kw(jten. De bonding der boeren is zoo uitdagend en dreigend, dat er zeker eene sterke politiemacht op algezoudeu zal moeten worden cm hen tot on derwerping te stemmen. De Standard verneemt uit Caïro, dat aldaar op 10 dezer, onder voor zitterschap van sir Evelyn Baring, door de chefs der departementale kassen eene bijeenkomst is gehouden, om te beraadslagen over de maatregelen, welke genomen moeten worden naar aanleiding van het vonnis, door de rechtbank legen de Egyptische regeering gewezen in de zaak van de kas der schuld. Besloten weid om niet handelend op te treden, voordat geble ken zal zijn wat het bestuur der kas voornemens is te doen. Indien het de tenuitvoerlegging van het vonnis etselit, zou de Egyptische regeering, om tjjd Ie winnen, in Itooger beroep gaan. De Bussisclie zaakgelastigde te Caïro heelt zich tot den Khedive gewend, om bij dezen aan Ie dringen op liet benoemen van een Biissiscti lid in den raad van beheer van de kas der schuld. De Khedive antwoordde in hoofd zaak, dal, aangezien Egypte een consiitiilionneele slaat is. hij zijne minis ters over de quaes!ie zou moeten raadplegen llij vonr zich was van gevoe len. dat de vertegenwoordiging van Dutsct land en Kusland hij de kas der schuld slechts ecu enkel en op zichzelf staand punt vormt, zooals in alle internationale vraagstukken voorkomt. Wat de financiën van Egypte betreft, erkende hjj het drtngeiule eener regeling en veiklatr.le hij zich bereid om alle besluiten der mogendheden lol regeling der geldilijke aangelegenheden te ondersteunen. Gelijk antwoord gal de Khedive aan den Diiilsehen zaak gelastigde. Die van Oostenrijk bood ei ne nota aan, waarin het verzoek van Rusland en Duiisclilaud wordt oudetsteiiud De Fransche en lialiaansche ge volmachtigden zullen zich daarbij aansluiten. In eene steenkolenmijn te Sliamokin, Pennsylvanië, z(jn zeven werk lieden door eene ontploffing gedood. Brutale inbrekers hebben de Iralies doorgezaagd van hel schoen- en Iedermagazijnlol het slralgesiicht te Fleeiiuish beboerende, ziju 'snachts ingeklommeti en hebben eene som van 3000 dollars gerooid. FRAKKRIJ K. De senaat beraadslaagde gisteren over de Tongkin credieten. De hertog De Broglie laakte de politiek van het kabinet en verklaarde, dal de rech terzijde de credieten niet zal goedkeuren. De heer Jules Ferry zeide. dat de regeeriilg eene gematigde staatkunde moet volgen, zoolang de hoop be staat, dal hel gewensclile resultaat zonder groole opolleringeil kan vei kre gen worden. Doch indien gematigdheid niet toereikend is, verbindt de regeering zich plechtig om krach ige maatregelen te nemen. "Gij zult spoe dig zien", zeide de minister, «op welke wijze de regiering hare plichten be grijpt en het reclitmaiig ongeduld des lauds wil bevredigen". 0e Eitgelsche regeering (dus ging de minister voort) hood uit eigen beweging lure be middeling aan, doch hare pogingen mi-lukten. tengevolge van China's bon ding. liet ijjdvak der onderhandelingen is voorhij en het oogenhlik van handelen aangebroken. De spreker kwam op legin de bewering van den hertog De Broglie. dal Frankrjjk geï-oleerd staat. De republiek onderhoudt innige betrekkingen met de groole mogendheden en staat, wat Egypte be treft, in gemeenschap van denkbeelden met de drie groote keizerrijken. De credieten werden ten slo te met bijna eenparige stemmen toegewezen. De rechterzijde na.li aan de stemming geen deel. De kamer van a'gevaardigden