Miüsdii; J 1884. EB IU®. 194. MAANDAG i8 AUGUSTUS. STADS-BEKICIITEN. Hoogere Burgerschool voor Meisjes. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. ste [)e Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen afzonderlijke nommers sijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverteotiën is van 14 regels f uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 11.50, franco p. p. f 2. l.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. het ei voor I BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de wel van 28 Juni 1881 Stbln°. 102) tot herziening van de artikelen 264, 265 en 266 der Gemeentewei; iern Brengen ter akemeene kennis, dat het kohier der plaatselijke directe be lasting, dienst 1884, in afschrift gedurende vijf maanden op de Secretarie der gemeente (financiëele aldeeling) voor een ieder ter lezing is nedergelegd, en dat elke aangeslagene binnen drie maanden na de uitreiking van het aan slagbiljet legen zijnen aanslag bezwaren bij verzoekschrift, op ongezegeld Pakj papier, aan den Gemeenteraad kan inbrengen, terwijl de belanghebbende KBibinnen dertig dagen na de mededeeling van 'sRaads beslissing bij de Gede puteerde Staten dezer provincie in beroep kan komen, wordende tevens de terplichting tot het betalen van den aanslag door hel indienen van bezwaren ea het instellen van beroep niet opgeschort. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 15 Augustus 1884. DE FREMERY. Weth. 1». Burgemeester, E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de gelegenheid tot inschrij ving van leerlingen voor hel tweede Edmissie examen voor de Hoogcre Burgerschool voor Meisjes alhier zal worden opengesteld op Vrpdag 5j 22 Augustus a. s. des namiddags van 3 lot 4 uren. iu het Schoolgebouw aan de Garenmarkt; dat genoemd examen zal aanvangen op Vrijdag 29 jjj Augustus en de herexamens op Zaterdag 30 Augustus a. s. beide te be ginnen des morgens te 9 uren, eveneens ia het Schoolgebouw aan de U) Garenmarkt. 91 Burgemeesler en Wethouders voornoemd, 5S DE FREMERY, Weth., 1'. Burg'. Leiden, 16 Augustus 1884. E. KIST, Secretaris. 93 134! 131! 451 9! 821 .821 11.5 usla: uü BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 5 der wet van den 28" Juni 1881 Staatsblad N°. 97). Brengen ter algemeene kennis dat door H. W Keuls een adres is inge diend. houdende verzoek om vergunning lot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank in het perceel Nieuwe Rijn n°. 20 alhier. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeesler en Wethouders voornoemd, Leiden, 16 Augustus 1884. DE FREMERY, Weth. 1°. Burgemeesler, E. KIST, Secretaris. De burgemeester, hoofd van het gemeentebestuur van heiden, brengt Ier algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier is Ier hand gesteld een op den 15" Augustus 1884 invorderbaar ver klaard kohier van hel patentrecht, dienst 1884/65, wijken 7, 8 en 9 en Restanten en herinnert voorts een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 16 Augustus 1884. DE FREMERY, Weth. 1». Burgemeesler. LEIDEN, IC Augustus. Hedenmorgen werden op het Schuttersveld de troepen van het 4® reg. infanterie, alhier in garnizoen, geïnspecteerd door den generaal-majoor E. J. Van Bel. Maandag aanst. zal, naar wij vernemen, genoemde opper- ofTicier die inspectie voortzetten. De afdeeling Leiden en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en i'lanlkunde geelt opnieuw blijk, dat het haar tlocl is, zoovee! mogelijk het aangename aan liet nuttige te verbinden. Bij na zonder ttissclienpoozen houdt deze af leeling hare maandelijksclte ledenvergaderingen waarbij in den winter nog eene reeks buitengewone vergaderingen niet dames komt; eene aciivieteit als door geen enkele andere afdeeling wordt omwikkeld. Hierbij konten nog bijeenkomsten waart ij bij uitzondering ook niet-leden toegang tiebben. Tot dezen behoort het zomerfeest, dat op Woensdag. 20 dezer, op Zomerzorg, bij goed weer natuurlijk buiten, bij ongunstig weer in de zaal, zal plaats hebben. De bijzondere maatregelen welke hiertoe genomen worden, billjkeu de verwacht mg dal dit inderdaad een feestavond zal zijn: concert, illuminatie, bengaaische verlichting, vuur werk, allemaal zaken, wèl geschikt om eene feestelijke stemming te wok ken. Ook vernemen wij dat bij die gelegenheid de op de in dit voorjaar gehouden bouqueltea-tentoonstelling behaalde prijzen zullen worden uitge reikt. Wij wenschen den leden en allen in het algemeendie aan dit feest deel willen nemen een prachligen zomeravond toe. Dan gewis zal ons ge waardeerd Zoit.erzorg goed tot zijn recht komen. Een aantal nog in leven zijnde leden van het voormalig Vrijwillig Jagercorps van de studenten der Leidsche hoogescliool verecnigde zich op den gedenkdag van den veldslag bij Leuven, 14 Augustus 1831, te Leiden tot eene vriendschappelijke zamenkomst. beslaande uit meer dan 70-jarige