Aan de volgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: l' klasse d, (meisjes) J. Dee. C. Krulder, Marie Engels, Martha Engels, L. Van de Laar, E. 1'. Wannee, E. Kroon, E. Van Nouhuys, J. Burgersdijk, G. Burgersdijk, T. Heymans, H. Prins. R. Prins, M Sciarone, E. Sciarone, M. Biersteker, C. Borgerding, H. Rodbard, C. Van den Berge. J. Ridderhof, H. De Mooy, J- Hermans, A. Visser, J. Binnendijk, M. Poelman. M. De Haas, J. Wijlenburg, M. Van der Bent, L. Blankenberg, (jongeus) E- Jong- mans. Frits Hoelen, Frans Hoelen, J. Duyster, S. De Graafl. J. Maartense, P. J. De Joug, F. A. Feld, W. Wannee, A. Verhoog, A. Boekwijt, C. Van der Bent. 1' klasse li, (meisjes) Th. Brüning, B. Hoelen, D. M. J. Coebergh, C. Van Reenen, N. Uostveen, J. Dingjan, G. Van Es, T. J. Coster, F. W. Zand- voort, B. Aflourtit, J. tllöte, C. Van der Koelen, M. Van der Koelen, C. Van Wjjngaarden, A. M. Pander, T. T. Coster, M. Kruimer. M. A. Groen, (jon gens) J. Zantvoort, H. A. M. Coebergh, J. Blankenberg, W. F. Van der Heyden, H. Coster, G. J. Heymans, J. W. De Tombe, J. De Haas, C. Duys ter, P. Van der Hoeven, A. A. Dtkshoorn. 2' klasse (meisjes) D. Van Thiel, M. A. M. Syisma, C. Rating, M. Steen- hauer, A. W. Den Houler, G. Rosenstein, A. Van Duuren. C. Brouwer, H. M. T. YVijtenburg, J. F. Mispelblom Beyer, A. N. F. Hoelen, P. Fontein, C. J. M. De Vries, C. A. Van der Kloot, G. Biben, M. Spruyt, C, M. M. Van der Horn, M. M. J. Verkoren. A. M. Vink, M. H. Vink, C. M. E. Kroon, S. M. Knotter, J. Bos, T. Eigeman, C. Bik, M. A. J. Binnendijk, C. Japikse. A. J. Spaanderman, C. Ruigrok, M. Knaapen, J. C. Den Houter, E. A. Van der Kaay, J. B. Drechsler, (jongens) H. J. Van Leeuwen, H. P. Veldhuyzen, C. A. Simonis, A. Ladage, J. Jongmans, F. W. Florijn, H. H. Poelman, S. K. tippelaar, D. J. A. Binnendijk. 3« klasse (meisjes) M. Bremmer. J. C. Hasselbach, E. J. Couvee, J. Meer burg, J. C. Japikse. S. Blote, C. Van RoyenM. Meerburg, S. Steen- hauer, J. Uudshooru, D. Uosldijk, A. Brouwer, H. F. De Haas, J. M. Mil- ders, J. J. Japikse, C. M. Meerburg, C. Van Rhijn, J. Roodenburg, H. Japikse, M. E. Florijn, G. Fiüppo, J. Rating. C. M. Ladage, B. Van Rhijn, J. Hessels. H. Pla.njer, C. M. De Raas, J. A. Rodbard, C. H. Eigeman, G. C. S. Dikshcorn, C. Van der Heyden, (jongens) J. Bots, J. Jongmans, J. Dee, F. Van Eldik, G. Dee. Aan het rjjk zijn ter plaatsing in het rijks ethnographisch museum te Leiden ten geschenke aangeboden: door den heer M. Fokker, te Middel burg, een dolk afkomstig uit Duke Town aan de Old Calabar-rivier aan de kust van Guinee, Afrika. De dolk is van week ijzer, lancetvormig met twee weerhaken nabij de greep, het geheele lemmer in den vorm van eene lang uitgerekte addertong en over een gedeelte versierd met daarin gekraste zig-zag-ljjnenhet wapen heeft een eenvoudig houten gevest in den vorm van een kruis en houten scheede overtrokken met hagedissenvel; door den heer J. A. Aeckerlin, secretaris der residentie Benkoelente Benkoelen, twee hoofdtooisels voor ongehuwde mannen te Eugano, ieder bestaande uit een reep pisangblad van achteren dichtgeknoopt en aan de voorzijde ver sierd met bonte vederen (van Merops). De minister van binnenl. zaken heelt aan de schenkers den dank der regeering betuigd. Blijkens een bjj