BUITENLANDSCHE BERICHTEN. roeien, waarin zich een heer met vrouw en kind bevonden, die zich aan boord der stoomboot wilden begeven. Aangezien zij bij het uitstappen zich te veel op eene zijde der lichtgebouwde vlet waagden, kantelde deze, en allen geraakten te water. Onmiddellijk klemden ze zich met hun drieen aan de ijzeren stangen onder de raderkast vast, terwijl de heer de tegen woordigheid van geest had, tegelijkertijd het kind te grijpen, dat reeds iu zinkenden toestand verkeerde, het bootje werd inmiddels door den stroom medegevoerd, terwijl de reizigers, hoewel druipnat, hunne reis voortzetten. De boot bleef nog geruimen tijd liggen tengevolge van den zwaren mist, waardoor de meeste booten over haren tijd kwatr.en. Als een bewijs hoe overvloedig de haringvisscherij in den aanvang reeds is, kan dienen uat eergisteren het totaal van den te Vlaardingen aangebrachten haring bedroeg 46,880 tonnen, tegen 13,820 op hetzelfde tijdstip in 1883, 11.329 in 1882, 11,629 in 1881 en 20,184 in 1880, dus is er bijna zooveel aangevoerd als in de laatste 4 jaar tezamen. (iX.v.d.D.) Gisterenavond is door trein 315, nabij krommenie een jongen aan gereden genaamd 11. L., wonende te Krommenie, llij heeft een hoofd wonde bekomen die vermoedelijk doodelijk zal zijn. In den Legmeernolder, onder Aalsmeer, gaat het bij hetzaaddorschen nog alles behalve rustig toe. Dinsdag jl. toch waren niet minder dan 16 rijksveldwachters tegenwoordig om de orde te herstellen. Ontevredenheid met de dagloonen schijnt de oorzaak te zijn dal het werkvolk gedurig legen de werkgevers in opstand komt. De slroomtramlijn Rotterdam—Overschie der IJseltramwegmaatschappij is Woensdag met succes beproefd. De stoomtram rijdt af van het Slagveld te Rotterdam langs de Groote Romein aan de Schiekade Westzijde. Naar men verneemt zon die lijn heden voor hel publiek worden geopend. De opening van de lijn Rotierdam--Overschie—Delft en Overschie—Schiedam derzelfde maatschappij, waarvan concessionarissen zijn de heeren Van der Loo en Berten, wordt ook binnen kort te gemoet gezien. Gisterenmiddag heeft te Rotterdam een 4-jarig meisje in de l'anne- koekstraat in een onbewaakt oogenblik uit eene flesch gevuld met carbol- zuur gedronken, ten gevolge waarvan het ernstig ongesteld is geworden en de geneesheeren voor haar leven vreezen. De commissie tot regeling der nationale en internationale harddraverijen, te houden op het terrein der landbouwtentoonstelling te Amsterdam deelt mede, dat die harddraverijen zullen worden gehouden als volgt: Donderdag 4 September 1884 des namiddags te 12 uur: Harddraverij van Nederlandsche paarden, gespannen voor tweewielige rijtuigen. Prijs f 700, 1" premie ƒ200, 2e premie ƒ100. Vrijdag 5 September 1884 des namiddags 12 uur: Hard draverij van Nederlandsche paarden, geboren in 1879 of later, gespannen voor tweewielige rijtuigen. Prijs 300, lc premie 200, 2° premie 100. Zaterdag 6 September 1884 des namiddags 12 uur: Harddraverij van alle paarden «internationaal" voor tweewielige rijtuigen. Prijs 1000, 1' premie 300, 2' premie 100. De politie heeft Dinsdag namiddag, in het hotel Oidewelt, te Amsterdam de hand gelegd op twee valsehe munters, Spanjaarden, die daar hun intrek genomen hadden, en door iemand, met wien ze zich in betrekking hadden gesteld, aan de politie werden verraden. Zij werden door den commissaris van politie in de 2c sectie met onderhebbend personeel op heeterdaad be trapt, en daarbij de aanwezige voorwerpen en muntspeciën in beslag, en de beide daders in hechtenis genomen. Men meent met cenige zekerheid in deze twee personen leden in handen te hebben eener zeer uitgebreide valsehe muntersbende, die in het buitenland verschillende vertakkingen heeft. De zaak is in handen der justitie, die onmiddellijk een streng onderzoek heeft ingesteld. De twee aangehoudene personen heeten, zooals zij opgeven, Jozef Maria Rico, wonende te La Faz in Bolivia, en Manuel Ferrcró Lopez, geboren te