BUITENLANDSCHE BERICHTEN. den, hieven weder een geroep aan, doch de reeds herhaaldelijk bedrogen schippers gaven geen gehoor en de knaap verdronk. Een drietal personen te Geld. Venendaal. die zich aan overmatig ge bruik van sterken drank hadden schuldig gemaakt, drongen gisterennamid- dag bij zekere W. Jurgens op jenever aan. Toen dit geweigerd werd mis handelde men den man deerlijk; diepe wonden werden hem aan het hoold toegebracht en heelkundige hulp moest dadelijk worden ingeroepen. Te Warnsveld is Donderdagavond in het buitenverblijf //lleidepark" brand ontslaan door het omvallen van eene petroleumlamp, liet huis werd geheel in de asch gelegd. Gisterennacht ontstond er brand in een eekmolen te Steenwijk. De molen, eene schuur en eene vrjj groote partij schors is verbrand. Alles was verzekerd. De spoorwegarbeider J. D. V., bij het slation Dedemsvaart eergisteren bezig zijnde de locomotief van den van Zwolle komenden trein los te haken, werd tusschen eenige nog voortgaande waggons zoodanig bekneld, dat hij na eenige oogenblikken overleed. Met machtiging des konings werden in de provincie Noordbrabant in 1883 de navolgende erfmakingen. legaten of schenkingen door kerken, ge stichten of instellingen aanvaard: aan geld 142.200. onroerende goederen ter waarde van 8880, erfstellingen vermoedelijke waarde 125.700, totaal 276.780. Te Kessel, in Limburg, brak Donderdagavond omstreeks 11% uur, een ernstige brand uit bij den bierbrouwer Anton Holten. Woning met meubels, schuur vol granen en de stal werden vernield Zeven stuks rundvee en twee schapen kwamen daarbij om. Ook de daarneven twee gelegen woningen, geraakten in brand en werden met de aangrenzende schuren en stallen in asch gelegd. De schade is aanzienlijk. Alles was verzekerd. Oorzaak on bekend. 's GRAVENHAGE, 16 Augustus. Door Z. M. is agrealie verleend: aan de onderlinge opklimming van de commandeurs der Duitsche orde. I'-alye van Utrecht, F. II. baton Van der Duin, 0. baron Van Dedem, G. F. W. baron Van Neukirclten genaamd Nij- venheim, F. J W. baron Van Pallandt van Keppel, R. J. C. baron Van Pallandl van Rosendael en J. F. W. A. baron VanSpaen; aan de opklimming van den eersten kapittel-ridder A. baron Sloet van Oldruilenborgh tot jong- sten commandeur, en van den tweeden kapittel-ridder T. M. W. baron Collot d'Escury lot eersten kapittel-ridder; aan de benoeming van den oudsten edel-expeciant E. J. baron Van Pallandt, tot tweeden kapittel-ridder. Door Z. M zijn H. F. Bordewijk, kamerbewaarder bij het departement van binnenlandsche zaken, en de opperschipper in het vaste corps dek en onderoflicieren J. De Smit, benoemd lot broeder der orde van den Neder- landschen Leeuw. Door Z. M. is G. M. C. Dressellntys, controleur der directe belastingen enz., te Vlaardingen, in dien rang benoemd te Schiedam. Door Z. M. is, op den voet van Zr. M'. besluit van 3 October 1877 n°. 1, voorloopig voor het tijdvak van 1 September 1884 tot en met 31 Augustus 1885, tot ondersteuning in hunne studiën, van rijkswege, eene beurs van ƒ800 verleend aan de studenten bij de rijks-universiteit te Leiden: S. R. Steinmetz, in de rechtsgeleerdheid; J. Visser, in de geneeskunde; P. A. Van Westrheene, in de letteren; C. II. Dee, in de letteren; te Utrecht: J. Dommisse, in de godgeleerdheid; J. Van Wageningen Jr.in de letteren. Door Z. M. is bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht benoemd tol officier van gezondheid lekL, de officier van gezond heid 