het departement van marine ontvangen telegram, is Z'. M». schroefstoomschip Bonaire, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee W. baron Van Hogendorp, adjudant des konings in gewonen dienst, in den namiddag van 22 dezer Dungeness gepasseerd. Aan boord was alles wel. Stc Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Marseille 23 December, na drie dagen stormweder te hebben gehad; zal de reis vervolgen na de bekomen lichte dekschade te hebben hersteld. De Lim burg, van Java naar Rotterdam, vertrok gisteren van Marseille. De bisschop van Haarlem heeft op 7 December jl. in zijn huiskapel de tonsuur en mindere orden toegediend aan de heeren: J. F. Eyzendooren, C. C. A. Van Dillen en D. F. W. Pichot; en den 20 Dec. II. in de kapel van bet seminarie te Warmond het H. sub-diaconaat aan de heerenN. P. Boom J. C. A. Borsboom, R. Ratelland, C. C. A. Van Dillen, Th. J. C. Engering en D. F. W. Pichot; het H. diaconaat aan de eerw. heeren: J. S. Van Buchem; O. L. Driessen, P. Nooy, A. Ballering, J. A. Nieuwenhuys, P. J. Schravenmade, J. Briigemann, F. Wierdels, J. Goense, H Moes, A. L. A. Vorst, J. L. Th. Waterreus, A. J. M. Halkenscheid en J. A. Van Etten; het H. priesterschap aan den wel-eerw. heer H. N. Bollinger. De aldeeling wis- en natuurkunde van de kon. akademie van weten schappen te Amsterdam, zal op Zaterdag aanst. aldaar eene gewone verga dering houden. Het Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap zal waarschijnlijk in de eerste maanden van 1885 de gelegenheid hebben, een paar personen met subsidie van regeeriugswege tot bet doen van wetenschappelijke onderzoe kingen naar Nieuw-Guinea uit te zenden. Een dier personen zal zich spe ciaal met bet aardrijkskundig onderzoek, opneming van kusten en rivieren, bet doen van plaatsbepalingen, tereinopneming enz. moeten belasten, terwjjl den anderen meer bijzonder het natuur-historisch onderzoek wordt opgedragen. Aangezien zich voor dit laatste onderzoek reeds meerdere per sonen hebben aangemeld, dient deze mededeeling meer in het bjjzonder om hen, die zich voor het verrichten van het aardrijkskundig onderzoek bevoegd achten en overigens roeping tol zoodanige taak gevoelen, uit te noodigd zich voor nadere informatiën te wenden tot een der bestuurders van genoemd genootschap, zynde de heeren: W. F. Versteeg, voorzitter, C. M. Kan, ondervoorzitter, en W. Van Hasselt, bestuurslid. Op Zaterdag den 20steD dezer des namiddags te 4 uren heeft dr. L. W. Van D., wonende te Zetten, aan het station van den rijnspoorweg te Utrecht plaats genomen naar 'sGravenhage en onmiddellijk na het vertrek van den trein ontdekt, dal uit een der zakken van zijn jas was ontvreemd eene portefeuille waarin 350 aan Nederl. bankpapier. 3 coupons Oostenrijk Metalliek Nos. 81700, 126043 en 31003 en 1 Integraal 4 pCt. N*. 