BUITENLANDSCHE BERICHTEN. den weg over willden loopen. De kinderen zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Een hunner moet een trap van het paard op het aangezicht hebben gekregen. Zaterdagochtend is, bij het stellen van een vaarsloel, op de derde verdieping van de Westersuikerraffinaderij te Amsterdam, de machinist door een trekgat gevallen. Binnen eenige oogenblikken was hij aan de gevolgen van den val overleden. Zaterdag werd naar de tentoonstelling te Amsterdam vervoerd een aard appelstruik, die, om de reusachtige afmetingen van het loof, ongetwijfeld veler aandacht zal trekken. Hij behoort tot de soort //champion", een aard appel van Engelschen oorsprong. In het voorjaar gepoot op het bouwland van de wed. F. W. Ackermann, in den Lutkemeerpolder te Sloten, werd het loof voortdurend tusschen latten en touw opgeleid en thans heeft de struik de kolossale hoogte van 2.50 M. boven den beganen grond bereikt. De breedte van elke zijde is gemiddeld 1.50 M., de omtrek dus ongeveer 6 M. Met veel beleid en groole moeite is onder den struik een bak in den grond gewerkt om hem, ten einde het verdorren zooveel mogelijk te voorkomen, met grond en al te kunnen vervoeren. Stellig is het den brugwachter te Sloten nooit overkomen dat hij voor ééne aardappelstruik de brug moest opendraaien. Om hem te dragen zijn 6 a 8 flinke mannen noodig. Omtrent den brand te Warnsveld verneemt men nog: De huishoudster van den eigenaar en bewoner van *'t Heidepark" wilde uit eene kast eenig nachtgoed krijgen, toen zij zoodanig van eene muis verschrikte, die uit de kast sprong, dat de brandende petroleumlamp haar uit de hand viel en brand veroorzaakte. Het geheele huis, benevens den inboedel, werd eene prooi der vlammen. Twee paarden en een klein gedeelte van den inboedel zjjn gered. Huis en inboedel waren verzekerd. De Zu\ Ct. deelt het volgende mede: In het begin der vorige maand vervoegde zich bij eene kassiersfirma te Zwolle een net gekleed heer, die opgaf C. Dechantillon te heeten. Hij had een bedrag van p. m. 1000 aan bankpapier bij zich en wenschle daarvan een paar honderd gulden voor vreemde munt te wisselen en het overige, ƒ880, bij die firma te deponeeren. Men voldeed aan zijn verzoek en hoorde niets van hem vóór hel einde dier maand. Hij schreef toen uit Maastricht dat hij de re<;u voor het gedepo neerde geld verloren had en verzocht de firma thans een stuk op te stellen, dat, floor bem geteekend, haar van alle verplichtingen jegens hem zou ont slaan. Hij verzocht dat stuk te zenden poste restante Antwerpen. De be doelde firma begon toen de zaak te wantrouwen en gaf van het gebeurde kennis aan den commissaris van politie te Zwolle. Deze schreef onmiddel lijk aan den hoofdcommissaris van politie te Antwerpen, die bedoelden per soon op het postkantoor liet opwachten, waar hij werd gearresteerd,omdat het toen bleek, dat hij achtereenvolgens drie verschillende namen had aan genomen en niemand anders was dan C. C. De Koek, winkelier te Arnhem, onlangs gefailleerd. Van Arnhem uit is bevel lot gevangenneming tegen hem uitgevaardigd, wegens bij het faillissement gepleegde fraude. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontstond er te Dirkshorn brand in eene groole boerderij waarschijnlijk ten gevolge van hooibroei. Te- nauwernood ontkwamen de bewoners aan den vuurgloed. Ongekleed ont vluchtten zij het brandende perceel, waarvan het dak reeds gedeeltelijk was ingestort. Niets is gered; alleen het schuurtje bleef behouden. Alles was verzekerd. In de Koningstraat achter de rijks hoogere burgerschool te Tilburg zijn Zaterdagnamiddag circa 5% uur twee woningen geheel door brand vernield. Door de dadelijk verleende hulp zijn schier al de meubelen, kleederen, win kelgoederen, goud- en zilverwerken enz., gered. Een zeer brutale diefstal heeft in het anders zoo rustig plaatsje Val kenburg, bij Maastricht, plaats gehad. Zaterdagnacht, omstreeks 2 uur, zijn eenige dieven ingebroken in het kasteel bewoond door den burgemeester en den kantonrechter. Zij hebben zich weten meester te maken van eene som van 300 en een aantal zilveren lepels en vorken. Zij hebben een geladen geweer achtergelaten als corpus delictum en tevens als bewijs dat hunne komst niet met vreedzame bedoelingen was verzeld. 