OOSTENRIJK. PER TELEGRAAF. Natuurlijk Mineraalwater uit de vVicloria-BronM te Oberlahnslein bij Ems. Jaarlijksche verkoop circa 3 millioen Flesscben en Kruiken. Verkrijgbaar bij alle handelaren in Minerale Wateren. Eigenaren: ROMMENHÖLLER C°., Rotterdam. Burgerlijke Staub. 2jjn gered. De kapitein en officieren bevinden zich niet onder de geredden. Te Castlewellanniet ver van Newry, in 'moorden van Ierland, hebben Zondag by gelegenheid van eene nationalistische meeting, ernstige onlusten plaats gehad. Het volk geraakte opgewonden door de revolution- naire, opruiende redevoeringen van de parlementsleden O'Brien en Michael Davit' en sloeg aan hel muiten. Een belhamel werd gearresteerd, maar dit gaf aan een groole volksmenigte het sein om zich naar de politiekazerne Ie begeven, waar men het werk der verwoesting begon. De politie, die met gen blanken sabel het volk trachtte te verstrooien, werd zoodanig met een hagel steenen en revolverschoten geattaqueerd, dat zij moest afdeinzen. Er kwam echter spoedig versterking, die de menigte eindelijk deed uiteen stuiven en de orde herstelde. Op den Caledonian-spoorweg by Mass-End, in Schotland, heeft Zater- dagavond II. eene botsing lusschen een passagierstrein en een goederentrein plaats gehad, waarbij 16 personen, enkele zwaar, gekwetst werden. Een misverstand omtrent de seinen schijnt de oorzaak geweest te zijn. Volgens een bericht uit Durban aan de Times is hel ontslag van den heer Mackenzie door lord Derby aangenomen. Uit Shanghai wordt aan The Times gemeld, dat eene nieuwe verwik keling ontstaan is. De Chineesche regeering heeft bevolen, dal met de voorbereidselen lot versperring van de doorvaart van Woosung ijverig voort gegaan moet worden, echter vrije doorvaart latende voor neutrale schepen. Deze maatregel is hel gevolg van wantrouwen jegens Frankrijk. Te Shan ghai heerscht een paniek en de vreemde kooplieden hebben de bevelhebbers der schepen van hun land uitgenoodigd maatregelen te nemen. De Nieuwe Ct. van Grand Rapids, Vereen. Stalen, schryftNew-York is de stad van millionairs. Er zijn daar niet minder dan 1670 personen, die jaarljjksch over de 100.000 belasting betalen. Onder deze belasting betalers is Wm. B. Astor de hoogste. Hij betaalt belasting op een eigendom van 15 276,000 Wm. 11. Van der Bilt, wiens rijkdom over de 100,000,000 bedraagt, betaalt slechts belastingen op een vermogen van 2,182,000 en Jay Gould, wiens vermogen op 75,000,000 geschat wordt, betaalt slechts op 455,000 Zooals men zielbevinden zich onder de hooge belasting-be talers van New-York ook de grootste- belasting-bedriegers. FRANKRIJK. De nood onder den werkenden stand zal weldra in de kamer ter sprake komen. De heer Spuller is met hel rapport der commissie van 44 gereed en zal dat in de eerst te houden zitting indienen. Spuller beveelt o. a. aan de opheffing van de rij^werkplaatsendie den vrjjen arbeid eene zoo groote concurrentie aandoenzooals b. v. de staatsdrukkerij. De Agence Havas weerspreekt ten stelligste het bericht, als zou de regeering tot de spoorwegmaatschappijen het verzoek hebben gerichtom de internationale tarieven op te zeggen. ■- Eergisteren zyn aan cholera overleden: in het departement der Ooste lijke Pyreneeën 6, in Spanje 15, in Italië 223 personen, (1 te Rome, 7 te Spezzia en 152 te Napels). Te Genua kwamen vier verdachte gevallen voor. In den nacht van 21 op 22 dezer heeft zich boven Marseille een hevig onweder ontlast, dal de temperatuur, die sedert de paar laatste dagen on dragelijk heet was, afgekoeld heeft. De spoorwegbrug van Castellona, by