LUI DONDERDAG 23 OCTOBER. STADS-BE RICHTEN, BI NNËNLANDSCHE BERICHTEN. 1884. Si'. 250. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeels jaars 1.50franco p. p. 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prys der Advertentiën is van 14 regels 1.—, iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. PROCES-VERBAAL tan de opening der stembriefjes, die ter benoeming van twee leden van den Gemeenteraad van Leiden, den 21,len October 1884 zijn ingeleverd om af te treden in 1885. Op beden den 22"<l1 October achttien honderd vier en tachtig in de gemeente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer Louis Marie De Laat De Kanter, Burge meester, Voorzitter, en de heeren Gerard Antoine De Geus en Johannes Groll leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, hij hem den 21""> October 1884 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twaalf honderd zestig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken lijnde, is gebleken te zijn even groot als hel getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard veertien stembriefjes, waarvan elf oningevuld en drie niet van het vereisebte zegel voorzien waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twaalf honderd les en veertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Dr. P. J. Kaiser 620 stemmen, A. L. De Sturler 608, F. J. Los 596, Mr. L. M. J. H. Kerstens 590, P. J. Van Hoeken 9, M. \V. Jaeger 5, Mr. J. B. Vos 4, S. B. Vos 2 stemmen, J. Ruigrok, M. H. Fontein, C. J. Leembruggen, Vice-Al! miraal Brutel De la Rivière, prof. R. Fruin, H. L. J. Van Dommelen, J. T. Pad denburg. prof. P. Van Geer, dr. J. C. Kist, 0. C. Tieieman, J. L. Longepee, H. Van Teylingen, W. F. Van Wijk Sr., J. Biessot, P. Roozendaal, A. Starkenbriig, J. Goedeljee, A. G. Hessels, J. P. Sasse, B. Den Houter, L. H. Vervoort, P. Ven- ker, S. C. Van Doeshurgh en dr. H. Treub, ieder ééne stem. Geene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijnde, moet eene herstem ming krachtens art. 11 der Gemeentewet plaats vinden over de heeren: Dr. P. J. KAISER, A. L. DE STURLER F. J. LOS en Mr. L. M. J. H. KERSTENS die op de lijst tot eene herstemming zullen worden geplaatst. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden deu 22"<D October 1884. DE KANTER. Voorzitter. G. A. DE GEUS, I c, J. GROLL, j StemoPneme|||- PROCES-VERBAAL, tan de opening der stetnbriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden, den 21,len October 1884 zijn ingeleverd, om af te treden in 1887. Op heden den 22 October achttien honderd vier en tachtig in de gemeente Leidenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanter, Bur gemeester, Voorzitter, en de heeren Gerard Antoine De Geus en Johannes Groll, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 21 October 1884 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bassen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twaalf honderd zestig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken xjjnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengd, worden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard vijftien stembriefjes, waarvan veertien oningevuld warenen een niet van het vereisebte zegel voorzien was. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twaalf honderd rijf en veertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: P. J. Van Hoeken 600 stemmenM. W. Jaeger 590 stemmen Mr. L, M. J. H. Kerstens 27 stemmen. Mr. J. B. Vos 5, A. L. de Sturler 3 stemmenj A. J. Krantz, H. Van Teylingen. vice-admiraal Brutel De la Riviere, J. A. Longepee, W. F. Van der Heyden, A. M. Visser, Prof. P. Van Geer, P. Van Cranenburg, C. Roosendaal. Mr. J. A. F. Coebergh Dr. P. J. Kaiser, S- B Vos, P. L. Van DijkC. C. Tieieman, B. A. Van Dam, J. Pols, C. Van Kas, C. H.Felix, A. D. D. Schretlen en J. Van der Meer, ieder één stem. Geene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijnde, moet eene her- Memming krachtens art. 11 der Gemeentewet plaats vinden over de heeren P. VAN HOEKEN en M. W. JAEGER die op de lijst tot eene herstemming zullen worden geplaatst. