LEI 1)8 CHE 01 R .41VT. 1884. S'. 219. DINSDAG 16 SEPTEMBER. STADS-BERICHTEN, Kostelooze Vaccinatie en Revaccinatie. HEIUIAL1NGSOWDERW1JS, BINNENLANDSCHE BERICHTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50franco p, p. 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat gedurende de maanden JuliAugustus, Septem ber en October gelegenheid beslaat lot kostelooze vaccinatie en revacclnatle voor onvermogenden op Woensdag van elke week des namiddags te een uur, in een der lokalen van de Stadswaag en dat daarmede alzoo een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 2 Juli a. s. Rurgemeester en Weihouders voornoemd, DE KANTER, Rurgemeester. Leiden, 24 Juni 1884. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 3 der Verordening van den 12 Januari 1882, tot regeling van het Herhalingsonderwijs in de gemeente Leiden Gemeenteblad n°. 11); Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de inschrijving van leerlin gen voor het Herhalingsonderwijs zal plaats hebben van den 15'° tot en met den 20sltD September a. s.voor meisjes in het schoollokaal in de Van der Werfstraat, voor jongens in dat aan de Korte Mare telken dage des namid dags van zeven tot acht uren. Tot het onderwijs kunnen worden toegelaten; K de leerlingen van de scholen der 3e en 4e klasse, die verkregen hebben het getuigschriltbedoeld bij art. 18 2 der Verordening van 11 No vember 1880 Gemeenteblad 1881 n° 4); 2". zjj die, bij een af te leggen examen, blijken goed aan de daarvoor ge stelde vereischten te kunnen voldoen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 12 September 1884. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 15 September. Gisteren.de verjaardag van H. K. H. prinses Hendrik, wapperde Neer- land's driekleur van alle openbare gebouwen en enkele particuliere wo ningen. Te 12 uren werd door het garnizoen op het Schuttersveld eene parade gehouden; de dd. schutterij was daarbjj vertegenwoordigd door het corps officieren en onderofficieren. De parade werd gekommandeerd door den majoor Ypey, van het 3e reg. huzaren, en geïnspecteerd door den kolo- nel-kommandant van het 4e reg. infanterie F. J. G. W. Leers. Het buiten gewoon schoone weder had vele toeschouwers op de been gebracht. -- Door de plaatselijke schoolcommissie is advies uitgebracht omtrent de tot haar door burg. en welli. gerichte vraag of de oprichting van eene tierde school 3e kl. op dit oogenblik al of niet noodzakelijk is; op ver schillende door haar aangevoerde gronden geeft die commissie in overweging geen uitvoering aan dat plan te geven, maar alvorens gedurende eenigen lijd den loop der schoolbevolking na te gaan en althans de eerstko mende inschrijving van nieuwe leerlingen al te wachtenwaarmede het college van burg. en weth. zich ten volle vereenigt. Door gedep. staten is burg. en weth. toegezonden een aan Z. M. den koning gericht adres van B. N. Van der Maaren, commissaris van politie alhier, om verhooging van jaarwedde, met verzoek omtrent deze zaak den gemeenteraad te hooren en daarna advies aan hen uit te brengen; burg. en weth. geven den raad te kennen genoemd verzoek te ondersteu nen en wel om twee redenen, ten eerste omtrent de omvang der be trekking en ten andere de wijze waarop die door den tegenwoordigen titularis wordt waargenomen. In vergelijking tot andere gemeenten is ge bleken, dat de titularis in minder gunstige omstandigheden is geplaatst Jan zijne ambtgenooten in andere plaatsen, en dat de wijze waarop die be- Irekking door hem wordt waargenomen, deze inderdaad alleszins loffelijk is, zooals nog onlangs gebleken is uit zijn tact en ijver in de beruchte vergiftigingszaak, waarin hij op uitstekende wijze van de geschiktheid voor zijn ambt heeft doen blijken. Naar aanleiding van een verzoek van eenige bloemisten uit de gemeenten Leiderdorp, Zoeterwoude en Oegstgeest, om de bloemmarkt te verplaatsen naar of hunne standplaats te veranderen op den Apothckersdijk, om reden Jat de tegenwoordige standplaats nadeeligen invloed uitoefent op hunne planten, geven burg. en weth., na een ingesteld onderzoek naar de door de belanghebbenden aangevoerde bezwaren, den gemeenteraad in over weging het verzoek toe te staan en alzoo de bloemmarkt voortaan te houden op den Apolhekersdijk. