j;u>s(iii; O U IIA X T. iV. 54. >W5» DONDERDAG 5 MAART. pOt. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeels jaars f 1.50franco p. p. f 2. mderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertentiën is van 14 regels f I.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. STADS-BERICHTEN. JRGEMEESTER en WETHOUDERS van leiden. lengen ter algemeene kennis rial de Spanjaardsbrug gelegen buiten de Dort, wegens herstelling, van Maandag 9 tot en met Zaterdag Haart a. 8. voor wagens, paarden en vee zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester, ju»», 4 Maart 1885. E. KIST, Secretaris. BINNENLANUSCHE BERICHTEN. pCt. taud, Aand. ind. P. pCI. pCt, Iv. che I Iamb, til. I LEIDEN, 4 Maart. M. heeft benoemd tot kommandant der zeemacht in Ned.-lndië de schout laebt J. W. Binkes. telegram uit Indië meldt, dat de bezetting der nieuwe postenlinie in t-Atjeh volbracht is. Even voor het ter perse gaan dezes deelt men ons mede dattijdens de be ers rustig voor de ramen zaten in de sociëteit .Minerva", een kogel I de ruilen in de zaal terecht kwam. Verdere bijzonderheden ontbreken, f Gedurende de maand Februari zijn door de Leidsche paardentram ver- fd 11888 passagiers. t B(j kon. besluit is bepaald, dat de lichting der militie van het jaar bedraagt 11.000 man, waarvan 600 voor den dienst ter zee bestemd n. Het opgelegd aandeel voor elke provincie is: Noordbrabant 1218, irlaud 1350. Zuidholland 2122. Noordholland 1881. Zeeland 515. til 532, Friesland 946. Overjjsel 741, Groningen 693, Drenthe 333, Mirg 669. Eergisteren zijn te 's Hage aangevangen de examens voor nuttige en handwerken. Eergisteren werden voor laatstgenoemd vak geëxami- 6 dames, waarvan werd toegelaten mej. M. Boon. te Venhuizen. Gis- werd gelijk aantal geëxamineerd, doch allen werden afgewezen. Voor vak nuttige handwerken werden geëxamineerd 6 dames, die allen wer- toegelalennl. mej. M. Boon, te Venhuizen: M. Van Balen Blanken, te «arspel; G. Sanders, te Zalthommel; T. De Liefde, te Hoorn; C. J. te Sybecarspelen H. J. Langerein, te Medemblik. Ijj den aanvang van den cursus 1884/85 werden aan de universiteiten ludenten tot militair arts opgeleid, waarvan 25 voor de landmacht, 9 de zeemacht en 16 voor de koloniën. Van dezen waren 8 arts, 16 ris, 3 doctorandus, 5 in het bezit van het diploma dat zij het theore- exatnen hadden afgelegd, 4 candidaat in de geneeskunde en 14 candi- Arts. Het stoomschip Prinses If'ilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, eerde Ie Suez 3 Maart en zette terstond de reis voort. De Soerabaia, isva naar Rotterdamvertrok heden van Suez. loen Maandagavond omstreeks 6 unr de rijksveldwachter N. bij J. G. v. W. Prinsenstraat te Dordrecht eene dagvaarding bracht wegens eene mis- kliii! waarvoor genoemde v. W. betrokken was, werd hij onverwachts Parallen en met een pistool door v. W. bedreigd. Op het geroep I! moord! kwamen weldra een hoofdagent en eenige burgers toeschie- die den veldwachter uit zjjn benarden toestand ontzetten, die daarop ging halen. Teruggekomen, met het plan v. W. te arresteerentoonde zich zeer gewillig mede te gaan, maar vroeg eerst verlof om zijn jas It doen. Toen dit hem toegestaan werd, begaf hij zich naar den ltel- sprong fluks door een der luiken op straat en zette het op een loopen teht naar de Kalkhaven. Zonder zich te bedenken sprong hij in het en verdronk, ten aanschouwe van eene groote menigte. Zijn lijk is mld. Haandagavond had te Tessel een ongeval plaats. De voerman H. S. 