J LEIDSCHE COll RAAT. VRIJDAG 19 SEPTEMBER. STADS-BERICHTEN. PATENTBLADEN. PATENTBLADEN. BINNENLANDSCHE BERTCHTEN. he ki iri 1884. N°. 832. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f1.50, franco p. p, f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de Beestenmarkt en de Kaasmarkt, die op Vrijdag 3 October a. s., den gedenkdag van Leldens Ontzet, zoudeR moeten plaats hebben, dit jaar zullen worden gehouden op Woensdag 1 October te voren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 18 September 1884. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN Gezien art. 5 der wet van den 28" Juni 1881 (Staatsblad N". 97). Brengen ter algemeene kennis dat door J. BINK, huisvrouw van J. Mole- saar, alhier woonachtig, een adres is ingediend, houdende verzoek om ver- gunning tot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank in het perceel Groenesteeg n". 79 alhier. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 18 September 1884. DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Bestuur der gemeente Leiden, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de patentbladen voor de gepatenteer- den, wonende in wijk VI, over het dienstjaar 1884/85, bij het College van Zetters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon tan het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dageljjks des namiddags van een tot drie uren en wel Donderdag 18 tot en met Zaterdag 20 September a. s.; terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafge haalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deur waarders der directe belasting alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien Cents, zonder meer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, den 17 September 1884. DE KANTER. De BURGEMEESTERHoofd van het Bestuur der gemeente Leidenbrengt Ier kennis van belanghebbenden, dat de patentbladen van kojffie huis hou dersslijters en tappers, dienst 1884/5, voor de wijkenS, O, 7, 8 en 9 bjj het College van Zetters, in een der vertrekken van het raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, waarop ingevolge art. 25 (5e lid) der Wet van 21 Mei 1819 Staatsblad n». 34) moet blijken dat de helft ran den aanslag over het dienstjaar is voldaan, verkrijgbaar zijn op Don derdag 18, Vrijdag 19 en Zaterdag 20 September a. s., tel kens des namiddags van één tot drie uren, terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belasting alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 17 September 1884. DE KANTER. LEIDEN, 18 September. Gisterenavond waren de leden der afdeeling Leiden en omstreken der Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde vereenigd in de zaal van Zomerzorg ter bespreking van de op den 25""1 dezer te houden algemeene vergadering te 's Gravenhage te behandelen onderwerpen. Als zoodanig was het eerst aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur tot het sluiten van een con tract met een uitgever voor de uitgave van een Weekblad voor Tuinbouw, waarin een gedeelte voor officiêele mededeelingen van de maatschappij en hare afdeelin- gen zal worden bestemd en daarvoor ƒ2000 op de begrooting te brengen. Nadat dit voorstel door de heeren De Vos en Obreen was verdedigd en in overwe ging was gegeven door den heer Van de Pavord Smits om met den uitgever degelijke stipulaties te maken, opdat deze na verloop van driejaren, voor welken tjjd het contract zoude gesloten worden, niet het blad, eens geves tigd zijnde, voor eigen rekening zoude kunnen uitgeven, besloot de verga dering den afgevaardigden dezer afdeeling den last te geven om het voor stel te ondersteunen, maar tevens aan te dringen op kostelooze opneming van alle mogelijke officiêele mededeelingen. Het voorstel der afdeeling Enk huizen om eene pomologische beschrijving der in ons land groeiende appelen en peren het licht te doen zien, werd, vooral wjjl het middel tot dek king der onkosten niet was aangegeven, niet ondarsteund. Aan het voorstel der afdeeling 's Gravenhage en omstreken, dat het hoofdbe stuur zich met een verzoekschrift wende tot de regeering om in de zoo genaamde middenduinen de toestemming om het vee te laten grazen zooveel mogelijk te weigeren, daar het gebleken is dat vooral grazend vee in hooge mate het opgroeien van het hout