Sevilla, wonende te New-York. De eerste is 42 jaar en koopman, de laatste 30 jaar en koopman in wijnen. De mogelijkheid bestaat dat beiden zich elders hebben opgehouden om nagemaakte gouden Engelsche ponden sterling of an der valsch geld uit te geven, waarom de officier van justitie te Amsterdam verzocht heeft dat in andere gemeenten vooral in de logementenal die naspo ringen zullen worden ingesteld, die in het belang der justitie noodig geacht kunnen worden. Omtrent het ongeluk, een wegwerker aan den Noordhollandschen spoor weg overkomen, verneemt men nog de volgende bijzonderheden: de overre- dene, 59 jaar oud, wonende te Laren (N.-ll.), als arbeider in dienst van den aannemer Van den Berg was met cenige kameradenin afwachting van een zandtreinwerkzaam ter plaatse waar de Noordhollandsche en Zaandammer spoorwegen zich aaneensluiten, op het grenspunt dezer gemeente, toen de trein, die tc 11.31 ure van hier vertrekt, in vliegende vaart aankwam; al de werklieden zochten een heenkomendoch bij ongeluk liep Kaarsgaren in verkeerde richting, stoppen van den trein was onmogelijk, en het ongeluk was daar. Het lijk, ontzettend verminkt, werd naar het hulpbureau van politie in de Willemspoort gebracht, terwijl een der werklieden onmiddellijk naar Laren vertrok, om de betrekkingen van den verongelukte kennis van het voorval te geven; deze zijn herwaarts gekomen en zullen het lijk naar hunne woonplaats doen overbrengen. Aan de gasfabriek te Apeldoorn is gisteren, terwijl men bezig was die schoon te maken, een oven ingestort. Een der drie personen daarin aan wezig, is ernstig gewond, terwijl de andere twee lichtere kwetsuren be kwamen. Eergisterennacht brak te Westerbroek plotseling een geweldige brand uit in eene boerenplaats. Deze brand had bijna aan verscheidenen het leven gekost, want op het laatste oogenblik ontwaakten de bewoners, zoodat zij nog slechts in staat waren om bijna geheel ongekleed aan het dreigend gevaar te ontsnappen. Alles wat zich in huis en schuur bevond is verbrand. Te Haarsteeg is een wonderkalt te zien. Het dier is welgeschapen van romp, doch heeft een gansch misvormden kop; neus en bek bevinden zich op eene verkeerde plaats, de bovenlip ontbreekt geheel, zoodat het diernie^e(s drinken kan, maar uit een trekpot gedrenkt wordt. Hel werd als tweei«t ling geboren, het andere is spoedig na de geboorte gestorven. In de vorige week brandde in de gemeente Ilavelle een boerenhuis aLan waaromtrent zonderlinge geruchten liepen. De eigenaar en bewoner is ojen( last van den burgemeester dier gemeente gearresteerd en ter beschikking van de justitie te Assen gesteld, als verdacht van den brand te hebben ge;00 sticht, llij zou dit ook reeds bekend hebben. Bij het redden van een zijne^,ei kinderen bekwaat hij vreeseiijke brandwonden. 5|e] De bekende harddraver *de Haas" is door den eigenaar, den heerIpn, Dooper te Balk, voor de som van 2800 overgedaan aan de hli. Hofstedekj,e5 I Groningen. aar 's G'iA VENI1AGE, 2 Augustus. Door Z. M. is de heer Leon de Serres, laatstelijk militair attaché viivol li Frankrijk bij het Nederlandsche hof, benoemd tot ridder der orde van destr Nederlandschen Leeuw. vei Door Z. M. is de ofFicier van gezondheid le kl. van het personeel vi» den geneeskundigen dienst der landmacht J. M. W. Van Dusseldorp, thai op non-activiteit, op zjjne aanvrage op pensioen gesteld, en is bij hel ptj^e soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht benoemd tot officii,^ ivan gezondheid 2e kl., de student voor genoemden dienst (arts) J. De Haaiw( Door Z. M. is de le luitenant der infanterie van het leger in Ntj Iudië L. Lange, ter zake van lichaamsgebreken, eervol uit Zr. Ms. militair! dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. le De luitenant ter zee 2e kl. G. F. G. Gobius, behoorende tot de rolvi Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wordt met 10 Augustus a. s.op no activiteit gesteld. Uit een groot] aantal woningen ziet