Vinaroz, is door eene over- strsoming weggevoerd. Het verkeer der treinen is in de provincie Allicante geschorst tengevolge der overstroomingen. Te Elche zyn vjjf personen ver dronken. DUIT8CHLAND. Keizer Wilhelm heeft, by gelegenheid van zijn verblyf in de provincie Westphalen, aan een zeer groot aantal personen onderscheidingen verleend. Vier hoogadelljjken in dat gewest zijn lot kamerheer des konings (keizer) benoemd. Op het dank-adres der arbeidersdeputalieden keizer uit naam van 3123 personen van het regeeringsdistriet Dusseldorf aangeboden, antwoordde de keizer, dat het hem niet altijd gegund was, om dank te oogsten voor zjjn streven tot welzijn des volks. Des te meer verheugde het hemzulk eene dankbetuiging thans te ontvangen uil een stand der maatschappij, waar aan h(j zijne bijzondere zorgen wjjdt en voor welks welzijn reeds veel door de weigeving is gedaan. Het deed hem genoegendat men ingenomen scheen te zjjn met den weg, door de regeering ingeslagenhoewel ook hjj (de keizer) bet allen niet naar den zin kon maken. Prins Von Bismarck is met zijn jongsten zoongraaf Wilhelm, verleden Maandag voor onbepaalden lijd van Berlijn naar Friedrichsruhe vertrokken. Men beweert, dat deze reis op aanraden zijner geneesheerendie hem het bijwonen der manoeuvres in de Rijnprovincie verboden hebbenonderno men is. Op den Caledonian-spoorweg. nabij het station Mossend, kwam Zater dagavond door een verkeerd signaal een passagierstrein in botsing met een kolenlrein. Verscheiden personen werden gekwetst. Een jongeling, wien beide beenen gebroken werdenis overleden. Op de westkust van Spitsbergen moet het ijs dit jaar zeer bezwarend zijn voor de visschers, daar het niet vóór half Augustus de fjords verlaten beeft. De weersgesteldheid op Spitsbergen was hoogst ongunstig; het meeren- deel van den tijd mist en zuidwestelijke tot westelijke winden met koud weder. Van Nova Zembla wordt gezegd dat de ijstoestanden zoo ongunstig waren, dat er weinig uitzicht op vangst was. liet ijs zat er in het begin van Augustus in al de fjords vast en lag aan de westkust in schollen yan my 1 middellijn met sneeuw bedekt. In de golf van Petsjora was het (js een weinig verdeeld, zoodat men daar kon varen. De visschers, die van daar kwameninzonderheid de bekende kapitein Joliansen van Tromsóhouden liet voor onmogelijk, dit jaar in de Karische zee te komen. J. heelt gedu rende zijne veeljarige tochten nooit zulk een ongunstigen toestand van het ijs waargenomen als dit jaar. De beroemde ontleedkundige Ilyrt is te Perchtolsdorf, bij Weenen, waar hij woont, nagenoeg volslagen blind geworden. Uil Budapest meldt men aan de Neue Freie Fresse, dat een politie agent verleden Zaterdag bemerkte, dat een groot pakket aan de deur van eene der synagogen van Budapest bevestigd was. Hij heeft dit pakket naar het politie-bureau gebracht, waar een onderzoek is ingesteld. Er is ge bleken, dat het eene bom bevatte, waaraan eene lont bevestigd was. Of men hier aan een misdadigen aanslag te denken heeft, is nog niet uit gemaakt. Te Agram heelt men den kleinen staat van beleg moeten afkondigen wegens oproerigheden, welke daar plaats hadden naar aanleiding van de verkiezingen voor den landdag. WADY-HALFA, 23 Sept. Een Ie Ambukae aangekomen boodschapper van Gordon meldt, dal verscheidene belegeraars zich van Khartoem verwijderd hebben en de montbehoeflen gemakkeljjk van het zuiden daar worden aan gebracht; voorts dat Gordon vier stoombooten heeft uitgezonden om aan de bezetting van Sennaar hulp te verleenen, en dat hjj, zoodra zjj zullen zjjn