2' kl. L. Van Lier, van gemeld personeel. Gisteren werd voor hel gerechtshof behandeld de zaak van Th. P., oud 48 jaren, vroeger gemeente opzichter, thans zonder beroep, wonende te Scheveningen, beschuldigd van twee valschheden in een geschrift van koop handel door het verzinnen eener verbintenis en het namaken eener hand- teekening en het desbewust gebruik maken van het valsche stuk. Uit het onderzoek dezer zaak bleek, dal de zoon van besch.die de timmermans- zaak uitoefent, welke aan besch. toebehoort, in den loop van dit jaar voor J. V. Jr. te Scheveningen een huis heelt gebouwd voor ƒ35U0 van welk bedrag in Mei jl. reeds eene som van ƒ1300 was afgedaan. Ten behoeve van zijn zoon had besch. op 20 Mei aan de firma E. en Zn. te Zaandam eene schuldbekentenis te voldoen van ƒ1000. waarvoor hij op de schuldbe kentenis eene acceptatie had gesteld. Ten genoemden tijde in de onmogelijk heid verkeerende de acceptatie te betalen, verkreeg bescit.na per telegram daarom te hebben verzocht, een uitstel van zeven dagen, doch voor den naderenden dag zag besch. zich buiten staat het benoodigde geld te verkrij gen. Ten einde het echter toch te hekomen vervaardigde besch. buiten weten en zonder toestemming van J. V. J'. een stuk, dat hij met den naam van V. onderteekende waarbij werd aangenomen om op 15 Juli te betalen eene som van ƒ945,36. Hij bood die ter disconteering aan ten kantore der firma K. en C°. maar aan zijn verlangen werd toen niet voldaan omdat de bankiers firma de ouderteekening vorderde van een tweede solide persoon. Daar 't besch. bekend was. dat de reeder G. d. D. te Scheveningen bij de firma als soliede bekend staat en deze voor een bouwwerk aan zijn zoon ongeveer ƒ1000 schuldig was, begaf hij zich naar diens kantoor en wist daar onbe merkt hel valsche stuk van diens stempel te voorzien. Denkende dal het stuk alsnu voldoende was gewaarmerkt bood hij het andermaal aan ten kantore der firma K. en Cc. maar ook toen was hel stuk nog niet in orde, er moest op voorkomen »voor aval" en de naamteekening van G. d. I). Besch. begaf zich toen naar een koffiehuis op hel Buitenhof alhier en plaatste toen zelf de bedoelde woorden met ouderteekening op hel stuk. Eindelijk volgde de disconteering en ontving besch. van de bankiersfirma eene som van ƒ927.88. Hoewel de firma door eene schuldbekentenis van den reeder d. D., die besch. en diens zoon als zeer solide personen beschouwde voldoende was gedekt geworden en hij de door hem verstrekte borgstelling behoorlijk honoreerde, volgde toch op aandrang van den heer 11., lid der genoemde bankiersfirma, eene aangilte van de gepleegde valschheden. De besch. be kende volmondig liet hem ten laste gelegde te hebben gepleegd, maar gaf op, dat door hem geen benadeeling .was beoogd. Adv. gin. m'. Gregory wees er op, dat het aanvankelijk medelijden voor besch. weldra gebleken was ve:keent te zijn geplaatst, omdat men bier niet te doen liatl niet iemand die door den nood gedrongen tot een oneerlijk middel zijne toe»lucht had genomen, maar met iemand die ook iu zijne vroegere betrekking oneerlijk was te werk gegaan. ZLGA achtte het bewijs voor z;]ue schuld voldomde geleverd en eisclite zijne vetoordeeling toéén jaar celstraf en 3 boeten van 50. Na verdediging door m'. W. Van Rnssem liz. deed hel hot uitspraak en veroordeelde P. tot zes maanden celstraf en drie boeien van ƒ50. Bij litiu venrek gisterenmiddag werd 1111. KK. till, prins eu prinses Albert van Pruisen door een