586. Zjjne beide koffers dragende, ontmoette hij in den llaagschen waggon een beer, eer klein dan groot, met rossigen baard, die den waggon voor den afrit verlaten heeft. Bij een extra politieblad vraagt de commissaris van politie 2e afd. te 'sGravenhage. opsporing van het ontvreemde en den ver- moedelijken dader. Voor de ontdekking zal etne belooning van 50 wor den uitgereikt. In den laten avond van jl. Zaterdag heelt in de Riedijkshaven te Dor drecht een treurig ongeval plaats gehad. Midden in die haven lag de sleep boot Dordrecht II, die meH van den wal slechts over andere vaartuigen kon bereiken. De machinist op die boot, F. K, oud 36 jaren, Duitscher van geboorte, begaf zich dien avond aan boord tot het nazien van eenig verricht wordende werkzaamheden aan de machine. Bjj zijn terugkeer naar den wal had hij het ongeluk, van de loopplank te water te vallen, waar bij hij tevens aan het hoofd gekwetst werd. Het ongeval werd spoedig ont dekt en de drenkeling weldra gered en in eene nabijgelegen tapperjj ge bracht, alwaar vele hulpmiddelen werden beproefd om den drenkeling, die bij zijne redding nog teekenen van leven gaf, in het leven te behouden. Het bleek echter na verloop van eenigen tijd, dat alles vruchteloos was ge weest en hij reeds overleden was. Te Rijnsburg is onder voorzitterschap van den heer De Ridder te Kat wijk eene vergadering gehouden van de afdeeling Katwijk, Valkenburg eu Rijnsburg der Hollandsche Maatschappij van landbouw en werd o. a. met algemeene stemmen besloten in het volgende najaar eene tentoonstelling der aldeeling te Rijnsburg te zullen houden van landbouwproducten. Maandagnacht is te Heemstede ingebroken in eene villa aan den Wa genweg door den heer W. bewoond. Ontvreemd zijn 6 stel statiegordijnen. Een paar schilderijen waren van den wand genomen en op den vloer neer gezet doch zijn blijven staan. Voor het gerechtshof te Amsterdam stond gisteren terecht B. DeV., oud 32 jaar, van beroep bakkersknecht, geboren te Putten en woonachtig te Amsterdam, beschuldigd van diefstal met inklimming of braakvan niet min der dan een viertal misdaden van de beschrevene soort gepleegd, zoo te Put ten als te Barneveld. Het O. M. requireerde tegen den besch, eene tucht huisstraf van 5 jaar. De heer mr. W. C. Mees, president der Nederlandsche bank, is te Am sterdam overleden. Eergisterenavond bij vertrek uit Utrecht van den sneltrein naar Rot terdam te 8.50 ure, is door den kanonnier J. H. Bekkering de trein aan den Leidschen overweg nageloopenen werden door hem pogingen gedaan daarop te springen, betgeen hem mislukte; hjj sloeg tegen den grond en werd bewusieloos opgenomen, waar hij, na door militaire geneesheeren onderzocht te zijn, per brancard naar het militaire hospitaal werd vervoerd. Twee der drie kolonisten, die zich de vorige week voor het hof te Arnhem buitengewoon brutaal aanstelden, begonnen terstond na hunne ver oordeeling, gisterenmorgen, de leden van dat hof met de gemeenste scheld namen te bestempelen. Niet dan na veel moeite gelukte het de woedenden uit de bank der beschuldigden naar het celrijtuig te transporteeren. Te Apeldoorn wordt de door mevr. Bulkley en den geneesheer Hoek gestichte Prinses Wilhelmina-speeltuin voor de schooljeugd op den 2" Kerst dag ingewijd. Nabij het station Ede is gisteren een persoon door den stoomtram over reden. Hij was onmiddellijk dood. Twee boerendochters, rijk gekleed en het hoofd vol goud, begaven zich Zondag II. van Zuidland naar Abbenbroek, vergezeld van een dienstmeisje, minder met goud behangen. Op weg ontmoette haar een man. In het voor bijgaan pakt hij vlug eene muts met krullen, spelden enz. en zet het op een loopen. Spoedig merkt de dief dat hy een verkeerd hoofd heeft