belemmert, werd met acclamatie adhaesie geschonken. Dezelfde eer viel te beurt aan het tweede voorstel dezer af deeling, waarbij het het hoofdbestuur uitnoodigt bij de voorstellen der af- deelingen op den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering een prae- advies te voegenwaarin het hoofdbestuur verklaart in hoeverre een voorstel het finantieele vermogen der maatschappij al dan niet te boven gaat. Het al of niet ondersteunen van het voorstel Groningen om de door de maat schappij uitgegeven jaarboekjes in een meer geschikte vorm te doen ver vaardigen, werd overgelaten aan de prudentie der afgevaardigden; de vraag door deze zelfde afdeeling gesteld: wat heeft de ondervinding geleerd om trent de oorzaken van het kankeren van jonge vruchtboomenwerd be schouwd geen onderwerp te zijn voor de algemeene vergadering. Nadat de voorzitter verklaard had dat het niet wenschelijk zoude zijn de statuten der vereeniging, welke om de vijf jaren herzien worden, tusschentjjds eene wij ziging te doen ondergaanwerd het voorstel der afdeeling Nijmegen en om streken, om bjj art. 22 de statuten te voegen: //Leden van de algemeene afdeeling die wonen binnen den kring waar eene afdeeling gevestigd is, kunnen de vergaderingen, tentoonstellingen enz. door deze afdeeling te hou den niet bijwonen, tenzij zij zich als dier afdeeling laten overschijven",ver worpen. Om dezelfde reden mocht ook een voorstel der afdeeling Velp en omstreken, eveneens strekkende tot eene wetswijziging, de goedkeuring der vergadering niet verwerven, De afdeeling Utrecht had voorgesteld om de vijf jaren eene algemeene tentoonstelling te houden, een aanvang nemende in 1885. Na de opmerking door den voorzitter gemaakt, dat in dit jaar ook de algemeene vergadering voor bloemencultuur plaats had, besloot de vergadering het voorstel zelf te ondersteunen, echter in dien geest verande rende, dat in stede van in 1885, in het daarop volgend jaar deze algemeene tentoonstelling zoude plaats hebben. Als de plaats waar en de maand waarin de algemeene vergadering en de vriendschappelijke bijeenkomst in 1885 zullen worden gehouden werd de vergadering in overweging gegeven den afgevaardigden den last mede te geren, om alles in het werk te stellen ten einde de algemeene vergadering te doen besluiten deze hier te houden. In plaats van den heer mr. Obreen, als voorzitter van het hoofdbestuur, en de heeren Koster, Boursse Wils en De Boer, als leden van dit bestuur, die allen ingevolge der statuten moesten aftreden, werden ter benoeming voorgedragen de heer Visser van Hazerswoude, als president, en de heeren Roel, uit Dordrecht, H. Witte, uit Leiden, en Kerber, van Haarlem, als leden. Als afgevaardigden dezer afdeeling werden benoemd heeren F. S. Van de Pavord Smits en D. J. Cockuyt. Ten slotte werd een aantal ijs- planten, door den heer mr. Obreen ter bezichtiging gesteld, door velen in oogenschouw genomen. De le luit. P. L. H. Mansveldt, van het instructie-bataiilon te Kam pen, wordt met 1 October a. s. bjj het 4'reg. infanterie alhier overgeplaatst. Aan het genootschap M. S. G. moesten de lessen voor de hoogste klas sen, niet wat qualiteit, maar wat localiteit aangaat, eergister-en gisteravond gestaakt worden. Men moet weten dat de localen waar bouwkundig teeke nen en handteekenen worden geleerd, onder dak gebouwd zijn, zoodat bjj het ontstoken gaslicht leeraars en leerlingen dreigden te bezwijken van de overmatige hitte; en de ventilatie deed bjj een zoo drukkende warmte niets. - De Tijd meldt: Het Leidsch Dagbl. deelt mede dat het beeld van Van der Werff op den avond van de onthulling niet alleen electrisch ver licht, maar ook door electriciteit onthuld zal worden. Op een gegeven oogenblik zou een draad worden verbrand, die het dunne omhulsel bijeen houdt, waardoor dit //op geheimzinnige wijze" zal verdwijnen. Nog één stap verder, en men leest //dat de speechen door electriciteit zullen afge; stoken worden." Men schrijft ons: Voor iemand, die o. a. Katwijk aan Zee doorkropen heeft, klinkt het wel wat zonderling, volgens een schrijven uit die plaats aan de N. R. Ct., waarin de ontwikkeling van dat dorp als badplaats ver heerlijkt wordt, te vernemen, dat er, als voorbeeld van ontwikkeling en

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1