BOES- EN COUit ANTDRÜKKl Tabak en Cigareüei Prima Tafei- en Ontbijtkoe KATHOLIEKE ILLUSTRATI voor NEDERLAND. advertentie n. Echte Amerikaanse he C. W. RIJNBENDE ZOON, degelijke AGENTEN SirJ. S. D. VAN DOORNte Leiden. Scheepmakerssteeg bij het Rapenburg. Geheel uw huisgezin kan er van profiteren drie gulden zestig cents per jaar LECTUUR met vele keurige GRAVURES ZEVEN CENTEN per week Een cent per dag. Orleans in Louisiana (Vereenigde Staten van Noord-Amerika) eene tentoon stelling worden geopend zoowel van boomwol als andere nijverheidsartikelen. Het doel van de tentoonstelling is voornamelijk alle natiën bekend te maken met den rijkdom, de hulpmiddelen en de voortbrengselen van de zuidelijke stalen van Amerika en wederkeerig de bewoners van die stalen in kennis te stellen met heigeen het wereldverkeer oplevert. New-Orleans is de aan gewezen plaats als hoofdstad van hel land en liet doorgangspunt naar en van Mexico, Centraal-Amerika en West-lridië. De tentoonstelling is door het congres der Vereenigde Staten goedgekeurd, aan inrichting enz. wordt door rijks- en stadsregeering veel ten koste gelegd en aan de uitnoodiging tot deelneming is door vele staten reeds voldaan. Bijzondere belangstelling zal ongetwijfeld trekken de nationale tentoonstelling van damesartikelen onder leiding van eene commissie bestaande uit twee aanzienlijke dames uit eiken staat der Vereenigde Staten. Voorts zullen de bijzondere tentoon stellingen van boomwol, suiker, rijst, jutte enz. in alle stadiën van cul tuur, fabricage en bereiding zeker de aandacht trekken. In één woord, voor fabrikanten, kapitalisten, kooplieden en industriëelen belooft deze ten toonstelling eene rijke bron van kennis en voordeel te zullen worden. Tot 31 Mei 1685 blijft de tentoonstelling geopend. Toegelaten zjjn als leerling-telegrafist, op grond van goed afgelegd eindexamen voor de hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus: H. C. W. L. Beerstecher, thans klerk der 2de kl. bjj de rijkstelegraaf; P. Campbell, W. J. Geerling Jr., thans klerk der 2de kl. bjj de rijkstelegraaf; P. Klaasen, P. J. Van der Meer, J. Mensen, J. C. Pull, A. W. A. Ross, W. Siebenhaar, E. A. R. Stockx, J. H E. Waegeningh, mej. A. E. Theunisse. Op grond van afgelegd vergelijkend examen: J. H. Peek, J. Jansen, J. Bruce, L. Vlaan deren, thans klerk 2dt kl. bij de rijkstelegraaf, E. A. Bangenaar, J. V. Gnodde, thans klerk 2dt kl. bjj de rijkstelegraaf. A. Verhage, id., A. Noltée, H. Hemmes, J. A. Wagenvoorde, thans klerk 2dt kl. bij de rijkstelegraaf, A. W. Banting, G. L. Vermey, thans klerk 2dt bij de rijkstelegraaf, mej. J. W. Kooiman, id.. J. Helweg, id., B. A. Van Tol, id., mej. C. F. Was hington Taylor, id., A. H. Gijsinck, id., M. Van 'tVlie, id. De sultan van Turkije heeft ter zake van de Amsterdamsche tentoon stelling van verleden jaar benoemd in de keizerlijke orde van Médjidie: tot grootkruis den heer F. G. Van Bloemeu Waanders, oud-minister van kolo niën; groot-officier: den heer mr. G. Van Tienhoven, burgemeester van Am sterdam; commandeurs; de heeren jhr. C. Hartsen en P. J. Van der Aa; officiers: de heeren L. Cordes, A. C. Wertheim en mr. J. Kappeyne van de Coppello, allen te Amsterdam. Vice-admiraal jh'. Van Capellen, adj.-generaal van Z. M. den koning, zal naar Dusseldorp vertrekken om den Duitschen keizer op HDs. doorreis aldaar te complimenteeren. Onjuist was de mededeeling, dat generaal jhr. Van Panhuys met die opdracht was belast. (D.v. Z.