iii; O li It A I T. r. 263. DONDERDAG 6 NOVEMBER. STADS-BERIC IITEN. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. mi. Ue Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Üe prijs der Courant is per vierendeels jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers lijn verkrijgbaar voor 5 cents. Ue prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Herinneren bij deze de ingezetenen der gemeente aan de bepalingen van art. 201 der Algemeene Politieverordening van den 6,n November 1879 [Gemeenteblad n°. 4) houdende, dat ten minste tweemaal in liet jaar. en wel eens in het voor- en eens in hel najaar, op kennisgeving van Burgemeester en Wethouders, Schoorsteenen en Stookplaatsen gereinigd moeten worden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTERBurgemeester. Lïidek, 30 October 1884. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier zijn ter hand gesteld een op den 3t0 November jl. invorderbaar ver klaard herzieningskohier van de personeele belasting, dienst 1884/85, en herinnert voorts de belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aan slag op den b(j de Wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in Ac Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Lsues, 5 November 1884. DE KANTER. PROCES.VESBAAL f«n de opening der stembriefjesdie ter benoeming van twee leden van den Gemeenteraad van Meiden den 4<tel1 November 1884 zijn ingeleverd om af te treden in 1885. Op heden den vierden November achttien honderd vier en tachtig in de gemeente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer Hendrik Johannes Bool, Wethouder den Burgemeester vervangende, Voorzitter, en de heeren Gerard Antoine De Geus en Hr. Francois Was, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee slembussen, bij hem den -4d,n November 1884 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeenten Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden veertien honderd acht co zeventig slembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn drie meer dan het getal dier kiezers, zijnde veertien honderd vijf en zeventig. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeven stembriefjes, waarvan één niet van het vereischte zegel voorzien en zes oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest veertien honderd één en zeventig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Dr. P. J. Kaiser, 736 stemmen, Mr. L. M. J. H. Kerstens en F. J. Los, ieder 724 stemmen, A. L. De Sturler, 720 stemmen, M. W. Jaeger, twee stemmen, Mr. J. Vos, Tieleman, Dr. J. C. Kist, Dr. J. G. Van der Sluys, Van Hoeken, L. Den Houter en P. Hoos, ieder ééne stem- Hebben alzoo de meeste stemmen verkregen de heeren: Dr. P. J. KAISER, Mr. L. M. J. H. KERSTENS en F. J. LOS. Het bureau van stemopneming beslist, dat het tusschen het getal der in de bussen gevondene stembriefjes en dat der kiezers die stemden, bestaand verschil op de verkregen meerderheid van stemmen van invloed heeft kunnen zijn, zoodat krachtens art. 70 der kieswet eene vrije stemming moet plaats hebben. Is derhalve alleen verkozen de heer Dr. P. J. KAISER wonende alhier, terwijl voor het tweede lid een nieuwe vrije stemming moet plaats hebben. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 5ia November 1884. BOOL, Voorzitter. G. A. DE GEUS, F. WAS, Stemopnemers. PROCES-TERBAAI. tan de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden, den 4,lt0 November 1884 zijn ingeleverdom af te treden in 1887. Op heden den vierden November achttien honderd vier en tachtig in de gemeente Leidenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer Hendrik Johannes Bool, Wethouder, den Burgemeester vervangende Voorzitter, en de heeren Gerard Antoine De Geus en Mr. Francois Was, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussenbij hem den 4 November 1884 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bnssen worden achtereenvolgens geopend en bevonden veertien honderd zeven en zeventig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers die briefjes hebben ingeleverdvergeleken zijnde, is gebleken te zijn drie meer dan het getal dier kiezers, zijnde veertien honderd vier en zeventig. Nadat de briefjes zijn dooreengemengd, worden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard twee en twintig stembriefjeswaarvan vijftien oningevuld en zeven niet van het vereischte zegel voorzien [zijn. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest veertien honderd vijf en vijftig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Pieter Johannes Van Hoeken 727 stemmen, M. W. Jaeger 713 stemmen, Mr. L. M. J. H. Kerstens 9 stemmen, Zegers, L. Quant, Dr. J. E. Van Iterson, Van Dam, Dr. P. J. Kaiser en F. J. Los, ieder één stem. Heeft alzoo de meeste stemmen verkregen de heer P. J. VAN HOEKEN. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad den heer PIETER JOHANNES VAN HOEKEN wonende alhier, zonder dat het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemdenop de stemming van invloed heeft kunnen zijn. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allendie zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 5 November 1884. BOOL, Voorzitter. G. A. DE GEUS1 F. WAS. J Stem°Pnemers- LEIDEN. 5 November. Bij de heden gehouden herstemming van 3 leden voor den gemeenteraad zjjn op het witte stembriefje uitgebracht: op de hh. dr. P. J. Kaiser736, m'. L. M. J. H. Kerstens 724, F. J. Los 724 en A. L. De Sturler 720 stemmen. Eerstge noemde is derhalve gekozen. Voorts moet eene vrije stemming plaats hebben voor één lid van dien raad, doordien 3 briefjes meer in de bus werden ge vonden dan het getal kiezers dat was opgekomen, en dit getal van invloed kon zijn op de stemming. Op het roode brielje waren uitgebracht: op de hh. P. J. Van Hoeken 727 en M. VV. Jaeger 713 stemmen; zoodat eerstge noemde is gekozen. Ook hier waren 3 briefjes meer ingeleverd dan het getal kiezersnu echter kan dit niet van invloed zijn op de stemming. Uilslag der verkiezingen van leden voor de eerste kamer der staten- generaal door de staten der provincifn: Zuidholland. Gekozen de hh. mr. A. Blussé, met 56 van de 78 stemmen (dé heer Mr. C. J. E. graat van Bylandt had 17 stemmen); T. P. firuly, met 59 stemmen (de heer mr. C. Cock had 15 stemmen); J. Van der Breg- gen Az. met 47 stemmen (de heer W. C. M. Begram had 14 en A. N. J. N. baron van Brienen van de Groote Lindt 13 stemmen); J. D. Fransen Van der Putte, met 47 stemmen (de heer mr. J. D. C. C. W. baron De Constant Rebecque had 12 stemmen); Jhr. F. G. E. Merkes van Gendtmet 58 slem- men (de heer mr. M. W. baron Du Tour van Bellinchave had 15 slemmen); H. Muller Sz.mei 48 stemmen (Jhr. mr. P. M. G. Von Fisenne had 15 stem men en Joost van Volleuhoven met 60 van de 78 stemmen (Jhr. A. J. A. Van Rjjckevorsel verkreeg 13 stemmen). Noordholland. Gekozen de hh. jhr. mr. D. Van Akerlaken met 57 en mr. 1. P. R. Tak Van Poortvliet met 35 stemmen, na tweede vrjje stemming en herstemming met jhr. mr. A. V. Teding van Berkhout, die respectieve lijk 26, 28 en 31 stemmen bekwam, mr. G. Van Tienhoven met 54, M. H. lnsinger met 49mr. M. J. Pijnappel met 62, mr. D. Visser van Hazerswoude met 41 stemmen, uitgebracht 69 stemmen, de overigen waren verdeeld. Utrecht. Gekozen de hh. jhr. mr. J. Huydecoper van Maarsseveen en Mr, C. Th. graaf Van Lijnden van Sandenburg met 21 van de 40 uitgebrachte stemmen; mr. C. J. E. graaf Van Bijlandtte's Hage, verkreeg respectievelijk 17 en 19 stemmen. Gelderland. Gekozen de hh. mr. T. J. W. baron Van Pallandt te Laag- keppel (in plaats van den heer mr. C. J.R. Nobel die bedankt heeft) met 34, mr. J. Thooft met 53, jhr. H. A. D. Coenen met 36, mr. C. J. Sickesz met

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1