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 22sten October 1884. DE KANTER, Voorzitter G. A. DE GEUS 1 J. GROLL. j Stemopnemers. LEIDEN, 22 October. Door Z. M. is benoemd lot ridder der orde van den Nederlandschen I.eeuw de heer L. M. De Laat de Kanter, burgemeester dezer gemeente. De uilslag van de gisteren plaats gehad hebbende verkiezing van drie leden van den gemeenteraad is, dat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de hh. dr. P. J. Kaiser, A. L. De Sturler, F. J. Los en m'. L. M. J. H. Kerslens en tusschen de hh. P. J. Van Hoeken en M. W. Jaeger. (Zie de bovengeplaatsle processen-verbalen,) Bij de heden alhier gehouden aanbesteding van de levering der benoo- digdlicden tot onderhoud en verpleging der gevangenen in de militaire straf gevangenis, gedurende 1885, zijn de laagste inschrijvingen geweest, als volgt: gebuild brood ƒ0.125, ongebuild brood 0.11 5, roggebrood ƒ0.0767, alles per kilogr., aardappelen 1.57 per 50 kilogr., rundvleesch ƒ0.71. rundvet ƒ0.57, kalfsvleesch ƒ1.30, boier ƒ1.34, gort ƒ0.1374, rijst f0.126S-, groene erwten 0.1320, groenten ƒ0.0370, zout ƒ0.1390, peper ƒ0.90, alles per kilogr., azijn ƒ0.07 per liter, kaarsen ƒ9.69, groene zeep 0.3169, witte zeep ƒ0 45, scheerzeep f0.99, soda ƒ007, koffie ƒ0.90, cichorei 0.25, bruine suiker /0.58, siroop ƒ0.17, alles per kilogr., eieren ƒ0.06 per stuk, zoete melk 0.0770 per liter, tarwebloem /0.1990 per kilogr., roode wjjn ƒ0.75, witte wijn ƒ2 50, alles per literEng. haardkolen ƒ1.40, smeekolen ƒ0.68, steenkolen ƒ0.655, cokes ƒ1.09, alles per 100 kilogr., baggerturl ƒ7, lange turf 6.10, alles 1000 stuks, ligstroo ƒ13.90 per 500 kilogr., stalbezems 0.095, heibezems ƒ0.08, heiboenders ƒ0.03, alles per stuk, zand 1.05 per sière. Bij de verpachting van de mestspeciën, die de militaire strafgevangenis gedurende het jaar 1885 zal opleveren, was de hoogste inschrijving ƒ82. De minister van binnenl. zaken brengt ter algemeene kennis, dat in de maand December e. k. gelegenheid zal worden gegeven lot het afleggen van de practische examens van apotheker, vermeld in art. 11 der wet van 25 December 1878 Staatsblad n°. 222). Dag en plaats dier examens zulleu nader worden bekend gemaakt. Zij, die tot de examens wenschen te wor den toegelaten, moeten daarvan vóór 20 November e. k. schriftelijk opgave doen aan den voorzitter der commissie van examen, den hoogleeraar dr. E. Van der Burg te Leiden, met overlegging van het getuigschrift, waaruit blijkt, dat het theoretisch apothekers-examen met goed gevolg door hen is afgelegd, of dat zij aan eene Nederlandsche universiteit den graad van doc tor in de artsenijbereidkunde hebben verkregen of tot de promotie in dat vak zijn toegelaten, alsmede van eene verklaring van een hier te lande be voegd apotheker, dat zij gedurende minstens twee jaren de uitoefening der artsenijbereidkunst onder de leiding van zulk een bevoegde gevolgd hebben. In de Staatscourant van 22 dezer is opgenomen het verslag van het examen lot toelating als cadet aan de koninklijke militaire akademie in het jaar 1884, opgemaakt ter voldoening aan art. 7 der wet van 30 Mei 1877 Staatsblad n». 141). In het geheel hebben zich 232 adspiranlen aangemeld; 12 trokken zich terug en bij het geneeskundig onderzoek werden 16 onge schikt bevonden, zoodat door 204 adspiranlen aan beide gedeelten van het examen is deelgenomen. Van deze hebben 110 aan de vereischlen van het examen voldaan; 5 van hen hadden met goed gevolg het examen afgelegd voor adelborst bij de koninklijke Nederlandsche marine. De wis- en natnurkundige afdeeling van de Kon. Akademie van Weten schappen te Amsterdam zal op 25 dezer aldaar eene gewone vergadering houden. Het stoomschip Prinses jdmalia, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde te Nisida (de quarantaincplaats voor Napels) den 21rt«» dezer en ver trok denzclfden dag. Bij de op 20 en 21 dezer te 's Hage gehouden acte-examens voor lager onderwijs werden geëxamineerd 16 candidaten, 8 werden afgewezen en 8 als onderwijzer toegelaten, namelijk: G. J. Veldhoven, nit Vrijenban; A. P. Grisnegt en H. Smet, beiden uit DelftD. G. Sigmond en F. A. Brand, beiden uit 'sGravenhage; J. H. De Gruyter, uit Voorburg; D. Binkhorst, uit Oegstgeest, en K. Klimgeid, uit Charlois. - liet mondeling gedeelte van het examen ter verkrijging van den rang van luiienanl-kwarliermeester bij het leger in Ned.-lndië, is heden afge- loopen. De onderofficieren, die aan het examen deelnamen, hebben allen daaraan voldaan. Geslaagd zijn de sergeanten: Van Eelders, Bresser, Stom- pendissel. Van der Laaken. Hoeboer, Wilkens en Van de Kasteele. Per stoomschip Conrad vertrekt den 29(" November a. s. een detache ment suppletietroepen, sterk 33 onderofficieren en minderen, naar Oost-

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1