's GRAVENHAGE, 18 Augustus. Door Z. M. is aan de na te noemen personen verlof verleend tot het aannemen en dragen der onderscheidingsteekenen, achter hunne namen ver meld: W. A. W. graaf Van Limburg Stirum, te 's Gravenhage, officier der Leopoldsorde van België; H. W. Mesdag, te 'sGravenhage, ridder le kl. der kon. orde van verdienste van den Heiligen Michael van Beijeren. Door Z. M. zijn benoemd tot burgemeester: van Fijnaart en Heijningen, J. Van Dis, en van Strijp, J. Vogels. Door Z. M. zijn benoemd bij het wapen der cavalerie: bij het 2' reg. huzaren, tot le luitenant, de 2' luitenant B. M. Brantsma, van het corps; bij het 3' reg. huzaren, tot ritmeester, de 1' luitenant C. A. baron Bentinck, van het corps. Bij resolutie van den minister van koloniën zijn de hh. J. E. Bijlo, J. P. E. Versteegh, M. P. Korevaar, mr. R. T. Mees, J. II. Liefrinck, R. W. Wijnmalen, H. Ris, E. C. A. Veenstra, 11. J. Heyting, P. J. Van Marie, J. W. Meerburg, H. L. C. B. Van Vleuten, K. Peereboom, H. Rijfsnijder, H. W. Veenhuizen, J. A. J. C. Pieters, A. A. A. Van Dijk, T. A. L. Heyting L. Knappert en H. De Vogel MHzn., gesteld ter beschikking van den gouv.- generaal van Ned.-Indië, om in administratieve betrekkingen daar te lande te worden geplaatst, en de heer J. F. Brouwenaar, om te worden benoemd tot 2' machinist bij de gouvernements-marine daar te lande. De minister van oorlog zal op 21 dezer geen audiëntie verleenen. By een heden door den hoogen raad gewezen arrest is verworpen de cassalievoorziening van C. H., te Arnhem, door het gerechtshof aldaar ver oordeeld tot 6 jaren tuchthuisstraf wegens moedwilligen manslag gepleegd op den persoon van H. J. S. In de heden gehouden zitting van de vacantiekamer van den hoogen raad heeft de advocaat mr. A. Maclaine Pont den eed als procureur afgelegd. Aan den by het 2' reg. veld-artillerie geplaatsten majoor Beijerman, buitengewoon adjudant des koniugs, is hel bevel over de 2de batterj opgedragen. Men is thans bezig met de overbrenging van het mobilair in het paltij van wijlen den prins van Oranje aan den Kneuterdijk aanwezig, naar hel01 paleis hoek lleulstraat. Na ontruiming zal het eerstgenoemde gebouw wor' den verkocht. jlo Gisterenmiddag had in het Lamgroen eene vechtpartij plaats, die trei» rige gevolgen na zich sleepte. Zekeren aldaar wonende Roos, houder een#0' caroussel, had den Zondag van de Rijswyksche kermis geschil gekreg#d met zijn twee knechts, genaamd Slaas en Wingers, met het gevolg, d;- laatstgenoemden den dienst van Roos verlieten met een tegoed van waarvan zij alstoen de uitbetaling vroegen. De meester, verbolgen over hi tusschentijds vertrek, had daarop geantwoord, dat zij daarover eerst zoudi moeten kloppen. Gisteren dan zalen Slaas, Wingers en nog twee ander#01 in eene herberg een borrel te drinken, waarop Roos binnentrad. Spoed, - werd deze en op niet beleefde wijze aangemaand om de betaling van t'00 bovenvermelde loon. Langzamerhand drong men. op straat waar veldsl werd geleverd met stoelen, glazen en andere gevaarlijke wondwerktuigi In koelen bloede tastte Roos op een gegeven oogenblik in den zak haalde er een mes uit, waarmede hij eerst Staas en daarna Wingers zooi nige verwondingen toebracht, dat de eerste, nog vóórdat hij per branci naar het ziekenhuis kon worden vervoerd, aan de gevolgen was over! en de tweede vrij ernstig gewond naar het hospitaal ter verpleging moest word*0 overgebracht. Toen Roos zijn slachtoffer in