beeft gisteren, zonder incident de be- raadsliging o>er de begrnotiiig van eeredieust ten einde gebracht en liet heof tsiuk in zijn geheel aingenomenalsmede dal van het Legioen van Eer en de drie eerste afdeeliugeu der begrno mg van oorlog. De opbrengst der directe belastingen in de maand November was 6 238.100 fr. Ommlen de raming en 3 250100 fr. minder dan in dezeltde maand van bel vurig jaar. Volgens een bericht van generaal Mint. nit Tamatave van 6 dezer, heb ben de Fraiischeu Vohemas en het lort Euibauiou bezet. De llmas namen zuidwaarts de vlucht. De Fransche bladen achten de voorwaarden, door Frankrijk aangebo den, zeer billijk en beweren dat het land onmogelijk verder kan gaanmaar alles is volgens beu afgestuit op de hardnekkigheid van China. Zoolang de Cniiicezeii niet een beslissende nederlaag ge eden hebben en zoolang Frank rijk niet len zijnen voordeele de her van het itii possidetis kan toepassen, huudi men. ook te Londen, den vrede voor onmogelijk. In zekere door gaans goed onderrichte kringen in «lie stad loopt het gerucht, «lat <le regee ring van Pekin aan de Ctiiueoche vloot gelasl heelt, de handelsschepen die Fransche versierkiuaslroepen overbrengen, te gemoel te gaan. China onderstelt dal die schepen, meereudcels gehuurde pakeii-ootenniet gewa pend zjin, dus zich niet kunnen verdedigen en gemakkelijk in den grond gehoord kunnen worden. O.n de aandacht beter al Ie leiden en zekerder haar doel te bereiken, had de Cbiiieesche regeering liet gerucht laten ver spreiden dal zij eene vloot uitrustom de blokkade van Formosa ie breken uf eene demonstratie op de ku-teu van Tongkin te doen. L'it Londen wordt aan Mgence lianas gemeld, dat lord Granville aan den Fraoschen gezant verklaard heelt, dat hij alle middelen uitgeput had om China over te halen, eene Eitgelsche bemiddeling mogelijk temaken en dat hij. de onmogelijkheid out deze te verkrijgen inziende, zich lol zijn groot leedwezen verplicht zag daarvan af Ie zien. Lord Granville heeft aan den Cliitieeschen gezant van dit besluit kennis gegeven. De algemeene over tuiging te Londen is, dat de Fransche voorwaarden redelijk, niatr die van China onaannemelijk zijn en dal de himlerpail legen de bemiddeling alleen van China's zijde gekomen is. De militaire oper.itiën in Tongkin treden thans ein nieuw tijdperk in. Aanstaanden Zondag zal in het Continental-hotel Ie Parijs door de leden der jury en de inzenders der Amslerdamsche landbouwtentoonstelling een maaltijd worden aangeboden aan den minister van landbouwMéliue, waartoe ook de ledeu vau hel uiivoerend comité dier teutoojutelliug, de burgemeester van Amsterdam, de Fransche gezant te 'sGravenhage e a. genoodigd zijn. Mevr. Ungues zal waarschijnlijk in de eerste helft van Januari terecht staan wegens het doodschieten van Morin. Er zijn 50 getuigen door de ver dediging opgeroepen. Een bfëedigd deskundige is nu bezig met het nazieiï' van al de brieven, wélke Clovis Ungues ontving sedert hjj lid van de ka mer werd Het zijn er niet minder dan 10.000. Maar zij behoeven niet alle doorgelezen te worden. Het geldt hier alleen, door vergelijking, den scluijver van de ondergeleekende lasteilijke brieven en briefkaarten te ont dekken, die, naar men verwacht, der justitie niet ontsnappen zal. Een «informatie-agent". Vandal. is voor hel .gerecht gedagvaard, om zich te ver antwoorden wegens de beschuldiging van mevr. Ungues, dat hjj zich voor 