-H. en's-Gr.). Men schrijft uit Vlaardingen aan het Dbl. van Scheveningen: Wie Vlaardingen ettelijke jaren vroeger verliet en nu terugkwam, zou verbaasd staan over de uitbreiding van de plaats en den handel. Vóór dat de heer A. E. Maas het initiatief nam om de haringvisscherij met loggers te gaan uitoefenen, was de Oosthavenkade onbebouwd en graasde het vee daar vreed zaam; thans is alles met pakhuizen en woonhuizen bebouwd, ja men kan gerust zeggen, Vlaardingen is vergroot. En toch nog ruimte voor berging van scheepsgoederen en haring te weinig' Aan beide zijden van de haven liggen de tonnen haring twee hoog. zoodat de passage niet altijd even ge makkelijk is. Dag aan dag is de haven met bommen en loggers overvol, ook ziet men vele koopvaarders zout lossende. Alles brengt drukte en be weging aan, hetwelk een zeer eigenaardig gezicht oplevert. Gelukkig voor kuipers en andere arbeiders, aan werk is thans geen gebrek. Sedert Nieuw jaar is hier ver over de 6.000.000 kilo's zout verbruiktwel een bewijs van de uitbreiding der visscherrj. Zooveel haring als dit jaar tot nu toe gevan gen is, kwam nooit voor; evenwel men weet ze ook af te leverende altrek is zeer groot. Men kan gerust de groote- of zout-haringvisscherij een der hoofdtakken van de nationale nijverheid noemen. Omtrent den 16-jarigen Teunis Kop, wien ruim 3 maanden geleden op de in aanleg zijnde spoorlijn Dordt— Baan hoek door een zandtrein de beide beenen werden afgereden, zoodat die in het gasthuis te Dordrecht moesten worden afgezet, verneemt de B.C. dat de gezondheidstoestand van den jon gelingweinig tewenschen overlaat, en hem twee kunstbeenen zijn verstrekt, waarop hij zich reeds vrjj goed beweegt. Spoedig zal hjj dan ook het ge bruik van krukken kunnen ontberen en het gasthuis verlaten. Hij zal zich dan op het sigarenmaken toeleggen. Een woord van lof komt zeker toe aan de aannemers der spoorlijn, die den ongelukkigen jongeling op onbe krompen wijze het noodige hebben verstrekt en hem hun voortdurenden steun hebben toegezegd. De officier van justitie te Amsterdam verzoekt bekend te worden ge maakt met de woonplaats van J. J. Lapidoth, 61 jaren, emeritus-predikant, laatst wonende te Amsterdam. Hij moet als beklaagde worden gehoord door den rechter-commissaris. In het Amstel-Hötel te Amsterdam zijn thans de volgende voorname personages gelogeerd: Grootvorst Michel Nicolaïevitch van Rusland, groot vorstin Olga Féodorownagroothertogin Anastasia van Mecklenburg-Schwerin grootvorsten Michel MichaïlovitchGeorge Michaïlovitch en Alexander Michaïlo- vitch; gravin Ozérolï, holdame: graaf Tolstoy, hofmaarschalkkolonel BaranofT', aide-de-camp; dr. A. Albonus, lijfarts van den grootvorst: generaal Peters; graaf Schuwalofl; graal Kapnist, Russisch zaakgelastigde; prinses Woronzow; hertog de Moutelh; graaf Pratasofl, Russisch divisie-generaal; prinses d'Orbe- liang; de prinsesen Palavicini; de hertog en de hertogin d'Avligiano; prins Giulio Rospiglioce; prins en prinses Bibesco. Nagr men aan het D. v. Z. en 's Gr uit Arnhem meldt, heeft de burgemeester dier gemeente, de heer Pels Rgckenontslag aangevraagd wegens voortdurende ongesteldheid. Zie verder het Bijvoegsel De Ondergeieekende verzoekt de voor Curatoren der Universiteit besiJ stukken vau nu af tot den aOsle° October te bezorgen bjj I Heer Curator L. M. DE LAAT DE KANTEH. Leiden, 19 September 1884. W. G. DE BRUYN KOPS. f Al degenen die iets te vorderen hebben van of scliuldlgd zijn aan den Heer J. G. WASSE Winkelier en Koopman te iVoordwijkworden ver# daarvan opgaaf of betaling te doen vóór of op 37 Septembers, ten kantore van Mr. 11. J. RIJSHOUWER, Advocaat en Procureur, Kort Rapenburg N*. 6, te keiden. M'. H. J. RIJSHOUWER, Leiden, 20 September 1884. Advocaat en Procure» van ALLEN GINTER, Richmond {Virginia). Eenlge Importeurs voor geheel Nederland: Rotterdam. worden op voordeelige conditiën aangesteld voor den verkoop van Staats-Premieloten, de meeste kansen aanbiedende en gemak kelijk te verkoopen specialiteiten. Olïerten aan de LOTENBANK FORTLNA, H. FISCHER, Amsterdamlleerengracht 244. gevestigd te 's Gravenhage. Agent voor Leiden en omstreken uit de fabriek van M. BALLINTIJN, te Breda, verkrijgbaar bij J. ROODENBURG, Haarlemmerstraat N». 22, et Mejufvr. de Wed. ENGELS, Pieterskerk-Choorsteeg N°. 24. Ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan voor de lt' ring van alle soorten van DRUKWERK. GEBROEDERS MURÉ. als gij u abonneert op de Den ontvangt voor W E K E L IJ K S een schat van aangename waarin OUD en JONG een leerzame, nuttige en aangenan afleiding kan vinden en dat voor een geringe uitgaaf van of

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2