lening, zjjn on uien pat irstellei eede ki ehe rjjl n ver» rijk den ki ekonei 5II. 'rent bejtoch nog alljjd aanleiding lot ongeruslheid geelt. Nieltemin gelooft liet ïerzienii j|aildat, als het Rusland ernst was met hel nemen van Herat, Rusland niet lou lemporiseeren en uilstellen, maar snel en stil zou handelen. Aan de Times wordt door haar correspondent uit Alexandrië gemeld, jal Zebehr-pacha, tengevolge van berichten, die generaal Wolseley gezonden bad, gevangengenomen is. Hij is aau boord van eene stoomboot gebracht, 8 stemi die hem naar Cyprus zal voeren. Het schijnt gebleken te zjjn, dat hij al !5steun lang met den Mahdi in betrekking stond. Men herinnert zich, dat generaal 'e iVani tordon indertijd Zebehr-pacha als gouverneur van Soedan aanbevolen en een bestuur onder diens leiding te Khartoem als de beste oplossing der moeieljjk- iksbelat heden aangegeven heeft. De Britsche regeering heeft toen, wegens de on- erkeoi vertrouwbaarheid van Zebehr-pacha. aan dien raad geen gehoor gegeven. Dt berichtgever van de Times meent, dat de regeering 6f dien raad had uoeten volgen, óf indien Zebehr-pacha op goede gronden als een verdacht nendeo persoon beschouwd worden kon, hem reeds toen terstond in hechtenis had lestijd, moeien nemen. de stel - Aan den Standard wordt uit Korti gemeld, dat aldaar uit Khartoem de bei een boodschapper is aangekomen, die hel bericht aanbrengt, dat vele stam men in het district Kordofan in openbaren opstand tegen den Mahdi zijn ge le komen en dat laatstgenoemde troepen naar Metemneh heeft gezonden, om den opstand te bedwingen. Ook zou veel ziekte in het kamp van den Mahdi rdam Jbterschen. i te Lot FRASKRIJK. De kamer van afgevaardigden heeft achtereenvolgens het regecringsvoor- slel betreffende de rechten op buitenlandsch vee enz. goedgekeurd, als: 12 Ir. op koeieu en stieren, 8 fr. op jonge ossen, 4 fr. op kalveren, 3 fr. op schapen, 1 fr. op lammeren en geiten, 6 fr. op varkens, 1 fr. op speenvar kens, 7 fr. per 100 KG. op versch vleesch, 8 fr. 1.50 c. per 100 KG. op et slot gezouten vleesch. Het regeeringsvoorstel is daarop in zjjn geheel met 279 legen 188 stemmen goedgekeurd. De anarchisten te Parijs hebben Zondag, gelijk trouwens bijna eiken Zondageene vergadering gehouden Zij was belegd om te handelen over hetgeen er voor veertien dagen mei de roode banier op de begraafplaats te Levallois-Perrel was voorgevallen, waarbjj Paul Déroulède zich zoozeer heeft doen gelden. Er werd van de bezoekers een toegangsprijs van 30 centimes geëischtde opbrengst zou dienen tot aankoop van bloemen en kransen, den 18 Maart, den verjaardag der commune, op de graven der gesneuvelde communards neer te leggen. Onder de sprekers was er een Duitsch socia list, wiens naam verborgen werd gehouden, want, als hij bekend werd, zeide men, zou hjj den volgenden dag het land uitgezet worden. Deze I, Duitsche socialist hield eene lofrede op de socialisten van alle landen, want, heette hel zjj zijn de ware patriotten der broederschap aller volken. Ilij zeide ten slotte, dat hij uit goede bron kon mededeelen, dat de Duitsche socialis ten de Fransche broeders bij de aanstaande algemeene verkiezingen van geld zouden voorzien. Andere sprekers viel Paul Déroulède heftig aan. Een dezer zeide: «Die ezel. die geen banier van een vaandel weet te onderschei den, is aan het geheele schandaal schuld." Ten slotte werd een voorstel aangenomen, waarbij de afkeuring der vergadering over de regeering wordt uitgesproken wegens de uitzetting van vreemde socialisten. Ook de Ligue des Patrioles deelde, als //een troep van reactionairen," in deze motie van al keuring. Charles Ballerich, de bekende inspecteur van politie, die met zijn broe der Norbert de bureelen van de Cri du Peuple te Parijs overrompelde, omdat hun in dat blad was verweten dat zij medeplichtig waren aan den moord hunner moeder, is door dc jury niet schuldig verklaard. Het hof sprak hem daarop vrjj, doch veroordeelde hem tot betaling der kosten en eene schadevergoeding van één frank, te betalen aan Due, die, naar men weet, met de broeders slaags