zijn bloed badende op den gro<TO' zag liggen, riep hij tot de omstanders: //Ziezoo, dat heb ik gedaan"ensiszÜ het mes met de meeste bedaardheid in den zak. Eene inmiddels aangerui"'1 politiemacht haalde hem uit zijne woning. Voor den commissaris van polit00 gebracht aarzelde Roos mede geen oogenblik zijn schuld aan de gruweldi te belijden. De hals van den verslagene vertoonde eene wond van bijm centimeters diepte. De toestand van Wingers, die eenige kruisen over aangezicht bekwam, zoodanig dat het mes op de kaken afstuitte, is e verslimmerd. Gistermiddag omstreeks half een is aan het station van de Hollands^,e spoor alhier een kind, een meisje van 4 jaar, door eene vrouw, waarscli lijk de moeder, achtergelaten. De vrouw had een oogenblik te voren een der beambten den sleutel van zekere plaats verzocht, bracht het k daarheen en is toen spoorloos verdwenen. De kleine is voorloopig door politie in bewaring genomen. Het schoone weder bezorgde gisteren aan den stoomtram Den Ht Scheveningen een vervoer van 17000 personen. m ENGELAND. In Mansion-House heeft eene vergadering plaats gehad der commit die onder voorzitterschap van den lord-mayor in Engeland gillen had vraagd voor de vrouwen en kinderen der bemanning van de Nisero. Buit gewoon edelmoedig hadden de Engelschen zich niet betoond. Het fondi droeg 1103, waarvan 601 door Holland was geschonken, terwjjl Engelsche regeering 300 had bijgedragen uit de landsgelden. Deconmi bracht eenstemmig een votum van dankzegging aan de milde gevers in derland. Lord Lauderdale werd dezer dagen, terwijl hjj uit rijden was,l den bliksem doodelijk getroffen. Zijn paard werd mede onder hem dooi slagen. Hemzelven trof de vonk in het voorhoofd en schoot langs de k en beide beenen naar omlaag. Z(jn horloge en ketting waren tot eene kl zamengesmolten. Zaterdagnamiddag is te Alexandrië eene demonstratie gehouden dit de betaling der schadevergoeding wegens brand en plundering aandroii! Ongeveer 8000 personen namen daaraan deel, meerendeels Arabieren1 Europeanen uit den minderen stand. De gouverneur der stad beloo namens den Khedive, de afdoening der zaak te zullen bespoedigen. Te Bradford, in Pennsylvanië, waar in eene glasblazerij dew lieden wegens hunne hooge eischen door anderen vervangen waren een nieuwen meesterknecht, een Franschman, Doeneaux genaamd, hel de vroegere werklieden de fabriek overvallen. De directeur en de oveii namen de vlucht. Dogneaux, die dit niet wilde, werd met eene ija bout neèrgeveld, waarna hem de beide oogen werden uilgehaald, wanhoopte aan het behoud van zijn leven. Vier der wreedaards zijt hechtenis genomen. Het plan bestaat om een spoorweg over den berg Pike's Peil leggen, die nog 2000 voet hooger zal zijn dan de beroemde lijn van I en Oriva in Peru, die reeds 12220 voet boven de zee komt. In 18 b den, meent men. zal het reuzenwerk gereed zijn. De 30 mijlen rail n eene aaneenschakeling zijn van zamengestelde krommingen met nert meer dan 300 voet vlakke lijn. Krommingen van 40 graden zulta verscheidene wezen en eene van 43 graden, die drie vierden van een fl1 beschrijft. De snelheid van den trein zal zijn 15 Engelsche mijlen per; en de kosten van den weg worden geraamd op 12000 tot 15000 do! per mijl. FRAKKRIJ K. In de Zaterdag gehouden zitting van den senaat stelde de rappor graaf De Saint-Vallier voor om het crediet voor Tonkin toe te staan,! de discussies uil te stellen, totdat het parlement weder bijeen zou kol De hertog De Broglie verklaarde zich tegen het toeslaan van het crediet minister Ferry vereenigde zich met het uitstellen der discussies en verkilt dat hij het toestaan van het crediet als eene motie van vertrouwen zoo schouwen. De senaat stond daarop met 193 tegen 1 stem de gevraagde den toe. Daarop werd door den heer Jules Ferry het sluitingsdecreet gelezen.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2