teruggekomen, een expeditie naar Berber zal zenden,om het Engelscheexpe ditie corps te gemoet te trekken. RGGLAHEI. INGEZONDEN, Mjjnheer de Redacteur! Vergun ons voor onderstaande regelen eeoe kleine ruimte in uw veel gelezen blad. Met groote vreugde vernomen hebbende als dat namens het hoofdbestuur van den Hist. Optocht, te houden op den 3d" October, de burgerjj wordt opgewekt om in den volsten zin des woords feest te vieren, zoo is ook bjj ons de vraag gerezen of het niet de feestvreugde van dien gedenkwaardigen dag zou verhoogen, door ook des avonds de Hist. Optocht een groot deel van de stad te doen doorkruisen, aangezien vele burgers door het aanbren gen van vlaggen, groen, vei lichting en Bengaalsch vuur, zicb gedrongen gevoelen het hunne bjj te dragen om het efïect luister bjj te zetten. Komt er geld te kort, met genoegen zal iedereen zich bereid toonen ook ander maal het zjjne bjj te dragen lot het welslagen van een zoo eenig feest, een feest zooals er in Nederland nooit gevierd werd, nooit gevierd zal worden. Dat de gekostumeerden zich bij dit ons voorstel, hetwelk wjj met beschei denheid in bedenking geven, zeer gevleid zullen gevoelen is iets dat van gekostumeerden en die gekostumeerde optochten zoo dikwjjls het genoegen hadden te mogen aanschouwen, zonder bedenking kan verwacht worden. Wat zullen de burgers voor dien gedenkwaardigen dag toch veel kunnen ge nieten, als er maar is één zin, één geest en bjj al de muziek «eendracht maakt macht", want, Leiden is ontzet en Oranje boven!! U dank zeggende, M.d. R., voor uwe welwillendheid, EEN1GE INGEZETENEN. Tan 17 September tot en met 23 September 1884. BEVALLENA. M. v. Berge en Henegouwen, geb. Goldenberg, Z. S. M. Kos ter, geb. De Rooy, D. - - W. Metscher, geb. Brittjjn, D. J. Jongeleen, geb. v. Putten, D. P. Krau, geb. Duk, Z. J. Wassenaar, geb. Delfos, Z. P. W. Pardon, geb. De Kier, Z. H. Cambier, geb. Uljé, D. C. Van der Meer, geb. Lemaitre, D. J. C. Pekelharing, geb. Nicolay, D. P. C. Siebert. geb. Verbeek, D. P. Briejer, geb. Gans, Z. A. v. Leeuwen, geb. Korenhof, Z. M, Van Egmond, geb. Veerman, Z. E. Heymans, geb. Lardee, Z. C. 11. Schoonder- mark, geb. v. Loghem, D. M. v. d. Krogt, geb. Hensing, D. E. Kwik, geb. Pont, D. M. Philippo, geb. v. d. Bosch, Z. W. F. Kousbroek, geb. Vollmer, D. M. L. Daudey, geb. Scheelings, D. A. Magnin, geb. Ten Haken, D. S. M. Korswagen, geb. v. d. Heyden, Z. E. C v. Leeuwen, geb. Knoors, Z. J. M. Backer, geb. v. Hoogslraaten, D. G. Dirkse. geb. v. Rhjjn, Z. J. Hakkenberg, geb. du Pon, D. - J. Palm, geb. Dijkgraaf, D J. C. Remond, geb. v. Biemen, 1). M. E. v. Dam, geb. Dool, D. H. v. Looy, geb. Roskam, D. J. Leugering, geb. Guly, D. C. Bon, geb. v. d. Broek, M. Smit, geb. v. Dissel, Z. - S. L. 11. v. d. Wilk. geb. Philippo, Z. J. v. d. Reek, geb. Smit, Z. M. Sloos, geb. De Haas, Z. M. G. Engels, geb. Heesterman, Z. - OVERLEDEN: J. H. De Koning, D. 2 m. J. De Jong, 46 j. J. Nieboer, Z.20 j. li, v. d. Koog, 73,j. E. J. Gerritse, Z. 22 m S. Daans. wed. 74 j. C. P. ïiuigrok, D. 7 m. J. J. Polane, Z. 16 j. F. Middelham, Z. 11 m. J. Van der Reyden, Z. 6 m. - J. De Haait, D. 2 w. J. J. Erades, Z. 5 m. P. Beenakkers, 84 j. W. 11. Gans, Z.4 m. M. Franchimon, Z. 55 j. F. W. Vervooren, Z. 33 j. J. G. Jansen, l>. 7 j. J. Verver, Z 6 j. A. Zirkzee, Z. 2 m. GEHUWD: P. Laterveer, jm. en G Blansjaar, wed. F. Mieremet, jm. en J. Grama, jd. C. J. Tegelaar, jm. en C. C. Ie Noble, jd. F. Bonnet, jm. en T. G. M. Schoen, jd. L. J. v. Veen, jm. en M. I,. Hoefnagel, jd.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3