e Uitgevers van dit blad berichten, dat de dsche Courant van 1 Mei aanstaanden af eene nerkelijke verandering zal ondergaan. Het iaat zal vergroot worden en den vorm der iterdamsche Courant verkrijgen; de abonne- itsprijs verminderd en van 6 op 5 per gebracht, zijnde 1.25 in het kwartaal; franco post in plaats van ƒ8, ƒ6.40 per jaar, zijnde 0 in het kwartaal; de prijs der advertentiën aagd en van 0.25 op 0.15 per regel ge il; terwijl dienstaanbiedingen tegen 0.10 per b1 berekend en slechts h contant en zonder it geplaatst worden. Voorts zal het blad met e grootere, aangenamere letter gedrukt en op e voor de lezers meer geriefelijke wijze inge- (ld worden. De Uitgevers, GEBROEDERS MURÉ. STADS-BE RICHTEN. Courantverschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeels jaars f 1.50franco p. p. 2. der Hike rummers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. RGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, ngen bij deze ter algemeene kennis dat de Warmonderbrug, et einde van de Mare, wegens herstelling van Baandag 27 April en met Bonderdag 30 April a. s. voor rij- en voertuigen, en en vee zal zijn atgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. deh, 25 April 1885. E. KIST, Secretaris. BINNEN LAN DSC li E BERICHTEN. LEIDEN, 25 April, low zijn de graven van Elsevier en Scholten gesloten, of een treu- stoet, gevolgd door vele notabelen, waaronder burgemeester en wet- ;ers, leden van den gemeenteraad en vele vrienden en vereerders van overledene, trekt langzaam en plechtig door de lanen van hel kerkhof de Groenesteeg. Hel is het stoffelijk overschot van den afgevaardigde onzen gemeenteraad, den heer J. Groll, oud-officier der Nederlandsche ine, hetwelk gralwaarts gedragen wordt. Toen de stoet de geopende e genaderd was. en de kist, getooid met de ordeteekenen van den ilorvene en met de kransen van vereerders, van de baar was nederge- nam de burgemeester, de heer L. M. De Laat de Kanter, diep bewo- het woord. Richtende een laatstcn afscheidsgroet aan den vriend, hij, na op de groote beteekenis der maatschappelijke positie, welke orerledene had ingenomen, gewezen te hebben, hem als den ijverigen Bh, die van zijn Jeugdigen leeftijd af lot het einde van zijn leven toe BWif werkzaam was; als den edelen mensch, die een warm hart bezat; lbden hartelijken vriend, die de ziel van het gezelschap was. Voortlevende de herinnering van velen, zal de groote belangstelling bij dit droevig Merfgeval een troost zijn voor de nagelatene betrekkingen en een aanspn- 'ing voor hen de voetstappen van Item te drukken, die zoo plotseling uit midden is weggerukt. Nd den burgemeester richtte de heer J. M. I. Brutel de la Rivière een tast vaarwel aan zijn vriend en wapenbroeder. Mtde namens zijn familie bedankte een broeder van den ontslapene allen "or de eer en hulde den overledene gebracht. Tot onderwijzeres aan eene bijzondere school alhier is benoemd mej. A. C. Asbroek, Ie Groede. Heden zjjn door de politie alhier in den winkel van den vogelenkoop man H. in beslag genomen een 15-tal vinken, die daarna ingevolge de wet van 25 Mei 1880 (Slbl. n». 