gegrepen en in plaats van goudkoper beeft. Hjj werpt bet geroofde neer en vervolgt zjjne vlucht. Naar men verneemt moeten de twee bankbiljetten ieder van 60 en een derde van 100, waarvan de opsporing door den officier van justitie te Leeuwarden in liet Politieblad is verzocht, zjjn vermist aan het postkan toor te Leeuwarden, en wel uit een aangeteekenden briel. Een onlangs daar overgeplaatste ambtenaar moet dientengevolge zjjn geschorst. De jus titie is jjverig bezig met het onderzoek der zaak. 'SGRAVENHAGE, 24 December. Door Z. M. is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, de militaire apoiheker 1' kl. met titulairen rang van majoor J. Broeker, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, en is aan de heeren J. L. Van Leschen, hoofdingenieur voor het vak van scheepsbouw bjj het marine-etablissement te Soerabaia, jhr. E. P. E. De Stuers, directenr van genoemd etablissement, en H. Siebers, ingenieur 2e kl. bjj den voor melden tak van dienst, vergunning verleend tot aanneming der versierselen van de orde van verdienstenbekend onder den naam van «Ordre Royal du mérite naval", hun door Z. M. den koning van Spanje geschonken, en wel van het ridderkruis 3' kl. wat de beide eerstgenoemde en van het ridder kruis 2* kl. wat den laatstgenoemde betreft. Door Z. M. zijn benoemd: tol burgemeester van Loenen, van Loener- sloot en van Ruwiel, J. A. Van Hengst; van Kats, van Colijnsplaat en van Kortgene, mr. L. A. Bijbauvan Heerhugowaard, P. Wonder Az., secretaris dier gemeente; van Schin op Geulle, J. M. Maessen; van Kapelle, P. J. Van der Mandere, van Markeloo, A. L. Nilant, secretaris dier gemeente; van Oudenbosch. J. J. B. De Klijn; van Oirschot, J. N. H. M. Van Baar; van Avereest, H. Van Barneveld, secretaris dier gemeente; van Obbicht en Papenhoven, J. H. Houben; van Dalen, C. W. J. Bouwmeester, secretaris dier gemeente; van Dokkum, D. De Vries; van Staphorst, mr. P. Slot, secretaris dier gemeente. Door Z. M. is benoemd bij de directie van de Grootboeken der Nat. Schuld te Amsterdam tot commies, C. H. Smit, thans adjunct-commies, en tot tweeden essayeur bjj 's rjjks munt, J. W. F. baron Van Utenhove. Door Z. M. is dr. P. L. Rijke, te Leiden, die met 1 Januari 1885 aftreedt als lid en voorzitter der commissie, ingesteld op grond van art. 3 der wet van 28 Mei 1869 [Stbl. n". 97), met ingang van dien datum, als zoodanig opnieuw benoemd, en is de heer mr. A. A. De Vries, gewezen lid van den raad van justitie te Batavia, laatstelijk met verlof hier te lande, op op zijn verzoek, eervol uit 'slands dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Door Z. M. is de majoor P. C. Badon Ghjjben magazijnmeester der artillerie te Heusden, op pensioen gesteld en de rang verleend van luit.-kol. Voorts zijn benoemd: bij het wapen der infanterie, bij het 2' reg., tot 1* luit., de 2' luit. A. S. Russer, van het corps; bjj het 3e reg., tot kapiteiH, de le luit.-adjudant N. E. Smeets, van het 2« reg.; bjj het wapen der artil lerie. bij den stal van het wapen, tot 2e luit.-magazijnmeester bjj de artil lerie-, stapel- en constructiemagazijnen te Delft, de adjudant-onderofficier J. Aalbers, van het le reg. vesting-artillerie, en in rang en betrekking ver-

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2