men heden de vlaggen ontploo ter herinnering aan den 26CD verjaardag van 11. M. onze koningin. Zti eigenaardig valt dit vreugdebetoon samen met de opdracht aan koningi Emma van de taak om gedurende de minderjarigheid van haar dochten tot hare komst op den troon, de teugels van het bewind te voeren. Ai de viering van 11'. M*. geboortedag in de residentie waren dit jaar, uit hooi van den rouw het vorstelijk huis opgelegd, geen openbare feestelijkheden bonden dan alleen de gebruikelijke groote parade van het garnizoen,! door een groote toevloed van mensehen werd bijgewoond. Een extra-muzit uitvoering hedenavond in de Societeitstent in het Bosch door de koninklij militaire kapel le geven, zal de verjaardag van 's konings gemalin voor residentie bewoners niet geheel onopgemerkt laten voorbijgaan. II. K. 11. prinses Albert van Pruisen, die mede haar geboortedag li denkt, ontving bij deze gelegenheid tal van hartelijke gelukwenschen, tem haar tevens onderscheidene prachtige bouquetten werden aangeboden, prinses begaf zich hedenvoormiddag met haar gemaal en kinderen en gezelschap van den aartshertog Reinier van Oostenrijk, die eveneens, inco nito, op het Oranje-hóle! te Scheveningen tijdelijk verblijf houdt, naar Voi burg, ten einde haar verjaardag door te brengen op het buitenverblijf Rs hof van wijlen 11. K. II. prinses Marianne, alwaar hedenmiddag een dis zou gegeven worden, waartoe zoowel de dames en heeren van het get als cenige andere aanzienlijke personen zijn genoodigd. te E Sf a E E A. Bf Met betrekking tot de Donderdag le Londen gehouden zitting der Eg, tische conferentie wordt nog gemeld, dat de Duitsche ambassadeur de li vorming der bepalingen op de openbare gezondheid in Egypte weder sprake bracht. De ambassadeurs van Oostenrijk-Ilongarije, Rusland, Frat rijk en Italië schaarden zich, evenals de eerste maal, in beginsel aan zijde der voorstellers, terwijl van Engelsche zijde opnieuw het streven bli om de zaak autonomistisch te behandelen. Naar men verneemt, zal gr Von Munster, in de heden door de conferentie te houden zitting, een paald hervormingsvoorstel indienen. Onder de leden der conferentie dr de meening boven, dat het met de billijkheid en ook met het eigenbela van Engeland strookt, wanneer de verantwoordelijkheid eener mogelij ramp voortaan niet uitsluitend op eene enkele mogendheid rust. Twee dynamietmannen, Daly en Egan, vóór eenige maanden in hel tenis genomen en bij wie ontplofbare voorwerpen gevonden werden,; gisteren door de rechtbank te Warwick veroordeeld: Daly tot levenslang Egan tot twintig jaren dwangarbeid. - Door het stedelijk bestuur van Dublin is, op voorstel van den lo mayor, eene inschrijving geopend ten behoeve van de noodlijdende slachtoflf der cholera-epidemie in het zuiden van Frankrijk. Bij de toelichting 1 zijn voorstel herinnerde de lord-mayor hoeveel erkentelijkheid de Ieren si Frankrijk schuldig zijn voor de geldelijke hulp, welke het hun zond toi hun land door den hongersnood geteisterd werd. Het voorstel tot het aanleggen van een bevaarbaar kanaal, van rivier Mersey tot aan Manchester, is door de commissie van het lagerh met eenparige stemmen verworpen. De financiëele toestand van Cyprus is in het afgeloopen jaar derm: verbeterd, dat de jaarlijkschc toelage van 30000 welke het eiland heden uit de Britsche staatskas genoot, tot de helft verminderd kan wor! De tweede editie van de Times behelst het bericht uit Foochow, in die stad groote ontsteltenis heerscht. De vreemdelingen wapenen zich zich te verdedigen, alle vrouwen verlaten de stad en de Fransche cot heeft zich aan boord van eene kanonneerboot begeven. Er heerscht te Foochow groote spanning, omdat een oorlog tnsscl: Frankrijk en China onvermijdelijk wordt geacht. Vrouwen en kinderen tv den op de ter reede liggende bodems ingescheept. Vele vreemdelingen inboorlingen verlaten de stad. De Britsche korvet Champion heeft e

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2