'an een zeer talrijk gezin, kwam met paard en vrachtwagen over bedijk te Oudeschild. Het paard werd schichtig en viel met wagen en fa en diens zoontje van den dijk op de steenglooiing De voerman i daarbij eene schedelbreuk, waarna hij spoedig is overleden, ter- I knaapje zich deerlijk bezeerde. Sisterennacht, omstreeks 1 unr. werden te Nijmegen twee Duitschers, 14 en 16 jaar. door de politie aangehouden, die op het siationsierrein 'wierven en in het bezit waren van eene bijl, een breekijzer, een ge- pislool met vele patronen en meer andere verdachte voorwerpen. Zjj har de gevangenis overgebracht. *tn schrijft aan de M. R. Ct. uil Vlissingen: Onder de passagiers der >t Prinses Marie van de maatschappij «Zeeland", van Queenboro' aangekomen, bevond zich een drietal merkwaardige personen, die. mover de omstandigheden dit gedoogden, heel wat bekijks hadden btnne medereizigers en van het bij de aankomst der boot aanwezige kk Het waren drie dwergen, naar beweerd wordt de kleinstemenschen 'treld, en met hun drieën vormende de Royal American Midgets Com bi» Amerika en Engeland algemeen bekend en daar kortweg de Midgets I tM. De beide hoofdpersonen van het dwergen-gezelschap, dat op reis 'in Plymouth naar Berlijnom zich in laatstgenoemde plaats te laten zijn de «Generaal" Mite en diens echtgenoote M". Mite, (net tusschen deze twee werd eenigen tijd geleden te Manchester vol- De «Generaal", wiens eigenljjke naam Joseph Flynn is, werd in J.C. pCt. I >che 1 damt. li' ml. J.C,S). 1865 te Greene (Chenango) in den Amerikaansche staat New-York geboren, en heeft, op ruim 20-jarigen leeftijd, eene lengte van slechts 22 Eng. duim (M. 0.56)terwijl hij, geheel gekleed, niet méér dan 7% kilogr. weegt. M". Mite werd eveneens in Amerika geboren, en wel in 1868 te Calamazo in den staat Michigan. Zij heet Millie Edwards en wint het zoowel in kleinte als in lichtheid van haren gemaal, daar zij slechts 1918 Eng. duim (M. 0.50) lang is en nog niet 6% kilogr. weegt. Het paartje is dus als voor elkander geknipl. Ofschoon de begeleiders van dit miniatuur-echtpaar zoo goed mogelijk zorgden het aan de nieuwsgierige blikken van het publiek te onttrekken, gelukte het ons toch den «Generaal" en zjjne gemalin even te zien, en konden wij opmerken, hoe er, in tegenstelling met andere zoo genaamde dwergen, die meestal mismaakte schepsels zijn, welgevormd waren. Zooals zij daar, op de armen hunner geleiders, en onder een doek. werden rondgedragengeleken zij echter méér op aangekleede poppen dan op men- schelijke wezens. De derde persoon van het gezelschap is zekere heer D. Ulpts, een Duitscher, 24 jaren oud. Hij is een reusvergeleken bij het echtpaar Mite, maar toch niet grooter dan een kind van 3 a 4 jaren. Hij bewoog zich vrjj tusschen de overige passagiersen verschafte ons welwillend eenige inlichtingen omtrent zijn eigen persoontje en zijne superieuren(want Ulpts is, onder den titel van «kolonel", als koetsier in dienst van den «Generaal"). Het was aardig te zienhoe de «kolonel" met een zware stem als een man bij den steward «a bottle of ale" bestelde, en toen als een kind op de teenen zich uitrekte om zijne betaling op de toonbank neer te leggen, het geen hem ternauwernood gelukte. De equipage van den «Generaal"be slaande uit een sierlijk vierwielig rijtuig, bespannen met twee bijzonder kleine paardjes, trok mede zeer de aandacht van het publiek. Zondagmiddag ontstond er brand in eene boerenhofstede, te Velp (N.