grijsaards, waarvan nog slechts enkelen in verschillende betrekkingen werk zaam, de meesleu rustend zijn. Ook slechts weinige Leidenaars zijn over gebleven, die zich nog de studenten van 1830 herinneren, onder wie zjj nog lelden den achtbaren wethouder De Fremery, den eerwaarden d'. Van Hamel, den beminnaar van oudheid- en letterkunde Wttewaall, den krassen oud rechter Tollens. Zoo zijn er nog enkelen overgebleven van de schutters en vrijwillige rustbewaarders, die het corps bij den terugkeer uit de zuidelijke provinciën van Nederland plechtig hebben ingehaald. De gedenk steen van den gesneuvelden student Beeckman in de Pieterskerk zal ten laatste alleen overblijven als de zichtbare gedachtenis van het roemrijk aandeel, dat de Leidsche studenten namen aan den Tiendaagschen veldtocht. Hedenmiddag is een begin van brand ontstaan in het perceel aan de Langebrughoek Choorsteeg, bewoond door de wed. L., op eene kamer door een student bewoond. De vermoedelijke oorzaak moet gezocht worden in het nogal roekeloos wegwerpen van een lucifer. Inmiddels toegeschoten personen waren de bewoners behulpzaam het onheil spoedig af te weren. Het getal der in he' Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 39 tot 61 volwassen personen en 2 tot 7 kinderen. Deze week werden op Rhijnzigt genomen 1006 zwembaden door heeren en 67 door dames. Temperatuur van het water 21° Celsius. De gisteren aangekondigde algemeene vergadering van Nederlandsche induslriëelen te Utrecht is door onvoorziene omstandigheden éen dag uitge steld moeten worden en alsnu op Woensdag 20 Augustus aanst. bepaald. De Staatscourant van 16 dezer bevat een kon. besluit van 23 Juli 1884, tot vaststelling van een reglement voor de rijkslandbouwschool. Majoor Thirion, van het 3® reg. huzaren, is benoemd lot officier der Leopoldsorde. Het D. v. Z. en 's Gr. verneemt, dat er tusschen het departement van koloniën en den gottv.-generaal van Ned.-Indië overleg bestaat omtrent tie invoering in Indië, voor zooveel noodig gewijzigd, van liet nieuwe wet boek van strafrecht. Diensvolgens zal althans hel W. v. Sir. voor Europa niet, zoo als het geval was met hel thans nog vigeerende, in Nederland worden bewerkt. Bij het 2' en 3® reg. huzaren is het aantal vrijwilligers compleet. Al leen bij hel 1® reg. ontbreken er nog een 50. Naar bet llbl. meldt, zijn de regeeringsvoorstellen betredende de con versie der Colttmbiaansche scimld eergisteren te Londen door de aldaar ge houden vergadering van fondsenhouders aangekomen. De directie der Ned. Rijnspoorwegmaatschappij heeft het voornemen ter gelegenheid van de landbouwtentoonstelling te Amsterdam, niet slechts op sommige dagen, waarop die tentoonstelling legen lagen entreeprijs toegan kelijk zal zijn, goedkoope extra-treinen naar Amsterdam en terug te doen Inopen, maar bovendien op 28 en 39 dezer, en op 2. 4 en 6 September op bare stations Rotterdam, Scheveningen en Leiden lot en met llarmelen en Emmerik incl. Wageningen tot en met Utrecht, tegen den prijs der enkele reis naar Amsterdam, retourbiljetten uit te geven, geldig op den dag der uitgifte en den daaropvolgenden dag, voor de drie klassen van rijtuigen en voor alle treinen. Te Bodegraven worden pogingen aangewend om in den Rijn eene zwem en badplaats op te richten. Aan een veertigtal ingezetenen is door den bur gemeester de uiinoodigiiig gericht de zaak te bespreken. Daar liet meermalen bleek, dat liet gebruik maken van het schielterrein te Katwijk, inzonderheid bij het snelvuren naar de schijf, gevaar opleverde voor lien, die op de op eeiiigen afstand der schietbaan gelezen akkers werkten is men thans bezig met het plaatsen van pa issa ten boven de kogelvangers. De deelnemers aan het te 's Gravenltaae gehouden wordende 5" inter nationale hygiënische emigres zullen op Zondag den 24'° dezer een uitstapje maken naar Rotterdam, niet een daartoe door de directie der Ned. Rijn spoorweg-maatschappij welwillend aangeboden extra-trein, die des voorm. 8.60 van 's llage zal vertrekken om er 4 30 'snam. terug te keeren. Een lieviae brand barstte gistermiddag nit in de machinale zakkenplak- kerij van de firma Cats G°. aan de Botersloot te Rotterdam. Een groot aantal hand- en stoomspuiten waren op hel terrein aanwezig, doch de laatste bedoelden geen water te geven; de bovenverdieping is geheel uitgebrand. Donderdagmiddag, zoo meldt de D.Ct., waren een aantal knapen aan liet zwemmen iu de rivier de Maas onder den Zwijnilrecliische wal nabij de Kecisliavendie er behagen iu schepten de op stroom liggende schippers herhaaldelijk op Ie schrikken door een loos geroep ooi hulp. Die baldadig heid had echter treurige gevolgen. Omstreeks half 4 nren zou ook de 11-jarige S. W. gaan zwemmen, doch nauwelijks was hij in het water of hjj verdween in de diepte. Zfjtie makkers, geen kans ziende hem te red-

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1