1000 Iraucs heelt laten omkoopeti tot het geven van lasterlijke getuigenis omtrent haar gedrag. Hij ontkent ten stelligste. Daar de hoogbejaarde moeder «an Louise Michel ernstig ziek is, zoo heeft de heer Clémenceau zich gewend tot den minister van justitie met verzoek, om Louise vergunning te geven dagelijks hare moeder te bezoe ken. De minister heeft hieraan voldaan, en Louise wordt nu eiken dag uit de gevangenis St. Lazare naar hare moeder gebracht en keert eiken avond naar hare cel terug. ITAL.I E. Uit Aden wordt aan de dgenzia Stephani gemeld, dat het bericht, volgens hetwelk Italië bezit zou hebben genomen van Zoela bij Massowah, ongegrond is Dezer dagen is onder eene voorstelling in de menagerie van Bidel te Milaan de leeuwin Sultana onverhoeds door den leeuw Luxor aangevallen en zoo verwoed iu de keel gebeten, dat zjj binnen eenige oogenblikkenden geest gaf. DUITSCIILiAlVD. Vrijheer Clemenz Von Loë, uit Wesiplialen, heelt zjjn geheele vermo gen, een half millioeu francs, nog bij zijn leven afgestaan aan het kanton Graiiwiiiinderland, tot oprichting van een gesticht voor zieken, en zich alleen de rente ad 21.000 iraucs voorbehouden. In den nactit van 9 op 10 dezer heeft te VVeenen een ontzettende storm gewoed, die niet alleen groole schade aanrichtte, maar ook menschen- levens kostte. Verscheidene straten moesten afgesloten worden, omdat zij voeten hoo.' met scherven van dakpannen, vensterruiien en steenen be dekt waren. Ook moeten van een spoortrein, op den weg van Weenen naar (ledeiihtirgde vier laatste wagens door den wind zijn losgerukt en van den dijk geworpen. Zoo meldt een lelegraptiisch beticht; nadere bijzonderheden zullen de VVcener bladen eerst morgen kunnen brengen. Bij Siizeubrumi. in de omstreken van Weenen, waren vader en zoon aan liet jagen. Door een ongelukkig voorval ging hei geweer van den zoon af zonder dal hij liet kou 'bevroeden. ep de vader, in de longen getroflen, bleef op de plaats dood. De beklagenswaardige zoon pleegde daarop dade lijk zebuioord. Uit Si. Peiersbii g wordt gemeld, dat de Nihilisten eene proclamatie heldien uitgevaardigd, waarbij zij graal Tolstoï, den minister van binnen- Iindsclie zaken, beteekeueiidal bij door het uitvoerend bewind der Nihilis ten ter dood veroordeeld is. AKADE.UIE-XIEUWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSGI1E UNIVERSITEIT. Den 12lco December, de heer D. J. Van Stocknm, geb. te Lisse, in de recliisweteuschip. na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Be- schouwingen over de zakelijke rechten. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. PRIJZEN. 12 December. VERKOCHTE HOEVEELHEID Laagste. Hoogste. stuks. 0 0 0 O-sen 0 0 0 Stieren 4 0 0 86.- 0 160.— 72 0 0 150. 0 260 - 8 0 0 168.- 0 274.— Van-koeien 58 0 0 148.— 0 258.— Y'cue koeten 86 tj 0 168 - 0 316- Kaleren (*i tle) 38 0 0 36.- 0 94.- (magere) 12 0 0 10.— 0 21.- (gras) 10 0 0 24- 0 62.- Scha) en (magere) 406 0 0 17.- 0 24.- (vette) 640 0 0 23.- 0 37.- Lammeren 0 0 0 Varkens (magere) 22 0 0 14.- 0 23- (biggen) 186 0 0 525. 0 12- Ter markt aangebracht 238 runderen, 50 kalveren, 1046 schapen, 208 biggen. Ter wekelijkschc kaasmarkt aangevoerd 11 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag gewogen 6 partijen, te zamen 102 stuks, of 807 KG. Besteed werd voor: Goudsclie kaasvan 20.tot 25.—. Derby Leidsche de 150 KG. Edaaiuier

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3