raakte. In den nacht van 29 op 30 Januari is pater Gayotnard met een groot aantal Christenen te Tomlong (Traho) verraderlijk vermoord. Zijne kerk en Je huizen der Christenen werden verbrand. Tusschen Japan en Chiua is de vrede nog volstrekt niet voor goed gesloten. Men herinnert zich dat onlangs in Corea onlusten waren uitge broken waaraan de Chineesehe regeering, zooals zij zelve moest bekennen, niet vreemd is geweest. Nu heeft Corea wel aan Japan genoegdoening gegeven, maar de Japansche regeering was hiermede maar hall bevredigd, en hare grieven legen het liemelsche Rijk kleven bestaan. Thans eischt zjj ook van China voldoening. In de laatste dagen van Februari vertrok een gezantschap van Tokio naar Pekin. om over de zaak te onderhandelen, maar sedert zijn andere feiten voorgevallen die in Japan voedsel gaven aan de vijandschap tegen China. De Japansche hoofdstad was het tooneel van een oproer, waarbij hel volk den kreet: «oorlog met China!" aanhief. De pers aldaar en in de andere steden van Japan voert eene zeer oorlogszuch tige taal en verlangt een schitterende wraak voor den hoon, dien de Ja pansche legatie te Seoul heeft moeten verduren. De anti-Chineesche partij doet haar best de regeering te bewegen tot aansluiting bij Frankrijk. DFITSCHL ADD. De regeering had. in overleg met de algemeene kerkvergadering, bij den rijksdag het voorstel aanhangig gemaakt om het ecdsformulier zóó te veranderen, dat, in plaats van de woorden: «Zoo waarlijk helpe mij God naar lichaam en ziel", zouden komen de woorden: «Dit zweer ik voor God den Alwetende en Almachtige". De tweede kamer had dit voorstel met 131 tegen 61 stemmen aangenomen; maar de eerste kamer verwierp het met 58 legen 50 stemmen. Deze laatste uitkomst was daarom ongunstigomdat 30 leden afwezig waren; waren zij tegenwoordig geweest, dan zou het voor- Hel waarschijnlijk zijn aangenomen. Van de leden van het hooggerechts hof hadden zich 8 tegen en 3 voor de verandering van het eedsformulier verklaard. Voor eenigen tjjd werd gemeld, dat de opbrengst der inzameling, welke in gang is, om aan prins Von Bismarck op zijn 70'° geboortedag een eeregeschenk aan te bieden, zou bestemd wezen, om voor hem aan te koo- pen een vroeger lamiliegoed bij Schónhausendoch dat in den loop des tijds in andere handen was gekomen. Thans wordt verzekerd, dat bedoeld be richt onjuist was. Het eeregeschenk zou bestaan in de stichting van eene instelling ten algemeenen nutte. Zoo althans staat te lezen in een blad, hetwelk misschien die voorstelling der zaak alleen geeft, omdat het prins mee erkslti der aan denj lervah onraoj de ;en, waatl •ie dni rntt zi de tri Bergi tren bi jeeri» rwegi tjjne erklar et F» ïntie «De erklai a woei liet ti ngern an, al dist en, Hen ïvanj jk bil men! n, di he ri iordt bevot dge Er zhlei hel aden kwam. Daar de rijkskanselier geen prins van den bloede is, zoo zon in het hem aanbieden van een persoonlijk eigendom volstrekt niet iets onbe tamelijks gelegen zjjn. Onmogelijk is het echter geenszins, dat hij zelfs liever het grondvesten van eene inrichting van openbaar nut zal wenschen. Verleden week is in den vroegen ochtend tusschen Neutomischel en Eichenhorst, stations van den Markisch-Posener spoorweg, op den Hamburg- schen looneelspeler A. t'aul in eene coupé van den uit Berlijn komenden sneltrein een moordaanslag gepleegd. Iljj zat alleen, half in slaap, toen, terwijl de trein in volle vaart was. het portier openging en spoedig daarop een schot in zijn gelaat gelost werd. Ilij had nog zooveel bezinning om aan het alarmkoord te trekken, de trein stond stil en men vond Paul badende in zijn bloed. Dezelfde trein bracht hem naar Posen, doch men wanhoopt aan zijn behoud. Hij was op reis naar Moskou om er gastrollen te vervullen. Van den dader is geen spoor ontdekt. PER TELEGRAAF. NEW-YORK, 17 Maart. In eene dépêche uit Panama wordt gemeld, dat de aanval der opstandelingen gisterenavond te 9 uur ophield, toen zjj af trokken. Een nieuwe aanval wordt verwacht. Vjjf-en-zeveniig man zijn van eene Engelsche kanonneerboot ontscheept om den eigendom