€01) It AIT. DONDERDAG 20 NOVEMBER. BINNEN LA NDSC HE B B R I C H T E N. ISS4. ÜT#. 274. Zte Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeels jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De pr(js der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. STADS-BERICIITEIY, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Leiden, doen ie weten dat. ingevolge art. li van liet koninklijk besluit van 9 November 1851 [Staatsblad n". 142) in verband met Zijner Majesieits besluit van 11 Augus tus 1859 [Staatsblad n°. 80). op Zaterdag den 29,,,n November a s. 's mid dags te twaalf uren op bet Raadhuis eene vergadering van kiesgerechtigden zal worden gehouden om de plaatsen aan te vullen van de lleeren: A. 1IARTEVELT Jz.v., L. G. LE POOLE. P. J. DE FREMERY, G. J. LEEMBRUGGEN en 11. C. JUTA, die met het einde dezes jaars als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken moeten aftreden, doelt ingevolge art. 7 van eerstgemeld besluit op nieuw benoembaar zijn; dat de lijst van kiesgerechtigden, waartegen be- zwaien kunnen worden ingebracht bij bet gemeentebestuur, gedurende acht dagen, te rekenen van den dag der aankondiging, ter inzage ligt op de Secretarie dezer gemeente en dat de inlevering der stembrieljes op bovenge- noemden dag geschiedt van 12-2 uren, waarna de bus geledigd wordt en de stemopneming plaats heeft. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 29 October 1884. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 5 der wet van den 28" Juni 1881 [Staatsblad N. 97). Brengen ter aigemeene kennis dat door FREDER1K WILHELM AUSTMAN, een adres is ingediend, houdende verzoek om vergunning lol uitoefening van den kleinhandel in sterken drank in het perceel Haarlemmerstraat n°. 96 alhier. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd: DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 19 November 1884. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 19 November. De kiesvereeniging «Het Algemeen Belang" heeft in hare gisterenavond gehouden vergadering tot candidaat gesteld bij d? aanstaande verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, de heer A. L. De Slurler. Naar wij vernemen heelt mevrouw Lina Schneider het voornemen, evenals in Amsterdam en Den Haag, ook in Leiden dezen winter een cur sus te houden in Duitsche literatuur voor dames. Naar wij vernemen zal eerstdaags een geïllustreerd weekblad verschij nen, getiteld: «De vroolijke Huisvriend", illustratie,i en tekst uit vorige jaargangen van het Humoristisch Album. De prijs per 52 wekelijksche nom mers zal 2 bedragen. Bij het gisteren gehouden acte-examen voor middelbaar onderwijs (afd. gymnastiek) zijn geëxamineerd 8 caudidaten, toegelaten de heeren P. Van Eek, van 's Hage, en 11. P. Ch. Van Ellinkhuizen, van Leeuwarden. 17 en 18 November werden geëxamineerd: voor geschiedenis 1 candidaat, die afgewezen werd; voor Nederlandsch 1 candidaat, die zich onder het examen terugtrok; voor boekhouden 1 candidaat, die werd afgewezen; voor schoonschrijven 3 candidaten, van wie de acte voor schoolonderwijs verkre gen de hlr. Van 't Hof, van Klundert, en W. Scharroo, van 'sGravenhage; de acte voor huisonderwijs de heer J. Roovers, van Rotterdam. Het stoomschip Zuidholland, van Rotterdam naar Java, passeerde gisteren Sagrcs. De Prinses HJarie, van Batavia herwaarts, wordt morgen avond of Vrijdagmorgen in IJmuiden verwacht. De Foorwaartsvan Bata via naar Amsterdam, passeerde Aden 18 Nov. De heer G. W. baron De Vos van Steenwijk te De Wijk, in de zitting der staten van Drenthe van Vrijdag jl. tot lid der eerste kamer verkozen, heeft verklaard die benoeming aan te nemen. Naar het llbl. verneemt heeft 11. K. 11. de groothertogin van Saksen-Weimar (prinses Sophie der Nederlanden), bij het lezen der aankondiging van de obligalieleeuing der Nederl. Indische Landbouwmaatschappij, maatregelen genomen om deze nationale onderneming te steunen. Men schrijft aan het D. r. Z. en 's Gr. uil Edinburgh: Uw landge noot Jos. Hollmau is op een zegetocht. Met Nillson zanten maakt hjj eene kunstreis door Engeland en Schotland en elk concert is een triomf, terwijl men moeielijk zou kunnen bepalen wie meer succes heeft, de voortreffelijke zangeres of de uitmuntende cellist. liet gerechtshof te Amsterdam veroordeelde gisteren G. F. tot eene tuchthuisstraf van vjjf jaar, wegens het namaken van echte