talrijken kring uitgeleide gedaan. De gemalin van prins Albert droeg een prachiigen Irisschen bloemruiker. Gisteren is de vjjfdaagsche schietwedstrijd, bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het officieren-schietgezelschap alhier, geëindigd. Entó regenbuien uitgezonderd, werd dit feest door het schoonste weder bejjd stigd. Met lof wordt gewaagd van de goede orde die op het schietterrft heerschte, waaraan het hoofdzakelijk is toe te schrijven dat geen enkel m geluk door onvoorzichtigheid of 'toeval is te betreuren. Het geheel J gisterenavond besloten door het houden van een feestmaal op het badhuis j Scheveningen. waar het niet aan toasten ontbrak op hel koninklijk huis sj op de versterking van den vriendschapsband tusschen leger en schutterij. Door de politie is aangehouden en overgebracht naar het huistlfi arrest zekere Y., die bedelarij gepleegd heeft bij verschillende bewow aan de Koninginnegracht en Koningskade onder bedreiging. Hij schreef;k ongeleekendc brieven, waarbjj hjj aandrong eene som gelds neer te leg;: op eene bepaalde plaats in het Bosch; zoo niet, dan zou hg de rui: inslaan. ENGELUND. den hertog van Wellington, die te Brighton aan hetrb De dood van lion een biljet nemende, plotseling aan hartziekte overleed, brengt; grooten vader en een roemrijken tijd in herinnering. De titels die hij t zijn vader erlde alleen zijn een dichtstuk gelijk, want ze looveren voor verbeelding zeer edele heldenfeiten. De overledene A. 11. Welloley was her: van Wellington, markies van Douro, burggraaf van Talavera, prins van V: terloo hertog van Ciudad-Rodrigo, en grande eerste klasse van Spanje, hei van Vutoria, markies van Torres Vedras en graaf Vimiena in Porlug; hertog was in zijn 78'lt jaar. daar hij acht jaar voor den slag bij Watei geboren was. Hij diende als kolonel in het Britsche leger en was adjudi van zijn vader van 1842 tot 1852, toen deze opperbevelhebber van het gelsche leger was. Hij was een liberaal-conservatief en overtuigd voorstanl van den vrijen handel; hij onderscheidde zich vooral door den warmen sti welken hij der vrijwilligersbeweging gaf. Zjjn neef kolonel Henry Well ley erft de titels en landgoederen. Een telegram uit Varna in Daily IVews meldt, dat de Ottomanisq ministers vergaderd zijn geweest, om te beraadslagen over de nieuwe plu waarin het Egyptische vraagstuk, tengevolge van het mislukken van conferentie, is geraakt. Groote ongerustheid openbaarde zich in die bij« 1 komst, dewijl men gelooft dat Engeland voornemens is de regeering t c Egypte vaster in zijne handen te krijgen. Het voorstel werd gedaan et!,, circulaire aan de Enropeesche mogendheden te zenden, doch er viel ju besluit. In Turksche kringen is men van gevoelen, dat Frankrijk lracbt zal in liet Turksche rijk nog meer vergoeding te krijgen voor het verl van zijn invloed in Egypte. Volgens de Standard hebben de naar New-York gezonden Engelstj gedelegeerden, belast met een onderzoek naar den toestand der Erie sps j gemeld, dat de vlottende schuld dier maatschappij twee millioen pond tl ling beloopt. Het Kaapsche Volksblad van 22 Juli meldt het volgende: Eenigei gen geleden werd bericht, dat eene lloll. bark, de Dordrecht 11, geit onttakeld op zee in de buurt van Kaap L'Agulhas rondzwalkte en in nt verkeerde. Kort daarop gingen een paar stoomboolen, de Venice eo j Tiger, uit om hulp te bieden, en eerstgenoemde nam haar op sleepton doch slechts voor een korten tijd, daar het oorlogsschip Frolic