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ35, ƒ18.00, ƒ3.90 en ƒ1.80, de laagste prijzen ƒ34, ƒ17.50, ƒ3.60 en ƒ1.80. Naar wij vernemen is door enkele ingezetenen het voornemen opgevat pp den 3e° October de straat, waarin zij woonachtig zijn, door versiering, illuminatie enz. een schoon aanzien te geven en alzoo op zulk eene wijze van hunne sympathie in het feest te doen bljjken, welk plan de bijzondere goedkeuring van het hoofd dezer gemeente wegdraagt en die tevens den g; wensch heelt uitgedrukt, dat dusdanige opluistering van het feest door meer dere ingezetenen moge gevolgd worden. Tot onderwijzeres aan eene bijzondere school te Rotterdam is benoemd mej. W. C. J. Lagerwaard alhier. Gisteren werd in de waard van het Broederpad bij deze stad het lijk opgehaald van zekere B.die den vorigen dag voor eene boodschap naar de stad wilde gaau en sinds niet weêr terugkwam, hij leed aan vallende ziekte en moet dus ongemerkt in de sloot zjjn geraakt; hij is op last van den heer S. naar het lijkenhuis te Leiderdorp vervoerd, alwaar hij, op ver zoek zijns vaders, op de begraafplaats aldaar zal worden teraardebesteld. Nadat jl. Zaterdagnacht een 7-tal personen, waarbij een trompetter der huzaren, de kroeg verlaten, doch daarna nog eene flesch jenever op straat hadden uitgedronken hebben zij in de nabijheid der Ruïne aan ver schillende woningen glasruiten ingeslagen. Door de politie werd een dier personen op heelerdaad betrapt, waardoor het mogelijk is geweest tot de ontdekking der anderen te komen. Proces-verbaal is tegen de schuldigen opgemaakt. Blijkens een gisteren bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur van Atjeh, is deze den li4"1 dezer van de Westkust te Ivotta Radja teruggekomen, alle gevangenen schipbreukelingen der Nisero medebrengende, en heeft de Radja van Tenom zich aan het Nederiandsche gezag onderworpen. In de afgeloopen week zijn bij het gehouden notarieel examen geslaagd: voor het le gedeelte de lieeren: G. Van der Wielen te Druten, A. Maekenzie te Haarlem, II. B. E. Blaisse te Huissen bij Arnhem, G. C. Hollander te Rotterdam, L. J. C. J. Van Ravesleyn te Rotterdam en J. M. Van Oostveen Koentze te Kralingen. Voor het 2e gedeelte de heeren: F. De Wit te Bols- ward, C. Van Doorne te Buren, C. R. Bentfort te Gouda, F. A. Wijnhoven te Harlingen, W. H. Voskuil en Ch. Miseroy te Amsterdam. De toelatings-examens voor den artillerie-cursus te Delft zijn geëindigd. Van de zestig adspiranten die zich aanvankelijk hadden aangemeld, zjjn slechts twintig opgekomen die dan ook aan het examen hebben deelgeno men. De commissie is thans met haar rapport bezig en dus kan binnen weinige dagen de aanstelling door den minister worden tegemoet gezien. Op Maandag 20 October a. s. en volgende dagen zal aan het depar tement voor buitenlandsche zaken examen worden gehouden voor het certi ficaat van bekwaamheid als leerling-conoul. Het officiëel Politieblad van deze week behelst eenjvrij uitvoerig relaas van de handelingen door eene vermoedelijke oplichster te Vlaardingen gepleegd. Op 3 September kwam bij eene vrouw aldaar eene omstreeks 40- jarige juffrouw, fatsoenlijk gekleed, die, op haar verlangen, naar het liefde gesticht werd gebracht. Later terugkomende ging zij, zeggende zich te Vlaardingen te willen vestigen ter wille eener blinde dochter, een huis zien zonder het te huren. Bij de vrouw kocht zij 4 beeldjes en 6 koppen en bakken. Zij verhaalde dat op de stoomboot haar portemonnaie in het water was gevallen en niet teruggevonden was, hoewel gebleken is dat hiervan op de boot niets bekend was. De vrouw gaf haar 25 cents reisgeld; van den kapelaan, die zij bezocht, ontving zij 50 cents en van de eigenaren van het bezichtigde huis mede 50 cents. De belofte om het geleende geld en den koopprijs der voorwerpen te voldoen vervulde zij niet. Zij noemde zich Jansen, uit Nijmegen en Kuitenhoven. De commissaris van politie te Vlaar dingen verzoekt opsporing der verdachte. Volgens de brieven uit de hofstad in de Arnh. Ct. bevindt den oud minister Modderman zich in een slechten gezondheidstoestand; de wonde; verleden jaar met zooveel moeite tot genezing gebracht, moet weder opens gegaan zijn. Ofschoon men er weinig van hoort spreken, moet deze toe stand reeds geruimen tijd duren en zouden de beiden geneeskundigen, ia wier behandeling de heer Modderman zich bevindt, de zaak niet zonder go- vaar achten.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1