-Brabant.) Daar de bewoners naar de kerk waren, greep de vlam zoo snel om zich heen dat weldra het geheele gebouw in lichtelaaie stond. Aan redden van den inboedel viel weinig te denken. Een koe, een vaars en een varken kwamen bovendien in de vlammen om. Huis en inboedel waren verzekerd. De oorzaak is onbekend. Te Berg en Terblijt (Limb.) heelt in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. een belangrijke diefstal van geldswaarden plaats gehad ten nadeele der weduwe Daens. De dieven hebben zich door het opschuiven van een raam toegang tot de woning verschaft. De weduwe, die om hulp wilde roepen, werd daarin door de bedreigingen der dieven verhinderd. Van de boosdoeners is nog geen spoor ontdekt, 'sGRAVENHAGE, 4 Maart. Door Z. M. is A. J. Ten Cate benoemd tot burgemeester der gemeenten Stad- en Ambt Delden, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als burgemeester van Stad- en Ambt Vollenhoven, en is op hun verzoek, eervol ontslag verleend: aan J. T. Smits van Oijen, als burgemeester van Eindhoven, met dankbetuiging voor de door hem in die betrekking aan den lande be wezen diensten, en aan H. J. Wellenbergh, als burgemeester van Capelle. Door Z. M. is bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht benoemd tot officier van gezondheid 2dt kl.de student voor ge noemden dienst (arts) O. A. Peters. Bjj het voortgezette debat over het hoofdstuk Binnenlandsche zaken in de heden gehouden zitting van de tweede kamer is bij de afdeeling medische politie aangenomen een amendement om de bureelkosten voor de rapporteurs in zake de krankzinnigen niet hooger uit te trekken dan die van andere dienst vakken. De post voor rijkskrankzinnigen in het gesticht te Medemblik, - is door de regeering met 5000 verminderd, maar bij amendement door de commissie van rapporteurs ingetrokken, na verklaring van den minister Heemskerk dat hij het kon. besluit, regelende de opneming van krankzin nigen te Medemblik, zal wijzigen, en het gesticht ook voor onherstelbaren zal openstellen. Morgen voortzetting. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier kwam o. a. in behandeling het praeadvies van burg. en weth. op het ver zoek der leeraren van de hoogere burgerschool voor jongens met 5-jarigen cursus, om vergoeding van het nadeel, geleden door het in het ongereede raken hunner jaarwedden over de maand December 1884. Na eene uitvoerige discussie, waarin voorstellen werden gedaan tot geheele of gedeeltelijke ver goeding der geleden schade uit de gemeentekas, werd ten slotte het prae advies voornoemd met eene groote meerderheid van stemmen aangenomen. Het gerechtshof alhier behandelde gisteren o. a. in zjjne correctioneele terechtzitting het appel van een vonnis der rechtbank te dezer stede, waarbij eene veroordeeling van eene maand celstraf en 8 boete is uitgesproken tegen A. J. A. M., student aan de polytechnische school te Delft, ter zake dat hjj in deu avond van 1 November jl. aan het slation van den Holland- schen spoorweg te Delft aan den conducteur der spoorwegmaatschappij M. zonder de minste aanleiding, eenige stokslagen op het hoofd heeft toege bracht, waardoor de beambte bewusteloos is neergevallen en eene bloedende wonde bekwam. In appel bleef bekl.omtrent wten door den commissaris van politie eene gunstige verklaring werd afgelegd, bij zijne voor de recht bank afgelegde bekenlenis. Hij had alleen geslagen omdat een zijner vrien den door een conducteur was geduwd. Als zijn verdediger trad op jh'. m'. De Jonge, die een overzicht gaf van de feiten en tevens van de gebleken omstandigheden, waaronder die feiten waren voorgevallen. Hjj wees er voornameljjk op, dat bekl., die als een kalm en bedaard jongmensch be kend is, alles heeft aangewend om het door hem veroorzaakte leed zooveel mogelijk te verzachten. Hij gelooide, dat er alleszins termen waren voor eene vermindering der door de rechtbank opgelegde gestrenge straf, opdat zjj den bekl. ook niet nog na den straftjjd op zjjne studiën zou drukken.

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1