in hel geti kwam, dat haar te voren reeds op sleeptouw had gehad. De kapitein is het schip liet daarop, naar men zegt, den kabel kappen, denkende dat Frolic hem andermaal adsistentie zou verleenen, wal natuurlijk veelmin zou kosten, doch het blijkt niet of zulks geschied is. De geheele gesel denis schijnt in liet duister gehuld te zijn, daar er zooveel verschillende; nichten loopen dat het moeielijk is achter de waarheid te komen. Volgt1 de laatste berichten was de bark ergens op de oostkust op strand gedrtt en geheel wrak geworden. Zij had eene lading koffie in, die op zeslij zeventig duizend pond sterling geschat wordt. Volgens een bericht, gisten middag uit Simonsslad ontvangen, zijn 11. Hl. S. Boadicea en Frolic'm gestoken om de bark op te zoeken. Uit NewWork wordt de aankomst bericht der lijken van de leden Noordpoolexpeditie, die indertijd met de Jeannette onder luitenant Gr» schipbreuk hebben geleden en aan dc gevolgen der ondergane ontbering het leven hebben verloren. Met groote plechtigheid zijn de stofleljjke on blijfselen dier martelaren van de wetenschap op Governors Island ontvangt De voornaamste burgerlgke autoriteiten van de stad en den slaat New-Yot de minister van oorlog, generaals, hoofd-officieren en minderen van dei ritie en Let leger en eene menigte van de meest ontwikkelden onder de bt gerij waren vereenigd aan de landingsplaats om hulde te betonnen aan nagedachtenis dergenen, die aan de bevordering der wetenschap hun Ie' ten offer hebben gebracht. De lijken zullen aldaar gedurende eenigen boven aarde blijven totdat de toebereidselen voor de teraardebestelling zuil zijn afgeloope. Te Boston werd 13 Augustus de tweede jaarlijksche vergadering! Irish Nationaal League geopend. Door eenige leden der vrouwen-afJeeli' van deze door Parnell opgerichte League zijn duizend dollars aan dea he- Sulivan gezonden, ten behoeve van het Irish Parliamentary Fund. FRANHRIJ K. De heer Jules Ferry beantwoordde gisteren in de kamer van afgeval digden dc vraag van den heer Demahy over eene dépêche in het blad Mé waarin melding wordt gemaakt van de inneming van Tamalave en van mot op de Fransclie bezetting dier plaats door de llovas. De minister sprak berichten ten stelligste tegen en kwam op legen de verzekeringen van noemd Glad. In eene ontvangen dépêche van admiraal Miot, i. d. 9 dezf wordt gemeld, dat de toestand der Franschen op Madagascar uitmuntend Dit incident is hiermede afgeloopen. De discussie o»er de crediei-aanvrt voor Tongkin werd daarop hervat. Na verschillende redevoeringen, onê anderen van de heeren Passy en Périn, die het stelsel van bemiddeling r dedigden, en van den heer Goblet, die verklaarde, dat hij hel crediet pot keurden maar de motie van vertrouwen verwerpen zal, werd op verzoek' reu lid der ricliterzijde overgegaan tot de openbare stemming op detribi lie uitslag was, dat het crediet met 219 tegen 44 stemmen werd aangtt men. Vervolgens werd o*ergegaan lot de openbare stemming op de trib over de motie van vertrouwen, waarmede de regeering zich had vereen! De rechterzijde en de uiterste linkerzijde verklaarden zich te ontliort Het aanial leden, vereischt om een wettig besluit te nemen, bleek ecbi niet aanwezig te zijn, zooda' deze eerste stemming van geen waarde is1 de zitting tot 7 uur geschorst werd. Na de heropening der zitting werf motte van vertrouwen met 173 tegen 50 van de 226 uitgebrachte stem! aangenomen

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2