HET ALGEMEEN BELANG". NEDERLAND EN ORANJE". A. L. DE STUDEER. Mr. L. M. J. H. KERSTEN®, Openbare Verkooping van Cokes PILLEN HOLLOWAY. De heer Van Cappelle nam daarop het woord zeggende: met vreugde de uitnoodiging der beide vereenigingen te hebben aangenomen om een en ander over den aanleg van telephonische geleidingen mede te deelen. Hg achtte het zich tot eer voor zulk een talrijk en uitgelezen gehoor op te treden; hg zag hierin het bewijs dat Leiden's burgerjj belang stelde in de zaak, waar toe zg de heeren Reding en Van Cappelle reeds het iniiiatiel hadden ge nomen, en dat zij bereid zijn om medetewerken om i"i hei doel te geraken, dat zjj zich hadden voorgesield: aan Leiden een goc'en goedkoop telephoon* net te verschaffen. Bij gelegenheid der proefverlichiing in de sociëteit Con cordia, hebben wjj met veel geachte ingezetenen dezer stad de mogelijkheid besproken om in Leiden een centraal-station voor telephonische verbinding in te richten; dat zulk een plan wel kans van slagen zou hebben, mits de jaarlijksche contrihulie niet te hoog werd gesteld; wij besloten de zaak met kracht aan te pakken en onmiddellijk bij het gemeentebestuur concessie voor den aanleg van telephonische geleidingen aan te tragen en daardoor ook de aandacht der burgerij op deze belangrijke zaak te vestigen, in de over tuiging dat dit voldoende zou zijn om belangstelling bij haar op te wekken. Dat zij niet te veel hadden verwacht, bewees de uitnoodiging wan harte zeggen wjj u daarvoor dank." Spreker achtte de beschrijving van den tele phoon onnoodig, daar, zooals hij vernomen had, in eene vergadering der vereen, van "Bouwkunst en Vriendschap" deze zaak uitvoerig was uespro- ken en met proeven toegelicht; nu had men zich bezig te houden met de vraag: hoe kan in Leiden een goed en goedkoop telephoonnet lot stand wor den gebracht? Volgens sprekers gevoelen kan dit zeer goed geschieden. Spreker gaal daarop voort met de beschrijving van een centraal-siation, somde de vele voordeelen op van het gebruik der telephoon en ging vervolgens over tot de berekening der kosten. Bij honderd deelnemers, elk van 30 zou de mogelijkheid beslaan om de zaak tot uitvoering te brengen. Het benoodigde kapitaal voor dezen aanleg zou approximatief niet meer be dragen dan ruim 19000, verbinding met buitengemeenten en brandweer- schellen pl. m. 5000, zoodat het geheele kapitaal 24,000 zou bedragen en zeker eene rente zou opleven van 4 pCt.. welke rente van zelve hooger zou stijgen, naarmate het aantal deelnemers zou toenemen; het kapitaal te verdeelen in 250 aandeelen, elk van ƒ120. Spreker eindigde met te wijzen op de gunstige gelegenheid om nu in Leiden een goed en goedkoop tele phoonnet te bekomen, vertrouwende dat ieder die belang stelt in doel treffende middelen te bezitten om de snelle gemeenschap van personen met personen aan te grijpen, niet mag laten voorbijgaan. Luide bijvalsbetui gingen vielen den spreker te beurt. De voorzitter maakte de vergadering opmerkzaam op de gelegenheid om ophelderingen te vragen aangaande die punten welke niet mochten begrepen zijn, of wat men nog meerder zou wenschen te weten. De heer Van der Horst leidde de rij der sprekers of vragers inbeginnende met verschooning te vragen dat hij de vrijheid neemt al dadelijk eenige vra gen tot den geachten spreker te richten. Hij zal zich echter bepalen tol het technische gedeelte, het financiëele zal bij laten varen. Hij had zich reeds lang gevleid met de zekerheid voor het oprichten eener telephoongcleiding