muntstukken. Naar de Amst. verneemt, behoort tol de vjjf plannen voor eene nieuwe Beurs te Amsterdam, welker ontwerpers zullen worden toegelaten tot de nieuwe mededinging in engeren kring, het ontwerp van de heeren Sanders en Berlage, architecten te Amsterdam. Een gerucht wil dat een der voortvluchtige leden van de firma Tobias te Amsterdam, in de Argentijnsche republiek zou zjjn gearresteerd. In het hoekhuis van de Jacob Van Lennepslraat te Amsterdam heeft gisteren een hevige brand gewoed. De vlammen ontstonden op de eerste verdieping, door een schilder bewoond, en weldra was het geheele perceel in minder dan een uur geheel uitgebrand. In de dakgoot is gevonden het verschroeide lijk van een man, tot dusver onbekend en van wien men nog niet weet hoe en om welke reden hij zich op de bovenverdieping bevond. Waarschijnlijk wilde hij door de goot ontvluchten. Gisterennacht ontstond te Zaandam brand in het perceel, aan den Iloogendijk, die zich spoedig aan het daarnaast staande confectiemagazijn mededeelde, zoodat zij een zeer dreigend aanzien nam, doch de spoedig aangerichte brandweer wist het vuur tol dat pand te beperken. De oorzaak schijnt het omvallen van eene petroleumlamp. De opper schipper bij de marine J. Weers te Nicuwediep, vierde giste ren den dag, waarop hij 50 jaar geleden in dienst trad. In de receptiezaal van het kon. instituut voor de marine, werd de jubilaris ontvangen door den commandant van 't instituut benevens een aantal officieren. Namens een groot aantal officieren der zeemachtzoowel te Willemsoord als elders verblijf houdende, werd hem een fraai cadeau aangeboden. Ook van andere zijden mocht hjj vele blijken van belangstelling ondervinden. De persoon van K.die als beschuldigd van diefstal bjj een hovenier te Utrecht sedert eenigen tijd in voorarrest was en steeds zijn onschuld be weerde, is thans tot bekentenis van zijne misdaad gekomen, en heeft aan den rechtercommissaris de plaats onder een kippenhok in zjjne woning aan gewezen, waar ite gestolen voorwerpen verborgen waren. Eenige gouden voorwerpen alsmede pi. m. 300 werden, in een trommeltje geborgen, van onder de kippenwoning gehaald. Een Duitscher, die onder Woole, gemeente Hengeloo, had gestolen, brak. by het springen over eene sloot, toen de politie hem achterna zat, zijn been. Nadat hij te Hengeloo verbonden was, is hij des nachts, met behulp van andere kameraden, uit het ziekenhuis gevlucht en naar Enschedé gesukkeld; een welwillende voerman nam hem een eindweegs mede; nabjj die plaats wilde hij de politie weder ontloopen, doch op de vlugheid zjjner beenen kon hij niet meer rekenen, zoodat hij weldra ten tweeden male is geanesteerd en verbonden, waarna hij per trein, onder behoorlijk geleide, naar Almcloo is getransporteerd. Uit Vriezenveen wordt aan de N. li. Ct. gemeld: Bij gelegenheid van het overbrengen van eenig huisraad naar de woning van jonggehuwden, wonende in de pollen, lostte de landbouwer A. J. S., wonende alJaar, een schot op een kleinen afstand van den eersten wagen, toebehoorde aan J. T., landbouwer alhier. Niettegenstaande hel dringend verzoek van J. T. ging S voort met een tweede schot te lossen, hetwelk T. in bet aangezicht trof. Het paard geraakte daardoor op hol en sleepte een eindver T. mede, zoodat hem de wielen over het lichaam gingen. T. is door het schot in het aan gezicht verwond. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Uit de Neder-Betuwe wordt geschreren: De tabaksplanters hebben een goed jaar gemaakt; qualiteit en prijzen zijn goed. Te Lienden zijn de laatste partijen van het gewas 1884 opgeruimd tegen f 24 a ƒ26 (de geheele plant). Te Ingen is de handel in vollen gang en maakt men f 25 a /26. Te Res teren is de handel begonnen. Overal in de Betuwe hecrscht thans veel leven in den handel. Een der stokers van de stoomboot Willem 111 te Harlingen had Maandagavond het ongeluk, door de duisternis misleid, toen hy aan boord ging, de bndgang mis te loopen en in het water te vallen. Ofschoon bg de ontdekking van het ongeval alle pogingen werden aangewend tot red ding, werd de ongelukkige lerenloos opgehaald. Maandagnamiddag had er in het vaarwater tusschen Sneek en Joure eene aanvaring plaats tusschen de Akkrumer boot en eene van Joure's booten De Vlecke Joure. Deze liep de Akkrumer boot van ter zjjde in, waardoor

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1