89) in vrijheid zijn gesteld. Het getal der in de Stedelijke Werkinrichting opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 56 tot 95 volwassen personen en 5 tot 9 kinderen. Door de duiuwater-maalschappij worden pogingen aangewend, om met onze fabrikanten overeenkomsten te sluiten over den aanvoer van zuiver water ten behoeve hunner fabrieken, dat op zeker punt van de Zrjl op gepompt en door buizen in de daarvoor bestemde reservoirs zal worden aan gevoerd. (/V. II. Cl.) In de Staatscourant van 25 dezer is opgenomen het verslag der rijks commissie voor graadmeting en waterpassing, aangaande hare werkzaam heden gedurende het jaar 1884. Hel stoomschip Moordhollandvan Java naar Rotterdam, vertrok gis teren van Marseille. De Zuidhollandvan Rotterdam naar Java, vertrok 24 April van Marseille. De Burgemeester Den Tex, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Suez 24 April en zette terstond de reis voort. De minister van financiën, de heer Grobbee, was gisteren nog in de gewone vergadering van den ministerraad tegenwoordig. Aan de Amst. Ct. wordt uit 's liage geschreven, dat door onze re- geering stappen worden gedaan, ten einde te verkrijgen dat een der steden A3.sterdamRotterdam of Vlissingen worde aangedaan door de door Duilsch- land gesubsidieerde stoomvaartlijnen. Naar men meldt is de heer mr. B. M. Bahlmann, lid der tweede kamer, die tjjdens de jongste kamerzittingen ernstig ziek was, thans weder geheel hersteld. De 2' luit. E. W. baron Van der Capellen, van het 1' reg. huz.thans tijdelijk bij het corps rijdende art. gedetacheerd, is bij bet 3« reg. huzaren overgeplaatst. Gisterenmorgen vertrok uit 'sGravenhage de schout-bij-nacht Binkes, benoemd commandant der zeemacht van Oost-Indiê, met zijn adjudant, de luit. t. z. 1' kl. Ellis, naar Marseille, om daar aan boord te gaan van het stoomschip Sumatrabestemd naar Batata. Een aantal autoriteiten en vrienden hadden zich aan het station vereenigd om den vertrekkenden een vaarwel toe te roepen. In een buitengewoon Politieblad verzoekt de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam de hoofden van politie in hunne gemeenten een onder zoek te willen doen instellen naar de personen die op adverteutien in ver schillende dagbladen afgaande, in relation getreden zijn met het informatie en dienstpersoneel-bureau te Amsterdam en aan de directie daarvan gelden hebben overgemaakt tot het bekomen eener betrekking en om hem de namen dier personen en de door hem afgezonden geldsom te willen mededeelen. De directeur van dat kantoor is de bekende Jetse Van der Bergzich vroeger noemende directeur van het algemeen correspondentiekantoor, die ter zake van oplichting door het gerechtshof te Amsterdam tot 18 maanden gevange nisstraf werd veroordeeld. Zondag 19 dezer is door een winkelier te Arnhem in persoon len post kantore aldaar bezorgd een aangeteekenden briel, geadresseerd aan mej. de weduwe Van Vught Ie Kaatsheuvel en inhoudende 1 bankbiljet van ƒ200 (D. D. 8958) en 1 bankbiljet van ƒ60 (A. D. 8524), welke brief, waarop de geldswaarde vermeld stond, den volgenden dag aan het postkantoor te Kaats- I heuvel door de geadresseerde afgehaald en geopend bleek het geldswaardig papier niet te bevatten. Nauwkeurige bezichtiging van de enveloppe deed het vermoeden rij,en, dat zij aan de bovenzijde opengesneden en weder met lijm of gom dichtgemaakt was. Naar het Vaderland met genoegen verneemt hebben eenige leden van de kon. mil. kapel van het reg. grenadiers en jagers zich belangloos bereid verklaard, het feestmaal van de ridders der Mil. Willemsorde, beneden den rang van officier, met muziek op te vroolijken. Door genoegzame deelneming zal de stierenkeuring in 't dorp Wou- brugge, geschieden op Woensdag den 20 Mei 1885. Ter opluistering dezer keuring zal door de leden ander rundvee kunnen worden ingezonden, mits hiervan bij en secretaris kennis gevende. Ter aanvulling van het bericht over eene uitbarsting van de Smeroe, deelt de Amsi. het volgende mede: De uitbarsting heeft plaats gehad naar het Zuid-oosten. De helling van den berg is aan die zjjde het steilst; ook

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1