in onze gemeente. Het was hem dus nu vooral hoogst aangenaam en wel kom iels nader te zullen komen tot verwezenlijking dezer zaak. Hij had onder meer de heer Cappelle hooren spreken om de geleiding onder den grond te brengen, in de plaats van over de daken der huizen. Hij vermeende op goede gronden te kunnen betoogen, dal een grondplan veel bezwaren heeft, oneindig meer dan het zoogenaamde lucht plan. Ue bezwaren, die men tegen dit laatste had, waren van dien aard, dat die wel te overkomen zjjn en dat men aan alles went, ook aan een Aeolus-haak in de lucht boven zijne woning. De bezwaren, verbonden aan een grondplan, waren van dien aard, dat men nooit gelegenheid had om daar aan gewoon te raken en de kostbaarheid van herstellingen bij verstoringen zou zeker niet weinig zijn. Hij was voor een aanleg over de daken der huizen en vreesde geenszins de zwarte profetie die men daar wel eens humoristischironisch, sarkastisch van gemaakt had. Hij zou het hierbjj laten, wellicht dat hij nader nog op het een of ander zou terugkomen. Hij stelde zoo gaarne ook anderen in de gelegenheid hunne gedachten kenbaar te maken over deze zaak. Verschillende sprekers voerden nog het woord zoowel over het technische als financieele dezer zaak; een spreker wilde het geduld van hen, die gaarne het telephoonnet liever morgen dan overmorgen verlangden, op veel te langen proef stellen, dan te wachten dat de Amsterdamsche telephoon-maat schappij eene aansluiting met Leiden zou willen. Op het financieel gedeelte der eventueele t<-lephoon geleiding werd door een geacht spreker eene be perking gemaakt, die te kennen gaf dal de cijfers nogal gering genoeg waren voor de uitvoering van het plan. Tegen de geleiding in den grond werden andermaal door een ander spreker vele bezwaren geopperd. De president stelde voor om tien minuten te pauzeeren, ten einde de lilt. Reding en Van Cappelle in de gelegenheid te stellente kunnen antwoorden op de vragen en bedenkingen in het midden gebracht. Na het verstrijken van dien tjjd beantwoordde de heer Van Cappelle ach tereenvolgens de verschillende tot hem gerichte vragen en bedenkingen en sprak ten slotte den wensch uit, dat zich uit de vergadering leden tot eene commissie mochten vormen. De voorzitter bracht volgaarne het voorstel van den heer Van Cappelle in het midden en vond gereedelijk ingang. Tot leden dezer commissie werden benoemd de heeren: P. A. Van Aken, K. De Boer Hz., Pierre Driessen. Van der Horst, W. C. Jeltes, C. H. Krantz, S. B. Vos en K. F. L. Van der Woerd. Onder dankzegging voor de talrijke opkomst en de betoonde belangstel ling in de zaak der telephoongeleiding in onze gemeente, sloot de president de vergadering. AKADEMIE-NIEirWS. PROMOTIEN AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 21" November, de heer W. A. H. Von Heyden, geb. te Tubbergen, in de rechtswetenschap, na verdediging van zjjn akademisch proefschrift: De gemeenschap tan vruchten en inkomsten. Gehouden VerUooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 21 November. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. De Bouwmanswoning met Stalling, Schuren, Hooibergen en verder getim merten, benevens div. perceeien Wei- of Hooiland en een perceel Boschhak- hout, gelegen in den Doespolder, onder Woubrugge en in den llonsdijkschen polder, onder Koudekerk, gemeenie Woubrugge, Sectie A. N". 271, 278, 279 282 283 767 en 907 tot cn met 911, gemeente Koudekerk, Sectie A, N". 