te bescher men. Volgens gerucht hebben de opstandelingen Colon bezet. RECLARR8. Met 2 Centen daags kan men zjjn lichaam inwendig en op volkomen wijze zuiveren en daardoor een heirleger van ziekten voorkomen, ontstaan door verstoring in de voediugs- en verteeringsorganen. Wjj bedoelen het gebruik der Zwitsersche Pillen van den Apotheker R. BRANDT als zuiveringskuur. Verkrjjgbaar te Leiden bij IV. K. SWEMER, Mare, k 70 CtsdeDoos. Burgerlijke Stanb. Van 11 Haart tot en met IS Haart 1885. BEVALLENJ. v. Sanlen, geb. v. Leeuwen, Z. J. Fontein, geb. Huge, Z. A. E. Metzger, geb. Devente, Z. J. M. Ligtvoet, geb. Betgem, Z. M. M. Laman, geb. Fontein, L). E. Pont, geb. Breijer, l). J. A. Huntelman, geb. Planjer, D. J. H. G. Buigrok, geb. Wobbe, Z. J. Wegman, geb. De Groot, Z.— C. E. Keltenis, geb. Krebs, Z. C. D Marlijn, geb. Knotter, D. J. v. d. Bos, geb. Kloek, D. M. Brocaar, geb. v. Polanen, D. - - J. Broeshart, geb. Dekker, Z. - S. C. v. d. Spree, geb. Charité Z. C. W. Anderson, geb. Eggers, Z. A. A. Nijssen.geb. Holtman, Z. S. v. d. Burg, geb Pardon, Z. C. W. De Bruin, geb. Nieuwenburg, D. - G M. Kruyf hooft, geb. Kamphuys, D. H. E. v. Beek,geb. Lokkers, D.— C.Slootjes, geb. Rijsbergen, Z. E. S. Midderham, geb. Alt, D. M. Benning, geb. v. d. Keur, D. P. J. Vrijbloed, geb. Melgert, D. - M. Weeren, geb. Stouten, D. M. Burgerjou, geb. Krassenburg, D. G. Devilee, geb. Suzan, Z. G. M. Brugman, geb. Lagas, Z. C. Fuchs, geb. v. Booren, Z. S. M. Lut, geb. Engelbregt, G Zwarts, geb. De Vrind. Z. J. Kokxhoorn, geb. v. Leeuwen, Z. OVERLEDEN: J. Sluis, Z. 6 d. P. Blansjaar, D. 24j. G. Dubbeldeman, 60j. W. H. N. Van Oosten, Z 19 m. M. Jaspers, geb. Kosterman, Z. levenl. J. L. Pronk, Z. 13 j. W. K. Lafeber, 85 j. F. C. C. Noest, geb. Verhoog, D. levenl.— F. H. J. Lombert, Z. 8m. - J. Jansen, Z. 5 j. J. E. De Tombe, geb. Lipsen, Z. levenl. F. Eikerbout, geb. Pannekoek, Z. levenl. A, S. Holtrop, Z. 2 m. - W. J. Laterveer, Z. 20 j. GEHUWD: S. Spierenburg, jm. en E. S. Huisman, jd. A. P. Wallaard, jm. en C. C. W. v. Leeuwen, jd. Zitting van bet Kantongerecht te Leiden op 16 Maart 1885. Kantonrechter Mr. W. Van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier Mr. F. G. v. Binsbergen. Mr. P. A. Van Buttingha Wichers. Uitspraak ia strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. nblik toesii) Von Bismarck niet gunnen zou, dat een oud-familiegoed weder in zjjn bezit J. W. S.idem, P. R.Voorhout H. K.Rijnsburg, M. K.idem J. v. d. B.Noord- wijkerhout t A. V., idem, D. P., idem, G. de B., idem, J. S. den B.idem. J. T., idem, S. den H.Rijnsburg M. E. B.Leiden C. H.idem, N. L.idem J. M. P., idem, A. de B., idem, R. D.Leerdam W. v. d. W.Zoe- terwoude W. B., Delft, A. v. S. den B., Leiden P. de B., Aarlan- derveen J. v. d. W.Leiden L« M.idem J. J. D.idem Aard van het misdrgf. Gevallen uitspraak. bejagen van eens anders grond zonder jachtacte en vergun ningsbewijs, en idem in ge sloten jachttijd zonder vergunning van den Burgemeester tenten opslaan op het ijsKatwgk idem, nachtelijk burengeruchtNoord wij ker hout baggeren in Rijnlands boezem water, idem idem idem (tweemaal), een voertuig niet behoorlijk geleiden, Zoeterwoude, idem idemLeiden niet verschijnen bg het genees kundig onderzoek voor pu blieke vrouwenidem idem, rgden op de klinkerstraat, en tweemaal een voertuig niet behoorlijk geleiden, id., een bierhnis niet sluiten op ge- zetten tijd, idem, vertoef in een bierhnis na ge- zetten t\jd, idem, rgden in bovenmatig sterken drafidem rijden in verboden richting, id., idem, idem, idem en rijden in draf waar dat verboden wasidem wateren buiten urinoiridem kaartspel op straat, idem, niet behoorlijk vegen van een schoorsteenidem idem. f 12.of 6 dagen (3-maal) en geweren en wild ver beurd. ƒ5.of 3 dagen. idem. ƒ5.50 of 3 dagen. uitgesteld tot 23 Maart. 2.of 2 dagen. idem (tweemaal). 3.of 3 dagen. idem. f3,of 2 dagen. I dag. idem. /3.of 8 dagen (8-maal). ƒ5.of 8 dagen. ƒ1.of 1 dag. 3.of 2 dagen. idem. idem. idem. idem (tweemaal). f 1.of 2 dagen. idem. ƒ2.of 1 dag. idem.

Leydse Courant | 1885 | | pagina 3