17 tot en met 28, 609, 610, 611 en 612, te zamen ter grootte 20 hec taren, 2 aren en 66 centiaren. Gecombineerd. Kooper Maarten Kroes, te Woubrugge, voor 42802. Not. J. W. J. Pape en Mp. H. L. A. Obreen. Vier perceeien Bouwland in den Ilaarlemmermeerpolder, onder de gemeenie Haarlemmermeer, Sectie G, N'. 1396 en 1391. Gecombineerd. Kooper J. Hendriks, te 's Hage, voor 5450. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 21 November. verkochte hoeveelheid. PRIJZEN. Laagste. I Hoogste. Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kalfkoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 747 runderen, biggen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 25 partgen kaas, waarvan aan d« Stadswaag gewogen 14 partijen, te zamen 603 stuks, of 2922 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 20.tot 25.—. Derby t - Leidsche de 150 KG. r 44.— 54.—. Edammer 26. 33.— stuks. --- 1 l' 9 0 0 t 0 0, 8 62.— 198.— 140 152.- 260.- 28 168.— 274 221 150.— 256.- 240 162.- 300.- 48 35.- 95.- 11 9.— r 20.- 110 22.— 58.— 190 15.- 25.— 240 24.- 37.- 0 B 0 38 16.- 26.- 312 5.— 14 59 kalveren, 430 schapen, 350 A 1) V K K 1 K iN T I N. Heden overleed alhier, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder en Behuwd-moeder, Mevrouw A. J. C. NOBEL, Weduwe van den Heer A. J. DO MIS. M'. W. A. L. D0MIS. A. C. DOMIS, Provo Kluit. Th. M. ROEST. E. A. G. DOMIS. H. P. C. BOOGAARD, Domis. Leiden, 19 November 1884. F. H. BOOGAARD. L. G. C. VAN OOSTERZEE, Domis. Hooigracht 29. Mr. i. W. VAN OOSTERZEE. M KIESVEREENIGING De Kiesvereeniging heeft in hare vergadering van 18 November jl.voor de verkiezing van een Lid van den Gemeenteraad, op DIIKSDAG 25 November a. 8., tot Candidaat gesteld: den Heer Het Bestuur der Kiesvereeniging, S. C. VAN DOESBURGHVoorzitter. Mr. N. L. J. VAN BUTTINGHA WICHERS, Secretaris. Voor de verkiezing van een Lid van den Gemeenteraad, op Dinsdag 25 November e. k., heeft de Kiesvereeniging vflederland en Oranje", in hare vergadering van 13 November, met algemeene stemmen Candidaat gesteld, den Heer Notaris te Leiden. Namens het Bestuur, J. BREDIUS, Voorzitter. L. DEN HOUTER VVz., Secretaris. op het Raadhuis te Leiden, Maandag den 24""November 1884, des voormid dags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van2500hectolitersGA8- COKES, verdeeld in partgen van 5, 10, 50 en 100 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen 14 dagen aan de Gasfabriek af te halen. Holloway's Pillen en Zalf. Deze krachtige middelen bevatten, om zoo te zeggen, eene geheele doos huis-artsenij in zich, want er beslaat geene in- o( uitwendige kwaal, die ten minste voor genezing vatbaar is, of het eene of andere is er een bepaald middel tegen. Uitbarstingengezwel len, scheurbuik, schurft, kanker, asthma, rhumatiek, jicht en waterzucht, verdwijnen geheel en al door de vereenigde werking dezer beide geneesmid delen en in gevallen van slechte spijsvertering, misselijkheid, hoofdpijn, gal, leverkwalen, zwakheid en andere ongesteldheden, voorkomende uit de in wendige organen, veroorzaken de Pillen de meest verwonderende resultaten, die men denken kan. Indien het eene of andere preparaat alle onzuiver heden uit het bloed verdrijlt, is de kwaal overwonnen. Deze wonderlijke Pillen zullen dit in ongcloofelijk korten tijd bewerken. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf ƒ0.80, 1.85, ƒ3, 6.74, ƒ13.50 ƒ20.50, zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede inHolIoway's Etablissement te Londen, 533, (Ixfordstreet.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3